Magazyn Metin2 - dyskusja

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• DARKRIDER wrote:

tak patrzac na to co sie dzieje w magazynie to za czasow @Voilie oraz @Vesuvius magazyn mial czasy swietnosci

Pozdrawiam
      Poza tym, że było więcej graczy, a tym samym aktywność gazetki była o wiele większa to chyba zrozumiałe, więc nie ma się co dziwić.

Czy jeszcze jakieś inne argumenty o tym świadczą, dzięki czemu wiedzielibyśmy nad czym się skupić? Bo taka wypowiedź jest pusta i pozbawiona jasnego przekazu.

Co do debaty... Miałem bardzo mało zgłoszeń, więc dziękuję osobom, które takie kandytatury wysłali. Niestety na brak chętnych debata zostaje odwołana.
      Niewykluczone, że będziemy próbować w przyszłych wydaniach stworzyć coś podobnego.

Pozdrawiam,
      Reverse

System Support | Regulamin Forum
      Potrzebujesz pomocy?
      Prywatna Wiadomość | IRC: Reverse
    • Piecu wrote:

proponuje zeby dac jakies ankiety na forum np najlepszy zarobek, najciekawsze zmiany w grze, najlepsze miejsca do dropu odlamkow, a wyniki publikowac w magazynie
      Ciekawy pomysł - na pewno się bliżej temu przyjrzymy :)

StaryWeteranS7 wrote:

A ja proponuję zrobić ankietę na temat tego czy gazetka jest potrzebna czy zbędna, do tego czy jest czytana czy tylko przeglądana z nudów choćby.
      Każdy zna odpowiedz.
      Powiem tylko tyle, że jeśli Ci się nie podoba gazetka to nikt Cie nie zmusza, abyś ją czytał ani przeglądał. Czy jest potrzebna, czy też nie - nie ma znaczenia. Jest to dodatek, który dla niektórych jest odskocznią od codziennego dropu, kłótni na forum czy walk w grze. Jeśli nawet jest tylko jedna osoba, która czyta ten magazyn to my i tak będziemy go publikować, bo robimy to też dla siebie. Tak patrząc teraz z drugiej strony medalu - jeśli uważasz, że gazetka jest zbędna (bo tak zrozumiałem czytając Twoją wypowiedź oraz odpowiedź na poniższy cytat drugiego użytkownika), to tym bardziej nie wiem, po co komentujesz gazetkę, skoro uważasz, że to nic istotnego? Nie oczekuję odpowiedzi, bowiem to nie miejsce na taki temat. Jeśli się nie podoba gazetka, to po prostu nie psuj wrażeń innym swoim zachowaniem. Jednej osobie się podoba, drugiej nie - od zawsze tak było i będzie.

Piecu wrote:

Taka ankieta zakonczylaby ten projekt
      Taka ankieta niczego by nie zakończyła, więc nie wiem po co tak głupio komentujesz.

System Support | Regulamin Forum
      Potrzebujesz pomocy?
      Prywatna Wiadomość | IRC: Reverse

The post was edited 1 time, last by Reverse ().

• Reverse wrote:

Piecu wrote:

proponuje zeby dac jakies ankiety na forum np najlepszy zarobek, najciekawsze zmiany w grze, najlepsze miejsca do dropu odlamkow, a wyniki publikowac w magazynie
      Ciekawy pomysł - na pewno się bliżej temu przyjrzymy :)

StaryWeteranS7 wrote:

A ja proponuję zrobić ankietę na temat tego czy gazetka jest potrzebna czy zbędna, do tego czy jest czytana czy tylko przeglądana z nudów choćby.
      Każdy zna odpowiedz.
      Powiem tylko tyle, że jeśli Ci się nie podoba gazetka to nikt Cie nie zmusza, abyś ją czytał ani przeglądał. Czy jest potrzebna, czy też nie - nie ma znaczenia. Jest to dodatek, który dla niektórych jest odskocznią od codziennego dropu, kłótni na forum czy walk w grze. Jeśli nawet jest tylko jedna osoba, która czyta ten magazyn to my i tak będziemy go publikować, bo robimy to też dla siebie. Tak patrząc teraz z drugiej strony medalu - jeśli uważasz, że gazetka jest zbędna (bo tak zrozumiałem czytając Twoją wypowiedź oraz odpowiedź na poniższy cytat drugiego użytkownika), to tym bardziej nie wiem, po co komentujesz gazetkę, skoro uważasz, że to nic istotnego? Nie oczekuję odpowiedzi, bowiem to nie miejsce na taki temat. Jeśli się nie podoba gazetka, to po prostu nie psuj wrażeń innym swoim zachowaniem. Jednej osobie się podoba, drugiej nie - od zawsze tak było i będzie.

