Item Shop - dyskusja

• Nowy

Na tasmani wczoraj przez 2h wołałem o kupony sm. Ani jedna osoba nawet nie napisała. Na sklepach jeden kupon 500sm za kosmiczna cenę 10w. To tylko pokazuje, że dla ludzi którzy robili z tego biznes na pomarańczowym portalu stało się to nieopłacalne i tych kuponów nie ma praktycznie wcale. Koniec końców , chcieli ukarać handlarzy a ukarali wszystkich graczy. Głównie mam na myśli tych co chcieli sobie trochę sm kupić za yang w grze. To nie tędy droga. Jeśli chcecie zapobiegać oszustwom to może by tak zapytać graczy. Szybiutki/ TYRATOR na tasmani klepie smoka non stop, yangi lecą na portal. Koleś zarobił tyś złotówek. Wie o tym cała tasmania, a wy nie? Karacie normalnych graczy kuponami a raczej ich brakiem na rynku. Jest to kwestia totalnie do przeanalizowania i zmiany kolejny raz.
    • Nowy

Doskonale rozumiem Wasze frustracje związane z handlem kuponami SM, który przestaje być opłacalny. Proszę nam jednak wierzyć, że w tle firma zmaga się z osobami, które notorycznie wyłudzały kupony i narażały firmę na straty.

Kimusiek napisał(a):

Nie potrafisz wprost napisać ze dobrze się kupony sprzedają to jeszcze podniesiemy cenę kuponow bo mało mamy w portfelach?

Serio zenua te tłumaczenie
      Zmiany w cenach kuponów były wyłącznie podyktowane ilością oszustw z nimi związanych.

Vronbrn napisał(a):

Art, wytłumacz na czym polegał ten proceder że musimy płacić o 30% więcej.

Może czas zacząc dopiero oszukiwać bo kupowanie ich uczciwie nie będzie się opłacało ?
      Niestety nie mogę tego napisać. Główną przyczyną największych oszustw na kuponach jest ich możliwość 'wyprowadzenia z konta', które może zostać zablokowane za fraud dawno po fakcie.

Simlas31 napisał(a):

To chyba chodzi o kupowanie smów o prawie 50% taniej przez tureckie IP, więc chcą się odbić i podwyższyć cenę kuponów (pewno 70% ludzi, którzy masowo kupowali przestanie je kupować XD).
      Nie tylko. Chodzi o nadużycia związane z samym procesem zakupu kuponów i wyprowadzanie ich z konta do osób trzecich.

Extaza napisał(a):

a) W jaki sposób dochodziło do wyłudzeń?
      b) Dlaczego kilka innych itemów w IS podrożało przez ostatnie miesiące o ponad 20%?
      c) Dlaczego nie we wszystkich krajach w europie, zdecydowano się na podniesienie cen kuponów?
      a) wspomniałem powyżej
      b) niestety nie mam oficjalnego wyjaśnienia zmian cen innych przedmiotów.
      c) z tego co wiem to zmiana obejmuje wszystkie kraje (przynajmniej tak to zostało zakomunikowane i nie widziałem wykluczeń krajów)

Gabriel123 napisał(a):

Tylko dlaczego GF idzie na łatwizne i leci po całości graczy zamiast starać się zlikwidować ten proceder z oszustami?
      Firma Gameforge tak jak to zostało opisane na bieżąco stara się ograniczać proceder oszustw, jednak proces jest daleki od doskonałości. Stąd też zmiany dotknęły cenę, aby zniwelować szkody związane z oszustwami.
    • Nowy

Powiem w skrócie tak. Topka z wszystkich serwerów znowu miała sposób na szybki zarobek. Ale to topka wiec lądują hajs no to nie możemy ich ruszać. Ukaramy wszystkich i sobie to zrekompensujmy. Sry Art ale tak to niestety widzę. I pewnie nie tylko ja. Dlaczego nie są karani gracze którzy dopuszczają się tych oszustw? Wiem, że nic nie jesteś w stanie z tym zrobić jedynie informację przekazać dalej no ale naprawdę ręce opadają
    • Nowy

slolm napisał(a):

Dlaczego nie są karani gracze którzy dopuszczają się tych oszustw? Wiem, że nic nie jesteś w stanie z tym zrobić jedynie informację przekazać dalej no ale naprawdę ręce opadają
      Problemem tutaj jest sytuacja, gdzie dokonujesz zakupu Kuponów, wyprowadzasz je z konta i rozprzestrzeniasz na rynku. Wtedy na reakcję ze strony systemu płatności jest już za późno. Owszem, zablokujemy konto, które zakupiło Kupony ale jaki to da efekt? Żaden. Stąd też trzeba było sięgnąć po cięższe działo, które wali z grubej rury ale też jak piszesz, obrywają od niego uczciwi gracze. Na chwilę obecną nie widzę innego rozwiązania.
      Sytuacja jest podobna do tej z czitami - gracz nie ryzykuje odpalenia czita na głównym koncie (chociaż bywają tacy) i odpala go na koncie pobocznym transferując cały zysk. O ile jesteśmy w stanie to namierzyć i blokować nawet z opóźnieniem, to w przypadku Kuponów SM strata jest o wiele poważniejsza, której nie jesteśmy w stanie w żaden sposób zrekompensować banem.
    • Nowy

