Przyklejony Luźne pogawędki

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

• RShamane2137 napisał(a):

Jeżeli jesteś niedokształcony i nie potrafisz zrozumieć prostych błędów logicznych opartych na "wszyscy", "każdy", to już nie jestem w stanie Ci pomóc. Zresztą, czy Ty, albo ktokolwiek, jesteście przekonani, to mnie średnio obchodzi. Nie potraficie przemyśleć czegoś, przeanalizować, znaleźć plusów i minusów, to już nie mój problem. Wolicie czuć się "atakowani" niż myśleć i się rozwijać, to Wasz problem, a nie mój.

Twoja Logika xd

Nie podajesz żadnych argumentów, zapytany o amputacje zdrowej części ciała zamilkłeś gdzie ta twoja logika?
      "Broń przeładuj w niej specjalnie dla Mnie Nabój. Nie masz serca tego robić, zakochałeś się na zabój? Kennedy w Dallas czy Tupac w Vegas nie ważne gdzie i kiedy, mamy tylko Tu i Teraz".
    • MrNobody napisał(a):

Twoja Logika xd
      No właśnie, że Twoja, ciągle robisz to samo, ciągle każdy, który jest "przeciw" robi to samo, podstawia jako swój argument jakąś skrajność. Równie dobrze można by podstawić Lorinta na konkurs z byle jakiego przedmiotu, a potem wnioskować za wycofaniem przedmiotu ze szkół.

MrNobody napisał(a):

Nie podajesz żadnych argumentów, zapytany o amputacje zdrowej części ciała zamilkłeś gdzie ta twoja logika?
      Zamilkłem?
      O ile dobrze pamiętam, to wspominałem o tym, że mi nic do tego, że ktoś sobie usuwa czy przeszczepia narządy płciowe, jego życie, jego wybór. Jest chory? Niby dlaczego? Czy to kogoś krzywdzi? Nie. Więc o czym chcesz dyskutować?
      "[...] Dochodzi do tego jeszcze i ta komplikacja, że we współczesnym świecie, w którym podstawowym narzędziem komunikacji stał się internet, kiedyś wyraźna granica istniejąca pomiędzy językiem naturalnym a nowomową, podobnie jak granica istniejąca pomiędzy racjonalną, spełniającą wymogi słuszności i racjonalności argumentacją a manipulacją, zaczyna się coraz bardziej zacierać."
      ~~ Jerzy Stelmach, Sztuka Manipulacji

Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez RShamane2137 ().

• Zacznijmy od tego czy chcesz podjąć rzeczową dyskusję opierając się w głównej mierze na faktach a kolejnej na własnych odczuciach.
      Chętnie podejmę taką dyskusję, przeanalizujemy punkt po punkcie plusy minusy, skonfrontujemy to. A może dalej wolisz obrzucać się łajnem ?
      "Broń przeładuj w niej specjalnie dla Mnie Nabój. Nie masz serca tego robić, zakochałeś się na zabój? Kennedy w Dallas czy Tupac w Vegas nie ważne gdzie i kiedy, mamy tylko Tu i Teraz".
    • MrNobody napisał(a):

Chętnie podejmę taką dyskusję, przeanalizujemy punkt po punkcie plusy minusy, skonfrontujemy to.
      O ile nie będziesz wrzucał filmików z YT, które odnoszą się do innego zagadnienia, by podciągnąć je pod swoją argumentację, albo nie będziesz wrzucał filmów dla stulejarzy, to spoko, możesz próbować stworzyć "dyskusję".

MrNobody napisał(a):

A może dalej wolisz obrzucać się łajnem ?
      Przecież, jak będę obalał Twoją argumentację, jak robię to cały czas, to próbując się bronić będziesz zarzucał mi właśnie "rzucanie łajnem", więc...