Na forum każdy ma prawo udzielać się gdzie chce i pisać o czym mu się podoba o ile przestrzega pewnych zasad i kultury.
      A to ciekawe, skoro moje posty bezpośrednio dotyczą magazynu i piszę na jego temat właśnie tu bo to miejsce do tego przeznaczone a Ty uważasz, że to nie miejsce do tego typu konwersacji to kto Ci dał pozwolenie na moderowanie?
      Może w pytania i odpowiedzi napiszę, a jak będą się pytać czemu tam założyłem wątek dotyczący magazynu to odpiszę, że tu nie wolno bo to nie miejsce na taki temat.
      Komentuje ponieważ od miesięcy nie trafiacie w temat z tematami, ale to akurat mniejsza z tym.
      Mało kto go czyta więc jest zbędny a Ci co go tworzą tracą tylko czas na jego powstawanie.
      Gdybyście tak ukazywali grę w Waszym magazynie z bardziej tej mrocznej strony niż w samych superlatywach to by było bardziej szczerze.
      Robicie te niby wywiady z graczami którzy metinem się zachwycają ohy i ahy, czemu nie zrobicie wywiadów z graczami którzy grają z pół roku i co sądzą o grze gdzie nie mają startu w przeciwieństwie do poprzednich lat bo bot pogania bota i jest przez to duża niechęć do gry zrażająca ich.
      Jakoś strasznie mało jest artykułów które ukazywały by problemy z grą właściwie na każdym kroku, problem botów, problem starych błędów które trapią grę od lat, problem niestabilności, problem ze zmianą kanałów, no mnóstwo tego.
      Napiszcie o Jemiole ze ten serwer to ferajna botów (bo to prawda), napiszcie o ostatniej fali banów za powiązania przez co wielu uczciwych graczy jest banowanych bezpodstawnie, niech Ci co czytają wiedzą o tym.
      Po co, powstają artykuły które chcecie aby powstały, mało krytyki, dużo chwalenia.
      Tak, gazetka się nie podoba i to jest moje zdanie i mam prawo je wyrazić.
      I zróbcie tą ankietę.

Piecu wrote:

Taka ankieta zakonczylaby ten projekt
      Taka ankieta niczego by nie zakończyła, więc nie wiem po co tak głupio komentujesz.
    • No nawet czytelnie wyglądają ostatnie dwa numery, ale nikt z was nie pomyślał, że mogę je czytać na telefonie czyli dalej gazetka z lat 90 na dwie strony niby do czytania, a ja na telefonie miałam jedną stronę i mi się tekst urywa, bo część tekstu było na drugiej stronie. Dzisiaj są też ebooki na jedną stronę zwykle powinniście o tym pamiętać nikt tego jako gazetki nie drukuje. DLACZEGO NIE PROJEKTUJECIE TEJ GAZETY JAKO E-GAZETA.
      Pomijając, żeby to zapisywać jako PDF z OCR.

Jak chcecie lepsze czasopismo stworzyć rodem z XXI wieku to piszcie priva, ale potrzebuje ludzi którzy znają się na programowaniu stron.

Moderator Ascoran:
      Połączyłem posty.
      Twierdza + Feniks = Etolin <3

:shinsoo: :love:

:52:

Start 24.03.2008 r.
    • @DARKRIDER Magazyn czasy świetności miał w momencie jego powstawania, wtedy to piecze nad nim sprawowały Etincelle oraz Laburra :). Prawda jest taka, że im bardziej wstecz się cofniemy, to było lepiej więcej osób grających, a co za tym idzie czytających gazetkę i nie ma co tego porównywać do obecnej sytuacji. Wraz z upływem czasu tworzenie gazetki metinowej jest coraz trudniejsze, a sam magazyn jednak prosperuje i to świadczy dobrze o jego twórcach. Są nadal ludzie, którym chce się coś tworzyć i za to dożywotni szacunek dla nich. Od siebie dodam, że doświadczenie w redagowaniu tej publikacji bardzo pomogło mi w mojej obecnej pracy, a kto wie - może i komuś jeszcze taki "plus" się przydarzy.

Dla mnie osobiście miło jest zobaczyć że coś, co kiedyś współtworzyłem nadal istnieje. Pozdrawiam.

