Rozmowy o wyborach

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Francescooooo wrote:

Pokładałem nadzieje w RevZaki, ale okazało się że przedstawia sobą lewicowe poglądy. Jeżeli naprawdę miałby on jakieś zdanie w gospodarce metina to by nam ta gra upadła bardzo szybko. Jeżeli jest możliwość dołączenia się jeszcze do konkursu to chętnie to zrobię.
    o

Tak masz rację jeżeli chodzi o start i najmłodszych mam podejście lewicowe.... Bo gra to nie tylko kasa ale przede wszystkim zabawa:) Delikatne podejście socjalne do nowych graczy moim zdanie doprowadziło by do wzrostu zainteresowania grą, mam nadzieje ze działało by to na zasadzie "Apetyt rośnie w miarę jedzenia" bo tak naprawdę to konsumpcja napędza gospodarkę. Ale żeby jeszcze istniała trzeba dać młodemu graczowi instrumenty do zarobienia na samego siebie i środków na rozwój... Sam kapitalizm moim zdaniem się nie sprawdzi, bo z tym stanem lvl na serwerach bogaty będzie zarabiał dalej, a biedny pozostanie biednym:) chyba że odpali allegro i zainwestuje...Jeżeli chodzi o gospodarkę Metina tak naprawdę niszczy ją duża ilość botów w czasie eventów i nie tylko (wczoraj miałem przykład w m2) która powoduje spadek cen... I niestety prowadzi do pompowania yang z Allegro. Nowemu graczowi naprawdę ciężko jest się przebić. Jeżeli ktoś ma pytania zapraszam bardzo do rozmowy.. Postaram się opowiedzieć.
    PS
    W realu bardzo podobne podejście ma Dania gdzie podatki płaci sie od wysokości zarobków . I to nie małe podatki. Podejście państwa do obywatela jest bardzo lewicowe, socjalne i raczej nie można powiedzieć ze to biedne Państwo i gospodarka Danii jest zagrożona. Pozdrawiam

The post was edited 1 time, last by RevZaki ().

• Lexioooo wrote:

Nie wiem czy tu wolno pisac ale odpowiedz na 1 pytanie juz Cie skresla w moich oczach xd. Dlaczego karac tych, ktorzy wbili lvl, poswiecili wiecej czasu na to, wiekszym podatkiem?

Lexioooo wrote:

Podstawą gry w Metina jest rozwój swojej postaci wbijanie lvl, rozwój skilli i statystyk. Może odbierasz to jako niesprawiedliwe. Podstawowym założeniem tych 3 progów podatkowych był rozwój… Mówimy tutaj o podatku u handlarki, który byłby warunkowany lvl postaci. Jeżeli ktoś chciałby się rozwijać to 2 próg podatkowy osiągnie w 2, 3 tygodnie… nawet jeżeli nie to dropek z 30 lvl płaci średni podatek 2 %. Inna spraw to wystawienie schopka który nie jest opodatkowany… Większość osób z wysokim levlem nie zbiera śmieci tylko sprzedaje itemki właśnie przez shopek dlatego właśnie w ich wypadku chciałbym zastosować te 3% . Podam taki przykład: Zarabiasz 1000 zł płacisz 30% podatku zostaje Ci mało prawda. Zarabiasz 3000 zł płacisz 30% podatku zostaje Ci około 2100 ok. przeżyjesz, zarabiasz 10000 płacisz 30 % zostaje Ci 7000 nie dość ze przeżyjesz to na balety starczy. Po prostu wydatek 1% procenta dla niektórych to dużo, dla zarabiających dużo 3% to podatek którego nawet nie zauważą. I jest tu jeszcze jeden warunek który determinuje stopy podatkowe, to że niskie lvl sprzedają przede wszystkim u handlary bo dropniecie wartościowego itemu z niskim lvl to cud..:) Pozdrawiam

• Lexioooo wrote:

Jezeli wszyscy beda miec taki sam podatek od poczatku to ci bardziej sprytni sie dorobia :). Czemu ci sprytniejsi maja placic na tamtych mniej sprytnych? Zaczynaja od tego samego poziomu w koncu, kazdy ma te same szanse

