Masowe kradzieże w ostatnim tygodniu

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• To jest juz chore a nawet dziwnie podejrzane.. Wczoraj mnie tez okradli, rano chce wejsc na konto, patrze a tam haslo zmienione, loguje sie na maila a tam nie ma zadnej informacji odnosnie zmiany hasla, wzialem przypomnienie, wchodze na konto a tam pustki.. Czy to nie jest podejrzane? Nie, nie uzywalem botow nigdy i nie mialem antywirusa! PRosze o wypowiedz wiekszosci osob
  • manio924 wrote:

albo to jakis gm sie rozpruł
    Ekhm.. GM raczej się nie rozpruł. Zwykły GM nie ma dostępu z tego co mi wiadomo do loginów i haseł do kont. Musisz uważać z kim rozmawiasz, od kogo przyjmujesz pliki. Czasem nawet kolega może być potencjalnym złodziejem. Warto wyposażyć się w program skanujący komputer w poszukiwaniu key-loggerów. Wiadomo, że antywirusy i inne tak naprawdę mało pomagają, ale coś tam pomagają.

I mądrze, że napisałeś na support. Ostatnio okradziono mojego znajomego, i wręcz NALEGAŁEM, żeby wysłał ticketa, ale nie wiem z jakiego powodu, nie chciał tego zrobić. Jeżeli inne osoby nie miały dostępu do konta, nie dałeś komuś przedmiotów na handlu, masz nadal dostęp do e-maila lub znasz wszelkie informacje na temat konta, które mógł znać tylko właściciel konta - otrzymasz pomoc ( I TO INFORMACJA DLA WSZYSTKICH). Żeby nie było skarg jaki to team metin2 jest do niczego i w ogóle sie nie przydaje. Bo wielu moich znajomych okradziono, z niewiadomych przyczyn opróżniono im konta, i w ciągu 2 tyg- miesiąca prawie wszystko co dało się uratować wróciło do DEPO IS (razem z kontami, które zostały przypisane na e-mail). Jak widac wystarczy napisac. Pozniej nalezy oceniac.

Pozdrawiam, JedenUczciwy.

Lv 118 Makanox
  • Jestem prawie pewien, że to przez te spamowanie z oddawaniem kont.

Facet " oddaje " konto --- > Podajesz mail ---> Wysyła wiadomość (pod przykrywką Zespołu google, czy zależnie jakiej poczty używasz) .

Które oczywiste nie jest wiadomością od gmaila, tylko ukrytym key-loggerem.
  • nie, malo tego zablokowany nawet był szept
    wogóle nie ma racjonalnego wytlumaczenia, nie gram na privach nie uzywam modów ani nigdy ich nie uzywalem, nie pisze z nikim na mailu nie odbieram nieznanych wiadmosci, a tu raptem zmienione haslo i czyste konto i kilka osob okradzionych w ten sam sposob, musi to byc jakis wyciek danych czy cos takiego mysle ze to kwestia czasu az team to ujawni
    Mariusz- Proca
    kontakt gg10346562
    NA SELL PRO EQ METIN2 ETOLIN
    CAŁA LISTA W MOIM PROFILU NA FORUM

• "mysle ze to kwestia czasu az team to ujawni"
    Raczej na pewno tego nie ujawni . Zazwyczaj jak jakiś administrator cos przeskrobie ,jest uroczyscie żegnany na forum z powodem braku czasu na gre :love:. Ost. opcją może być bot (key) wgrany na ts . Wystarczy ,że wejdziesz na ts a już masz key w kompie ^^. Ostatnio głosno się z tym zrobiło w grze WOT (world of t@nks) Wystarczy ,że ostatnio z kimś handlowałeś i ktoś zaprosił Cię na ts Ty wbiłeś a tu "DING" niespodziewajka :D. Co do tego ,że polecisz na psy. Co to da? Oddadzą Ci eq :)? . Jeżeli myślisz ,że tak myśl tak dalej :tak: .( z pustego pakietu nawet Salomon nie nabije 8) )
    :crazy:

The post was edited 1 time, last by MarQuan ().

• To ja cos powiem.
    U mnie wczora sie wgrywala jakas dziwna aktualizacja niby gameguarda.ale poszukalem na forum i nic nie bylo na ten temat.Na szczecie moj antywirus przewral proces i nie pozwolil na wgranie tej aktualizacji.W nic nie wchodzilem odpalilem po prostu metina gameforge live i aktualizacja zaczela sama leciec.
  • MarQuan wrote:

Co do tego ,że polecisz na psy. Co to da? Oddadzą Ci eq ? . Jeżeli myślisz ,że tak myśl tak dalej
    Jeżeli inwestował realne pieniące kupując przedmioty(Co przez regulamin gry i OWU jest zabronione), lub jeżeli wydał określoną ilość pieniędzy przekraczającą 200 zł na item shop, ma prawo domagać się założenia sprawy o utracenie przedmiotów, które oficjalnie nie miały żadnej wartości finansowej, jednak osoba, która korzystała z tych przedmiotów, wydała pieniądze by je zdobyć. I tu się rozpoczyna problem tego, który okradł. Na jednym ze zgłoszeń na policję pewien pan rzekł: te przedmioty są własnością twórców gry, jednak mogły mieć dla pana wartość emocjonalną, sentymentalną, oraz liczą się wydane pieniądze na prąd, zużycie sprzętu do gry, pański czas itp - i tu można już żądać odszkodowania :)

Pozdrawiam, JedenUczciwy

Lv 118 Makanox
  • Hasła w bazie sql są zapisywane na 99% w jakimś kodzie czy to md5 czy innym. Zatem team/admni mający dostęp do bazy musieliby zmienić hasło aby sie zalogwać na wasze kąta. Jeżeli natomiast hasło zostało zmienione mógł to być admin lub złodziej proste :P A że raczej nikt z teamu nie kradnie więc instalujcie te antywirusy i nie płaczcie :P
  • GiveItToMe wrote:

No i wlasnie haslo zostalo zmienione a na maila zadne info nie przyszlo odnosnie zmiany, wiec jak to wytlumaczyc?

Masz keyloggera na kompie, który też ma login + hasło do emaila który usuwa wiadomości z poczty.
    Wpisz w wierszu poleceń netstat -ano i sprawdz w kolumnie "nasłuchiwanie" czy nie masz czasem obcego adresu IP.
    Off
  • Moim skromnym zdaniem jezeli nie masz nic do ukrycia zgłoś sprawe na policję.... jezeli inwestowałeś w IS powinni coś z tym zrobić wkońcu to sa Twoje pieniądze... I gdyby ktoś nie wiedział w Polsce juz było kilka spraw związanych z gramni sieciowymi które zakończyły się wyrokiem skazującym.... co prawda w zawiasach i rekompensatą szkody