Eventy w Metin2PL - temat ogólno-dyskusyjny.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

Drodzy Gracze!
    Przestrzegamy przed osobami, które namawiają do wyrzucania przedmiotów z ekwipunku.
    Przedmiot wyrzucony na ziemię może zostać podebrany przez innego gracza!

Prosimy o zwracanie uwagi na wiadomości rejestracyjne dotyczące portalu Gameforge.com.
    Osoba postronna może namówić Was do akceptacji rejestracji konta w naszym portalu i dzięki temu może uzyskać dostęp do Waszego konta w grze!

Support w takich wypadkach nie będzie udzielał wsparcia.

• Audrey. napisał(a):

mysle ze tez przydal by sie event i w koncu mogly nastac te zmiany ktore powinny juz dawno -----> laczenie serwerow

Co do łączenia podam ci co zostało napisane na fanpage metina:
      Metin2 Polska: Łączenie serwerów nie zależy tylko od Gameforge. Obecnie testujemy nowy kod, który otrzymaliśmy z Korei. Liczę, że pierwsze pewne informacje na temat łączenia pojawią się w lipcu. [A]
    • ciach

@edit odniose się do wypowiedzi Muzhy z tematu o zmianach.

Muzha napisał(a):

A propos wojny królestw (...)Robiliśmy wojny królestw tak długo jak długo nie okazało sie ze na większości serwerów potęgą jest tylko jedno królestwo, najczęściej niebieskie.
      Jak już wiecie event musi być przeprowadzony na każdym s, a jeśli na 20 z 26 serwerów gracze są tylko w jednym królestwie to zabawa zupełnie traci sens.
      Dlatego tymczasem musimy się wstrzymać z ta zabawa.
      Pomijam kwestie skryptu bo to jestem w stanie zrozumieć. Nie zależy to od was spoko. Ale o ile mnie pamięć nie myli ten event był przeprowadzony tylko raz. Reszta jest więc jest szyta, żeby wiadomość "ładnie" wyglądała.
      Z całym szacunkiem ale team nie powinien nieobiektywnie oceniać czy zabawa ma sens. Gdyby było jak mówisz Muzho wojny domagałoby się jedynie generalnie jak mówiłaś dominujące królestwo :jinno: :love: . Nie jest tak wszyscy chcą jakiejś rozrywki także pozostałe królestwa. Więc coś chyba jest nie halo...
      Moim zdaniem troche bezsensownym pomysłem byłoby wprowadzenie na tego typu eventach przedziałów lewelowych. Dlaczego?
      Chodzi o to by wykazać, które królestwo jest :hail: potęgą. Co z tego, że np 40-50 lvle wygrają w np żółtych jak te najwyższe lv rozniosą całą resztę np z jinno? Wiadomo, że pozostałe przedziały nie będą miały z nimi "nic do gadania". Po co to rozbijać? Zwycięzca zawsze był i jest tylko jeden...

Moderator Vathavar:
      Czy w pierwszym poście nie wspomniałem czego temat dotyczy?

Post był edytowany 3 razy, ostatnio przez Vathavar ().

• W tym główny problem, że eventów brak. Na metinie od Tec`a są rozpiski eventów na cały miesiąc. Odbywają się co weekend zawody PVP i inne atrakcje w ciągu tygodnia. A u Nas strasznie `sucho` z tym. Nie wspomnę o tym, że Happy Hour jest częściej niż event... A najlepszym eventem były dla mnie Event Halloween z 2011, gdzie z każdego metka była różdżka no i jeszcze Event Walentynkowy z 2012 gdzie też dobrze leciały Szkaty Amora. Reszta jak dla mnie to dno. Nawet nie ma Wojny Trzech Królestw gdzie Metin2 DE ma... A na urodziny Metin2 PL powinniśmy dostać wyczesany event, chociaż to pewnie nie nastąpi. Nie mówię tu o szkatach blasku czy coś takiego. Ale rzeczywiście coś ciekawego.
    • Najlepiej by było wprowadzić wojnę królestw jako cykliczny event (niekoniecznie musi brać w nim członek teamu) np. na tych mapach co prowadzi brama do zamku.
      A wejść by mógł każdy (no z małym ograniczeniem np. do 100 osób na królestwo i z min. lvl 50), skoro w jinno jest więcej ludzi to i więcej noobków? :>

Wyjątkowy jest serwer solar, w jinno jest dużo ludzi lecz w pozostałych są silniejsi ;)
      Oczywiście z jakąś nagrodą np. +15% expa do czasu ponownej walki :)

Zniszczenie np. 3 razy danego gracza = wyrzucenie z map i uniemożliwienie ponownego dołączenia i tak do wybicia z ograniczeniem czasu 60 minut :)

Wydarzenie to stałoby się oblegane i fajne ^^
      A prócz tego wprowadzić właśnie tego nieszczęsnego monarchę :)

Lecz jest mały szkopuł, muszą najpierw połączyć serwery, bez tego ani rusz...
      po co wy to wszystko piszecie i tak gówno z tego będzie ;) oni mają mas w dupie abyśmy mieli tylko gruby portfel reszta się nie liczy niech się dzieci cieszą tym co mają

Ale właśnie tym postem chciałem pokazać, że można zorganizować fajny event, przy tym nie męcząc się zbytnio ^^

No bo sorki, to święto plonów jest denne :>
      A to wyd. mogłoby się np. powtarzać co miesiąc tuż przed dropem mega-wierzchowców (17:00-18:00)

Post był edytowany 5 razy, ostatnio przez Trixo ().

