Zmiany/eventy na Forum - komentarze i opinie

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Ja już całkowicie pomijam fakt że film mojej gildii został zgłaszany na forum przez "życzliwą osobę" zapewne z konkurencji, a sama Agnetha napisała:
      Cytat za "Agnetha"

Ja również chętnie się dowiem dlaczego post z filmem jest notorycznie blokowany, odpowiedzialną za to osobę proszę o wyjaśnienie.
      Do dzisiaj nie wiadomo kto usuwał post z filmem i to jest w tym wszystkim najlepsze :D.

Uważam że rywalizacja oraz dobra zabawa to są dwie najważniejsze rzeczy w tym wydarzeniu, ale bez przesady. Jak można w taki sposób próbować wyeliminować konkurencję z zabawy czepiając się takich rzeczy, które na dobrą sprawę dotyczą wszystkich filmików. Nie ma w nich przekleństw, nie ma w nich treści nawołujących do "zakazanych rzeczy" więc o co mogło chodzić? Myślę że o prawa autorskie do utworu który wykorzystałem :D. No ale oczywiście tylko ja użyłem utworu w swoim filmie bez zgody autora, żadna inna gildia tego nie zrobiła :D Jednak tylko nasz filmik zostawał zgłaszany przez nie wiadomo kogo i anonimowo kasowany bez podania przyczyny. Ja osobiście jestem zadowolony że konkurencja jest bardzo mocna i to co robią w tym evencie stoi na bardzo wysokim poziomie. Dzięki temu tylko i wyłącznie się cieszę, że moja gildia może rywalizować z najlepszymi i niezależnie które kto będzie miał ostatecznie miejsce sądzę iż większość gildii biorących udział w [SPG] dobrze się przy tym bawi, a o to w tym wszystkim chodzi :).

Pozdrawiam i czekamy na wyniki IV etapu ;) .

PS: Ciekawe jaki będzie ostatni, finałowy etap. Nie mogę się doczekać :rolleyes: .
      :51: :chunjo:

The post was edited 2 times, last by Matthevv21 ().

• Nasz post z filmikiem w forumowej Prezentacji Gildii został również usunięty co mnie zszokowało.
      Zgłosiłem tą sprawę i wyczekuję wyjaśnień.

Co do SPG sądzę że takie konkursy łączą ludzi grających pod jedną nazwą gildii i oto właśnie chodzi.
      Jak to było w krzyżówce : Jedność , Siła i Braterstwo.

Co do IV etapu ja nim byłem przerażony :)
      Nigdy wcześniej nie miałem doczynienia z montażem i obróbką filmu.
      Pomimo tego w 5 dni wspólnymi siłami ogarnęliśmy nie kłamiąc z ponad 10 programów i stawiliśmy czoła wyzwaniu.
      Nie postawiliśmy głównego nacisku na efekty , lecz przedstawiliśmy nas prawdziwych z czego jesteśmy dumni .
      Wszyscy aktorzy i statyści dobrze się bawili :tak:
      Elementy do filmu nagrywaliśmy po ogłoszeniu 4 etapu ,ale nie widzę problemu co do wcześniejszych nagrań.
      Ale ..... sądzę że na każdym filmie powinni być członkowie gildii co wiąże się z ukazaniem nazw graczy i z jakiej gildii są.
      Widziałem "czyjąś " prezentacje w której jest ukazana nasza gildia co bardzo mi sie niespodobało , iż to ma być ich prezentacja :miffy:

Tematyka dowolona + mieliśmy ukazać liczebność naszych gildii ,by nas TEAM poznał.

Czekamy z niecierpliwością na wyniki i na 5 etap.

Z góry dziękuję wszystkim Ekipom biorącym udział. Dla mnie była zaszczytem rywalizacja z wami .

Miłej gry i wielu sukcesów życzę
      Kamil :love:
      "Traktuj swoich żołnierzy
      jak ukochane dzieci, a z chęcią zginą wraz z Tobą. Lecz jeśli staniesz
      się dla nich tak łagodny, że nie będziesz w stanie wysłać ich do bitwy,
      tak dobry, że nie będziesz w stanie nimi dowodzić, tak niepewny, że nie
      zdołasz zaprowadzić porządku, staną się bezużyteczni, jak rozpuszczone
      dzieci."

The post was edited 1 time, last by UnBeatenS8 ().

