Pinned Rozdawanie statystyk, czyli co? Dlaczego? Jak? - dyskusja

• Likan

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Generalnie staty wyglądają tak:
      Witalność: +40hp i 1 obrony
      Inteligencja: +6 do siły Purpurowego Wilka.
      Siła: ABSOLUTNIE NIC. Nie zwiększa nawet DMG z buta. Wsiadanie na konia daje nam 40 punktów siły, a nie zmienia to nic.
      Zręczność: +10 do obrażeń skilli na każdy punkt.

Z serca mógłbym polecić build 1:1:1 (wit, int, zr), albo wbić sobie 30-40 punktów zręczności i dalej jechać klasycznym 1:2 wit-int.
      Zręczność daje likanowi kopa do umiejętności, a możemy inwestować w EQ z inteligencją.

Skille pod exp:
      Purpura - pazur - dech - rozedrzeć - skok - indygo.
      Purpura jest podstawą, ale jeśli ktoś chce jechać na zręczności, to może ładować pazura najpierw, bo purpura bez inteligencji jest bezużyteczna. Nie wiem jak jest na innych serwerach, ale na np. Tortudze bardzo ciężko znaleźć OZ Wilczy Pazur, więc próba zrobienia go na M (o ile nie wejdzie nam od razu), może zająć trochę czasu i opóźnić rozwój umiejętności.
      Rozedrzeć jest lichym skillem do expa, gdyż zauważyłem, że czasami nie zadaje mobom obrażeń, a jego pole rażenia jest dosyć małe. Dech jest na tyle fajny, że ma pokaźny zasięg, a w grupie mobów może zadać POTRÓJNE OBRAŻENIA.
      Więc pazur+dech = czystka.
      Dalej to według uznania.

Skille pod pvp:
      Purpura - pazur/rozedrzeć - dech - skok - indygo.
      Rozedrzeć jest bardzo dobry w PvP, tego nie da się nie zauważyć, więc jeśli chcemy nakopać komuś porządnie w zbroję, to najlepszą drogą jest rozdarcie. Pazur pomimo małego DMG jest dobrym uzupełnieniem.

W indygo nie warto inwestować. Szkoda 17 punktów (i lvli) dla 10% szybkości ataku na M1, bo tej różnicy nie odczujemy.
      "-To on jest agresorem... - zwrócił uwagę młodszy smok - a my ofiarami.
      -Może i tak. Ale w tej chwili każdy chce tego samego. Z ich perspektywy to my jesteśmy źli. Bohater, który zabija innych nie jest bohaterem, oni powinni być dobrzy. Zabójstwo jest zbrodnią pod niemal każdym względem. Darawian był demonicznie zły, aby go pokonać, musiałem stać się taki jak on. Dlatego w bitwie, która nas czeka, nie będzie dobrych i złych."
      ~
      Fragment powieści z mojej szuflady.
    • Ja polecam zaczac od wymaxowania inteligencji i wbicia purpury na M. Teraz maxuje calkowicie witalnosc (jest to bardziej defensywny build). Witalnosc na wilku daje ;
      a)40 hp + 1pkt defa od 1pkt.
      b) na wiki widnieje informacja ,ze witalnosc rowniez wplywa na skille jak i dmg wilka ( 6 witalnosci z tarczy daje 5-5 dmg wilkowi do bazowych statystyk ) + patrzac na pazurze m2 to 6 witalnosci dodaje 20-20 dmg skilla, wilczemu dechowi rozwinietemu na 1 dodaje 11-11 ,rozedrzec na 5 daje 6-6 do obrazen skilla. - informacje na podstawie 41 lvla przy full inteligencji + reszcie pkt witalnosci. Bron dzidy +9 ,ebo +9 ,tarcza +9 6 wit (brak wartosci ataku w zbr)

