Magazyn Metin2 - dyskusja

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

• Nie jest to taki zły pomysł .Trudno mi ocenić tą gazetkę , bo jeszcze jej nie widziałem ,więc w tej kwestii nie będę się za dużo wypowiadał . Mam nadzieję tylko , że ona wypali i będzie mieć dużo pozytywnych opinii. A czy już wiadomo kiedy ona będzie oficjalnie? ?(
      Kupię :
      Fenki +9 5b w tym 2k hp 10/15 strzały
      Bransoletę Z niebiańskich Łez +9 , 5b w tym 2k hp 20% diabły
      Naszyjnik z Niebiańskich Łez +9 , 5b w tym 2k hp 15 strzały
      Sokół +9 , 5b w tym NNO 20% diabły
      Maska Strachu +9 , 20% diabły 10 na unik. strzały
    • Ian., chodziło mi raczej o to, że z tego nie wyczaruje się sensownego artykułu.

Ferguson1234, dokładnej daty Ci nie podam, to zależy od tego, jak szybko znajdą się chętni na redaktorów. Przygotowania właściwie już kończymy, zostało jeszcze tylko kilka spraw do dopięcia i będzie można otwierać rekrutację.
    • Laburra napisał(a):

Nie potrafisz sam wymyślić swoich treści, że czekasz na pierwsze wydanie tylko po to, żeby ukraść pomysł? :crazy: Ilość czytelników nie ma znaczenia, ale jeżeli już do tego nawiązujesz, to pewnie ta oficjalna, swojej na forum nie zareklamujesz. ;)

Laburra ty masz kogoś w rządzie? Może sama w nim siedzisz? :D
      ZUS można reklamować OFE nie?
      Taką sytuację mi to właśnie przypomina. :mkay:

Z drugiej strony jeżeli moja gazetka będzie lepsza to i tak gdzieś na forum "wypłynie" ;) .

A co do słów że nie potrafię wymyślić swoich treści, to mam już swoją 3-osobową ekipę. :miffy:

Post był edytowany 3 razy, ostatnio przez watus1992r ().

• Pomysł z gazetką do według mnie bardzo dobry pomysł ale wątpię by odwróciło to uwagę graczy od problemów jak problemy z wywalaniem z serwerów. Oczywiście nie sugeruję, że po to jest ta gazetka ale tylko moje takie tam domysły.
      W tej gazetce może się znajdować taki dział ''Fakty i mity''. W tym dziale mogą być obalane czy potwierdzanie jakichś mitów.
    • watus1992r
      Chcesz się z kimś poużerać to opuść ten wątek, gazetka ma służyć rozrywce co chyba dla Ciebie jest niejasne wciąż, a Was prosimy o nazwę i ewentualne pomysły na zawartość - może wymyślicie coś czego nie zaplanowaliśmy jeszcze.

CptMacMillan
      Gazetka nie ma na celu odwrócenia uwagi kogokolwiek od czegokolwiek, trudno żeby miesięcznik zajął kogoś na tyle by ten ktoś zapomniał o lagach ;p
    • Nie ma odwracać uwagi od problemów, a stanowić źródło rozrywki. A "Fakty i mity" to bardzo fajny pomysł, zwłaszcza, że też będzie można ując go na wesoło. :)

Przypominam o nazwach, podawajcie swoje propozycje - jeśli nic nas nie zachwyci na tyle, żeby wybrać to natychmiast, wybierzemy najlepsze propozycje i zrobimy z nich ankietę. Tak więc - piszcie. :)
    • Gdy będzie już funkcjonowała gazetka to przy działach, które powstaną można umieścić nazwę pomysłodawcy tematu. Myślę, że w gazetce nie może też zabraknąć pewnych niewygodnych tematów dla GF czy polskiego teamu. Może lepiej jest o tym później pisać w gazetce niż miałyby powstawać debaty, kłótnie i inne. Na takie tematy trzeba rozmawiać i nie ma też co przedstawiać wszystko na kolorowo.
    • Muzha napisał(a):