Art napisał(a):

slolm napisał(a):

Dlaczego nie są karani gracze którzy dopuszczają się tych oszustw? Wiem, że nic nie jesteś w stanie z tym zrobić jedynie informację przekazać dalej no ale naprawdę ręce opadają
      Problemem tutaj jest sytuacja, gdzie dokonujesz zakupu Kuponów, wyprowadzasz je z konta i rozprzestrzeniasz na rynku. Wtedy na reakcję ze strony systemu płatności jest już za późno. Owszem, zablokujemy konto, które zakupiło Kupony ale jaki to da efekt? Żaden. Stąd też trzeba było sięgnąć po cięższe działo, które wali z grubej rury ale też jak piszesz, obrywają od niego uczciwi gracze. Na chwilę obecną nie widzę innego rozwiązania.Sytuacja jest podobna do tej z czitami - gracz nie ryzykuje odpalenia czita na głównym koncie (chociaż bywają tacy) i odpala go na koncie pobocznym transferując cały zysk. O ile jesteśmy w stanie to namierzyć i blokować nawet z opóźnieniem, to w przypadku Kuponów SM strata jest o wiele poważniejsza, której nie jesteśmy w stanie w żaden sposób zrekompensować banem.
      Rozumiem cie najbardziej. Ciesze się , że stajesz po stronie graczy w tej sytuacji i przyznajesz rację, że obrywają oni najbardziej. W takich sytuacja przydało by się wam jako teamowi narzędzie do kontroli yang. Konkretnie z których kont na jakie, najlepiej tak żeby jasno określić IP. Martwi mnie tylko inna sytuacja. Mówimy teraz o kuponach. Czy masz jakaś wiedzę czy podobny los spotka kostiumy i inne różne przedmioty z IS które równie dobrze może spotkać podobny los tzn. podwyżka ceny
    • Nowy

Art napisał(a):

Zmiany w cenach kuponów były wyłącznie podyktowane ilością oszustw z nimi związanych.

Art napisał(a):

Firma Gameforge tak jak to zostało opisane na bieżąco stara się ograniczać proceder oszustw, jednak proces jest daleki od doskonałości. Stąd też zmiany dotknęły cenę, aby zniwelować szkody związane z oszustwami.
      Nie wiem, czy czytałeś mój post, ale takimi akcjami GF naraża się na oszustwa związane ze sprzedażą yang na portalach jak Allegro itd., przez to gracze nie kupują yangów z IS'a co jest oszustwem, a GF samo prowokuje graczy do takich zachowań.

Dla przypomnienia:
      Kupon 1000 SM średnio = 14 won -> 14 won = ~220 zł (od gracza dla gracza) = 2 pakiety SM po 99,99 zł xD

Racjonalnie na to patrząc to lepiej sprzedać i załadować i mieć dwie dychy do przodu niż kupić i być 50 zł w plecy (bo kradniecie 300 SM).

I teraz @Art co lepsze - to, że ludzie zakupują przez Tureckie IP (można wyciągnąć wobec takich osób konsekwencje) ale mieć obrót jako firma, czy prowokować graczy do sprzedaży yang i mieć taki śladowy obrót ze sprzedaży itemów z własnego ItemShopa w sposób powiedzmy "legalny"?
      Śmieszne jest to, że ktoś coś źle zrobił, chciał być sprytniejszy, a dotyka to całą społeczność gry i nie jest to coś w grze, tylko oracie nas na realne pieniądze :D Dlaczego? Bo każecie nam w przypadku chęci zapłacić za coś, za co w rezultacie dostajemy 30% mniej.

Można przyznać racje jak już w drodze abstrakcji Szkaty Szczeniaka by podrożały i kosztowały 100 SM - ok bo to jest ITEM, który czy kosztując 10 SM czy 100 SM nadal jest TAKI SAM, a w przypadku kuponów (waluty) JAWNIE nas jako GF okradacie.

100% Scam ze strony Gameforge.

Post był edytowany 3 razy, ostatnio przez Dosarphic ().

