Eventy w Metin2PL - temat ogólno-dyskusyjny.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

• Może ktoś z teamu się wypowie, jak to jest na 100% z tymi eventami/rocznicami serwerów ?
      Bo ostatnio słyszałem o jakimś evencie górniczym, jak już gdzieś ktoś z teamu się wypowiadał, to sory ale bardzo mało czasu spędzam na grze i forum ;)
    • Odniose się do wypowiedzi Muzhy z tematu o zmianach.

Muzha napisał(a):

A propos wojny królestw (...)Robiliśmy wojny królestw tak długo jak długo nie okazało sie ze na większości serwerów potęgą jest tylko jedno królestwo, najczęściej niebieskie.

Jak już wiecie event musi być przeprowadzony na każdym s, a jeśli na 20 z 26 serwerów gracze są tylko w jednym królestwie to zabawa zupełnie traci sens.
      Dlatego tymczasem musimy się wstrzymać z ta zabawa.
      Pomijam kwestie skryptu bo to jestem w stanie zrozumieć. Nie zależy to od team-u więc nie można mieć o nic pretensji.
      Ale o ile mnie pamięć nie myli ten event był przeprowadzony tylko raz. Reszta jest troche podkoloryzowana...
      Z całym szacunkiem ale team nie powinien nieobiektywnie oceniać czy zabawa dla graczy ma sens. Gdyby było tak jak mówisz Muzho wojny domagałoby się jedynie dominujące królestwo. A tak nie jest. Wszystkie królestwa chcą jekiegokolwiek urozmaicenia powoli już nudnej rozgrywki na opustoszałych serwerach.

Muzha napisał(a):

ale można przedział lvlowy ustalić, ja mam nadzieje ze uda nam się ten scrypcik wykorzystywać po fuzji
      Bezsensownym rozwiązaniem jest wprowadzenie w konkretnie tym evencie przedziałów lewelowych.
      Wydarzenie "Wojna Trzech Królestw" straciołoby wtedy swój sens i urok. W wojnie królestw zawsze chodziło by pokazać kto tu rządzi. Co z tego, że jakiś przedział wygra królestwo A jeśli wyższe lv z królestwa B ich rozniosą, więc po co to rozbijać?
      Zwycięzca zawsze był i jest tylko jeden...

Zamiast takiej zmiany tego można by zorganizować podobne wydarzenie ale o innej nazwie, które umożliwiałoby rywalizacje w określonych przedziałach poziomowych między królestwami oparte na tym samym skrypcie/ lub mogło by być bardziej urozmaicone.

Co do tych niezapowiedzianych eventów. W dniu wczorajszym na :19: można było zauważyć wysyp kamieni metin na ch2 na wspólnych mapach i obu wioskach każdego z królestw. Sądzicie, że było to z jakiejś okazji, a może po prostu im się pokopciło coś gdzieś? Może to cicha zapowiedź upragnionego końca odwyku eventowego?

Na forum nie ma żadnej wzmianki o tym "ZUO". W grze rozwijając czat na sklepiku także nie zauważyłem żadnej informacji do członka teamu.
      Trzeba przyznać, że było to naprawde przyjemne zaskoczenie. Mimo, iż nie mogłem skorzystać z tego wydarzenia lekko zmieniło to moje nastawienie co do aktualnej sytuacji w grze. Oby tak dalej :mkay:
    • Można by zrobić event typu ''Wielki Event gildiyjny'' lub ''Ubij Bossa''

Ale po co ruszyć 4 litery,lepiej zrobić bonus expa wpisując komende lub dać promocje w is.. to są teraz eventy,bo GF nawet 4 liter sie ruszyć nie chciało metinów wielkanocnych naprawić,co z tego że były jak respiły sie tylko +70 małe lv miały event tylko 1 dzień
      Metin$

Jesteś nowy? Napisz i odbierz prezent na początek
    • WrongDeimos napisał(a):

Cytat za "Muzha"
      A propos wojny królestw (...)Robiliśmy wojny królestw tak długo jak długo nie okazało sie ze na większości serwerów potęgą jest tylko jedno królestwo, najczęściej niebieskie.