Tak każdy ma te same szanse… Masz rację. Ale każdy ma te same szanse gdy startuje na nowym serwerze w tym samym czasie co Ty. Powiem szczerze zaczynając po raz drugi pół roku temu, jako osoba która grała już w Metina musiałem ogarnąć wiele rzeczy i wyjść na prostą (może jestem tym sprytniejszym) A tak serio… Mi chodzi przede wszystkim o to żeby zachęcić nowych graczy, bo co
    z tego że każdy z nas będzie płacił ten sam podatek jeżeli minie trochę czasu i nie będzie z kim grać. Uwierz mi sam to przerabiałem, każdy z nas będzie starszy pojawią się obowiązki i wyrzeczenia i boje się tego ze za kilka lat Metin będzie wyludniony jeżeli nie martwy. Dlatego moim zdaniem lepiej iść na ustępstwa i mieć jaką przyszłość niż nie mieć jej wcale.
  • "Serwer" o nazwie Polska tez zaczynal sie/ zostal otwarty de facto na poczatku lat 90, wtedy wszyscy zaczynali rowno i kupowali wszystko rowno i tanio. Z biegiem lat na "serwer" Polska zaczelo dolaczac wielu obywateli, ktorzy juz nie mieli takich samych szans. Czy to znaczy, ze z kazdym kolejnym pokoleniem nalezy od poczatku "rozdawac karty" w postaci dobr materialnych i odbierac tym, ktorzy wczesniej sie dorobili, tak zeby wszyscy mieli rowne szanse;p? No oczywiscie, ze nie. Jak ktos wczesniej zaczal to po prostu mial szczescie.
  • Lexioooo wrote:

"Serwer" o nazwie Polska tez zaczynal sie/ zostal otwarty de facto na poczatku lat 90, wtedy wszyscy zaczynali rowno i kupowali wszystko rowno i tanio. Z biegiem lat na "serwer" Polska zaczelo dolaczac wielu obywateli, ktorzy juz nie mieli takich samych szans. Czy to znaczy, ze z kazdym kolejnym pokoleniem nalezy od poczatku "rozdawac karty" w postaci dobr materialnych i odbierac tym, ktorzy wczesniej sie dorobili, tak zeby wszyscy mieli rowne szanse;p? No oczywiscie, ze nie. Jak ktos wczesniej zaczal to po prostu mial szczescie.

My tu Lexioooo nie mówimy o rozdawaniu dóbr materialnych w postaci truty +9 5b śr 50 na start… Mówimy o obniżce podatku dla niskich lvl z 3% do 1 %. Przynajmniej nikt by nie biegał po mieście i nie wołał daj 500 yang na depo albo poty…:)
    Mam pytanie. Zauważasz ogólnie ten podatek 3% u handlary?
  • Lexioooo wrote:

"Serwer" o nazwie Polska tez zaczynal sie/ zostal otwarty de facto na poczatku lat 90, wtedy wszyscy zaczynali rowno i kupowali wszystko rowno i tanio. Z biegiem lat na "serwer" Polska zaczelo dolaczac wielu obywateli, ktorzy juz nie mieli takich samych szans. Czy to znaczy, ze z kazdym kolejnym pokoleniem nalezy od poczatku "rozdawac karty" w postaci dobr materialnych i odbierac tym, ktorzy wczesniej sie dorobili, tak zeby wszyscy mieli rowne szanse;p? No oczywiscie, ze nie. Jak ktos wczesniej zaczal to po prostu mial szczescie.

Lexioooo wrote:

To jest ten sam mechanizm. Czy to truta czy podatek 1-3%:)

Nie to nie jest ten sam mechanizm. Od 1 lvl do 30 lvl ile będziesz miał ulgi podatku na każdym 1kk - 10 kk yang ? Jak długo człowiek posiadający niski level expi do 30 ? Tydzień – dwa. Myślisz ze przez cały okres expienia nowej postaci do lvl 81+ czyli do 3% uzbiera się ulgi podatkowej na trutkr +9 5b 50 śr? Jak i tak cenne rzeczy sprzedaje się na shopie?
    Jeżeli będziesz się rozwijał i notabene chciał byś kimś w tej grze to będziesz musiał wskoczyć na próg 3% czyli wbić 81 +. A jak byś dostał na start 1 lvl trute +9 5b śr 50 to byś ją sprzedał i robił z kasą co chcesz. Poproszę jeszcze odpowiedz na pytanko. Czy zauważasz te 3% podatku sprzedając itemki u handlary?

