FAQ Strefa Walki

  • Nowość

  This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

  • FAQ Strefa Walki

   Czym jest Strefa Walki?

   Strefa Walki to mapa, gdzie każdy gracz może walczyć z każdym graczem. Tutaj nie ma różnicy między królestwami, gildiami, czy innymi członkami drużyny.

   Jak wejść do Strefy Walki?

   Na obwódce mini-mapy (radar) znajdziesz symbol "B" lub "E".

   Klikając na "B" lub "E" otworzy się okno Strefy Walki. W oknie wyświetlą się informacje, które musisz koniecznie przeczytać. Na dole po prawej stronie znajdziesz przycisk wejścia do Strefy Walki. Kliknij na niego, a w przeciągu kilku sekund zostaniesz teleportowany do Strefy Walki.

   Na co muszę zwrócić szczególną uwagę?

   Właściwie nie musisz zwracać na nic szczególnej uwagi – no może na to, że każdy będzie próbował cię zabić! Jeśli pokonasz innego gracza, to otrzymasz jeden punkt walki.

   Jeśli zobaczysz migające "E", oznacza to rozpoczęcie eventu. Podczas trwania eventu otrzymujesz podwójną ilość punktów, czyli w tym przypadku 2 punkty walki.

   Co się stanie, jeśli zostanę zabity?

   Jeśli zginiesz w Strefie Walki – co nie będzie rzadkością – to tracisz połowę swoich zdobytych punktów walki. Punkty walki będą zawsze zaokrąglane, to znaczy, jeśli miałeś na swoim koncie 5 punktów to zostają ci tylko 2 punkty walki.

   Im częściej giniesz w Strefie Walki, tym dłużej musisz czekać na wskrzeszenie. Używając "Reinkarnacji" masz możliwość natychmiastowego wskrzeszenia. Przedmiot ten otrzymasz u Mistrza Strefy Walki. Jeśli użyjesz "Reinkarnacji" lub "Rozpocznij w Mieście" otrzymasz natychmiast 100% swoich punktów życia, jeśli zostaniesz wskrzeszony w inny sposób, to otrzymasz 50% swoich punktów życia.

   Nie tracisz żadnych punktów doświadczenia lub punktów rangi, ale również nie otrzymujesz nowych.

   Do czego przydadzą mi się punkty walki?

   Punkty walki możesz wymieniać u Mistrza Strefy Walki na różne skrzynie.

   W skrzyniach mogą się znajdować między innymi zbroje, ozdoby, broń, tajemnicze skrzynie i dużo więcej. Ponadto wyświetla się tygodniowy ranking i ogólny ranking. Im więcej punktów posiadasz, tym wyższe miejsce zajmujesz w rankingu.

   W jaki sposób mogę opuścić Strefę Walki?

   Strefę Walki możesz opuścić w każdej chwili. Są jednak różnice w zależności, czy posiadasz punkty walki, czy nie:

   Nie posiadasz punktów walki:
   Możesz natychmiast opuścić Strefę Walki poprzez kliknięcie na symbol na obwódce mini-mapy.

   Posiadasz punkty walki:
   Musisz zgłosić swój odwrót ze Strefy Walki. Kliknij na symbol na obwódce mini-mapy. Zostajesz teraz oznaczony (strzałka nad głową twojej postaci) jako gracz, który chce opuścić Strefę Walki.

   Jeśli zostaniesz w tym czasie zabity, każdy gracz który cię zabił, otrzyma 5 punktów walki (podczas eventu 10). Aby zachować przy opuszczeniu Strefy Walki wszystkie swoje punkty walki, musisz przeżyć ostatnie 5 minut w Strefie Walki.

   Jeśli zginiesz w przeciągu tych 5 minut, proces opuszczenia Strefy Walki zostanie przerwany, a ty stracisz 50% swoich punktów walki. Po tym od razu posiadasz możliwość zgłoszenia swojego odwrotu ze Strefy Walki.

   Jeśli opuścisz Strefę Walki, zmieniając postać lub zamykając klienta gry lub w inny sposób, tracisz automatycznie wszystkie punkty walki.

   W Strefie Walki nie mogę pisać/czytać

   W całej Strefie Walki nie można tego robić. Ponadto informacje o graczu są niewidoczne. Nie można handlować i nie można używać wierzchowców czy koni.

   Od którego poziomu mogę wejść do Strefy Walki?

   Każdy gracz, który posiada poziom 50 może wejść do Strefy Walki.

   Czy jestem w stanie posiadając poziom 50 zmierzyć się z graczem poziomu 120?

   Oczywiście również postać poziomu 50 może stawić czoło graczowi wysokiego poziomu. Musisz tylko przed wejściem do Strefy Walki zaliczyć misję u Mistrza Strefy Walki. Po zakończeniu misji otrzymasz 3 specjalne napoje. Możesz ich użyć tylko w Strefie Walki. Zwiększają one punkty życia oraz siłę ataku, jak również wyrównują siłę obrony.

   Kiedy kończy się tygodniowy ranking?

   Tygodniowy ranking resetowany jest w każdą niedzielę o godz. 0:00. Pierwszych trzech graczy otrzyma medale, które pojawią się nad ich postaciami. Pokazują one, które miejsce w rankingu zajęła postać.

   Czy w Strefie Walki tylko się walczy?

   W Strefie Walki możesz również łowić i wydobywać rudę. Ruda nie posiada żadnej nazwy i każdy może ją podnieść. Ale pamiętaj, każdy gracz może cię w każdej chwili zaatakować.
   Community Manager