gazetka ma służyć rozrywce co chyba dla Ciebie jest niejasne
      CptMacMillan albo zaczniesz czytać ze zrozumieniem, albo wyciągnę konsekwencje. Rozrywka to rozrywka, a od spraw poważnych, służy właśnie ten temat. Ja jako przeciętny czytelnik będę chciał otworzyć taką gazetkę by się wyluzować, pogłówkować i pośmiać, a jak lubisz się czasem tak porządnie zdołować w wolnym czasie to kup sobie jakąś gazetę o polityce.
    • CptMacMillan, poczytaj wcześniejsze wypowiedzi w tym temacie. Wspominałam już, że nikt nie zamierza robić z magazynu gazetki propagandowej i wmawiać, że wszystkim jest cudownie i nie ma żadnych problemów i że generalnie nie widziałabym problemu w napisaniu artykułu na jakże kontrowersyjne tematy lagów, botów, bugów i innych nieszczęść dotykających graczy, tylko że nie mam i nie będę mieć do tego materiałów. Jasne, gdybym wiedziała, na jakim etapie prac nad czymkolwiek jest GF - proszę bardzo, ale takich informacji nikt mi nie udostępni, a jeśli tak, to będą one podane do publicznej wiadomości na forum. W takim razie co miałoby być w takim "pełnym prawdy" artykule? Same narzekania i płacze? Jeżeli ktoś chce o tym czytać, wystarczy wejść niemal w pierwszy lepszy temat na forum...
    • A konkretnie co w nim miałoby być? Historia Metina pod kątem popularności, sprawy, które podobają się graczom, a które ich irytują, czy jeszcze coś innego? Tak czy inaczej nie widzę przeciwwskazań. To już byłoby coś, co dałoby się ciekawie opisać.
    • Ja polecam nazwy:
      -Metinews
      -World-metin
      -Met-info
      -Metro
      A konkretnie co w nim miałoby być? Historia Metina pod kątem popularności, sprawy, które podobają się graczom, a które ich irytują, czy jeszcze coś innego? Tak czy inaczej nie widzę przeciwwskazań. To już byłoby coś, co dałoby się ciekawie opisać.

To jest zależne czy gazetka ma być tygodnikiem czy miesięcznikiem. Jeżeli ma być tygodnikiem to musielibyście wstawiać informacje nawet z poza świata metin. Bo w grze jak widać nie wiele jest nowości. Ale jeżeli miałby to być miesięcznik to informacje typu. Np. podsumowań eventów, jakiś konkursów OX czy PvP jeżeli owe były by organizowane. Osobiście nie miałbym w nich szans ale popatrzeć zawsze ciekawie jest. Jakąś tabelę między narodową z punktacją 10 najlepszych gildii w grze. W gazetce można też zamieścić jakieś kilka miejsc na pozdrowienia od wybranych graczy. Nie wiem na jakiej zasadzie miały by być one wybierane, może na zasadzie losowości. Ale zawsze byłoby co czytać. Gracze mieliby możliwość komunikowania się w grze w oparciu o forum, a to zawsze daje jakieś szanse na rozwój gry. Do tego można dorzucić jakąś krzyżówkę, wykreślankę, skoro redaktor proponuje miesięcznik więc poświecenie 1h w miesiącu na skompletowanie słówek do zagadki nie powinno być kłopotliwe. Taki rozwój miałby jakieś zainteresowanie. Wiem co mówię gdyż kiedyś byłem w redakcji gazety. W dziale sportowym, ale byłem. Pozdrawiam.

Post był edytowany 3 razy, ostatnio przez Strzałowska13 ().

• Metinews - sprytne. :)
      Strzałowska, to, co zacytowałeś, odnosiło się do posta CptMacMillana i dotyczyło zawartości artykułu/działu, który zaproponował, a nie do całego pisma.
      Chociaż z tego, co zaproponowałeś, podoba mi się ten pomysł z pozdrowieniami, akurat na to nie wpadliśmy, a chętnie to uwzględnię.
      I przy okazji zrobimy takie "Spotted: Metin2", zawsze może coś ciekawego z tego wyjść. :)

Laburka Gburka napisał(a):

juz widze ten spotted... "szamanko z chunjo, przebiegalas obok mnie na ch3 na samosie, akurat mialem wylaczone nazwy i nie widzialem nicku... mialas na sobie stal +8 i bambusa +9, prosze, odezwij sie! Ninja na kryciu."
    • Etincelle napisał(a):

I przy okazji zrobimy takie "Spotted: Metin2", zawsze może coś ciekawego z tego wyjść. :)

O ile gracze nie zaczną zachowywać się jak pseudotrolle to może być interesująco. ^^

Etincelle napisał(a):

Cytat za "Laburka Gburka"
      juz widze ten spotted... "szamanko z chunjo, przebiegalas obok mnie na ch3 na samosie, akurat mialem wylaczone nazwy i nie widzialem nicku... mialas na sobie stal +8 i bambusa +9, prosze, odezwij sie! Ninja na kryciu."

