Magazyn Metin2 - dyskusja

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

• <ciach>

Tujka napisał(a):

Skoro nie jesteś profesjonalistą to mogę nazwać dzieciakiem
      Jest troszkę więcej grup, niż te które "są dziećmi" i chcą być najlepsi. Przykro się robi, że ktoś może oceniać i dzielić ludzi tylko na te dwie grupy i na tej podstawie jakiej wymieniłaś.

Tujka napisał(a):

Gdybyś nie była dzieciakiem już byś załatwiała ISSN i zespół programistów do współpracy przy tworzeniu czasopisma. Tutaj na pewno jest dużo graczy, którzy znają się na pisaniu stron.
      Masz okazję się wykazać, pokaż że jesteś dorosła i wynajmij mi jakiś zespół :thumbup: Tylko chciałbym, aby nie był przedszkolem, i aby cała strona (front-back end) nie była dziurawa jak ser szwajcarski.
      Oczywiście są jeszcze pewne aspekty. Jakość kodu, umiejętności w technologiach, i tego że nikt nie napisze obszernej aplikacji internetowej za darmo... Ale to tylko "szczegóły", nie warto się nimi przejmować.

Tujka napisał(a):

Wyobrażacie sobie? Tekst w paincie dodany do PDFa? jak to czytać?
      Pomijając że nie użyto tu ani painta, ani nie jest to w formacie PDF, to jeśli ktoś chce przeczytać, a nie udawać ślepego, to myślę że dałby radę.

Tujka napisał(a):

Jak robicie takie czasopismo to róbcie dużo obrazków mało tekstu.
      To jest gazetka, a nie katalog obrazków z shutterstocka.

Moderator Synthia:
      Ciachnelam offtop.

Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Synthia ().

• <ciach>

Odchodząc od szaty graficznej można również pomyśleć o MOCNIEJSZYCH tytułach dla graczy żądnych przygód, którzy mogliby się z nimi utożsamiać.

np.
      Od Gimbusa do MILFa, czyli 10 lat Metin2
      Metin - Life Balance, czyli jak połączyć grę w Metina z życiem codziennym
      Jeśli ślub to tylko z własnym buffem - kącik zranionych serc
      Największe wpadki minionego miesiąca według graczy - nieudane eventy & problemy techniczne
      Dramat setek graczy po likwidacji gimnazjów - jak teraz mamy nazywać innych nielubianych, dorosłych graczy?
      QUIZ Bot czy Autołowy - sprawdź czy potrafisz odróżnić!

ps. nie roszczę sobie praw autorskich :mkay: :mkay: :mkay:

Moderator Synthia:
      Ciachnelam offtop.

• Osobiście chylę czoła za zaangażowanie ludzi którym się chce tworzyć ten magazyn, za ich poświęcony czas i całą pracę którą wkładają w ten projekt. Szacun! :mkay:

Uważam, że najłatwiej jest krytykować czyjąś pracę i narzekać... jak ktoś narzeka / hejtuje to sam może spróbować swoich sił i samemu spróbować stworzyć taki magazyn... :rofl: :rofl: :rofl:
      GG: 56650023 lub PW
    • Zuaa.. napisał(a):

Odchodząc od szaty graficznej można również pomyśleć o MOCNIEJSZYCH tytułach dla graczy żądnych przygód, którzy mogliby się z nimi utożsamiać.
      np.
      Od Gimbusa do MILFa, czyli 10 lat Metin2
      Metin - Life Balance, czyli jak połączyć grę w Metina z życiem codziennym
      Jeśli ślub to tylko z własnym buffem - kącik zranionych serc
      Największe wpadki minionego miesiąca według graczy - nieudane eventy & problemy techniczne
      Dramat setek graczy po likwidacji gimnazjów - jak teraz mamy nazywać innych nielubianych, dorosłych graczy?
      QUIZ Bot czy Autołowy - sprawdź czy potrafisz odróżnić!