Jak już wiecie event musi być przeprowadzony na każdym s, a jeśli na 20 z 26 serwerów gracze są tylko w jednym królestwie to zabawa zupełnie traci sens.
      Dlatego tymczasem musimy się wstrzymać z ta zabawa.

Pomijam kwestie skryptu bo to jestem w stanie zrozumieć. Nie zależy to od team-u więc nie można mieć o nic pretensji.
      Ale o ile mnie pamięć nie myli ten event był przeprowadzony tylko raz. Reszta jest troche podkoloryzowana...
      Z całym szacunkiem ale team nie powinien nieobiektywnie oceniać czy zabawa dla graczy ma sens. Gdyby było tak jak mówisz Muzho wojny domagałoby się jedynie dominujące królestwo. A tak nie jest. Wszystkie królestwa chcą jekiegokolwiek urozmaicenia powoli już nudnej rozgrywki na opustoszałych serwerach.

A ja pomijam fakt, że na Metin2DE wojny się odbywają i myślę, że tam nikt nie kwestionuje siły królestw. A to jest cytat, więc proszę się nie dziwić, że Jinno wygrywa xD
      `Królestwo Jinno znajduje się we wschodniej części kontynentu. Imperium to zostało założone dzięki potędze militarnej, a jego ludność jest agresywna i wojownicza.`
      Skoro polskie serwery powinny być traktowane tak samo, to serwery GF też powinny być tak traktowane!
    • tak sie dziwie jak czytam wasze posty. Bardzo dobrze wiecie jak GF traktuje gracza, a mowicie o eventach a nawet evencie REKOMPENSUJACYM nam oczekiwanie na laczenie. Troche mi sie z tego chce smiac prawde mowiac. To sa niemozliwe rzeczy. GF olał metina, ma lepsze gry, to co sie bedzie zajmowac starym metkiem. W korei Ymir zamknal swoje serwery - w naszym przypadku tez moze sie tak stac. Eventy wedlug mnie nic nie zmienia. Do gry ma mnie przyciagnac fakt, ze pobije sobie przez 1h metki na zuo? Dziekuje bardzo za takie atrakcje. :d
      Veaver
    • jak dla mnie przydałby sie ewencik typu wojna królestw, osobiscie uczestniczyłem tylko raz w takiej imprezie, nie wiem ile razy byla organizowana na s9, ale pewnie mało
      tylko zmieniłbym troche zasady;d
      np pierwsza runda to przeciągniecie niebieskiej śmierci pod swoje tp przedział lv od 15-61 i od 61-105
      druga runda to walka trzech królestw na jakieś dużej arenie, kto zaliczy deda znika z mapy, przedział lv jak wyżej
      trzecia runda to ox, powiedzmy 10 pytań, największa liczba nie odpadniętych członków z danego królestwa wygrywa, podział jak wyżej
      1 miejsce nagroda grad metinów plus bossy plus 50% exp i drop szkat blasku na 4h
      2 miejsce nagroda grat metinów plus bossy i 50% exp
      3 miejsce nagroda grat metinów plus bossy
      w przypadku remisu główna nagroda dla trzech królestw:)
      żeby impreza mogła sie udać, potrzeba pierw spełnić trzy warunki
      1 to fuzja serwerów
      2 to mądre połączenie serwerów, czyli np mamy na s9 zaludnione jinno, a wymarłe chunio i schinso, to do takiego serwera dokładamy taki serwer w którym zaludnione jest np chunijo czy schinsoo
      2 to poinformowanie o imprezie np 2 tygodnie wcześniej
      to oczywiście tylko mój pomysł:) dobra zabawa plus fajne zuo po:) różnice między nagrodami, niezbyt wielkie, żeby np nie zniechęcać slabszego królestwa do zabawy.
      tyle odemnie na temat ewentów
      pozdrawiam
      Metin 2 wojownik 110lv ON Diumar S55(Agronas S9)
      Gildia Seer
      HospesHostis + Seer = DemonyWojny
      Diablo 3 barbarzyńca 60lv+16 OFF (podbija inferno)
    • Albo najlepiej wprowadzić temat w dziale eventy, gdzie GA/SGM/... zaproponowali by np. co miesiąc kilka eventów, a gracze by dokonali wyboru jednego :)
      Oczywiście często powtarzające się eventy wyrzucić na jakiś czas ze spisu i dalsze głosowanie :)