Jakie homoseksualizm ma minusy poza zaściankowym społeczeństwem wykształconym na poglądach kultury katolickiej/chrześcijańskiej?
      "[...] Dochodzi do tego jeszcze i ta komplikacja, że we współczesnym świecie, w którym podstawowym narzędziem komunikacji stał się internet, kiedyś wyraźna granica istniejąca pomiędzy językiem naturalnym a nowomową, podobnie jak granica istniejąca pomiędzy racjonalną, spełniającą wymogi słuszności i racjonalności argumentacją a manipulacją, zaczyna się coraz bardziej zacierać."
    • Filmy dodaję by łatwej zobrazować pk widzenia czasem z nutka groteski. Odnośnie obalania Nie odpowiedziałeś na zadan z moich argumentów jakie obalanie a ten lekarz "Zięba" a kto to, jaki lekarz ? bo tytułem medycznym nie dysponuje , to co zaczynamy?
    • MrNobody napisał(a):

Odnośnie obalania Nie odpowiedziałeś na zadan z moich argumentów jakie obalanie
      No właśnie. Taka dyskusja, jak ze świnią o niebie. Cokolwiek nie napiszę, to Ty i tak będziesz czuł się wygrany, a ja zawsze będę tym gorszym, "atakującym". Ma to w ogóle sens?

MrNobody napisał(a):

a ten lekarz "Zięba" a kto to, jaki lekarz ? bo tytułem medycznym nie dysponuje
      Widzisz, jakbyś trochę główkował, to byś rozpoznał sarkazm polegający na ośmieszeniu Twojego argumentu o odcinaniu zdrowej kończyny. Zięba nie jest lekarzem, ale się za takiego podaje, ludzie mu wierzą, więc mam nadzieję, że uda Ci się złożyć to wszystko w całość przy takich wskazówkach.

MrNobody napisał(a):

to co zaczynamy?
      Możesz zaczynać, znawco.
    • RShamane2137 napisał(a):

Widzisz, jakbyś trochę główkował, to byś rozpoznał sarkazm polegający na ośmieszeniu Twojego argumentu o odcinaniu zdrowej kończyny. Zięba nie jest lekarzem, ale się za takiego podaje, ludzie mu wierzą, więc mam nadzieję, że uda Ci się złożyć to wszystko w całość przy takich wskazówkach.
      Problem w tym że to nie był sarkazm, raczej auto ironia (taka mała wskazówka). Ale ja głupi przecież jak mi się nie podoba moja noga to idę do lekarza i mam prawo żądać by mi ją amputował, moje ciało !

Do rzeczy :
      1. Homoseksualizm zachowania seksualne pomiędzy osobami tej samej płci. (gender bd w next poscie)
      2. Wśród Czynniki wymienia się, wpływ hormonalny, genetyczny, środowiskowy.
      3. Akty homoseksualne były znane już w starożytności, jednak sam termin homoseksualizm – został ukuty w 1868 roku przez pisarza Karla Kertbenego
      4. Obecnie homoseksualizm nie jest wiązany zaburzeniem psychicznym. Jednak wśród tych osób znacznie częściej niż w wśród osób heteroseksualnych występują zaburzenia emocjonalne, myśli samobójcze i próby, samookaleczenie oraz nadużywanie środków psychoaktywnych. Same przyczyny oczywiście należy rozpatrywać wieloaspektowo.
      5. Szacuje się że osoby odbywające stosunek jednie z tą samo płcią stanowią 1% populacji
      6. W małżeństwach homoseksualnych nie rodzi się więcej dzieci jak w heteroseksualnych.

Na początek kilka faktów,

Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez MrNobody ().

• Gender-płeć kulturowo-społeczna, przypisywana na podstawie zachowań cech osobowości, ról płciowych a nie na podstawie dymorfizmu płciowego.
      1. Pojecie jest stosunkowo nowe, zapoczątkował John Money, w 1955 roku.
      2. Podjęcie badań w tym zakresie sprawia ogromne problemy że względu na pojawiające się kontrowersje.
      3. Publikacje potwierdzające różnice w odmienny sposób porozumiewania kobiet i mężczyzn są traktowane jako dowody anegdotyczny przez co zostają szeroko krytykowane (stereotypy, wybiórczość manipulacja danymi)
      różnice w badaniach mogły wynikać z czynników wrodzonych i kulturowych.

Najprościej mówiąc współcześnie nie dysponujemy badaniami które potwierdzałyby różnice w funkcjonowaniu mózgu w zależności od płci, oczywiście występują pewne korelacje, jednak ilość czynników jest zbyt duża by móc to jednoznacznie stwierdzić, co sprawia że są hipotetyczne.

To w next post dyskusja?
      Model ojca kiedyś dziś (rodzina patriarchalna )
      Laicyzm jego ewolucja.

Antycypacja, itp

Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez MrNobody ().

• Misiaczek napisał(a):

Kto chce zagrać w kółko i krzyżyk ?
    • MrNobody napisał(a):

1. Homoseksualizm zachowania seksualne pomiędzy osobami tej samej płci. (gender bd w next poscie)
      Zabrakło Ci czasownika po "Homoseksualizm", albo myślnika.