• Jeżeli otrzymałem wyżej odpowiedz ze mogę upublicznić to nie wiem dlaczego znika mój post ze zdjęciem.

Denifae, jesteś poza sporem więc wytłumaczę Tobie ,że faktycznie będzie to dla wielu wyglądać jakbym chciał na siłę o coś walczyć i szukać problemów gdzie ich nie ma, a na pewno dla tych którzy nas nie lubią.
      Jednak na moim SS sam zapytałem czy "wszystkie" użyte "materiały" muszą być nowo nakręcone od momentu ogłoszenia IV etapu.
      Nie byłem pewny wiec zapytałem a odpowiedz była jednoznaczna....w kontekście mojego precyzyjnego pytania.

Gildia w której jestem ma wiele lat, i ludzie (w tym i ja) dysponują setkami nagranych scen które mocno by wzbogaciły film. A otrzymując taką odpowiedz miałem świadomość ,że nie mogę ich używać.
      Jak już piszemy o zdrowej rywalizacji to też taką bym chciał.

5/70soul
      Jeśli większość ma rację - jedzmy gow o miliony much nie mogą się mylić - Waldemar Łysiak.

The post was edited 1 time, last by Kapsaicyna ().

• Hymm czemu tego ss nie pokazałeś 05 marca jak uzyskałeś odpowiedz. Tak jak bym widział turniej IRKa z s11, jest stworzone i opisane multum zasad, reguł i wy doszukujecie się bądź wiecie o słabych pkt a milczycie do tego czekacie żeby wyskoczyć z nimi w trakcie lub po, strasznie to żenujące chcieliście wykorzystać to wypowiedz nie wczytując się w zasady oraz wypowiedz organizatora wasza broszka
      METIN2 PL
      MisticMSz
      DezerterSQAD
      Arkantes
      Sura BM 94+
      5xP MO/MS/OD/MU/DC

AION
      scavenger
      High on Aether
      Anuhart
      Sin 65
    • Ascoran wrote:

Widzę, że muszę się wtrącić. Nie pozostawiacie mi wyboru. :D

Owszem filmik powinien być nakręcony/zmontowany specjalnie na potrzeby SPG, ale wstawienie tam kadrów z przeszłości jest dozwolone. Nic nikomu się nie stanie, jak tam będą. Być może jakaś gildia chciała etapowo pokazać/zaprezentować się.
      Nie oglądałem osobiście jeszcze filmików, dopiero się do tego zabieram. Ale członkowie komisji, którzy już ocenili nie mieli żadnych zastrzeżeń.

myślę, że tu jest zawarta odpowiedź na próbe "wygryzienia" konkurencji. Bedę bronił swojego bo film został zmontowany specjalnie na IV etap. Powiem więcej. Baśń nagrana miesiąc temu przeze mnie byłaby zdecydowanie lepszą formą prezentacji gildii bo wyszła przepięknie. Nawet gdyby ją skrócić do 4 minut. Jednak nakręciłem nowy film specjalnie na IV etap. Chociaż osobiście czuję się pokrzywdzony tym, że jest to ten filmik a nie ten nagrany miesiąc temu.
      Mikropłatności 2k19

The post was edited 1 time, last by incognitoUNBAN ().

• incognitoUNBAN wrote:

myślę, że tu jest zawarta odpowiedź na próbe "wygryzienia" konkurencji.

Nie chcę walczyć z wiatrakami, kto nie chce ten mnie nie zrozumie.
      Zwrócę uwagę ("czepiając się") że to zostało doprecyzowane post factum. w dniu gdy czekamy na wyniki..

Swoje napisałem w trzech postach ,nic więcej do tematu nie wniosę ,jeżeli coś było nie zrozumiałe sorki, prościej nie potrafię.
      pozdrawiam serdecznie.
      5/70soul
      Jeśli większość ma rację - jedzmy gow o miliony much nie mogą się mylić - Waldemar Łysiak.
    • To i ja wrzucę swoje trzy grosze.

Film musi być specjalnie nakręcony na SPG. Nie może być nagrany wcześniej, bo wtedy gildia zostanie zdyskwalifikowana z tego etapu!