Podsumuwujac witalnosc jest zdecydowanie korzystna jesli decydujemy sie na bardziej defensywna gre. Polecam jednak dla tych ,ktorzy jako glowna postac chca wybrac Likana i nie maja postaci ,ktora beda chcialy sie expic build 2int: 1 wit . a Zrecznosc jako 3cia. Zakladanie ebo +9 zwieksza jedynie znaczaco dmg pazura (12 sily na m2 przy calym ekwipunku dodaje 37-38 ) ale na tle innych skilli 6 witalnosci daje wiecej ,wiec zdecydowanie witalnosc da wiecej od sily. Dlaczego? Sila - DMG pazura zwieksza sie prawie tak samo jak przy 12 wit , inne skille natomiast dostaja mniejszego boosta niz 6 wit. Dodatkowo w statusie 12 wit doda nam ok 10-10 do bazowych statystyk wiec na 90 pkt mamy :
      -3,6 k hp,
      -75-75 bazowych statystyk (ok. moze przy wartosci 90 byc nieco wieksze +/- 5 jesli dodaje np 0,9)
      - 90 defa,
      - wartosci do skilli wieksze niz sila.
      Pozdrawiam fan Likana :)
    • Witam !
      Mam na swoim likanie 30 lvl rozdane 60 pkt w inta 35 w wita, ogółem idę buildem 2:1 int:wit i po wymaksowaniu inta daje full zręka, co o tym myslicie ? :)
      Postać będzie na pewno expiona do 55lvl
      Czytam teraz i widze ze ludzie te polecaja build full int full zreka i juz sam nie wiem, ciezko byloby mi teraz bez isu cofac ego witala
      co sądzicie więc o moim buildzie, postac bedzie w 90% przeznaczona na pvp, czasem na jakies zabawy na metkach czy cos :)
    • xXaifamXx wrote:

Witam !
      Mam na swoim likanie 30 lvl rozdane 60 pkt w inta 35 w wita, ogółem idę buildem 2:1 int:wit i po wymaksowaniu inta daje full zręka, co o tym myslicie ? :)
      Postać będzie na pewno expiona do 55lvl
      Czytam teraz i widze ze ludzie te polecaja build full int full zreka i juz sam nie wiem, ciezko byloby mi teraz bez isu cofac ego witala
      co sądzicie więc o moim buildzie, postac bedzie w 90% przeznaczona na pvp, czasem na jakies zabawy na metkach czy cos :)

Do tego służą Pigułki Krwi. Build jest w porządku.
      Na serwerze Wetar kupię:
      Jastrzębi Szpon ≥40 śr. ≥+0 nieaktualne :crazy:
      Trndsttr Lkn Wtr Chnj
    • Cześć! :)

Powiem tak - z Metinem (oprócz tego, że od 2008 r. śledzę jego rozwój) nie mam zbyt wiele doświadczenia. Wczoraj stworzyłem Likana i muszę przyznać, że póki co gra się przyjemnie. Dobiłem 10 poziom, statystyki rozdaję 2 INT i 1 WIT, a umiejętność to oczywiście Dusza Purpurowego Wilka. Ekwipunek mam cały +6 (gdy został wprowadzony to chwilę pograłem) i tutaj rodzi się moje pytanie. Jak powinna wyglądać moja droga jeśli chodzi o dalszy rozwój postaci/konta? Podkreślę, że jestem bardziej graczem casualowym, w pełni zdaję sobie sprawę z fatalnej polityki firmy Gameforge i nie jest moim celem osiągnięcie maksymalnego poziomu w dwa tygodnie, a przyjemne odstresowanie się.
    • @HaroshiRN
      Moim zdaniem jeśli stawiasz na pvm, a nie pvp jako 2gi skill powinieneś maxować indygo, następnie dech (ze względu na efekt SPLASH) -> rozedrzeć -> pazur -> skok
      Jeśli PvP, pomijasz indygo i wstawiasz przed/po skoku. Jak zawsze (przynajmniej ja tak robiłem) zatrzymywałem się na 55 i/lub 75lv (75 to jest taki mus, aby wbić skille, dokończyć biologa, zrobić eq jeśli się go nie ma). Jeśli będziesz wbijał powyżej 75 poziomu, warto abyś zainwestował w jakiegoś dropa (najlepiej WP 75lv). Pozwoli ci to na drop odłamków, kamieni/ku z 7dmego piętra, etc (najogólniej ten level jest jednym z najlepszych do zarobków). O buffie nie będę wspominał, bo to jest "must have" już w tej grze jeśli chcesz grać solo (a jeśli nie, znajdź "2gą połówkę" która nie odejdzie i będzie cię buffować :P ). Generalnie gra wilkiem nie różni się zbytnio od innych klas, wilk ma swoje + i -. Na pewno jest postacią aktualnie b.dobrą pod expa i wojny.
      Aktualnie dropienie KU i kamoli nie jest aż tak dobrym zarobkiem, dla tego radziłbym zainteresować się jak najszybciej alchemią (czy to sprzedawaniem odłamków, czy antyków). Na 75lv twoja możliwość zarobku na alchemii w DC powinna sięgnąć zenitu, gdyż to na tym lv dużo graczy dropi odłamki (często w DC siedząc nawet do dropniętych ponad 300 odłamków dziennie, co na dłuższą metę daje bardzo dobry rezultat).
      Od 75lv możesz zainteresować się alchemią (matowa na początek wystarczy), wcześniej myślę że nie ma sensu gdyż jesteś nowym graczem i po prostu załatwianie sobie alchemii odbierze ci szansę na zarobek jak i wydatki cię po prostu pochłoną.