Ech, mogłam przewidzieć, że to wkleisz. :D
    • Spotted: Metin2 nie pasuje do gazetki... to ma byz gazetka z informacjami a spotted raczej kojarzy sie z pozdrowieniami ogloszeniami irp. juz lepsze bedzie World Of Metin ,Metin2 News,Co tam slychac w Mt2/Metku/Metin2 ...

Kto powiedział, że tylko z informacjami? Jasne, będą, ale trochę (dużo!) rozrywki jeszcze nikomu nie zaszkodziło. ;)
    • Niektórych to ja już nie potrafię zrozumieć.

Ta gazetka to w końcu co ma być? Gazetka dla rozerwania oka w stylu popularny "Kaczor Donald", czy może gazeta jako gazeta i to co powinno w gazecie być, czyli informacje?

Etincelle, pisz o tym co się dzieje i pisz wyraźnie, że po prostu nie ma żadnych informacji w związku z tym. Szczera prawda? Prawda.

CIACH

Jak już mówiłem wcześniej, wszystko jest na forum, rozrywka i inne bzdury, informacji brak, bo tutaj czeka się jedynie na potwierdzone info. Więc po co ta gazetka? Żeby oderwać Syzyfa od marnej rzeczywistości przy targaniu głazu pod górę? Chyba tylko po to.

/Usunięto fragment dotyczący postawy Moderatora. Zapraszam na Support.
      Etincelle
    • Ian., ale pisanie miesiąc w miesiąc "nie mamy żadnych informacji na ten temat" to średni materiał na artykuł. Fakt stworzenia magazynu nie sprawi, że spłynie na nas wiedza na temat tego, co się dzieje i nie wiem, jak mam Ci to wytłumaczyć. Nie oczekuj, że dostaniemy więcej informacji z tego powodu.

Owszem, na forum czeka się na potwierdzone info i w magazynie na pewno nie będzie inaczej. Wybacz, ale nie podpiszę się i nie pozwolę żadnemu z redaktorów podpisać się pod czymś, co nie jest pewne, co mu się tylko wydaje, czy o czym nie ma zielonego pojęcia.

Przypominam też, że to nie jest miejsce na komentowanie pracy moderatorów.
    • Etincelle napisał(a):

Owszem, na forum czeka się na potwierdzone info i w magazynie na pewno nie będzie inaczej. Wybacz, ale nie podpiszę się i nie pozwolę żadnemu z redaktorów podpisać się pod czymś, co nie jest pewne, co mu się tylko wydaje, czy o czym nie ma zielonego pojęcia.
      Więc możesz skończyć z pisaniem, że nie będzie cenzury, bo nawet jeżeli w takim przypadku, to jednak będzie zobowiązywać Wasz projekt. Nieprawdaż?

Nie oczekuję od Was, że będzie pisać o tym, kiedy może będą poprawy, a zwykłych artykułów z końcówką w stylu "Jest jak jest, a zmian nie widać na horyzoncie."
      Chcesz pisać o wojnach królestw, królach itp? Co to da? Wszystko jest jasne wewnątrz gry. Myślę, że jak już się ogarnie sytuację na serwerze to wszystko wychodzi na wierzch, dosłownie wszystko.
      Pisanie o eventach od święta? Dla wygody forumowicza? Przecież wszystko jest w dyskusje o eventach.

Wspominaliście coś o gazetkach na innych forach gier... Nie róbcie czegoś, bo "Oni mają to czemu my nie mamy mieć?" Proszę uprzejmie.

Tak poza tematem, do pracy moderatorów, cenzura na zielono. Niewygodne. Mam wejść na support i co zrobicie? Oczywiście pod dywan. Nie oczekujcie mnie tam, lepiej stwórzcie specjalny temacik do tego, bo ludzie mojego pokroju walczą publicznie, na oczach wszystkich. Ale i tak to wytniesz.
    • Ian. napisał(a):

Etincelle napisał(a):

Więc możesz skończyć z pisaniem, że nie będzie cenzury, bo nawet jeżeli w takim przypadku, to jednak będzie zobowiązywać Wasz projekt. Nieprawdaż?