A i jeszcze jedno to może ustalmy podatek stały w wysokość 10 yang od sprzedanego itemu nie ważne który masz level to wtedy będzie sprawiedliwie. Bo jak wiadomo 1 % z 1000 to nie to samo co 1% z 1000000

The post was edited 2 times, last by RevZaki ().

• Wyjaśnij zasadę funkcjonowania 500k na dziecko bo dla mnie to jest bezsens.

to 500k by działało na zasadzie martwych dzieci. Ktoś z np 50 lvlem robiłby sobie dużo dzieci od których by wziął tylko kasę i pozwolił im umrzeć. A chyba tutaj nie chodzi o przyrost naturalny w liczbach tylko o faktyczny stan żyjących. Także masz jakieś pomysły które by wyprostował to 500k ?

Według mnie podatki są zdecydowanie za niskie, i w złej kolejności. Według mnie zdecydowanie lepiej jest opodatkować mniejsze lvl'e większym %, a te wyższe niższym ponieważ niski lvl i tak sprzedaje swoje itemy za grosze za które nic nie kupi, a i tak by miał ten podatek jako tak trochę rekompensowany tymi 500k. Czy nie uważasz, że takie ,,pompowanie" małych lvl'i nie jest złe?
    ?(
  • Odnośnie podatku.

RevZaki chce go obniżyć z 3% do 1% na start dla ułatwienia początku gry. Gdyby wprowadzić jeden podatek jak chce Lexioooo nie wynosił by on dla każdego 1% lecz pozostał na poziomie 3% który zostawia nam wcześniejsza władza.
    Jeśli ktoś jest odpowiedzialny za swoje Państwo a ma z czego zapłacić te 3% bo już się czegoś "dorobił" z zadowoleniem powinien te 3% zapłacić i być dumnym że ma wkład w rozwój Państwa.
  • Francescooooo wrote:

Wyjaśnij zasadę funkcjonowania 500k na dziecko bo dla mnie to jest bezsens.

to 500k by działało na zasadzie martwych dzieci. Ktoś z np 50 lvlem robiłby sobie dużo dzieci od których by wziął tylko kasę i pozwolił im umrzeć. A chyba tutaj nie chodzi o przyrost naturalny w liczbach tylko o faktyczny stan żyjących. Także masz jakieś pomysły które by wyprostował to 500k ?

Według mnie podatki są zdecydowanie za niskie, i w złej kolejności. Według mnie zdecydowanie lepiej jest opodatkować mniejsze lvl'e większym %, a te wyższe niższym ponieważ niski lvl i tak sprzedaje swoje itemy za grosze za które nic nie kupi, a i tak by miał ten podatek jako tak trochę rekompensowany tymi 500k. Czy nie wiem uważasz, że takie ,,pompowanie" małych lvl'i nie jest złe?

500k na dziecko:
    - Na każdy wbity level dziecko dostaje 500 k do 20lvl czyli łącznie 10 kk. (Nie wydaje mi się żeby była to aż tak ogromna suma).
    - Na trupy nie będziemy płacić, można wprowadzić mechanizmy zapobiegające w postaci wypłaty całości świadczeń na 1 postać na koncie. Wtedy jedno konto będzie liczone jako 1 dziecko.
    - Pompowanie niskich lvl kwotą łączna 10 kk za wybicie 20 lvl nie wydaje mi się robieniem z niskich lvl bogaczy, tylko raczej zachętom.

