Eventy w Metin2PL - temat ogólno-dyskusyjny.

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Santonia wrote:

Zmiana w evencie walentynkowym ma związek z prowadzonym przez 2 tygodnie specjalnym eventem: Igrzyska Olimpijskie 2014 - nie zapominajcie, że będą prowadzone prawie równocześnie dwa eventy systemowe. Event olimpijski będzie trwał dłużej niż walentynkowy i całkowicie zrekompensuje brak dropu amorów.

No naprawdę? Checie nam dać w zamian eventu walentynkowego 1 szkatułkę z której zdobędziemy przy odrobinie szczęścia jeden z niewielu wartościowych przedmiotów które są w niej dostępne?
      Co nam z reszty eventu?!
      Szkatułki triumfu z których wydropimy nos świni żółć niedźwiedzia czy czerwone mikstury.
      Proszę Cię jesteś człowiekiem,nie widzisz co akutalnie GF zrobił?
      Metin$

Forfa na snapie : jablko36
    • Santonia wrote:

Zmiana w evencie walentynkowym ma związek z prowadzonym przez 2 tygodnie specjalnym eventem: Igrzyska Olimpijskie 2014 - nie zapominajcie, że będą prowadzone prawie równocześnie dwa eventy systemowe. Event olimpijski będzie trwał dłużej niż walentynkowy i całkowicie zrekompensuje brak dropu amorów.
      Co do tej całkowitej rekompensaty to bym się spierał nawet 1% nie zrekompensuje tyle w temacie
      Najlepszy event w metinie mają zastąpić te śmieszne szkaty :rofl:
    • Santonia wrote:

Dobre sobie. To kazdy z graczy ma sobie robic multum postaci 30lvl+ zeby miec taki drop jak z ubicia kilkunastu metinow (w przypadku amorow)??
      Chyba nie wiesz co piszesz. Nie kazdy ma czas zeby expic non stop noobskie postaci do 30+ specjalnie zeby dostac np. krwawa perle ze skrzyni. Chyba ze zostalo cos zmienione w evencie i skrzynie ateny czy jak ona sie zwie bedzie mozna robic np 1x na dobe(24h). Co jak co ale drop amorow na dzien lub dwa bylby o niebo lepszy niz ten dwutygodniowy event olimpijski. Jestem niemalze pewien ze wiekszosc graczy bdzie podobnego zdania.
      ProMatysz - 90lvl Wojownik Mental :chunjo: :55:
      SvartVarg - 105lvl Likan :chunjo: :50:
      Sura wp - 110lvl :chunjo: :50:

i
      Inne :)
    • Santonia sorry ale ty chyba sama nie wierzysz w to co piszesz? Na jakiej podstawie sądzisz, że event olimpijski zrekompensuje drop skrzynek amora? Event będzie trwał kilkanaście dni przez które będzie można dostać jedną szkatułkę milona. Nie wspomne o tym, że jest on dla lv+30 a więc w tym roku poziomy mniejsze od 30 nie mają ani eventu olimpijskiego ani walentynkowego :D pozdrawiam i proszę nie tłumaczcie więcej zachowań GF takimi wpisami bo śmiesznie to wygląda i wystawiacie sobie nienajlepszą opinię.
      Na s52 kupie:
      sam nie wiem
    • GF sam sobie szkodzi. Chyba nie wiedza ze wiele graczy metina juz nigdy nie zagra w gry od GF. Event walentynkowy jest smieszny. 24h dropu syfu a dobra szkata w is :rofl: . Co z tego ze event na igrzyska trwa 2 tygodnie skoro dostane tylko 1 dobra szkate a z tej 2 drop wyladuje na ziemi?
      :54: :chunjo: Patryk14789 wojownik body 61lvl OFF
      :54: :chunjo: Shirt sura wp 75lvl OFF
    • Totalna kpina ze strony GF , zamiast coś zrobić lepiej to jeszcze tylko 24 h dropu...... a w tamtym roku było 4 dni i mniej ludzi teraz po łączeniu nikt nic nie wydropi . Pozostaje kończyć grę bo to co się dzieje na Pl nie jest w ogóle do przyjęcia ! Co do Igrzysk w metinie ujdzie :)
      METIN2 THE END !!

Dawna Lorka93 Pozdrawia :love:
    • Nie żeby coś, ale w tym momencie stanę po stronie GF'u oraz polskiego Zespołu, który raczej nie ma nic do powiedzenia w kwestii eventów. Nie zauważyliście zmiany? Jesteście ślepi? Dawno, ale to naprawdę dawno nie było tylu eventów w tak krótkim odstępie czasu. Amorki - jasne jeden dzień... w tamtym roku były chyba 3 bądź 4 dni, co z tego, że nia ma skrzyń, ale tak jak Santonia wspomniała mamy Igrzyska - event, który również Wam nie pasuję, a mogę się założyć, że połowa z Was nie wie nawet z czym on jest związany (mimo wyraźnej nazwy). W trakcie Walentynek macie kolejny event z Amorkami. Dla graczy, którzy lubią dobrą zabawę można wziąć udział w Mistrzostwach Gildii. Na koniec pozostawiłem wisienkę na torcie :D Starcie Potęg Gildii. Mało? Do tego możecie sobie dopisać event Harvest Festivall. Dalej mało? to ja już nie wiem, kiedy nareszcie będzie coś Wam pasowało. Jakby dropiły skrzynie Amora z metinów i bossów to mogę się założyć, że Ci co udzielają się wyżej przylecieliby na forum płakać, że metków nie mogą znaleźć. Kiedy był event świąteczny to był krzyk bo channele wywalało...
      Ponadto macie dużo rzeczy w IS (daje sobie rękę uciąć, a nawet dwie, że ktoś z osób udzielających się wyżej kupi jakiś strój, skrzynie albo medal).
      Nie ma co oszukiwać, że niektóre eventy zostały popsute, ale przede wszystkim należy się cieszyć, że jest ich tak bardzo wiele.