ps. nie roszczę sobie praw autorskich :mkay: :mkay: :mkay:
      Ciężko mi sobie wyobrazić 1 wymienioną pozycję napisaną w moim wykonaniu... :P Ale może kiedyś się tym zajmę!
      Natomiast mocno zaintrygował mnie tytuł 2, 3 i 6. Aktualne wydanie jest już w pełni skończone i dzisiaj zostało opublikowane, więc w tym numerze te artykuły na pewno się nie pojawią, jednak chciałabym stawić im czoła w następnych wydaniach :P Bardzo dziękuję za propozycje! Co do tematu nr. 4 - magazyn wychodzi co dwa miesiące i już wiele osób proponowało, aby zawierać w nim także błędy, jednak ze względu na czas jego publikacji to troszkę mija się z celem, bo takowe błędy zazwyczaj są naprawiane w ciągu kilku dni, więc artykuł o tym byłby nieco przedawniony. Natomiast mogę wyjść z propozycją napisania artykułu typu "Najlepszy vs najgorszy event" - jeśli oczywiście gracze będą chcieli współpracować i odpowiedzą mi na te pytania :)

xLUCIFERx napisał(a):

Osobiście chylę czoła za zaangażowanie ludzi którym się chce tworzyć ten magazyn, za ich poświęcony czas i całą pracę którą wkładają w ten projekt. Szacun! :mkay:

Uważam, że najłatwiej jest krytykować czyjąś pracę i narzekać... jak ktoś narzeka / hejtuje to sam może spróbować swoich sił i samemu spróbować stworzyć taki magazyn... :rofl: :rofl: :rofl:
      Dziękujemy :) Wychodzę z założenia z podobnym zdaniem :P

Swoją drogą czekam na opinie :) Metinews - magazyn Metin2
    • Moje propozycje na następny numer :
      1. Artykuły i wywiady z youtuberami/streamerami grającymi w metka - jest kilka znanych ludzi którzy nagrywają takie odcinki . (reklama dla ich kanału jak i reklama dla waszego czasopisma)
      2.Utworzyć kącik humoru - nadesłane screeny przez graczy z zabawnych sytuacji w metku (bugi graficzne , sytuacje , kreatywne prośby o yangi)
      3.Opinie i komentarze aktualnych eventów (popytać paru graczy z rożnych serwerów)
      4.Artykuł na temat eventu wędkarskiego-puzzle
      Pozdrawiam
    • Wdowiec napisał(a):

Moje propozycje na następny numer :
      1. Artykuły i wywiady z youtuberami/streamerami grającymi w metka - jest kilka znanych ludzi którzy nagrywają takie odcinki . (reklama dla ich kanału jak i reklama dla waszego czasopisma)
      2.Utworzyć kącik humoru - nadesłane screeny przez graczy z zabawnych sytuacji w metku (bugi graficzne , sytuacje , kreatywne prośby o yangi)
      3.Opinie i komentarze aktualnych eventów (popytać paru graczy z rożnych serwerów)
      4.Artykuł na temat eventu wędkarskiego-puzzle
      Pozdrawiam
      Hej! Dzięki za propozycje!
      Postaram się, aby przynajmniej dwie z nich pojawiły się w kolejnym wydaniu magazynu. Na pewno napiszę recenzję eventu wędkarskiego może z mini poradnikiem, tak na przyszłość? Stworzenie kąciku humorystycznego jak i opiniotwórczego o eventach wiąże się z zaangażowaniem ze strony graczy. Jeśli takowe będzie - artykuły się pojawią :) Tym samym zachęcam do przesłania mi w prywatnej wiadomości wyżej wymienionych przykładów. Sama także postaram się wdrożyć jakieś działania, aby takie informacje pozyskać. Wywiady z YouTuberami na tę chwilę pozostawiam pod małym znakiem zapytania - zdecydowanie jest to przyciągające, ale jednocześnie kontrowersyjne. Nie mniej jednak reszta pozycji jak najbardziej jest do "napisania" ;)!
    • @Tujka to weź dołącz do tego projektu, zacznij tworzyć. A jak nie chcesz tutaj to sobie własną stronę załóż- wtedy będzie ambitnie, a o tym marzysz prawda? :) Wtedy pokażesz ile z tego co mówisz jest słowami rzucanymi na wiatr, a ile faktycznej chęci poprawy na lepsze i posiadania do tego talentu.
      P.S. DARKRIDER jak zwykle - mówi, że chce jak najlepiej, a wychodzi jak zwykle, że team zarzuca ci że masz tylko pretensje i narzekasz itd. itp. Ciekawe jest to odbijanie piłeczek twoje z teamem, można śmiało nawet stworzyć osobny dział do tego z kroniką- materiału źródłowego jest pod dostatkiem :)
      Jeśli jest ktoś chętny na te nowe piętra na Wetarze z chunjo z przedziału ok. 50-60 lub ok. 90-100 to proszę o PW tu na forum lub GG. Gildii też szukam :-)

