Item Shop - dyskusja

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Alcoholic wrote:

A ja mam pytanie co do kuponów sm. Czy kupony pojawiają się regularnie w IS tak jak np HH co miesiąc czy tylko z jakichś specjalnych okazji?

Kupony SM w IS pojawiają się znacznie rzadziej niż Happy Hour i nikt nie jest w stanie przewidzieć terminu, w którym znowu będą dostępne, gdyż nie jest to zazwyczaj związane z jakimiś podniosłymi wydarzeniami. Mamy je w IS, gdy GF ma taki kaprys - tyle :)
      Z drugiej strony dosyć oczywiste jest , że muszą występować przerwy w ich pojawianiu się - jeżeli kuponów SM byłoby na rynku zbyt dużo, ich ceny w yang zaczęłyby spadać - podaż przewyższyłaby popyt - w konsekwencji doszłoby do punktu kryzysowego to znaczy Ci , którzy zarabiają na ich sprzedaży w grze, zaczęliby je kupować w o wiele mniejszych ilościach lub też wcale, ponieważ stałoby się to dla nich zwyczajnie nieopłacalne. Dlatego właśnie SM-y z możliwością kupna na sklepie są towarem luksusowym.

The post was edited 1 time, last by Cath. ().

• Oczywiście - masz rację. Chyba każdy myślący woli kupić sobie kupon SM w IS i go później sprzedać niż ryzykować utratę konta kupując nielegalnie yangi na allegro. Jednak pamiętaj, że w GF nie pracują ludzie bezmyślni /ciach, lecz specjaliści od marketingu. Więc tak jak już napisałam wyżej - jeżeli SM byłyby dostępne ciągle, ich cena w yang zaczęłaby spadać z prostego względu - chętnych , którzy chcieliby je sprzedać, aby w ten sposób zarobić, byłoby mnóstwo. Możesz napisać, że przecież kupujących także byłaby masa, ale widzisz, rynek kieruje się swoimi prawami. Jeżeli coś jest dostępne ciągle, a my mamy do wyboru masę miejsc, gdzie możemy coś zakupić oczywiste jest, iż będziemy szukać najtańszej okazji. Osoba sprzedająca będzie chciała dopasować się do potrzeb klienta i zacznie obniżać ceny. Jest jeszcze druga kwestia, a mianowicie sama ilość SM, jaką chcemy zakupić. Wiadomo, że najczęściej osoby chętne na kupno kuponów to gracze, którzy potrzebują Smoczych Monet na 2x drop, pierścień expa itp. Jeżeli dajmy na to taki ktoś kupi sobie 500 SM tylko na takie najprostsze potrzeby - starczą mu one na całkiem spory odcinek czasu. Co za tym idzie liczba chętnych na zakup kuponów powoli będzie maleć, a tych, którzy będą chcieli je sprzedać nie, gdyż jest masa osób, które inwestują w IS (nie oszukujmy się), a potrzebują również i yang. Tym sposobem liczba SM na rynku przewyższy chętnych na ich zakup, ceny zaczną spadać, dla sprzedających kupno SM w celu handlowym stanie się nieopłacalne i tym sposobem GF przestanie zarabiać, a chyba logiczne jest , iż GF nie może przestać czerpać zysków, dlatego też kupony z pewnością będą dostępne w IS okazjonalnie i jestem w zupełności pewna, iż tak pozostanie, a jeżeli nie to hmm... kaktus mi na ręce wyrośnie :w00t:

Moderator Leneres:
      Tego typu bezsensowne opinie na temat członków GF proszę zachować dla siebie. Pierwsze i ostatnie upomnienie. Dodatkowo przypominam, iż cytowanie poprzedniego postu jest zbędne. Zalecam zapoznanie się z nowym regulaminem.

The post was edited 2 times, last by Leneres ().

• zgadzam się z Tobą że tak pozostanie. taka operacja miałaby sens, gdyby cenę SM obniżono o 90%. wtedy 90% graczy by wysłało smsa albo zrobiło przelew by kupić SM. teraz robi to pewnie co dwudziesta osoba. Która firma zarobi więcej, ta co sprzeda 5 produktów po 500 zł czy ta co sprzeda 90 produktów po 50 zł? I co z tego, że są osoby które potrafią władować po 1,5 k pln w jeden item. tu większością są uczniowie / studenci mieszkający w Polsce. i do nich ta oferta powinna być skierowana. GF powinno dopasowywać ofertę do konkretnego kraju.
    • Leneres wrote:

Osoba która ustala wysokość cen w IS nie wie co dzieje się w naszym kraju i kieruje się z pewnością badaniami rynku, które mówią, iż przeciętny Polak zarabia ponad 4200zł. (Informacja z przed kilku dni). Na ten temat nie ma co dyskutować ponieważ dosłownie nikt nie ma to wpływu.