Jeżeli film musi być specjalnie nakręcony a nie zmontowany to według mnie od pojawienia się postu można było nagrywać filmiki. Nie wcześniejsze tak jest w Twojej wypowiedzi Ascoran. Nawet nie trzeba tu pytania które zadał 70soul.
      Gdybyś użył innych słów jak np montaż lub przygotowanie zgadzałbym się z tym że można użyć wcześniejszych materiałów.
      Przykro mi ale albo jest to kolejne przeoczenie albo po prostu za dużo prac nie spełniałoby wymogu :)

ps mistic kto płyta nie błądzi, niestety po tej odpowiedzi to my zbłądziliśmy bo nas źle pokierowano.

The post was edited 1 time, last by taffit87 ().

• Synonimem słowa "nakręcić" specjalnie na SPG jest również słowo zrobić, skomponować. stworzyć i pewnie wiele innych. "Nie może być nagrany (tu wstaw synonimy słowa nagrany, przypomnę że synonim to słowo równoważne) i po problemie. Chyba w miarę rozbiłem na czynniki pierwsze pkt z regulaminu. (mieliście wątpliwości zapytaliście się, i tyle nie zrozumieliście odpowiedzi a teraz insynuujesz coś dziwnego)
      Mam nadzieję że nie chcesz mi wmówić że słowo powinien z SS'a jest równoważne słowu musi. Gdzie słowo powinien jednoznacznie wskazuje na to że filmik/prezentacja powinna być stworzona na potrzeby konkursu i nie wyklucza użycia wcześniej nagranych materiałów. A nawet gdy stwierdzisz że są równoważne, to nie zaprzeczysz że każdy filmik został stworzony tzn nakręcony na potrzeby konkursu :D i tym samym swojej śmiesznej insynuacji przeczysz
      METIN2 PL
      MisticMSz
      DezerterSQAD
      Arkantes
      Sura BM 94+
      5xP MO/MS/OD/MU/DC

AION
      scavenger
      High on Aether
      Anuhart
      Sin 65

The post was edited 5 times, last by MisticMSz2 ().

• Tak, w sumie się stało. Mam już zebraną ponad połowę wyników, ale wciąż jeszcze 30% gdzieś brakuje. Do tego niestety mam wyjazd i chorubsko rozkłada. ;(
      W sobotę powinny być już wyniki, a we wtorek informacje o piątym etapie.

PS
      Oczywiście nie mogę dać gwarancji 100%, ale postaram się żeby się nie przedłużyło.
      Otrzymaliśmy nadzwyczaj sporą liczbę filmów niż zakładaliśmy. 8)

W Team nieprzerwanie od 08. maja 2010! :rolleyes:
    • Ascoran wrote:

Tak, w sumie się stało. Mam już zebraną ponad połowę wyników, ale wciąż jeszcze 30% gdzieś brakuje. Do tego niestety mam wyjazd i chorubsko rozkłada. ;(
      W sobotę powinny być już wyniki, a we wtorek informacje o piątym etapie.

PS
      Oczywiście nie mogę dać gwarancji 100%, ale postaram się żeby się nie przedłużyło.
      Otrzymaliśmy nadzwyczaj sporą liczbę filmów niż zakładaliśmy. 8)

Nadszedł sądny dzień hehe :D Jak tam zdrówko? ^^

• Ciamanka wrote:

matthew, a z ciekawości jak typujesz? :D
      Kolejność losowa :P

DragonArmy - Elegancka prezentacja w formie opowiadania, całkiem przyjemnie się oglądało :).
      DezerterSQUAD - Fajna prezentacja, dużo ludzi występujących w filmie i dobra muzyka ^^.
      NeWorldOrder - Przedstawienie gildii w formie piosenki zawsze jest spoko :D.

Każda z tych prezentacji jest inna i ciężko wybrać będzie najlepszą więc napisałem 3 moje typy, które powinny się znaleźć w TOP 5 przynajmniej ;)

• Matthevv21 wrote:

DragonArmy - Elegancka prezentacja w formie opowiadania, całkiem przyjemnie się oglądało .
      DezerterSQUAD - Fajna prezentacja, dużo ludzi występujących w filmie i dobra muzyka .
      NeWorldOrder - Przedstawienie gildii w formie piosenki zawsze jest spoko .

Matthevv21 wrote:

Każda z tych prezentacji jest inna i ciężko wybrać będzie najlepszą więc napisałem 3 moje typy, które powinny się znaleźć w TOP 5 przynajmniej

Ja do tej topki dodałbym prezentacje gildii TimeToDie, dobra prezentacja, ciekawa, trzymająca w napięciu:)

EDIT
      Pisze się DezerterSQAD a nie SQUAD :D

Pozdrawiam

The post was edited 1 time, last by Senhi ().