Kontakt:
      GG: 11013743
    • Tekst o tym, że magazyn powinien działać jako osobna, niezależna strona zadziałał na mnie jak płachta na byka, już abstrahując od całej fali hejtu skierowanej w moje koleżanki. Owszem, może wyglądałoby to bardziej profesjonalnie, ale odpowiedzmy sobie na kilka pytań.

Tujka napisał(a):

Albo proponuję utworzenie czasopisma jako stronę WWW.

Pierwsza sprawa to oczywiście postawienie takiej strony. Szczerze wątpię, żeby GF czy ktokolwiek inny udostępnił swoją domenę i hosting pod prowadzenie Metinews, a nasz team mimo wszystko ma swoje życie, swoje kredki i przede wszystkim - swoje wydatki. Nie każdemu by się uśmiechała zrzutka na wykupienie takich usług, które mimo wszystko trzeba utrzymywać. A nawet gdyby powstała osobna platforma do prowadzenia Metinews, jest jeden aspekt, w którym nasza metinowa gazetka bije na głowę wszystkie mało popularne blogi - pozycjonowanie.

Wpisując hasło 'metinews' w wyszukiwarce temat na forum z magazynem wyświetla się jako trzeci - zaraz pod opisem redakcji na M2Wiki oraz odnośnika do numeru #11, przynajmniej tak jest u mnie. Gdyby została postawiona osobna strona na Metinews kosztem upubliczniania gazetki na forum, powiem krótko - czytelnik miałby najzwyczajniej problem z jej znalezieniem - musiałby najpierw wejść w temat, wyszukiwać interesujący go numer - w dobie marketingu internetowego czytelnik nie ma na to czasu - musi mieć wszystko od razu. A żeby było od razu, teksty na stronę Metinews musiałyby być pisane typowo pod SEO - praktycznie nonstop musiałoby się w artykułach pojawiać hasło "Metinews", a to nie zawsze jest możliwe, na przykład w horoskopie czy artykule o zwierzątkach. Inną sprawą jest to, że nasi redaktorzy nie są pozycjonerami i absolutnie nie można tego od nich wymagać - gdyby byli, nie siedzieliby na forum tylko trzaskaliby pieniądze za pisanie precli dla firm. Tymczasem z pozycjonowaniem gazetki w wyszukiwarkach nie ma problemu, a na forum też jest łatwa do znalezienia.

Sprawa druga - zarzucasz, że gazetka jest niczym zabawa dzieci z podstawówki w latach dziewięćdziesiątych. Już nieistotne, że w tamtych czasach nie było takich technologii a grafika komputerowa dopiero raczkowała w porównaniu z tym, co jest teraz. Nie każdy jest Zdzisławem Beksińskim i musisz zdać sobie z tego sprawę. Nie żebym umniejszał nasze graficzki - są naprawdę zdolne i sam wiem, że za ich umiejętnościami stoją lata pracy. A @Zuaa.. już wspomniała, że w czasopismach widać ogrom starań - nie zburzysz tego kilkoma postami.

A co do narzekań odnośnie grafiki czy treści - wielu przede mną już to powiedziało, rekrutacja jest otwarta, zapraszamy. Mam tylko propozycję odnośnie promocji gazetki wśród graczy - może by postawić na każdym serwerze jakąś wiadomość odnośnie Metinews - jakie są tematy? Co gracz może znaleźć przydatnego w gazetce? Wiecie, należy podkreślić korzyści, jakie mogą płynąć z tego, że ktoś wejdzie na forum i kliknie w odnośnik do gazetki (tak, wiem, brzmię jak jakiś korposzczur albo kołcz :crazy: )

<ciach>

Moderator Synthia:
      Bez takich prosze.

Sygnatura i avatar: Orestes

Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez Synthia ().

• @'podejrzanyyS54' Nie wiem czemu w ogóle zabierasz głos jedyne co mógłbyś poradzić to kontakt do fajnego programisty...