Takim czymś nie ma co się kierować. Czy twoi rodzicie zarabiają tyle chociażby razem do kupy? Poza tym te zarobki co podałeś to nie wiemy czy jest to wynagrodzenie brutto czy netto. Pensja dyrektora to 8000 zł a pani sprzątaczki to 2000 zł i już wychodzi, że przeciętny Kowalski zarabia 4000 zł. Ja mam 2 litry wódki a ty nie masz nic ale już statystycznie przypada nam po 1 litrze. Jak znajdziesz mi na ulicy chociaż pięciu ludzi co tyle zarabiają to chyba sam za 4200 zł doładuję ci SM-y ;p.

Pamp wrote:

zgadzam się z Tobą że tak pozostanie. taka operacja miałaby sens, gdyby cenę SM obniżono o 90%. wtedy 90% graczy by wysłało smsa albo zrobiło przelew by kupić SM. teraz robi to pewnie co dwudziesta osoba. Która firma zarobi więcej, ta co sprzeda 5 produktów po 500 zł czy ta co sprzeda 90 produktów po 50 zł? I co z tego, że są osoby które potrafią władować po 1,5 k pln w jeden item. tu większością są uczniowie / studenci mieszkający w Polsce. i do nich ta oferta powinna być skierowana. GF powinno dopasowywać ofertę do konkretnego kraju.

Że tak to ujmę, z ust mi to wyjąłeś :)

Czy w internecie znajdę jakieś informacje na temat dochodu firmy GF z SM przez polskich graczy?
    • Skrzynia Zimowych Zwierzaków w IS ;d może i tanio, może i jest szansa trafienia na zwierzątko, ale chyba strasznie mała... Skrzynia ta zawiera 22 rzeczy, czyli aż o 8 więcej niż Skrzynia Szczeniaka!!!! Skoro w przypadku zwykłego Khana/boczusia trzeba czasami otworzyć ponad 20 sztuk takich skrzynek to ile będzie trzeba otworzyć żeby zdobyć polarnego peta? :D Jeszcze jedno: czy aby na pewno w IS zostały umieszczone czapki olimpijskie? :)
      "gdzieś tam słychać cichy płacz, nie dla Ciebie jest ta gra..."
    • Poczytałem tak wasze wypowiedzi na wszystkich stronach i macie racje da sie grac bez IS.Gramy za to dłużej ale według mnie jest wieksza frajda osiagnac cos bez dopalaczy niz tak jak wiekszosc z dopalaczami.Ale bez IS nie było by Metin 2 to jest taka informacja.Oni muszą płacic podatki i rachunki a z gry muszą miec + zeby był sens ja trzymać.Według mnie bez is osiagnie sie to co z IS tylko ze później.Ale każdy gra jak chce i to jego sprawa czy kupi sobie jakis film czy kupic SM.Mają i stać ich to kupuja my nie powinniśmy nażekac bo dzieki nim Metin 2 nadal istnieje. :)
    • Diarr wrote:

Poczytałem tak wasze wypowiedzi na wszystkich stronach i macie racje da sie grac bez IS.Gramy za to dłużej ale według mnie jest wieksza frajda osiagnac cos bez dopalaczy niz tak jak wiekszosc z dopalaczami.Ale bez IS nie było by Metin 2 to jest taka informacja.Oni muszą płacic podatki i rachunki a z gry muszą miec + zeby był sens ja trzymać.Według mnie bez is osiagnie sie to co z IS tylko ze później.Ale każdy gra jak chce i to jego sprawa czy kupi sobie jakis film czy kupic SM.Mają i stać ich to kupuja my nie powinniśmy nażekac bo dzieki nim Metin 2 nadal istnieje. :)

Da się grać bez is jak ci gildia pożyczy eq do expa czy do pvp.W pvp i tak nigdy nie zaistniejesz nawet w pożyczonym eq bo ISA nie załadujesz i przegrasz tak jak to ma miejsce teraz.Życie/obrona/atak smoków+ koło losu+kostiumy+psy i inne jak medal bohatera/lizak...Musiałbyś mieć miliardy kkk yang aby z kuponów SM to uzyskać.