Jak już podajesz "przekształconą" przez siebie definicję z wikipedii, to podawaj ją w sposób prawidłowy.
      Homoseksualizm, homoseksualność – relacja romantyczna, pociąg seksualny i/lub zachowanie seksualne pomiędzy osobami tej samej płci lub gender. Jako orientacja seksualna, homoseksualność jest „trwałym wzorcem emocjonalnego, romantycznego, i/lub seksualnego zaangażowania” ludzi tej samej płci. Odnosi się również do poczucia przynależności, zaangażowania i aktywności społecznej, oraz członkostwa w grupach, które podzielają te wzorce zaangażowania.

MrNobody napisał(a):

2. Wśród Czynniki wymienia się, wpływ hormonalny, genetyczny, środowiskowy.
      Nie rozumiem tego zdania. Brzmi to tak, jakbyś używał translatora google, z marnym skutkiem.

Ale tak, homoseksualizm ma podstawy genetyczne:
      Pomyślmy teraz o tym, co już wiemy – homoseksualizm występuje częściej u synów matek, u których inaktywacja chromosomu X jest skrajnie nieprzypadkowa. Być może większa jest szansa, że jeden konkretnie metylowany X trafi do zarodka w wyniku redukcji materiału genetycznego w trakcie mejozy (podczas oogenezy, czyli powstawania komórek płciowych żeńskich). Jeśli jest on tym pochodzenia matczynego (przypominam, że dziewczynki jeden X dziedziczą od ojca, a drugi od matki), czyli babcinego względem wnuka-geja, to trafi nam się męski płód o obniżonej ekspresji genu kodującego receptor androgenów. Osobnik taki z uwagi na serię genetycznych cech jak np. sekwencja [i]SRY na chromosomie Y (i samo posiadanie tego chromosomu) będzie samcem (mężczyzną), ale o orientacji homoseksualnej. Nie bez znaczenia może okazać się fakt, że częściowa demetylacja we wczesnym zarodku nie jest równomierna: najpierw demetylowany jest genom ojcowski, dopiero potem matczyny. Być może stopień metylacji genu kodującego receptor androgenowy na dziedziczonym X determinował będzie także tożsamość płciową, co sugerują autorzy badań.[/i]

MrNobody napisał(a):

3. Akty homoseksualne były znane już w starożytności, jednak sam termin homoseksualizm – został ukuty w 1868 roku przez pisarza Karla Kertbenego
      Miło, że sam potwierdzasz moją argumentację, iż homoseksualizm istniał od zawsze.
      W przeszłości do określenia kontaktów homoseksualnych używano wielu nazw, m.in. zachowania homoseksualne między mężczyznami określano terminem [i]uranizm bądź pederastia. Kontakty homoseksualne między kobietami dawniej były określane jako safizm lub trybadyzm. W języku polskim istniały zaś słowa: mężołóstwo jako określenie ogólne i paziolubstwo, które zostało zarezerwowane dla osób szlachetnie urodzonych.[/i]

MrNobody napisał(a):

4. Obecnie homoseksualizm nie jest wiązany zaburzeniem psychicznym. Jednak wśród tych osób znacznie częściej niż w wśród osób heteroseksualnych występują zaburzenia emocjonalne, myśli samobójcze i próby, samookaleczenie oraz nadużywanie środków psychoaktywnych. Same przyczyny oczywiście należy rozpatrywać wieloaspektowo.
      Skoro już kopiujesz mi wikipedię to może rozwiniesz temat i powiesz, skąd biorą się te zaburzenia emocjonalne?

Ciekawostką jest, że z tego powodu geje prawdopodobnie trochę inaczej metabolizują przeciwdepresyjny lek – fluoksetynę – niż heteroseksualiści. Oczywiście to, że homoseksualiści mają nieco inne mózgi od heteroseksualistów nie jest żadnym kryterium w klasyfikacji chorób. W ten sposób mężczyzn w odniesieniu do kobiet można by uznać za chorych i [i]vice versa.[/i]

Homoseksualizm to choroba

Jest to nieprawda, powtarzana często przez osoby, które ideologizują naukę. Homoseksualizm nie jest zaburzeniem z bardzo prostej przyczyny – nie powoduje psychopatologii, czyli zaburzeń psychicznych. Kiedy homoseksualizm uznano w XX wieku za chorobę, badania na ten temat były przeprowadzane wyłącznie na więźniach, którzy wykazywali tzw. homoseksualizm zastępczy. Stąd na długie lata zapanował błędny wniosek, że homoseksualizm to choroba. Dopiero gdy wykonano badania, w których porównywano zdrowych homoseksualistów z środowiska poza więziennego do zdrowych heteroseksualistów funkcjonujących normalnie w społeczeństwie zauważono, że nie ma między nimi istotnych różnic i że psychopatologii homoseksualizmowi przypisywać nie wolno.