@Melodius Co do SEO to już dawno PR od Google nie istnieje.., a raczej wystarczy załatwić to nazwą strony..., gdzie domena nazywałaby się po prostu metinews.pl czy podobnie i sądzę, że byłaby wyszukiwana.., a siłę stronę daje najwięcej stopka, więc wystarczy w stopce zamieścić nazwę czasopisma, do tego opis witryny, gdzie jest od razu nazwa czasopisma... widoczna w wyszukiwaniach Google. Naprawdę nie wiem o czym tu w ogóle dyskutować to chyba najmniejszy problem w tym wszystkim, zresztą takie rzeczy załatwiłyby tagi. Można zespołowi rozesłać kilka tagów, które zawsze powinny być umieszczane typu "Metinews, Metin2, czasopismo, " i to każdy redaktor powinien mieć u siebie w notaniku kopiuje i wkleja i sekunda roboty...
      Gdyby książki nie były segregowane wg słów kluczowych to nikt by ich nie znalazł. Do tego służy właśnie katalog biblioteczny, czy bibliografia i tak samo jest z Internetem. Nie wiem czy słyszałeś o Semantic Web, ale to właśnie będzie Web 3.0, gdzie wszystko da się odszukać po tagach i słowach kluczowych i dlatego powstały hasztagi. To po prostu już istnieje od tego się nie ucieknie i to naprawdę jest najmniej roboty z tym dodawaniem tagów. Nie wiem, czemu się przejmujesz takimi bzdurami.

Więcej pracy zajmie sama budowa takiej strony. Lżejszy od grafiki jest CSS.. i na tym powinna się opierać strona czasopisma, aby szybciej się ładowała..

Melodius napisał(a):

Sprawa druga - zarzucasz, że gazetka jest niczym zabawa dzieci z podstawówki w latach dziewięćdziesiątych. Już nieistotne, że w tamtych czasach nie było takich technologii a grafika komputerowa dopiero raczkowała w porównaniu z tym, co jest teraz. Nie każdy jest Zdzisławem Beksińskim i musisz zdać sobie z tego sprawę. Nie żebym umniejszał nasze graficzki - są naprawdę zdolne i sam wiem, że za ich umiejętnościami stoją lata pracy. A @Zuaa.. już wspomniała, że w czasopismach widać ogrom starań - nie zburzysz tego kilkoma postami.
      Przepraszam, ale ja miałam już w latach 90 komputer i jak miałam te 8-9 lat to już mieliśmy dostęp w szkole do komputerów też może źle to napisałam, bo to może już lata 2000 czyli moje gimnazjum, ale no naprawdę takie technologie już były, żeby w paincie czy jakimś innym programie np. Wordzie stworzyć taką gazetkę i w szkole takie robili kolorowe, czy czarnobiałe gazetki... W każdym razie kojarzy mi się tutaj serial "Szkoła złamanych serc" i oni takie gazetki kolorowe tam robili :P

Melodius napisał(a):

A co do narzekań odnośnie grafiki czy treści - wielu przede mną już to powiedziało, rekrutacja jest otwarta, zapraszamy. Mam tylko propozycję odnośnie promocji gazetki wśród graczy - może by postawić na każdym serwerze jakąś wiadomość odnośnie Metinews - jakie są tematy? Co gracz może znaleźć przydatnego w gazetce? Wiecie, należy podkreślić korzyści, jakie mogą płynąć z tego, że ktoś wejdzie na forum i kliknie w odnośnik do gazetki (tak, wiem, brzmię jak jakiś korposzczur albo kołcz )
      Nie znam się na grafice by poprawić czytelność czasopisma... Naprawdę ja tutaj byłabym dzieckiem i zrobiła jednolite tło i czcionkę, ale przynajmniej dałoby się to czytać...
      Ostatnio w necie króluje minimalizm, nawet to forum zmieniło w tą stronę szatę graficzną i tak można by zmienić wygląd czasopisma...