Zapraszam do zadawania pytań w mojej wulkanicznej prezentacji!
    • Jak zawsze kupa duperelek o wszystkim i o niczym i jak zawsze brak tematyki o tym co najbardziej trapi grę, problemach, jak wydawca postępuje z graczami i jak ich traktuje, brak wywiadów z graczami którzy wylali by trochę gorzkich łez związanych z obecną sytuacją, ogólnych nastrojach i jeszcze tak można wymieniać.
      Czego tu się spodziewać, jak by sytuacja nie wyglądała na grze, w gazetce nie znajdzie się nawet ni jeden negatyw.
      Brawo, mistrzowie w swoim fachu :)
    • Parę tematów pominęłam z tą lejącą wodą autorów i gdyby nie ta Walentynka dla mnie to bym chyba nawet nie zajrzała co tam jest, bo musiałam specjalnie komputer załączyć ech (nie dało się przeczytać na komórce, a mamy XXI wiek, ale dalej gazetka z lat 90...). Już nawet nie pamiętam jak ten artykuł się nazywał coś z "przerażeniem" było i wiem tylko tyle, że to jakaś fikcja literacka była w tym co tam napisali.
      @Michu ciesz się ratujesz czytelnictwo tego ... brukowca.
      (Czemu ja to wcześniej nazywałam czasopismem to obraza dla mojej nauki.)

A był jakiś artykuł na ciemnym tle z małymi literami w trzech kolorach i nie byłam w stanie przeczytać co tam pisze możejuż ślepa jestem wiem tylko ze to były zielony różowy i chyba niebieski (dobra nie powiem jakie dokładnie to były kolory szybciej bym pobrała nr hexa). Także no ja już mówiłam, żeby to było bardziej czytelne, także mimo wszystko trochę się poprawiło i były w większości czytelne te artykuły. Także lepiej jak dajecie jasne jednolite tło i ciemne litery.

Start 24.03.2008 r.
    • Tujka wrote:

To czasopismo nie zasluguje na tak brutalne i niepotrzebnie chamskie komentarze
      przypomne Ci tez o tym ze po bibliotekarstwie sama nic nie osiagnelas w sferze "pisanej"

Tujka wrote:

A był jakiś artykuł na ciemnym tle z małymi literami w trzech kolorach i nie byłam w stanie przeczytać co tam pisze możejuż ślepa jestem wiem tylko ze to były zielony różowy i chyba niebieski (dobra nie powiem jakie dokładnie to były kolory szybciej bym pobrała nr hexa). Także no ja już mówiłam, żeby to było bardziej czytelne, także mimo wszystko trochę się poprawiło i były w większości czytelne te artykuły. Także lepiej jak dajecie jasne jednolite tło i ciemne litery

a to akurat prawda i kiedys sam to pisalem

ale teraz juz nie ma takiego dramatu i chyba ogarnieto grafikow :)

Pozdrawiam

Jeszcze spojrzą do góry, by zobaczyć pierwszych. My z góry patrzymy na drugich bang!
    • StaryWeteranS7 wrote:

Jak zawsze kupa duperelek o wszystkim i o niczym i jak zawsze brak tematyki o tym co najbardziej trapi grę, problemach, jak wydawca postępuje z graczami i jak ich traktuje, brak wywiadów z graczami którzy wylali by trochę gorzkich łez związanych z obecną sytuacją, ogólnych nastrojach i jeszcze tak można wymieniać.
      Czego tu się spodziewać, jak by sytuacja nie wyglądała na grze, w gazetce nie znajdzie się nawet ni jeden negatyw.
      W swoich postach (nie konkretnie w tym temacie, ale wszędzie) zioniesz taką nienawiścią do GF, że powoli zatracasz jakiekolwiek granice. Redaktorzy pisali o wprowadzonych zmianach pomimo sprzeciwów graczy, ale wolałbyś, aby używali niecenzuralnych słów pod adresem firmy, aby zaspokoić twoją nieposkromioną ambicję hejtera. 'Przykro mi', że redakcja nie spełniła twoich oczekiwań. ;(

Tujka wrote:

Jak na osobę wybitnie wykształconą w dziedzinie piśmiennictwa i oczytania to robisz strasznie sporo błędów językowych. Twoja uwaga jest zwyczajnie złośliwa delikatnie mówiąc. Można krytykować i należy, ale można to robić bez obrażania i sprowadzania pracy innych do poziomu pomyj. Jeśli nie dostrzegasz tej różnicy, to chyba moje dalsze słowa nawet nie mają sensu.

PS
      Na moim telefonie gazetka wyświetla się normalnie. :crazy:

Natomiast co do samego formatu gazetki. Redakcja jeszcze nie wie (poza Manerą), ale już jakiś czas temu ustaliliśmy wstępnie z Artem, że format gazetki ulegnie zmianie. To był ostatni numer w obecnej formie. Na razie musimy dokończyć sprawy aktualizacji forum, a potem zajmiemy się wprowadzaniem zmian w projekcie Metinews. Nowa gazetka będzie przypominała trochę blog, ale to przyszłość. :)

W Team nieprzerwanie od 08. maja 2010! :rolleyes:
    • Ascoran wrote:

Jak na osobę wybitnie wykształconą w dziedzinie piśmiennictwa i oczytania to robisz strasznie sporo błędów językowych. Twoja uwaga jest zwyczajnie złośliwa delikatnie mówiąc. Można krytykować i należy, ale można to robić bez obrażania i sprowadzania pracy innych do poziomu pomyj. Jeśli nie dostrzegasz tej różnicy, to chyba moje dalsze słowa nawet nie mają sensu.
      PS
      Na moim telefonie gazetka wyświetla się normalnie. :crazy:

Natomiast co do samego formatu gazetki. Redakcja jeszcze nie wie (poza Manerą), ale już jakiś czas temu ustaliliśmy wstępnie z Artem, że format gazetki ulegnie zmianie. To był ostatni numer w obecnej formie. Na razie musimy dokończyć sprawy aktualizacji forum, a potem zajmiemy się wprowadzaniem zmian w projekcie Metinews. Nowa gazetka będzie przypominała trochę blog, ale to przyszłość. :)
      No po prostu przeczytaj moje wszystkie posty w tym wątku i wtedy może zrozumiesz co mówiłam.. Nie mówię, że nie doceniam. ale skrytykować trzeba tę stronę "techniczną".

No ostatnio się otwierało, a dzisiaj nie wiedziałam jak to mam otworzyć w telefonie się mi powiększało wszytko z postem zamiast przejść do Issu.

Dopiero później przypomniałam sobie, że miałam sobie napisać, że mogłabym wam sprzedać historię pewnego pierścionka zaręczynowego, który dostałam i trzymam go do dzisiaj, czy jakiś pomysł na artykulik o małżeństwach w grze zawieranych 14 lutego...

A i tego miejscówka!! moja!! To koło pomnika w Shinsoo jak można nie było wpisać tej ustronnej miejscówki??! Pomijając tej na dole po prawej, powinna być ankieta na te miejscówki... jak była to mnie o tym nic nie wiadomo...
      W końcu coś się dzieje z tym czasopismem skoro mówicie, że to ostatnia i nr w tej formie...

Myślę, że jakby były same artykuły o walentynkach to lepiej by ten nr wypadł niż dodawać niektóre niestworzone historie... i grafika dobra.., ale "brukowcem" nazwałam za formę (gazetka z lat 90 zamiast e-czasopismo), ale skoro już pracujecie nad tym to nie ma sensu dalej tego drążyć. Trzeba zobaczyć efekty.

Co do moich wypowiedzi inaczej się pisze jak się myśli nad wypowiedzią kilka godzin, a inaczej jak się piszę to co w danej chwili pomyślałam. Poza tym nie jestem po polonistyce, a jedynie po inib, gdzie tylko trochę liznęłam co to redakcja techniczna, czy merytoryczna, a ni, więc bardziej bym sie nadawała do redakcji, czy składu niż do korekcji.

Start 24.03.2008 r.
    • Ascoran wrote:

StaryWeteranS7 wrote:

Jak zawsze kupa duperelek o wszystkim i o niczym i jak zawsze brak tematyki o tym co najbardziej trapi grę, problemach, jak wydawca postępuje z graczami i jak ich traktuje, brak wywiadów z graczami którzy wylali by trochę gorzkich łez związanych z obecną sytuacją, ogólnych nastrojach i jeszcze tak można wymieniać.
      W swoich postach (nie konkretnie w tym temacie, ale wszędzie) zioniesz taką nienawiścią do GF, że powoli zatracasz jakiekolwiek granice. Redaktorzy pisali o wprowadzonych zmianach pomimo sprzeciwów graczy, ale wolałbyś, aby używali niecenzuralnych słów pod adresem firmy, aby zaspokoić twoją nieposkromioną ambicję hejtera. 'Przykro mi', że redakcja nie spełniła twoich oczekiwań. ;(
      Nie kryję się z tym, że nienawidzę gfu i bardzo mi z tym dobrze. Ta firma zasłużyła sobie na taką opinię o sobie i postrzeganie jej tak a nie inaczej nie tylko przeze mnie i nie tylko przez społeczność tej gry.
      No fajne zmiany, aczkolwiek w dalszym stopniu brakuje w tej pseudo gazetce kwestii związanych z tą negatywną stroną co się dzieje w grze i nastrojów ludzi, oczywiście tego nie opublikujecie bo to antyreklama dla graczy lecz niestety albo i stety najprawdziwsza prawda.
      Wystarczy kilka szczerych i prawdziwych zdań zamiast niecenzuralnych słów, ale dziękuję, że uważasz mnie za takiego wrednego bydlaka bym tego wymagał :)
      "Przykro mi", że czegoś w niej brakuje, natomiast podziwiam za marnowanie czasu i wkładanie wysiłku by ją tworzyć.
    • no jakieś ptaki trudne do odgadnięcia.

No i ten napis sugeruje czyżyka, bo dodali tekst, inaczej bym tego nie wiedziała, ale nie wiadomo którą literę lub litery służą do odgnięcia głównego hasła.

Start 24.03.2008 r.