Jak widzisz z wcześniejszych postów stopa procentowa 3% jest dla niektórych graczy zbyt wysoka. Podałem przykład opodatkowania w postach wyżej w trakcie rozmowy z Lexioooo. Czy odwrócenie stóp podatkowych było by dobre. Moim zdaniem nie bo doprowadziło by to do sytuacji w której najnizsze levele czyli grupa najliczniejsza i najbiedniejsza płaciła by najwięcej. I jeszcze raz przypominam że chodzi tutaj o podatek u handlarki u której sprzedaje się raczej tanie itemy a nie drogie Eq. Pozdrawiam
  • Francescooooo wrote:

Wyjaśnij zasadę funkcjonowania 500k na dziecko bo dla mnie to jest bezsens.

Według mnie podatki są zdecydowanie za niskie, i w złej kolejności. Według mnie zdecydowanie lepiej jest opodatkować mniejsze lvl'e większym %, a te wyższe niższym ponieważ niski lvl i tak sprzedaje swoje itemy za grosze za które nic nie kupi, a i tak by miał ten podatek jako tak trochę rekompensowany tymi 500k. Czy nie wiem uważasz, że takie ,,pompowanie" małych lvl'i nie jest złe?

500k na dziecko:
    - Na każdy wbity level dziecko dostaje 500 k do 20lvl czyli łącznie 10 kk. (Nie wydaje mi się żeby była to aż tak ogromna suma).
    - Na trupy nie będziemy płacić, można wprowadzić mechanizmy zapobiegające w postaci wypłaty całości świadczeń na 1 postać na koncie. Wtedy jedno konto będzie liczone jako 1 dziecko.
    - Pompowanie niskich lvl kwotą łączna 10 kk za wybicie 20 lvl nie wydaje mi się robieniem z niskich lvl bogaczy, tylko raczej zachętom.

Jak widzisz z wcześniejszych postów stopa procentowa 3% jest dla niektórych graczy zbyt wysoka. Podałem przykład opodatkowania w postach wyżej w trakcie rozmowy z Lexioooo. Czy odwrócenie stóp podatkowych było by dobre. Moim zdaniem nie bo doprowadziło by to do sytuacji w której najnizsze levele czyli grupa najliczniejsza i najbiedniejsza płaciła by najwięcej. I jeszcze raz przypominam że chodzi tutaj o podatek u handlarki u której sprzedaje się raczej tanie itemy a nie drogie Eq. Pozdrawiam
  • RevZaki wrote:

500k na dziecko:

Jak zamierzasz przeciwdziałać tworzeniu multum kont ? 10kk za wbicie 20 lv to dla wyższego lv 15 min roboty
    Ahh ten alchemik

1.06.2013 :rip:
  • aranc wrote:

Bezsens, miałeś się opowiedzieć za jednym królestwem i je reprezentować a tymczasem mówisz o utworzeniu armii z trzech królestw... Przeciwko komu będą walczyli? Sobie?

Nie, miałem być kandydatem jednego z królestw który ma zostać prezydentem całego metina. Co innego gra a co innego hipoteczne rozwiązania tak jak w tym evencie. przeciwko sobie można walczyć zawsze. Jeżeli.wychodzimy z założenia że trzy królestwa miały by połączyć się w jedno to takie rozwiązanie jest dobrym. Cały czas przypominam że ten event polega na tym co by było gdyby. Event eventem a gra grą. :)

• mutuaL wrote:

RevZaki wrote:

500k na dziecko:

Jak zamierzasz przeciwdziałać tworzeniu multum kont ? 10kk za wbicie 20 lv to dla wyższego lv 15 min roboty
    Odpowiem w bardzo podobny sposób... Cały czas nawiązujący do stanu faktycznego gry, rzeczywistości, to tak samo jak zadał byś mi pytanie co zrobię z wszelkiego rodzaju botami jak wygram. Odpowiedź chyba znasz... Nic, bo nic nie będę mógł zrobić, więc bardzo proszę o potraktowanie tego eventu na zasadzie eksperymentu społecznego w którym kazdy z nas jest członkiem wymyslonej społeczności. Bo patrząc nawet na pytania na które jako kandydaci musieliśmy odpowiedzieć właśnie o to w tyn evencie chodzi.