Item Shop - dyskusja

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

• IS jest głównie dla NO SKILLi, którzy nie radzą sobie w grze ;) Jestem ofermą, nie idzie mi gra- załaduje sobie pakiecik za 400zł i od razu jest lepiej hahaha :D
      Tak jak już wspomniano IS jest tu bardzo drogi. Dla przykładu pozwolę sobie przytoczyć grę Need for speed, która jest dostępna w wersji online (dokładnej nazwy nie pamiętam)- tam wysłałem sobie smsa za bodajże 4,80? 4,90? zł i przez 2 miesiące grania tam nie brakowało mi niczego :) W metinie najtańszy sms- 13zł a za te 13zł NIE MOŻNA NAWET KUPIĆ 2X DROPA NA 7 DNI- KPINA!
      Też ładowałem kasę w ISa- jakieś 200-250zł przez około 5 lat gry, czyli tyle co przeciętny nastolatek puszcza z dymem w ciągu tygodnia ;)
      Prawda jest taka, że gdyby Ci, co 3/4 wypłaty ładują w ISa nie ładowali tego to żadnych dobrych itemów by nie było na serwie, więc jakiś pożytek z nich jest, ale to, że ludzie biorą kredyty aby kupić SMy albo jakieś eq z allegro to już przechodzi ludzkie pojęcie. Na s3 mamy surę BM, obecnie 101lvl, który po tym jak go okradli wziął w banku 40 tysięcy kredytu aby odrobić stracone eq- GŁUPOTA I PARANOJA!
      Jakim to trzeba być desperatem aby zrobić coś takiego?
      Wszystko jest dla ludzi, ale jak widzę, że jakiś nieudacznik próbuje z siebie robić metinowego koxa tylko dlatego, że ma za dużo pieniędzy to czasami prawię płaczę ze śmiechu :D

PS: dostałem kiedyś PW od pewnego gracza o takiej treści: W przyszłym tygodniu dostaję wypłatę to Cie pozamiatam w PVP. :phatgrin:
    • Większość wypowiadających się tutaj ponoć nigdy nie ładowało sm ciekawe ;) bo kiedys do wejscia do v2 musowo musiałeś załadowac sm żeby tam wejsc. Drugą sprawą jest to że jedziecie po graczach ktorzy laduja sm dlaczego? Boli was to że ktos zarabia i wydaje kase na metka? To jest wasza kasa czy co? Wiec nic wam do tego kto laduje kase w IS. Po trzecie dzięki tym ludziom mozecie kupić np. ebo9 5x bon na rynku. Ktoś wyżej pisał że też nie ładuje IS i wygrywa większość pojedynków , yhy. Każdy przecież dropi bony i rotki z eventowpomimo ze na jednego metka na tym evencie przypada 20 ludzi ;) :)

/Proszę uważać na słowa.
      Etincelle
    • kiedys do wejscia do v2 musowo musiałeś załadowac sm żeby tam wejsc.

Jak przepustki były tylko płatne to nie miałem tego 90+ ^^
      Dopiero, gdy wprowadzono reklamy z których można było zdobyć parę sm dobijało się powoli lvl...

Po trzecie dzięki tym ludziom mozecie kupić np. ebo9 5x bon na rynku.

Nie byłoby itemków 5 bon, byłoby trudniej wbić lvl oraz pvp byłoby mniej wymagające, a ty mi dajesz taki argument ;>

Drugą sprawą jest to że jedziecie po graczach ktorzy laduja sm dlaczego? Boli was to że ktos zarabia i wydaje kase na metka? To jest wasza kasa czy co? Wiec nic wam do tego kto laduje kase w IS