• Nowy

Pokaż spoiler

Nyarr napisał(a):

Kimusiek napisał(a):

Nyarr napisał(a):

waldi580 napisał(a):

Nathiel a to, że co miesiąc dostajesz pakiet od gf za "wolontariat" to jesteś traktowany tak jak zwykły gracz?Lepiej zastanów się zanim coś napiszesz.

Zgłoś się do team też go dostaniesz skoro masz o to taki ból pośladków. Polecam Tobie zastanowić się co piszesz, bo po prostu czepiasz się o to że ktoś poświęca swój dodatkowy czas na pomoc graczom, i ma w zamian jakiś pakiet... Nie potrafisz w grze zarobić że tak Cię to boli czy co? bo dla mnie nie jest problemem za 20zł kupić coś z is. Pozdrawiam przy okazji Ascorana który przy każdej okazji jak ma chwilę potrafi pomóc, wystarczy się kulturalnie na irc zapytać czy ma chwilę.

Ale poszła wazelinka xDSylwek chyba mało grasz i mało wiesz co się dzieje w świecie teamu:)Myślę ze za śmieszne pakieciki by nie robili z siebie pośmiewiska i by nie gadali jaki to GF jest dobroduszny i wspanialomyslny :w00t:

Nie oceniam pracy GF. Nawet nie wiem gdzie tu jest wazelina skoro dziękuje za pomoc, którą otrzymałem natychmiastowo od Ascorana gdy kolega stracił konto (Lordu) lub jakiś "geniusz" respił metka wielkanocnego i poprosiłem o jego usunięcie w lesie. Tak samo nie interesuje mnie świat "teamu", bo po co? Ja gram w grę oni, robią swoje i jakąś zapłatę za to dostają, kiedyś chyba nawet jeden z gm pisał o tych pakietach nie pamiętam co w nich było i szczerze? Mam to gdzieś.
      Jednakże raczej gadajmy o IS a nie o osobistych stwierdzeniach wobec znajomego, bo nie od tego jest ten temat.
      Ktoś ma ból pośladków o te ich "bonusy" niech dołączy do nich i przestanie płakać tyle w temacie.
      (Ps. EJ GJE EM ROBIE WAZELINKE DASZ COŚ) :lol:

Miło, że wśród całego tego zamieszania znajdzie się przychylna nam duszyczka, która doceni nasz poświęcony czas.
      Bo to, co dobre ciężko zauważyć a błędy wytknie każdy. Jest nam przykro z takiego samego powodu co i wam, że taka sytuacja zaistniała.
      To, że dostajemy, symboliczne wynagrodzenie jako podziękowanie za naszą pracę nie znaczy, że nie wydajemy na Item-Shop w dalszym ciągu.
      Więc taka uwaga moim zdaniem jest nie na miejscu, co więcej, zamiast oceniać i krytykować można dołączyć do nas i się przekonać jak to wszytko funkcjonuje.
      Zapewniam was, że w Team są ludzie, którzy pragną zrobić coś dla graczy i robią co w ich mocy mimo takiej wielkiej fali krytyki, by grało się nam wszystkim lepiej.

waldi580 napisał(a):

Nathiel a to, że co miesiąc dostajesz pakiet od gf za "wolontariat" to jesteś traktowany tak jak zwykły gracz?Lepiej zastanów się zanim coś napiszesz.

Oczywiście, że tak. Nie doszłam do Team licząc na wynagrodzenie, które otrzymuje, ponieważ cały czas korzystałam z Item-Shop i tak.
      Więc naprawdę zastanów się co piszesz.
      Kontakt: PW|IRC: Nathiel

Opiekuje się mną: @marcinP|Opiekuję się: M. Wetar i D. Diumar

Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Nathiel ().

• Nowy

Kajok napisał(a):

Usuncie sm z is calkowicie kiedys ich nie bylo i bylo dobrze. Ja osobiscie koncze granie nie mam zamiaru pakowac w is a placic takie ceny za sm od graczy o nie! Grywam dla zabawy a uzbierac teraz 200kk na 100 sm to zajmie za duzo czasu.
      Tutaj nie chodzi o cene samą w sobie, tylko właśnie na przykładzie jakiegokolwiek Itema samego w sobie jak wspomniana wcześniej Szkata Szczeniaka, gdyby to podrożało jakoś drastycznie to gracze by się przyzwyczaili bo w ogólnym rozrachunku otrzymywaliby ten sam item jedynie ze zmianą ceny za niego, a w przypadku waluty jaką są SM'y gracz jest okradany z 300 SM na największym kuponie, co daje 50 zł zabierane ot tak bo płacąc za taki kupon 1300 SM to 300 SM ulatnia się w powietrzu ;)

Z całym szacunkiem @Nathiel ale to nie jest dyskusja jaki jest Team i jak jest w jego kręgach tylko odnośnie rypania nas na kase poprzez item shop. Robicie offtopic...