No problem byłby niestety np. z tą wojną, bo ma ona błąd w skrypcie ;|
      Błąd ten widać także w tym filmiku co padałem UP (Shinso nie pojawiała się elit. zjawa tygrysa) ^^

Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Trixo ().

• Santonia napisał(a):

forlorn na Twoje pytania zostało udzielonych szereg odpowiedzi tuż po tym, gdy rozpoczął się odwyk od ZUO (a później wielokrotnie poruszane przy wielu okazjach) dlatego ja osobiście nie widzę powodu by znowu to wałkować (zwłaszcza, że rzeczywistość gry się zmieniło i gdy wprowadzaliśmy odwyk GF nie oferowało nam żadnych eventów systemowych a teraz odbywają się one przy każdej większej okazji czyli kilka razy do roku).
      Jednak ich jakość bardzo się pogorszyła. Każdy cykliczny event na metin2pl z roku na rok jest słabszy od poprzedniego przez zmniejszanie % szansy na dostanie przedmiotu eventowego z metina /bossa/potwora. Powoduje to zmniejszone zainteresowanie takimi eventami i uciekanie graczy przez monotonie rozwijania się gry.
    • Witam!!!

Piękna wojenka przedstawiona na filmiku,powróciły mi wspomnienia do starych czasów (dobrych).

Wypowiadał się już ktoś " z wyższej półki" - Santomia/Art. ,że dostali rozporządzenie ,że jak są organizowane eventy to dla każdego serwera,a nie GM wejdzie i coś zrobi (,ale pod tym przemówieniem chyba było na myśli o większych eventach zuo/ox/górnik itp.-Ale moim zdaniem jak GM/opiekun serwera wchodziłby powiedzmy dwa razy do miesiąca do gry i organizowałby coś z własnej inicjatywy-podam przykład,który wydarzył się kiedyś na s20 - Zawolał GM 3 królestwa pod DT- przyszedł kto chciał,ale była taka mini wojna królestw-ten Pan/Pani zachęcała 3 królestwa do wzięcia udziału -zabawa była bardzo dobra i podkreślam nie było to żadnym zaplanowanym eventem/wydarzeniem.

Takie drobne inicjatywy opiekunów serwera,a cieszą ! :mkay: Czy nie mogło by być takich więcej ? Czy opiekunowie serwerów maja zakaz/naganny od swoich wyższych rangą przełożonych za organizowanie/poruszanie życia na serwerach ? Te pytania pozostawiam dla osób o charakterze mocodawczym i wykonawczym.

Pozdrawiam
      :54: :chunjo: :chunjo: :54:
    • Czy opiekunowie serwerów maja zakaz/naganny od swoich wyższych rangą przełożonych za organizowanie/poruszanie życia na serwerach ? Te pytania pozostawiam dla osób o charakterze mocodawczym i wykonawczym.