• Moim faworytem jest KameHame (tak, jestem egoistką) :love:
      Wracając do wcześniejszych wypowiedzi to strasznie się spinacie jeżeli chodzi o hwanga i parę szkatulek, z tego co udało się dostrzec mojej gildii to pewna drużyna mówiąc dosadnie stworzyła plagiat w II etapie i nie wie czym jest dobra zabawa. Uprzedzam Wasze pytania - złożyliśmy podanie w tej sprawie, lecz "było już za późno". To tak ode mnie z małą prośbą o uczciwą rywalizację:)

"Praca może głupawa, ale pewna"
      - Syzyf
    • incognitoUNBAN wrote:

W tym momencie to Ty się spinasz o tego hwanga:D nikt tu nawet o nim nie wspomniał :) nie sadzisz chyba ze tyle osób pracuje dla gildii by lider sobie w nim pobiegal:D. Rozumiem prestiż, rywalizacja o miano tej "naj" gildii ale z pewnością nie dla pixelowej zbroi:)

Nie wiem, w którym momencie się spięłam - pisząc prawdę?:) Ponadto, skoro nie robicie tego dla hwanga i kilku szkatułek to zaraz, gdy będziecie na miejscu 1-5 zrzeknijcie się nagrody i dopiero uwierzę w te słowa;p

Senhi wrote:

Zbroja zbroją, ale zobaczyć żal w oczach wrogiej gildi gdy twój lider zakłada hwanga bezcenne:-)
      I tu daje jak najbardziej :mkay: gdyż o to samo Nam chodzi;p

- Syzyf
    • incognitoUNBAN wrote:

zaraz zaraz zaraz to wg Ciebie ja siedze po 10 godzin żeby poogarniać tylko po to by mój lider (którego tak nawiasem mówiąc bardzo kocham i szanuje xD )polatał sobie w hwangu? NO way ! :D (oczywiście czysto teoretycznie bo nie wiadomo kto wygra)
      Dobra, spokojnie bo zaraz się zaczną bezsensowne wymiany zdań oparte na wyzwiskach;p Nie twierdzę, że siedzisz 10 godzin nad każdym etapem (chyba tylko IV by tego wymagał), prawdopodobnym sednem udziału wszystkich gildii w tym evencie było pokazanie wrogiej gildii, iż "stać Nas na wiele". Wątpię, że wroga gildia, która nie bierze udziału w SPG spogląda codziennie na Wasze wyniki, czego priorytetem jest właśnie osiągnięcie HWANGA i pochwalenie się nią oponentom, czyż nie?:)

- Syzyf
    • Mandarynkowa wrote:

incognitoUNBAN wrote:

zaraz zaraz zaraz to wg Ciebie ja siedze po 10 godzin żeby poogarniać tylko po to by mój lider (którego tak nawiasem mówiąc bardzo kocham i szanuje xD )polatał sobie w hwangu? NO way ! :D (oczywiście czysto teoretycznie bo nie wiadomo kto wygra)
      Dobra, spokojnie bo zaraz się zaczną bezsensowne wymiany zdań oparte na wyzwiskach;p Nie twierdzę, że siedzisz 10 godzin nad każdym etapem (chyba tylko IV by tego wymagał), prawdopodobnym sednem udziału wszystkich gildii w tym evencie było pokazanie wrogiej gildii, iż "stać Nas na wiele". Wątpię, że wroga gildia, która nie bierze udziału w SPG spogląda codziennie na Wasze wyniki, czego priorytetem jest właśnie osiągnięcie HWANGA i pochwalenie się nią oponentom, czyż nie?:)
      A mi się wydaje że samo wspomnienie o Zbroi Hwang było elementem prowokacji :D
      I jak widać prowokacja się udała bo dyskusja kwitnie :whistling:
      Uważam że głównym powodem udziału w tym evencie dla zdecydowanej większości uczestników jest dobra zabawa.
      Samemu się tego eventu nie wygra, trzeba wspólnie walczyć i przy tym się dobrze bawić, to klucz do sukcesu. Nie nagroda, a samo to że nazwa gildii widnieje na szczycie tabeli na oficjalnym forum daje satysfakcję :)