Tak jeszcze spamić o tym Metinews na serwerach.., przecież każdy to widzi jak wchodzi na forum, ale jak się nie poprawi jakości w czytelności to nikt tego nie będzie czytać.
      Twierdza 16.05.2008 r. - 28.10.2013 r. [*]

:shinsoo: :4: :love:

:52:
    • Każdy ma prawo zabrać głos w dyskusji bez względu co ma do zaoferowania, więc prosiłabym aby nie ograniczać nikogo. Proponowałabym zakończenie, tej raczej surrealistycznej dyskusji. Jeśli będziemy mogli wprowadzić zmiany - wprowadzimy je. Jednak na pewno będą to zmiany na jakie możemy sobie pozwolić, a nie jakich ktoś od nas żąda. Nie będę kolejny raz tłumaczyć tego, ile możemy, a ile nie. Tujka, zawsze możesz stworzyć swój magazyn, który będzie Cię wystarczająco satysfakcjonował. Nie oczekujmy niemożliwego, kiedy działania kończą się na wystukaniu kilkunastu zdań na klawiaturze.

Zaś ja chciałabym poprosić wszystkie chętne osoby do przesłania mi opinii (wyrażonej w kulturalny sposób) na temat eventów w grze. Może być to zestawienie "najlepszy vs najgorszy event". Zgodnie z propozycją naszego czytelnika, chciałabym otworzyć kącik humorystyczny, więc jeśli macie jakieś ciekawe i śmieszne screeny graficzne, bądź typowe metinowe rozmowy w stylu "dasz 500 yang?!" - takowe załączniki też chętnie przyjmę! Aby stworzyć takie artykuły do gazetki potrzebna mi Wasza inicjatywa, więc liczę na odzew z Waszej strony! :)

*Oczywiście nicki będę cenzurować :P
    • @'podejrzanyy54' Rozmawiamy tutaj o czasopiśmie, a nie o mnie.. także to trochę spam i jedyne co mógłbyś poradzić to jakiś programista, który pomógłby mi zbudować taki serwis. Chyba już rozumiesz, że ja sama nie mam umiejętności by zbudować taką stronę. Mogę co najwyżej być kimś takim jak UX, a nie programistą, więc jedynie pomógłbyś podając namiary do takiej osoby, która jest programistą... Nie wiem czemu sam nie zaczniesz działać w tej kwestii. Ja wyraziłam swoją opinię, a nie wiem, czy moje umiejętności oprócz porad typu jak sprawić, by czasopismo było czytelne się przydadzą, bo jako informatolog i bibliotekoznawca posiadam głównie wiedzę na temat jak coś posegregować, czy sprawić, żeby to było czytelne, bo nie jestem ani dziennikarzem, ani programistą, by samodzielnie coś zbudować. Twoje rady natomiast nie wnoszą niczego do dyskusji, ani do tematu takie rzeczy mogłeś na priv wysłać, ale jedynie jakbyś polecił programistów czy redaktorów, z którymi warto tworzyć takie czasopismo to mógłbyś napisać o tym. Zresztą na tą chwilę nie chcę tworzyć konkurencji, bo może Team jeszcze to wszystko przemyśli i sam coś zbuduje fajnego. No, bo jednak Metinews ma ludzi, którzy mają pomysły i znają się na tym choć trochę co robią, a ja mam tylko pomysł jak to ulepszyć.
      Jeśli jacyś programiści, czy redaktorzy chcieliby coś stworzyć większego i lepszego to możecie do mnie napisać na priv i to przedyskutujemy. Ja mogę dołączyć z zespołem tych ludzi do metinewsa, albo stworzyć coś nowego, ale to tylko zależy od tych osób typu programiści, redaktorzy, bo sama nie dam rady takiego portalu postawić nawet jakbym miała pieniądze... i sama do zespołu nie dołączę, bo oprócz wizji jak to powinno wyglądać chyba nie jestem wam potrzebna. Zresztą pisać artykuły, które są nieczytelne to się mija z celem marnowanie mojej pracy by to było.
      Pozdrawiam.

@Voilie przepraszam, ale nie jestem grafikiem, żeby wam zrobić tekst czytelny i nie należę do zespołu, więc tylko mogę wystukać coś na klawiaturze tak jak Ty pisząc swoje artykuły, które są nieczytelne po oprawie graficznej.
      Twierdza 16.05.2008 r. - 28.10.2013 r. [*]

:shinsoo: :4: :love:

:52:

Post był edytowany 3 razy, ostatnio przez Tujka ().