Dobrze powiedziane :mkay: Nic nie dzieje się na serwerach, bo GF nie zezwala na eventy organizowane przez GM. Chora sytuacja.
      Ja rozumiem, że powinno być sprawiedliwie na każdym serwerze, eventów po równo itd., ale jeden OX i event górniczy na 2 miesiące to trochę mało. A może Team nie ma czasu na organizację większej ilości eventów, bo jakoś nie chce się wierzyć, że GF zezwala na jeden event w miesiącu (nie liczę eventów globalnych).
    • silsar napisał(a):

O tak, szczegolnie na niektorych serwrach emocjonujace walki 10 osob z jinno vs 5 osob z shinshoo vs 2 z chunjo ;]

Muzha napisał(a):

silsar
      jak widzisz ten argument nie trafia do nikogo ;p

Nie wiem czy orientujesz się Muzha czym jest spowodowana ta mała ilość graczy, ale większość graczy zgodnie twierdzi, że tym, że nic w metinie się nie dzieje... Gdy było więcej graczy jakoś nie przypominam sobie by wojen królestw było więcej, a i wydaje mi się, że po połączeniu serwerów też nie będziecie się kwapić by coś takiego zorganizować...
      Nie chodzi mi o to by nagadać administrację bo pewnie robicie co możecie, też jesteście ludźmi i macie swoje prywatne życie ale skoro już podjęliście się takiego wyzwania to od czasu do czasu możecie coś tam zrobić.

A jeszcze co do tych wojen 10 vs 5 to wiele razy widziałem jak taka 5 roznosi 10 w pył więc to nie jest argument, oczywiście, że na większości serwerów najwięcej jest graczy w Jinno, ale nie ilością, a jakością wygrywa się wojny :P
      :55: :mkay:

Gromo ;(

Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Kobra90 ().

• Skoro już jesteśmy w temacie wojen to przedstawię tutaj pewną sytuację, którą udało mi się ostatnio zaobserwować,a mam tu na myśli ewent "Obrona kamieni metin" przeprowadzony na serwerze Kirian.
      Teraz zagadka: które królestwo wygrało ten ewent? Pewnie spora część graczy napisałaby zgodnie: Jinno.
      Jednak ku mojemu zaskoczeniu (i pewnie sporej ilości graczy z Jinno i nie tylko:P) udało się wygrać mojemu rodzimemu królestwo Chunjo. Spora część graczy (w tym ja:P) obstawiało, że to właśnie Jinno wygra ten ewent, a jednak nasze dzielne królestwo pokazało wspaniały poziom współpracy i zaangażowania i zacięcie broniło metków. Każdy gracz z wrogiego królestwa, który pojawił się na naszym terenie szybko był załatwiany przez masowe ataki, nim zdążył spowodować większe straty.
      To Jinno jako pierwsze straciło swoje wszystkie swoje metiny, a niedługo po tym przegrało również Shinsoo. Chunjo nie straciło nawet jednego metina!
      Jak widać to, że jakieś królestwo jest najliczniejsze (u nas rzadko kiedy można spotkać jakiś sklepik, a w Jinno zazwyczaj jest ich przynajmniej kilkanaście) nie oznacza, że jest również najsilniejsze/najsprytniejsze/najlepiej zorganizowane. Czasem konieczność pokonania przeciwnika, który najprawdopodobniej jest sporo liczniejszy tylko bardziej motywuje do bardziej zawziętej walki o zwycięstwo:P.
      To tyle w tym temacie jak dla mnie:P. Organizowanie takich ewentów ma sens, bo nie zawsze wygrywa najliczniejszy:D.
      Wymienię na Diumar buty ekstazyjne +9 5b: 1,5k pż, 3% atak, 8 spowo, 30 pe, 15 miecze na inne buty ekstazyjne +9 5b 2kpż + kryt/szybkość ataku - ogólnie pod exp. PW.
    • Wlasnie teraz zauwazylem informacje arta...
      Event ktory zostal zapowiedziany 26 czerwca !!!!! w dniu premiery... ma problemy techniczne.
      To chyba podsumowanie tego co sie dzieje u nas, nic nie dziala dobrze, wszedzie bledy, zero zainteresowania, zero SOLIDNOSCI.
      Juz nawet w ta laczenie nie wierze.
    • Okko napisał(a):

