Pinned ROZWIĄZANIE:Bluescreen przy uruchamianu gry

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Odinstalowanie Avasta rozwiązało problem rzeczywiście, antywirus ten mocno osadza się w systemie, dlatego pewnie wyskakiwał błąd zarejejstrowany w dump z systemowym plikiem tylko. Teraz zainstalowałem antywirusa FortiClienta i problem już się nie powtarza.
    Slawek022 75lvl serwer Diumar (dawniej Exandros) :shinsoo:

• SzamanSlawek022 wrote:

antywirus ten mocno osadza się w systemie

Nie w tym rzecz. Zadaniem programu antywirusowego jest jak najdokładniejsze analizowanie plików i działających programów, aby wykryć wszystkie zagrożenia. Problem, który wszyscy tu mieli nie jest spowodowany przez Avasta, jest jedynie z nim związany. Winowajcą jest GameGuard, który powinien co najwyżej ograniczyć się do ingerencji w programy faktycznie mogące zaszkodzić grze, a nie sprawdzania wszystkiego co tylko jest aktywne w tle. Tak jak podejrzewałem problem leży w ostatnich aktualizacjach GameGuarda i Avasta. GameGuard został zaktualizowany i zaczęło mu przeszkadzać coś, co wprowadzono w nowej aktualizacji Avasta. Tyle gier na świecie ma swoje osłony przed aplikacjami trzecimi i jakoś żadnej innej Avast nie przeszkadza...

GameGuard jest do tego stopnia upośledzony, że gdy w tle mam odpalony i zminimalizowany sklepik na jednym cliencie i chcę zagrać w coś innego na Steamie, to nie mogę korzystać ze Steam Overlay w innych grach. Co za tym idzie nie mam możliwości monitorowania FPS i odpowiadania na wiadomości. Muszę za każdym razem minimalizować gry, gdy chcę odpowiedzieć swoim znajomym - nie da się tego zrobić będąc w grze, bo oczywiście GameGuard wszystko blokuje. Nie powinien mieć do tych procesów dostępu.

Dlaczego osłona gry A blokuje funkcje gry B? Takie coś nie ma prawa mieć miejsca... W skrócie: 0/10.
  • nie wiem czy to cos da ale zauwazylem ze te roblemy z bluescreenami mam tylko na laptopach a na stacjonarnym chodzi metek czy to tylko moje dziwne spostrzezenie czy ktos inny tez tak ma ( dodam z na kazdym uzadzeniu mam zainstalowanego AVASTA )

wlasnie probuje opcje z odinstalowaniem avasta i instalacja innego antyvirusa zobacze czy to cos da

dobra po reinstalacii metka i odinstalowaniu AVASTA i zainstalowaniau przez kolege podanego ( FortiClienta ) metek na nowo smiga :w00t: :mkay:

The post was edited 1 time, last by KkriSs ().

• KkriSs wrote:

nie wiem czy to cos da ale zauwazylem ze te roblemy z bluescreenami mam tylko na laptopach a na stacjonarnym chodzi metek czy to tylko moje dziwne spostrzezenie czy ktos inny tez tak ma ( dodam z na kazdym uzadzeniu mam zainstalowanego AVASTA )

wlasnie probuje opcje z odinstalowaniem avasta i instalacja innego antyvirusa zobacze czy to cos da

dobra po reinstalacii metka i odinstalowaniu AVASTA i zainstalowaniau przez kolege podanego ( FortiClienta ) metek na nowo smiga :w00t: :mkay:

Cieszymy sie razem z Toba.

The post was edited 1 time, last by Namietny ().

• Okej, po prawie dwóch tygodniach chciałbym odkopać temat ^^

Przed odinstalowaniem Avasta nie spojrzałem, która konkretnie wersja gryzła się z GameGuardem. Wie ktoś może, która to była kompilacja? Chciałbym spróbować zmusić Avasta i GameGuarda do współpracy lub zobaczyć, czy jego nowsza wersja współdziała poprawnie (jeśli taka już jest).
  • Jeżeli ktoś by miał się tym zająć, to jedynie koreańskie ziomki od GameGuarda, a nie team Metin2. Dlatego na jakieś fixy z ich strony bym nie liczył.

Problemy sprawia niestety najnowsza kompilacja Avasta 2015.10.3.2223, więc musisz albo zaczekać na nowsze licząc, że już nie będą powodować blue screenów w połączeniu z GameGuardem, albo bawić się w downgrade'owanie do starszych wersji.