• Tujka napisał(a):

@Voilie przepraszam, ale nie jestem grafikiem, żeby wam zrobić tekst czytelny i nie należę do zespołu, więc tylko mogę wystukać coś na klawiaturze tak jak Ty pisząc swoje artykuły, które są nieczytelne po oprawie graficznej.

ja bym zostawil magazyn w obecnej formie
      a jedynie zmienil/dodal kilka ciekawych udogodnien

dodawanie filmikow z jutuba
      <ciach>
      (zrobienie jednego szablonu w stylu kartki w kratke badz innej prostej grafiki)
      <ciach>

Pozdrawiam :)

Moderator Synthia:
      Starczy tego agresywnego i chamskiego ataku na grafikow. Traktuj to ciachniecie, jako upomnienie. Nie bede tolerowac takich odzywek. Dyskusje mozna prowadzic z kultura, mam nadzieje, ze potrafisz.

Oskarżenia o fanatyzm pustym śmiechem zbijam - żaden katolicki dżihad, chociaż wierzę w Boga.

• Nie mogę edytować tego na górze postu

A więc nowy numer metinews

W końcu ktoś nauczył się dobierania czcionki do tła

Jak dla mnie to już jest nieziemsko z tego powodu
      Wszystko można przeczytać!

Co do treści to ciężko mi się wypowiedzieć bo jednak ciężko mi czytać taką twórczość

Na pewno wielki plus dla Voilie za the Veronicas i untouched
      Bo miesiąc temu cały czas u mnie też to leciało :d

Pozdrawiam

Oskarżenia o fanatyzm pustym śmiechem zbijam - żaden katolicki dżihad, chociaż wierzę w Boga.
    • dobrze Voilie chcesz konkretnej odpowiedzi na to jakie byly dobre a jakie zle dawne eventy?? prosze bardzo mam to w pigulce!!Póki GF nie wprowadzil strojow czyli czapki i szaty(oczywiscie skrupulatnie pilnowanych zeby nikt ich nie mial dluzej niz je kupi a na ile maja czas!!!) i poki nie wprowadzono biletow podruznika!!!! to kazdy event byl dobry(poniewaz byla to odskocznia od rutyny)ale nie dajmy sie czarowac(i nie mysle tak tylko ja!!)ta gra od poczatku miala ,,sens'' w tym ze mozna a nie trzeba wydac na IS zeby cos w tej grze zdobyc a teraz jak wprowadza ,,dobry event'' to potem go korektuja bo przeciez za malo kasy skosili!!! wiec niechaj zbiore wszystkie skladniki ktore skladaja sie na porazke ze teraz kazdy event jest do ,,BANI''(moim zdaniem!!) to bedzie tak brak zachecania nowych graczy kturzy tak jak kiedys na malym lv mogli cos osiagnac!!korektowanie eventow celowo zeby za duzo nie polecialo bo przeciez nie mozna dac eventu i bez poprawek bo za malo gracze wydadzą??!!Podruzowanie po serverach i zalamywanie handlu dzieki ktoremu ta gra MOZE ISTNIEC!!ciagle bugi ktorymi jak widac BARDZO DOBRZE NIKT SIE NIE ZAJMUJE!!nie wymuszanie zeby gracze ladowali w IS tylko to sie juz nazywa wyzyskiwanie!!! WIEC MOZE JUZ NIECH GF ZMIENI FABUŁĘ GRY Z ,,FREE TO PLAY'' NA ,,PAY TO PLAY''??!! to juz wszystko co mam do powiedzenia ale i tak sie nic nie poprawi i raczej koniec jest juz bliski(Fuzja np juz o tym swiadczy)

aha no dodam przeciez jeszcze ze na domiar zlego teraz juz nie jest 50% dropu tylko 25 a moze i mniej bo realistycznie patrzac na to jaki drop daje ,,lapa'' z IS-u a jaki daje lapa z metkow to nie ma ruznicy
      Moderator Bayek:
      Połączyłem posty

Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Bayek ().

• Witam serdecznie

Jako ze VOJLI odeszla z teamu

to czy magazyn zostanie zamkniety do odwolania?
      czy mozna liczyc na to ze @Ascoran osobiscie zajmie sie ta tworczoscia?

Pozdrawiam