Nie pieniążki nie są moje, lecz taka osoba w inny sposób nie potrafiłaby wbić lvl'u, przez co nup pozostałby nupem, a tak chodzą takie 80 lvl'e, które nie mają do końca pojęcia, gdzie co dropić i jak grać (piszę też o kupnie z PLN gotowych postaci)
    • Tak jak ktoś wcześniej wspomniał najgorzej zdobyć tę pierwszą rekawicę złodzieja( oczywiscie nie zakupiona w IS), bo potem już jakoś leci, ale np. podam przykład odnośnie serwera Syriusz. KD +4 warte są po 1-1,5kk, wyjątkiem jest kd +4 speeda który jest warty 5-6kk, księgi są bardzo tanie, aura warta około 1,2kk, kamole z 6kk. Nie zawsze z rękawicą leci nam dobry drop, czasem trzeba siedzieć i siedzieć zanim coś poleci. Na eq ciężko sie dorobić, bo np, itemy 5x bon są dużo warte, 200kk+( w miarę dobre). I taki zwykły gracz, co najwyżej może pobiegać w zwykłych itemach bez bonów. Odnośnie eventów, zuo jak już są to dużo osób wtedy wbija i też nie bardzo jest jak zarobić, ksucie itp., ludzie też nie zawsze mają czas żeby w danym terminie wbić na event czy zuo. Tak jak już było wspomniane, teraz jest więcej możliwości nie korzystając z ISu aby wbijać lvle i robić eq, ale nie każdy ma postać żeby wyexpiac te postacie do 70 lvla, aby bonować eq i te PD zdobywac chyba ze ktos mu w tym pomoze.
    • To ,że ktos wydaje kase na IS (równiez ja) to tylko jego sprawa.Co was to obchodzi?Stac go to wydaje na co chce.Jedynym wytłumaczeniem waszego obrażania i wysmiewania ludzi pomagajacych sobie poprzez IS jest czysta zazdrosc.Was nie stac i probujecie zamydlic oczy tym ze poprostu niechcecie wydawac bo to bezsens(yhym jasne haha :mkay: ).Druga sprawa wiekszosc tu piszacych to wlasnie hipokryci ktorzy sami wydaja kase na IS a potem pisza takie brednie ze "jak mozna tracic realne pieniadze na gre"- przestancie mierzyc ludzi swoją miarą. Jeszcze jedno : nie pasuje wam gra z ludzmi ktorzy kupują w IS rada: wyloguj sie ,usun konto-bedziesz spokojniejszy.Tyle odemnie.Nq hipokryci:)
    • Is byc musi i to nie podlega dyskusji, nikt nas nie zmusza do kupowania SM.
      Pamietam jeszcze IS , w ktorym ceny byly adekwatne do naszych zarobkow (czasy najwiekszego rozkwitu metka). Potem booom, ceny w IS przeliczane kursem euro i tu sie zaczely schody. Pamietam ten dzien, jaki byl protest na forum, TS gildii huczało a kilku isowców z gildii przestało ladować SM, bo to bylo zdzierstwo, które trwa do dziś. Z drugiej strony, kiedyś nic z IS nie bylo dostępne w grze (oprocz PD i rekawiczek z lasu), pierwszym przelomem bylo wlaczenie dropu szkat blaskow (5 bony bodzie dlonie itp) a poźniej to juz szlo z górki, co raz wiecej rzeczy IS możnabylo zdobyć w grze przy drożejącym IS, wiec jakoś to sie wyrównywało.

Ludzi raczej nie wkurza IS, tylko te częste eventy IS. Jednak należy pamietać, ze te eventy są włączane automatycznie w każdym państwie, gdzie GF ma dystrybucje metina, niezależnie od popularności czy ilości graczy na danym/ch serwerach. Wiadomo, że ludzie w Polsce i nie tylko, czekaja na to łączenie a jak widzą znowu jakies HH czy skrzynie w IS to ich zalewa, ale ogolnie ludzie do IS nic nie maja, bo on musi byc i basta.

Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Posnet ().