p.s. oczywiście jeszcze nie każdy serwer ma wyznaczoną datę niektórych eventów, ale to raczej kwestia czasu.
      małe sprostowanie - wypowiedź w drugiej osobie liczy mnogiej tyczy się tych płaczków wyżej i tych niżej (którzy z upływem czasu będą dodawać kolejne durne posty :)
      "gdzieś tam słychać cichy płacz, nie dla Ciebie jest ta gra..."

The post was edited 1 time, last by IdeNaZywiol ().

• Ostatnio co roku były organizowane 4 najważniejsze ewenty: walentynkowy(amory), wielkanocny (wielkanocne metiny, moje ulubione :love: ), haloweenowy (różdżki), oraz świąteczny (skarpety, czyli dla każdego).
      Niestety jak widać w związku z ewentem olimpijskim jeden z tych najważniejszych ewentów nam odpada, nie wiadomo czy wyjdzie też z metinami wielkanocnymi. Zostają więc tylko 2 ewenty.
      Posiadam jakieś 12-15 postaci z 30+lv, podczas ostatniego ewentu walentynkowego udało mi się zdobyć jakieś 40+ szkatułek amora, nawet jeśli by był w tym roku przez jeden dzień to myślę że spokojnie bym wydropił 5-10 szkatek co daje nam 50-100 otwarć. Może jak bym się dobrze postarał to wyexpiłbym dodatkowe 10-15 postaci do 30. Nie wiem jak ma się to niby rekompensować 22-30 szkat olimpijskich do 50-100 otwarć szkatki amora?
      EDIT: @UP Owszem popieram twoje stanowisko odnośnie mnogości aktualnych ewentów, jednak jest pewne ale: ewent ewentowi nierówny, nie można porównywać ewentu SPG (który równie dobrze mógłby być zorganizowany za miesiąc lub pół roku) z ewentem "okolicznościowym" - organizowanym co roku zawsze o tej samej porze. Ludzie przyzwyczaili się już do amorków na walentynki i różdżek na halowwen, duża część społeczeństwa z niecierpliwością czeka na takie ewenty, więc mogą być zawiedzeni, brakiem długo oczekiwanego wydarzenia. Owszem zamiast amorków mamy ewent olimpijski, jednak to nie to samo.
      Ja osobiście zawsze z rozbawieniem przeglądałem posty z wszelakimi narzekaniami na takie ewenty i zawsze byłem zadowolony z ich przebiegu i wypracowanego dropu.
      Myślę, że dałoby się dojść do jakiegoś kompromisu - tak w połowie, tzn. zorganizować oba ewenty skracając oba o połowę. 1-2 dni dropu amorków (nawet te 12h byłoby wystarczające) jednocześnie skracając czas trwania ewentu olimpijskiego o pare dni i wszyscy byliby myślę zadowoleni(nie licząc osób wiecznie niezadowolonych:P).
      Wymienię na Diumar buty ekstazyjne +9 5b: 1,5k pż, 3% atak, 8 spowo, 30 pe, 15 miecze na inne buty ekstazyjne +9 5b 2kpż + kryt/szybkość ataku - ogólnie pod exp. PW.

The post was edited 1 time, last by Okko ().

• IdeNaZywiol wrote:

Nie ma co oszukiwać, że niektóre eventy zostały popsute, ale przede wszystkim należy się cieszyć, że jest ich tak bardzo wiele.

Tak jest ich wiele tylko ze większość z nich opiera się wyłącznie na is dlaczego więc gracze którzy nie inwestują złotówek maja na tym tracić?

IdeNaZywiol wrote:

Ponadto macie dużo rzeczy w IS (daje sobie rękę uciąć, a nawet dwie, że ktoś z osób udzielających się wyżej kupi jakiś strój, skrzynie albo medal).

Ci którzy inwestują w is nie udzielają się w tym temacie bo i tak jak będą chcieli to kupią. EWNTY POWINNY BYĆ DLA WSZYSTKICH NIE TYLKO DLA IS-OWCÓW!