• Bardzo dobry pomysł z ta wojna pomiedzy królestwami ale pytanie czy to wypali i komu sie to bedzie chciało takie cos zrobic.
      Według mnie jest bardzo dobra rozrywka było by troche zabawy, zeby było tak jak na OX mozliwos obserwowanie tego poza polem walki.
    • Decha94 napisał(a):

Tak ostatnio przeglądałem forum niemieckie i zauważyłem że tam maja fajnie eventy.
      board.metin2.de/board23-news/b…1331-h%C3%A4ndlereskorte/ Przetłumaczyłem to w google translator i mnie więcej dowiedziałem się że każde królestwo ma swojego sprzedawce i musi go gdzieś doprowadzić.
      Czemu u nas takich nie ma?

Ponieważ niedyskryminacja serwerów działa tylko w obszarze Metin2PL. Metin2 PL a Metin2DE nie są równe sobie. Więc oni mają eventy i inne rzeczy, a my nie. I taka prawda.
    • Gra miała polegać na zabawie, zdobywaniu doświadczenia i wojnie. Z czego zabawa i wojny już odpadły z tego.

Eventy nie są złe, ale były znacznie lepsze. Nawet głupi drop piłek, czy róż. Dla kogoś, kto w tym czasie expił, było to wręcz na rękę.
      Teraz szkoda, że większość Eventów polega na IS-ie.
      Swego czasu gdy grałem tutaj, zrobiłem kilka Eventów, które przyciągało dziesiątki graczy:

Dorwij FloriuS'a - Event ZakonuOCYPEL

"Dla Księżniczki" - Wydarzenie!

Florkowe Urodziny!

Zareklamuj Swoją Postać - MiniEvent Forum

Muzyczny Event Zakonu OCYPEL

FloriuS Powrócił - Even ZakonuOCYPEL cz.2

Później inne serwery korzystały z tych pomysłów i robiły takie "Mini Eventy Amatorskie" na swych serwerach. Może ktoś jeszcze pamięta ze starego s3 te Eventy :)

Vathavar, teraz bez kłótni i wrogości: Ludzie tak narzekają, nie dlatego, że nie lubią tej gry, czy mają gdzieś ją. Nie dlatego, że Team pl jest zły itd., graczom po prostu zależy na tej grze i na jej dalszym rozwoju. Rozpacz i złość czasami bierze górę, widząc swoją bezradność i to, że jedynie co się rozwija to Item Shop. Gracze znaleźli fajną grę - Metin2, dzięki której poznali multum nowych ludzi. Niektórzy nawet dzięki tej grze, w życiu realnym są teraz rodziną!
      Gra była wręcz idealna, chociaż można było kilka razy się wściec, lecz nie przestawano grać, aż do momentu, gdy firma GF zaczęła ignorować cały projekt i polskich graczy. Stąd ta determinacja, narzekanie graczy. Po prostu jest tylko nadzieja jeszcze, że Metin2.pl jeszcze ruszy do przodu, a twórcy oraz GF będą myśleć więcej o graczach. Nie ma gdzie się wyżalić, wiec wszystko to trafia tutaj, na forum - Taka jest prawda :)
      Nie graj w metin2.pl. Szkoda czasu :)
      Team oraz GF i tak Cię oleje...
    • Pozwolę się wtrącić do dyskusji...
      W metinie jest również wiele możliwości eventów.
      Fakt, jest mało ludzi i bez łączenia jakieś mocne, świetne eventy nie wyjdą, jak ktoś cytat Muzhy przedstawił...
      Jednak chciałbym porównać M2 do AR...

W Air Rivals GM robi prawie co tydzień gold event (coś jak zuo) osobno dla każdej nacji (królestwa).
      Do tego co kilka dni w każdej nacji zabiera ludzi na Infinity Field (można by to nazwać dungeonem) na najwyższy poziom i polega to po prostu na tym, żę GM ubija, a gracze zbierają drop i przy okazji zbierają trochę expa... GF zezwolił na takie formy eventu, a w Metinie nie?
      Macie pełno GMów, SGMów na każdym serwerze... Jaki problem zrobić raz na tydzień albo małe zuo osobno dla każdego królestwa bądź wyprawy na dungeony na zasadzie, że SGM ubija a ludzie mogą zbierać drop ;)
      Uwierzcie mi, w Air Rivals są 3 serwery, na pierwszym gra powiedzmy po 30-40 osób na nację, a w ostatnim serwerze Cetus, żeby was nie oszukać:
      w nacji ANI od 5 do 40 osób (w zależności od wojen, czy są), a w nacji BCU uwaga... od 0 do 10...
      I mimo wszystko GMi robią eventy bez wyjątku, nawet dla tych 1-10 osób...