• superasny napisał(a):

To ,że ktos wydaje kase na IS (równiez ja) to tylko jego sprawa.Co was to obchodzi?Stac go to wydaje na co chce.Jedynym wytłumaczeniem waszego obrażania i wysmiewania ludzi pomagajacych sobie poprzez IS jest czysta zazdrosc.Was nie stac i probujecie zamydlic oczy tym ze poprostu niechcecie wydawac bo to bezsens(yhym jasne haha :mkay: ).Druga sprawa wiekszosc tu piszacych to wlasnie hipokryci ktorzy sami wydaja kase na IS a potem pisza takie brednie ze "jak mozna tracic realne pieniadze na gre"- przestancie mierzyc ludzi swoją miarą. Jeszcze jedno : nie pasuje wam gra z ludzmi ktorzy kupują w IS rada: wyloguj sie ,usun konto-bedziesz spokojniejszy.Tyle odemnie.Nq hipokryci:)
      Hipokrytami to są osoby, które 95% gry stoją w mieście, a jednocześnie mają wszystko 5 bon, wszystkie najnowsze stroje i nowinki z IS, a jak tylko pada hasło IS, piszą "nie wydaję pieniędzy na grę", "tylko fryz kupiłem", "wydałem na grę góra 30 zł".
    • Posnet napisał(a):

Is byc musi i to nie podlega dyskusji, nikt nas nie zmusza do kupowania SM.
      Prawda, niestety.

Tokoshima napisał(a):

Hipokrytami to są osoby, które 95% gry stoją w mieście, a jednocześnie mają wszystko 5 bon, wszystkie najnowsze stroje i nowinki z IS, a jak tylko pada hasło IS, piszą "nie wydaję pieniędzy na grę", "tylko fryz kupiłem", "wydałem na grę góra 30 zł".
      Prawda, naprawdę prawda.

CIACH

IS być musi, gdyby nie on, nie byłoby gry, bo jak niby mogłaby się utrzymać? Mam tylko zastrzeżenia do częstych nowości, eventów, cennika i innych dupereli w tymże IS. Czy te eventy i nowości muszą być tak często? Czy na pewno nie da się dostosować cennika do POLSKIEJ rzeczywistości?