Trochę chaotycznie, ale mam nadzieję że da się coś z tego zrozumieć +/- :P
    • Okej, rozumiem :D A jak wygląda kwestia ekwipunku, zarobku i wszystkiego co związane z rozwojem postaci do tego 55/75 lvl?

Co do buffa/dropa - na którym etapie gry najlepiej jest o nich pomyśleć? Po osiągnięciu już 55/75 poziomu czy jednak wcześniej?
    • Trucicielski wrote:

Podstawową statystyką jest inteligencja, ponieważ wzmacnia Duszę Purpurowego Wilka, która działa podobnie jak Aura czy Ostrze.
      Bezpośrednio atak naszych skilli ofensywnych wzmacnia zręczność i siła, ale zdecydowanie bardziej zręczność.
      Witalność wiadomo zwiększa nasze hp i obronę.

Podsumowując:

Opcja bardzo ofensywna:
      int > zręka > siła

Opcja ofensywna:
      int > zręka > wit

Opcja defensywna:
      int > wit > zręka

Opcja bardzo defensywna:
      wit > int > zręka
      nie wiem w jaką ty grę pogrywasz ale na pewno nie jest to Metin2. do wszystkich zainteresowanych STATYSTYKA "SIŁA" nie daje Wilkowi żadnych profitów kompletnie żadnych!. Prawidłowy rozwój statystyk to FULL INT a reszta zależy od tego czego nam potrzeba jeśli chcemy mieć większe dmg rozwijamy DEX jeśli nasza postać jest zbyt papierowa maxujemy WITALNOŚĆ. a co do skilli Pierwsza Purpura... Później Wilczy Dech. a dalej jak kto chcę z pominięciem Indygo fatalny skill małe przyrosty plus fakt że nawet na P czas oczekiwania na skill jest dłuższy niż czas jego trwania innymi słowy nie opłacalne
    • GRBY wrote:

Trucicielski wrote:

Podstawową statystyką jest inteligencja, ponieważ wzmacnia Duszę Purpurowego Wilka, która działa podobnie jak Aura czy Ostrze.
      Bezpośrednio atak naszych skilli ofensywnych wzmacnia zręczność i siła, ale zdecydowanie bardziej zręczność.

Podsumowując:

Opcja bardzo ofensywna:
      int > zręka > siła

Opcja ofensywna:
      int > zręka > wit

Opcja defensywna:
      int > wit > zręka

Opcja bardzo defensywna:
      wit > int > zręka
      nie wiem w jaką ty grę pogrywasz ale na pewno nie jest to Metin2. do wszystkich zainteresowanych STATYSTYKA "SIŁA" nie daje Wilkowi żadnych profitów kompletnie żadnych!. Prawidłowy rozwój statystyk to FULL INT a reszta zależy od tego czego nam potrzeba jeśli chcemy mieć większe dmg rozwijamy DEX jeśli nasza postać jest zbyt papierowa maxujemy WITALNOŚĆ. a co do skilli Pierwsza Purpura... Później Wilczy Dech. a dalej jak kto chcę z pominięciem Indygo fatalny skill małe przyrosty plus fakt że nawet na P czas oczekiwania na skill jest dłuższy niż czas jego trwania innymi słowy nie opłacalne

Jakieś tam drobne wartości dodaje, więc rozważyłem taką ewentualność również. :D Jednak oczywiście najbardziej racjonalne są opcje int > zręka > wit bądź wit przed zręką dla tych mniej wytrzymałych. ;)
    • Trucicielski wrote:

GRBY wrote:

Trucicielski wrote:

Podsumowując:

Opcja bardzo ofensywna:
      int > zręka > siła

Opcja ofensywna:
      int > zręka > wit

Opcja defensywna:
      int > wit > zręka

Opcja bardzo defensywna:
      wit > int > zręka
      Jakieś tam drobne wartości dodaje, więc rozważyłem taką ewentualność również. :D Jednak oczywiście najbardziej racjonalne są opcje int > zręka > wit bądź wit przed zręką dla tych mniej wytrzymałych. ;)
      Drobne wartości? to rewelacja! to bądź tak dobra (dobry) i właduj tej swojej Ninji z obrazka 90pkt w inteligencje nie dość że ci podskoczy wartość magicznego ataku to być może przełoży się to na "nieznaczny" przyrost intelektu właściciela.
    • Trucicielski wrote:

GRBY wrote:

Trucicielski wrote:

Podsumowując:

Opcja bardzo ofensywna:
      int > zręka > siła

Opcja ofensywna:
      int > zręka > wit

Opcja defensywna:
      int > wit > zręka

Opcja bardzo defensywna:
      wit > int > zręka

Sila u wilka nie daje nic, rowne 0 w kazdym aspekcie, wiec najpierw sie rozeznaj, a pozniej doradzaj [...]
    • No najlepiej 2:1 leciec w to co sie nam najbardziej przydaje ( 2 tam int czy siła czy zreka zalezy czym gramy oraz 1 do pż ) :D najlepsza opcja chyba ze mamy pro eq wykokszone to mozemy odrazu walić wszystko w głowne staty ) co do zreki to zalezy tez czy na koniu chcemy expic czy z "buta" ) ogolnie do groty polecam podbic jako 3cie zreke :)
      Nie handluje z : GeeNo-Tasmania , Kuba-Postrach,Afro4MenS9, Amon., LubieKisiel
    • Cześć,

Widzę że posty już trochę czasu temu były pisane, tak więc zapytam - czy zmieniło się coś istotnego od tego czasu? Gram od 0 Likanem, staty daję 2 int 1 zr + raz na pare lv trochę w wita żeby nie być papierem ( Bo eq ogranicza się obecnie do startowego +6), purpura oczywiście m, i mam dylemat co do drugiego skilla. Gram solo, jak już wspomniałem od zera więc tak naprawdę dobrego eq nie będę prędko miał oraz nie interesuje mnie za bardzo PvP, raczej samo czyste pve. Dużo widziałem opinii że w takim wypadku na drugi skill powinno się brać indygo, aczkolwiek jest tak samo dużo kontr opinii świadczących że Indygo się nie opłaca wbijać na małym lv gdyż mało co daje. Czy mógłby ktoś rozwiązać moją wątpliwość? I pytanie numer dwa, przy mojej sytuacji na jakie eq powinienem zbierać? Mam na myśli jakiś podstawowy build z którym ruszę dalej? Będę wdzięczny za wszelkie rady i informację. :D
    • zalezy jaki lvl chcesz wbijać. Likan staty pod max dmg full int full zreka jak ogarniesz eq+8/9 z 1500/2000pz jak nie to idz 2 int 1 wit, po zmiaxowaniu inty zacznij maxować zręke po niej wita dalej ciagnij. Jak tylko exp cie interesuje to purp i indygo na drugim miejscu. Indygo na P daje 25% speeda ataku na m1 10% niby mało ale zawsze coś, chodz z mojej perspektywy dał bym bulid purpura.pazur,rozedrzeć zawsze masz 2 najlepsze skille likana do walki o spoty,ewentualnie jakieś zadymki jak sie zachce. eq oczywiście najlepiej 2kpz ,ewentualnie 1,5k pzu ,hełm ,zbroja tarcza wedle mozliwości jak najwyżej podbita, jakis wierzchowiec z isu a tanie są z fajnymi bonkami żeby od poczatkowych lvli bić z niego. Z takim eqwipunkiem juz exp likanem jest bardzo przyjemny. Pozniej masz do wyboru alchemie,lub eq na inte, ja kompletował bym to drugie do odpalania purpurki, wyjdzie duzo taniej a dmg przy max odpale skoczy ci z 500 dmg na 900 w purpurce co pomnozone przez sr i inne dodatki da w żeczywistosci duuuuzo wiecej.