Skoro już jesteśmy w temacie wojen to przedstawię tutaj pewną sytuację, którą udało mi się ostatnio zaobserwować,a mam tu na myśli ewent "Obrona kamieni metin" przeprowadzony na serwerze Kirian.
      Teraz zagadka: które królestwo wygrało ten ewent? Pewnie spora część graczy napisałaby zgodnie: Jinno.
      Jednak ku mojemu zaskoczeniu (i pewnie sporej ilości graczy z Jinno i nie tylko:P) udało się wygrać mojemu rodzimemu królestwo Chunjo. Spora część graczy (w tym ja:P) obstawiało, że to właśnie Jinno wygra ten ewent, a jednak nasze dzielne królestwo pokazało wspaniały poziom współpracy i zaangażowania i zacięcie broniło metków. Każdy gracz z wrogiego królestwa, który pojawił się na naszym terenie szybko był załatwiany przez masowe ataki, nim zdążył spowodować większe straty.
      To Jinno jako pierwsze straciło swoje wszystkie swoje metiny, a niedługo po tym przegrało również Shinsoo. Chunjo nie straciło nawet jednego metina!
      Jak widać to, że jakieś królestwo jest najliczniejsze (u nas rzadko kiedy można spotkać jakiś sklepik, a w Jinno zazwyczaj jest ich przynajmniej kilkanaście) nie oznacza, że jest również najsilniejsze/najsprytniejsze/najlepiej zorganizowane. Czasem konieczność pokonania przeciwnika, który najprawdopodobniej jest sporo liczniejszy tylko bardziej motywuje do bardziej zawziętej walki o zwycięstwo:P.
      To tyle w tym temacie jak dla mnie:P. Organizowanie takich ewentów ma sens, bo nie zawsze wygrywa
      Taka sama sytuacja była na Gromo :rolleyes: Można by było powtórzyć drop kamieni Glyph .

ZOMBIESS napisał(a):

Czy opiekunowie serwerów maja zakaz/naganny od swoich wyższych rangą przełożonych za organizowanie/poruszanie życia na serwerach ? Te pytania pozostawiam dla osób o charakterze mocodawczym i wykonawczym.
      Pewnie tak , starzy gracze pamietaja Gromo za czasów Wanika jak potrafił umilic grę i jak szybko znikł z grona GM ;:p
    • Grupa Eventowa =.=

Moim skromnym zdaniem Metin2 zaczyna troszkę umierać pod względem Eventów i nie tylko . Największym Hitem i Metinowskim Eventem jest "Happy Haur" , oraz wszystko inne co jest związane z IS . Grupo Eventowa , lub sami GM , pamiętacie te czasy gdzie GM Bawili się z nami w Evencie " Znajdź GM'a " ? , pamiętacie może to ? To była dobra zabawa , można było się pobawić , poszukać GM i dostać skromny prezencik . A co się stało z Grupą Metin2 na Facebook'u ? Tam też już zrezygnowaliście z zabawy " Gdzie to jest " ...
      Ludzie , albo tworzycie dalej tą grę , albo pozwalacie na to , by dalej upadała . Bardzo nie podobało mi się to , że zapomnieliście nawet o Dniu dziecka . Co z tego , że wszedł GM Serwera , rozdał kilku graczom Marmurki i sobie poszedł ? . Powinniście w sumie zrobić coś więcej niż rozdawanie piętnastu graczom marmurek poli. Dobrą zachętą byłoby nawet marne zwiększenie Expa do 2% na 12 godzin , lepszy rydz jak nic . I tak zrobicie jak chcecie , bo przecież macie lepsze ewenty typu " Happy Hour " ...
    • Na Deimosie raczej wojna królestw odpada , wszyscy topowi gracze przyszli do shinsoo a w chunjo i jinno zostały jakieś resztki ,że nawet jakby się połączyli to i tak zostaną zmiażdzeni a taki mecz do jednej bramki to nie zabawa ^^

Gdy serwery zostaną połączone , eventy przez 6 miesięcy nie będą potrzebne , bo i tak będzie co robić. Zresztą ja nigdy się nie nudzę, zawsze jest coś do zrobiena :)

Pozdrawiam