Muzha ma rację w tym, że eventy wojenne nie mają sensu, jednakże eventy typu ZUO, wspólne dungeony czy jeszcze coś innego, w którym nie liczy się pvp między królestwami, dlaczego nie?
      Dlaczego nie przeprowadzić poszukiwań GMa czy quizów dla całego serwera?

Moderator Vathavar:
      Problem polega na tym, iż wciąż jak widać nie zdajesz sobie sprawy, że Metin2, to nie jest "inna gra". Każda gra, nawet od tego samego wydawcy, jest zupełnie inna i często zupełnie inne są "zalecenia". Nie raz i nie dwa, było tłumaczone iż coś takiego jak event w Metini2, to nie jest coś, co GM może zrobić od tak sobie.
      W większości przypadków, musi być na to zgoda - zwłaszcza gdy w grę wchodzą jakiekolwiek nagrody.
      Emerytowany Skryba Metin2.PL
      Emerytowany Redaktor Wiki AirRivals.PL

Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Vathavar ().

• ciach
      A co do eventow to przejzy to moderator i zostawi na boku i nic z tego nie będzie .

Nie prawda, GM/ SGM/ GA (ściślej mówiąc gracz) także chce się bawić lecz od pewnego czasu odniosłem wrażenie, że nie mają pomysłów/ środkó do przeprowadzenia dobrego eventu.

Np. brak graczy, brak chętnych, brak akceptacji ze strony GF, brak pomocy ze strony wydawcy gry...
      Bez połączenia nic się nie poprawi (może nieznacznie) , dlatego serwery między innymi tego wymagają.
      Sam taki solar niby spełnia warunki ale co z tego skoro wszystkie muszą być traktowane jednakowo?

Może przytoczę pewien event, któe odbył się dawno.
      Wojna królestw, prosty wypad na oazę z przewodnictwem GM'ów.
      My jako Jinno szukaliśmy naszego "monarchę", tak się złożyło, że ja bylem pierwszym graczem, który ich znalazł (trójka GM), komunikowali się normalnie na chacie, nei zauważono mnie ;p

Ciekawi byli jak przebiegnie zabawa, toczyli PvP oraz prowadzona była kłotnia które królestwo wygra. Pojawił się gracz (na bojwcu) i rozmowa umilkła i GM'owie obcych królestw znikli (moment ;p)

Moderator Vathavar:
      To nie przepraszaj za zjeżdżanie z tematu, tylko po prostu tego nie rób.

No tak ale jak wspomniałem w poprzednich moich postach wojny królestw nie ma sensu przeprowadzać przed połączeniem serwerów, nie mówię tu o jednym czy drugim serwerze, bo gram akurat na solarku, gdzie taki problem nie występuje.

Poczekajcie, serwery wcześniej czy później połączą, nie ma co się spinać :)
      W wielu postach członków teamu wywnioskowałem, że praca z koreańskim wydawcą gry jest uciążliwa, nie usprawiedliwiam tu GF, bo zapewne także jakiś grosik winy leży po ich stronie, także musi to potrwać :)

EDIT:
      A propos łączenia, ja także czekam z niecierpliwością, gdyż mój teren gildii stoi pusty (już jestem na stracie ^^),a nie chcę stracić składników na budowle...

Post był edytowany 5 razy, ostatnio przez Vathavar ().

• Gracze chcą eventów lecz z podejsciem ze jest mało ludzi oni sie zniechęcają.
      Propozycji jest pogrom a czasu mało do 6lecia.
      Gracze dają bardzo fajne propozycje naprzykłat szukanie GM-ów czy jakas inna zabawa z nimi a nie prosty drop szat czy zuo. :D:
    • W metinie są tylko 4 dobre eventy :
      haloween : zmianki , dodania, biale perly
      swieta Bozego Narodzenia : kamole, dodania, zmianki
      skrzynki amora: dodania, zmianki , 5bony
      swieta Wielkanocne : rady , perly nieb i red
      czyli fajne eventy od poczatku listopada do powiedzmy konca marca... a od kwietnia do pazdziernika to co?! nic? zadnych fajnych eventow... same "gunwa" :)
    • Większość z was źle wyobraża sobie evant, każdy liczy tylko jak można na nim zarobić, nadropić jak najwięcej kamoli, zmianek czy białych pereł i podejrzewam, że głównie przez to tych evantów tak dużo nie ma. Ja uważam jak co poniektórzy, że evant to musi być przede wszystkim dobra zabawa bez chorej zawziętości jak to jest z evantami gdzie np. trzeba bić metiny, a nagrodami powinny być jakieś rzeczy nie będące wartością na arenie metina (np. coś niezdolnego do handlu), ale wartością samą w sobie, przynoszącą chwałę zwycięzcy. Czemu na przykład za nagrodę nie można by dać jakiejś fryzury nie do dostania w metinie przez IS, której czas trwania wynosiłby 30, bez żadnych bonusów, pozwalające osobie noszonej daną fryzurę wyróżnianie się z tłumu.
      :55: :mkay:

Gromo ;(