/Usunięto cytat ze skasowanego posta.
      Etincelle
    • Ktoś słusznie zwrócił uwagę na pewien drobny aspekt... To prawda, dawniej przy zakupie SM dostawało się ich więcej (przynajmniej w opcjach do max 100zł) ale po kolejnym szalonym wybryku GFu a mianowicie:
      Klik
      Sporo osób, w tym i moich znajomych skończyło grę ponieważ byli przeciwni temu aby GF ich okradało. Próbowali to zrekompensować dodatkowym bonusem przy kupowaniu SM za 100, 200, 400 zł ale mimo to było to dla nich gwoździem do trumny. GF przez swoją pazerność więcej traci niż zyskuje. Dla przeciętnego Polaka najdroższy pakiet SM to masa pieniędzy a dla np. kogoś mieszkającego w Anglii te 400zł to są 2 dni pracy... Powinni dostosować IS do wymogów danego kraju zamiast robić z tego idiotyczną masówkę.
    • Widze ze dyskusja sie rozwinela i sa podzielone opinie. Musimy sie wspolnie zgodzic z tym ze is poprostu musi byc no i oczywiscie musza byc osoby ktore pakuja zlotowki. Dla tych co graja bez isa oczywiscie bedzie trudnej ale pamietajmy ze na dzisiejsze czasy mozna sobie poradzic bez niego. Nie ma co winic osoby ktore pakuja w isa poniewaz niektorym bardziej oplaca sie isc do pracy i zaladowac czesc zarobionych pieniedzy niz siedziej caly dzien przed komputerem. Zgodze sie ze ceny sa wysokie jak na polskie realia ale niektorzy mimo wszystko beda w stanie zaladowac monety raz na jakis czas :) Fajnie ktos napisal ze ceny powinny byc wyrownany w danych krajach na podstawie srednich zarobkow poniewaz przecietny anglik zarobi duzo wiecej wiec dlaczego ma miec latwiej. Moim skromnym zdaniem ceny takich wazniejszych rzeczy typu pd, rekawica itp powinny byc tansze przeciez z tego co widze GF juz nie skupia sie na otwieraniu nowych serwerow tylko ulatwia graczom wbijanie lvli. Co prawda dodali pakiety 1dzien, 3 dni i chyba 15 z tego co pamietam co troche ulatwia sprawe no ale mimo wszystko powinni jednak zmniejszyc te ceny. Wedlug mnie poprostu nie posiadamy odpowiedniej administracji Metin2 PL ktora zamiast robic to co im zagraja stanela by w imieniu graczy i zatroszczyla sie troche o nas :) Nasza kochana administracja moglaby przekazac nasze opinie, stanac w naszej obronie zeby nam troszeczke lepiej sie "zylo" w tym wirtualnym swiecie :) Ja mam tylko nadzieje ze jezeli dojdzie do laczenia serwerow to badzie wiecej GMow przydzielonych na serwer, czeste eventy zeby wrescie cos milego sie dzialo. Trzeba pamietac ze troszczenie sie o serwery i o graczy jest podstawa w dalszym rozwoju tej gry. A dla tych co watpia w laczenie serwerow uwierzcie ze to jest jedna z najlepszych rzeczy jaka moze w tej chwili GF zrobic i mam nadzieje ze pracuja ciezko nad tym.
    • Jeśli ktoś ma pieniądze żeby wydać na grę to czemu ma nie wydawać?
      Nie rozumiem ludzi ,którzy mówią ,że ktoś jest Isowcem lub coś w tym stylu.
      Jak to przysłowie głosiło kto bogatemu zabroni? Dla nas polaków IS jest drogi bo to przekłada się na zarobki polaków. Dla innych IS jest tani bo w angli jest inaczej płacone i tym podobne.Ale kto niech wydaje gra w końcu musi się z czegoś utrzymać :)
      Wygrałem lub wygrałeś pisz GG: 31917976

Andros 54 Poziom Wojownik body
    • Ludzie Is dlatego drożeje i będzie drozal bo mało jest osob i mało inwestuje osob , i ci co inwestują musza ta pustke wypelnic za innych a ze mamy trend odchodzenia z metina fajnych ludzi lepiej nie będzie wspolczuje tym co wkladaja kase a nie zazdroszczę :) bo oni robia za innych i za zysk + jeszcze dla GF hehe a to ze ja będę padal na pvp czy na wojnie to trudno to tylko gra noga mi w domu nie odpadnie xD
    • Coś jednak zmienia się w tej grze na lepsze. Zauważyliście, że już od ponad dwóch tygodni nie ma żadnej promocji happy hour w Item Shop? Może Ci z GF są jednak honorowi i przed zamknięciem serwerów Metin2 nie chce być posądzani o wyciąganie pieniędzy od graczy :crazy:
    • Ekonomia rządzi światem, Item Shop czy Premium funkcjonuje w naprawdę wielu grach.

Inwestor, który kupuje grę w celu jej wydawania nie ma na celu dokładać do swojej inwestycji, kupno czegoś ma mu potem zaprocentować i wszelkie udogodnienia za pieniądze są tutaj jak najbardziej na miejscu.

Jeśli w czyimś błędnym i dziecięcym myśleniu gry powinny być kompletnie Free to Play, to niech teraz logicznie pomyśli ile gier by się ostało? Na myśl właściwie przychodzi mi tylko symulator wojskowy wydawany przez armię USA, który na cel bierze pozyskanie nowych rekrutów.

Problemem nie jest samo istnienie item shopu, problemem są ceny SM jak to już ktoś wcześniej wspomniał, są naprawdę astronomiczne i tutaj można ponownie zilustrować problem przykładem:
      -kto więcej zarobi: firma, która produkuje komputery "z NASA" za grube tysiące, czy druga firma, która mieści się w zasięgu portfela przeciętnego Kowalskiego? Odpowiedź jest co najmniej oczywista. Zostało to podkreślone już wcześniej.