IdeNaZywiol wrote:

p.s. oczywiście jeszcze nie każdy serwer ma wyznaczoną datę niektórych eventów, ale to raczej kwestia czasu.
      małe sprostowanie - wypowiedź w drugiej osobie liczy mnogiej tyczy się tych płaczków wyżej i tych niżej (którzy z upływem czasu będą dodawać kolejne durne posty

Twoim zdaniem ci którzy nie inwestują w is to płaczki i posty są durne więc ja też dam sobie rękę uciąć ze gdyby amory dropiły normalnie nie 1 szkatke byś komuś zawiną mimo że nie jesteś zapewne "płaczkiem-Is" :)
    • Vogrin wrote:

Tak jest ich wiele tylko ze większość z nich opiera się wyłącznie na is dlaczego więc gracze którzy nie inwestują złotówek maja na tym tracić?

Co Ty człowieku za brednie wypisujesz? Podałem wyżej przykłady eventów i nie wmówisz mi tutaj, że opierają się one na IS. Szukanie jakiegoś NPC w grze, dostarczanie wyznaczonych wcześniej rzeczy przez GMa, zabawa na forum/grze, robienie postaci z 30lvl, czy dropienie róż i cukierków albo ubijanie mobów w trakcie trwania Harvest Festivall opiera się na IS'ie?! Noo chyba, że myślisz bardzo płytko, bo jakby się uprzeć to żeby zrobić coś szybko potrzebne są buty wiatru, żeby zaś coś dropnąć potrzebna jest rękawica złodzieja, żeby wbic lvl postaci potrzebujemy pd, ale wszystkie te rzeczy są dostępne w grze, więc... nie widzę żadnej przeszkody, która umożliwiałaby udział w evencie bez korzystania z IS!! To, że coś się w nim pojawi to normalka, jest to dodatek, dla graczy, którzy mogą sobie pozwolić na wydawanie złotówek, ale tak było, jest i będzie. Rzeczy w IS nie powinny być dla nikogo nowością, a że w tym roku znalazły się w nim skrzynie amora to trudno, taka kolej rzeczy. Kto wie może kiedyś skrzynie szczeniaka będą dropiły w grze :D

Vogrin wrote:

Twoim zdaniem ci którzy nie inwestują w is to płaczki i posty są durne

To nie ja napisałem... źle rozumujesz, nigdzie nie wspomniałem, iż "osoba krytykująca eventy (zastąpię słowo płaczek)" = "osoba nie korzystająca z IS".

Ktoś wyżej pisał o tym, że najlepszą opcją byłoby skrócenie eventu olimpijskiego, zaś wydłużenie walentynkowego. Ale jak sobie to wyobrażacie? Od dzisiaj chyba nie gracie i przez ten czas zauważyliście, że eventy w grze odbywają się w tym samym czasie co Święta/ważne uroczystości poza światem wirtualnym. Igrzyska Olimpijskie w Soczi trwają do 23 lutego to i w grze do tego momentu trwa event, logiczne :D
      "gdzieś tam słychać cichy płacz, nie dla Ciebie jest ta gra..."
    • Takie posunięcie zdziwiło na pewno nie jednego gracza! Myślałem że event będzie lipny bo będzie za dużo osób i będzie wywalało ale to że wgl nie będzie dropu amora to bym nigdy nie pomyślał! Chciałbym przeczytać jakiś artykuł od GF gdzie tłumaczy swoje postępowanie....
    • A jak dla mnie wielki+ dla teamu. Niech wrócą te czasy gdzie, żeby się wyróżniać trzeba było długimi tygodniami siedzieć przed monitorem i "maniaczyć". Co większy event to przypuśćmy + - 1000 itemów 5b i po co to ? Każdy niedługo (choć i już się zdarza) będzie chodził w identycznym "PRO" eq i będzie zero rywalizacji a chyba na tym polega ta gra aby jednak w jakiś sposób się wyróżnić i mieć w eq jakiś unikat a nie np. ebo 10l, 3x abs po 15%, niedługo takie przykładowe ebony będzie miała co 10 osoba na serverze jak eventy będą takie jak chociażby rok, czy 2 lata temu.
    • B0S wrote:

A jak dla mnie wielki+ dla teamu. Niech wrócą te czasy gdzie, żeby się wyróżniać trzeba było długimi tygodniami siedzieć przed monitorem i "maniaczyć". Co większy event to przypuśćmy + - 1000 itemów 5b i po co to ? Każdy niedługo (choć i już się zdarza) będzie chodził w identycznym "PRO" eq i będzie zero rywalizacji a chyba na tym polega ta gra aby jednak w jakiś sposób się wyróżnić i mieć w eq jakiś unikat a nie np. ebo 10l, 3x abs po 15%, niedługo takie przykładowe ebony będzie miała co 10 osoba na serverze jak eventy będą takie jak chociażby rok, czy 2 lata temu.
      Człowieku co to za brednie wypisujesz gra musi iść z postępem a nie małymi kroczkami chyba że tobie uśmiecha się grać np 10lat żeby sobie coś w eq pozmieniać mnie to nie rajcuje
      Dla mnie gra i tak jest bardzo rozciągnięta w czasie żeby coś osiągną naprawdę trzeba długo grać GF zabierając ten event wydłuża czas gry bo im oto chodzi, bo jeszcze kilka takich eventów i z pl będzie typowy priv