MrNobody napisał(a):

5. Szacuje się że osoby odbywające stosunek jednie z tą samo płcią stanowią 1% populacji
      Stanowią. Kolejne potwierdzenie moich "ataków", w których twierdziłem, że cywilizacja przez homoseksualistów się nie zawali.

Homoseksualizm jest niekorzystny ewolucyjnie, bo nie pozwala na przedłużenie gatunku

Przekonaliśmy się już na przykładzie szympansów bonobo czy muszek owocowych, że to nieprawda i że jest wręcz przeciwnie. Istnieje hipoteza, według której homoseksualizm u ludzi utrwalił się dlatego, że heteroseksualni mężczyźni ufali tym homoseksualnym, co ci wykorzystywali do zapładniania ich kobiet, pod ich nieobecność. Wyjaśnienie ewolucyjne jest jednak wciąż niepewne, bo może być tak, że homoseksualizm powstaje podczas wczesnego rozwoju zarodkowego [i]de novo lub jedynie zależnie od stopnia metylacji określonych genów, jak wspomniany gen receptora dla androgenów.[/i]

MrNobody napisał(a):

6. W małżeństwach homoseksualnych nie rodzi się więcej dzieci jak w heteroseksualnych.
      Nie rodzi się. Nie twierdziłem, że jest inaczej. Twierdziłem, że jest to technicznie możliwe wśród lesbijek i teoretycznie wśród gejów.

MrNobody napisał(a):

Najprościej mówiąc współcześnie nie dysponujemy badaniami które potwierdzałyby różnice w funkcjonowaniu mózgu w zależności od płci, oczywiście występują pewne korelacje, jednak ilość czynników jest zbyt duża by móc to jednoznacznie stwierdzić, co sprawia że są hipotetyczne.
      A co to ma do rzeczy w kontekście homoseksualizmu?

Źródła:
      totylkoteoria.pl/2016/08/mity-na-temat-homoseksualizmu.html
      totylkoteoria.pl/2016/02/przyczyny-homoseksualizmu.html
      pl.wikipedia.org/wiki/Homoseksualizm
    • Nowy

Nikeee88 napisał(a):

czy tylko ja mam dziś problem żeby się zalogować i/lub utrzymać zalogowanym??? Niedziela, a sklepy zamknięte- PiS się dorwał do metina, czy co? Nie wiem, czy mi komp szwankuje, czy to dzisiaj jakiś event?
      Gf robi grill :)
      Serwery blokują
      Czy znowu to manersko się wpycha i banuje?” (Bez urazy <3 )
      Masz pytanie lub uwagę zapraszam na pw (nie zagryzę)
      Posty nie są spam/offtop i proszę je zostawić
      Pozdrawiam serdecznie
    • Nowy

Nikeee88 napisał(a):

czy tylko ja mam dziś problem żeby się zalogować i/lub utrzymać zalogowanym??? Niedziela, a sklepy zamknięte- PiS się dorwał do metina, czy co? Nie wiem, czy mi komp szwankuje, czy to dzisiaj jakiś event?
      Platforma Obywatelska się dorwała niestety :(
      :thumbsup: HANDEL ZE MNĄ POLECA :thumbsup:
      1. Naksen <3
      2. Shast <3
      3. Sherrie <3
      4. DRINKERSLIVE <3
      5. Antymagik <3
      6. p0grom/Smarki <3
      7. xFajnieJest <3
    • Nowy

Vronbrn napisał(a):

Mein napisał(a):

powiem wam w tajemnicy ze dostałem dobra ofe za moje całe całe eg i całe koto chyba bede konczyl gre xd
      Eee weź mi oddaj alchemię plx
      możesz przebić ofe, w przeliczeniu musisz dać coś powyzej 1400won xd
      jeśli masz do mnie jakiś problem to prosze zapoznać się z tym tematem Jak usunąć konto?