Cenzura? A może zwykła dbałość o rzetelność przekazywanych informacji? Napisałam już, że jedyne, co byśmy mogli z pewnością napisać to to, co już jest na forum - że zostało coś przekazane do GF i trwają prace. Nikt nie będzie dla Twojej przyjemności publikował innych, wyssanych z palca informacji, tylko po to, żebyś miał poczucie, że dostajesz "prawdę". Niestety, prawdą właśnie jest to, co napisałam wyżej - nie wiemy, na jakim etapie są dane działania. Oczywiście mogę wstawić na okładkę krzykliwy tytuł "Cała prawda o GF", ściągnąć tym 90% sfrustrowanych graczy i śmiać się z tego, że czytają czyjeś wymysły, ale chyba nie o to chodzi?

Nie oczekuję od Was, że będzie pisać o tym, kiedy może będą poprawy, a zwykłych artykułów z końcówką w stylu "Jest jak jest, a zmian nie widać na horyzoncie."
      Chcesz pisać o wojnach królestw, królach itp? Co to da? Wszystko jest jasne wewnątrz gry. Myślę, że jak już się ogarnie sytuację na serwerze to wszystko wychodzi na wierzch, dosłownie wszystko.
      Pisanie o eventach od święta? Dla wygody forumowicza? Przecież wszystko jest w dyskusje o eventach.

Powiedz mi, skąd Ty wiesz, co dokładnie zamierzamy pisać, że już czujesz się osobą na tyle kompetentną, by cokolwiek oceniać? To już nie jest ocena samego pomysłu, a krytyka artykułów, które się nie miały jeszcze okazji pojawić.
      Powtórzę po raz kolejny - podaj mi treść takiego artykułu o problemach w grze, zawartość. O, nawet nie artykułu, tylko regularnych artykułów. Proszę Cię o to już któryś raz, a odpowiedzi brak, ewentualnie pojedyncze zdania albo żądanie bliżej nieokreślonej prawdy (którą jest jedno zdanie, ale nie chcesz tego zrozumieć). Wyobrażasz sobie opisy bugów/lagów/kicków/narzekań graczy, tak miesiąc po miesiącu i zawsze z dopiskiem "prawdy" na końcu, że nie wiemy na jakim etapie są prace? Przeciętnie rozgarnięta osoba raczej rozumie informację, że jeśli tylko coś będzie wiadomo na pewno, to zostanie podane to do publicznej wiadomości.

Wspominaliście coś o gazetkach na innych forach gier... Nie róbcie czegoś, bo "Oni mają to czemu my nie mamy mieć?" Proszę uprzejmie.

Jak dobrze, że wiesz, co i dlaczego robimy. Nawet lepiej od nas. Właśnie dlatego nie będę pisać wyssanych z palca informacji w magazynie - żeby czytelnicy nie mieli takich odczuć, jak ja po przeczytaniu tego zdania. Nie wypowiadaj się na temat, o którym nie masz pojęcia. Proszę uprzejmie.

Tak poza tematem, do pracy moderatorów, cenzura na zielono. Niewygodne. Mam wejść na support i co zrobicie? Oczywiście pod dywan. Nie oczekujcie mnie tam, lepiej stwórzcie specjalny temacik do tego, bo ludzie mojego pokroju walczą publicznie, na oczach wszystkich. Ale i tak to wytniesz.

Znowu lepiej wiesz co my zrobimy, co ja zrobię? To po co ta rozmowa, przecież możesz wyobrazić sobie, co odpisałam. ;) Tak, takie są zasady, że skargi itp. przyjmujemy na support. I nie ma żadnego znaczenia, gdzie ludzie Twojego pokroju chcą walczyć. Żadnego. Istnieją pewne zasady i wchodząc na forum, jesteś zobowiązany ich przestrzegać, niezależnie od zdania, jakie masz na ich temat. Jeśli tego nie robisz, zostają podjęte działania - czy to wspomniane przez Ciebie wycięcie, czy inne konsekwencje. Wszystko na własne życzenie.