Rzadko kiedy też widuję promocje, o kodach promocyjnych na np. 50 SM czy o kodach promocyjnych na -20% też nie słyszałem.

Problemem z jakim boryka się dużo gier to sprzężenie gameplayu z IS - metin uniknął tego problemu, bo wiele rzeczy, które dostępne są w IS można zdobyć bez konieczności wykładania pieniążków na stół.
      Jedyne co mnie boli to księga obróbki kamienia, którą naprawdę ciężko zdobyć bez IS.

Podsumowując moje wszelkie za i przeciw dochodzę do wniosku, że system płatności w metinie nie jest przyjazny cenowo (przez co może stać się niewydolny, a już na pewno doprowadza do nadużywania przez graczy funkcji zarabiania darmowych SM metodami uznawanymi przez reklamodawców za niezgodne z regulaminem) i brak tu jeszcze promocji, wydajnego marketingu i budowania wizerunku GF jako kompanii z przyjazną twarzą.
      System nie stwarza możliwości uzyskania dramatycznej przewagi nad innym graczem (oczywiście osoba z pełnym pakietem na doświadczenie będzie w dużo lepszej sytuacji niż świeżak bez tego pakietu, ale to chyba normalne).
    • @up Gdyby nie IS to metin by już nie istniał , a w metinie wszystko można osiągnać bez wydawania realnych pieniędzy trzeba tylko mieć chęci , silną wolę i czas. Gdyby jeszcze księga obróbki była łatwiej dostępna to już było by super. :) , zmianki mamy z eventów dodania również można kupić od innych graczy teraz jeszcze ze skrzynki 70 :D czego więcej chcieć :D
      Wygrałem lub wygrałeś pisz GG: 31917976

Andros 54 Poziom Wojownik body
    • SpontanicznyS2 napisał(a):

@up Gdyby nie IS to metin by już nie istniał , a w metinie wszystko można osiągnać bez wydawania realnych pieniędzy trzeba tylko mieć chęci , silną wolę i czas. Gdyby jeszcze księga obróbki była łatwiej dostępna to już było by super. :) , zmianki mamy z eventów dodania również można kupić od innych graczy teraz jeszcze ze skrzynki 70 :D czego więcej chcieć :D
      Ile jest tych "eventow" w roku co można zdobyć bony i rotki? 1, max2? Faktycznie taka ilość eventow z bonami i rotami z pewnością wystarczy na zapotrzebowanie dla całego serwera.

Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Niepewny ().

• Ja powiem tak:

Smocze momenty, niech będą warte tyle ile są warte, ale... niech będzie możliwość kupienia za nie odpowiednich rzeczy.
      Przykład:
      Teraz za 50 zł, mamy 150 smoczych monet (przelewem), za to można kupić:
      • Rękawicę Złodzieja (na 30 dni) za 89 SM
      • Pierścień Doświadczenia (na 7 dni) za 61 SM

Całe 150 Smoczych Monet, znika i nie zostaje nam ani jedna sztuka.

A gdyby za te 50 zł, dostawaliśmy 150 smoczych, lecz:
      • Rękawicę Złodzieja, można byłoby nabyć, za 30 SM na 30 dni.
      • Pierścień Expa na 30 dni, za 60 SM.
      • Powiększony Skład na 30 dni, za 30 SM.
      • Trzecią Rękę, również na 30 dni, za 30 SM... - ale zbyt piękne.

Wtedy byłbym raczej pewny, że większość by inwestowała w IS-a, gdyż by się wtedy opłacało grać, opłacało by się inwestować - bo byśmy wtedy coś z tego mieli. Sam wydawałem tylko i wyłączenie na Rękawicę i Trzecią Ręką - najważniejsze jak dla mnie rzeczy.
      Nie graj w metin2.pl. Szkoda czasu :)
      Team oraz GF i tak Cię oleje...

Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez FloriuS ().