Zmiany/eventy na Forum - komentarze i opinie

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Zatem następuje pytanie: czy ludzie mają liczyć znaki spacji, czy też nie. Bo jeśli nie policzą, to potem opowiadania nie skrócą. Warto by było abyście to może na szybkiego sprawdzili wklejając jakiś tekst i nawet wysyłając między sobą. A jeśli nie, to opowiedzcie się za daną opcją.
    • A my oczekujemy konkretnej odpowiedzi: czy liczone są w tym spacje, czy nie. Przy 1 stronie Worda znaki spacji mogą zając nawet 300 znaków, podczas gdy całość z tekstem 3 tysiące znaków z hakiem. Proszę, czytaj to co dana osoba pisze, bo tylko mnie irytujesz swoją postawą.
      Ja oczekuję choćby na krótkie zdanie: Tak liczą się, proszę w ilość 10 tysięcy znaków wliczyć spacje. Gdyby nie fakt, że sam Word ma dwie opcje, tak samo na stronach internetowych podlicza znaki w dwojaki sposób problemu by nie było.
      A ja z kolei podkreśliłam, że jeśli okaże się, iż ktoś napisał tekst bez uwzględnienia spacji, a wiadomość ją wlicza, będzie zmuszony je skracać i być może z wymiernym skutkiem dla opowiadania. Czy tak trudno to zrozumieć?
    • Szeherezada wrote:

A my oczekujemy konkretnej odpowiedzi: czy liczone są w tym spacje, czy nie. Przy 1 stronie Worda znaki spacji mogą zając nawet 300 znaków, podczas gdy całość z tekstem 3 tysiące znaków z hakiem. Proszę, czytaj to co dana osoba pisze, bo tylko mnie irytujesz swoją postawą.
      Ja oczekuję choćby na krótkie zdanie: Tak liczą się, proszę w ilość 10 tysięcy znaków wliczyć spacje. Gdyby nie fakt, że sam Word ma dwie opcje, tak samo na stronach internetowych podlicza znaki w dwojaki sposób problemu by nie było.
      A ja z kolei podkreśliłam, że jeśli okaże się, iż ktoś napisał tekst bez uwzględnienia spacji, a wiadomość ją wlicza, będzie zmuszony je skracać i być może z wymiernym skutkiem dla opowiadania. Czy tak trudno to zrozumieć?

Nie zamierzam tutaj nikogo bronić ale skoro zostało napisane że opowiadanie ma się zmieścić w jednej wiadomości, to chyba nawet nie trzeba było liczyć znaków :)
      Napisał to sam organizator, więc to powinno rozwiać wszelakie wątpliwości, a ja teraz czekam niecierpliwie na wyniki drugiego etapu .
      Jestem ciekawy jak poszło mojej gildii oraz rywalom :D
      Mam jeszcze jedno pytanie. Czy opowiadania będą udostępnione na forum czy one są tylko do wglądu komisji? Z chęcią bym poczytał dajmy na to 5 najlepszych :) ( jeśli odpowiedź na to pytanie już padło to przepraszam ale umknęło to mojej uwadze )

Pozdrawiam, Matt.
      :51: :chunjo:

• Matthevv21 wrote:

a ja teraz czekam niecierpliwie na wyniki drugiego etapu .
      Jestem ciekawy jak poszło mojej gildii oraz rywalom
      Wyniki pewnie pojawią się za 3-4 dni. Przyszło o wiele więcej opowiadań niż zakładałem, co szczerze mnie pozytywnie zaskoczyło :mkay: Na ocenę takiej ilości tekstu potrzeba trochę czasu.

Matthevv21 wrote:

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy opowiadania będą udostępnione na forum czy one są tylko do wglądu komisji? Z chęcią bym poczytał dajmy na to 5 najlepszych ( jeśli odpowiedź na to pytanie już padło to przepraszam ale umknęło to mojej uwadze )
      Jeśli będzie taka wola gildii, to nie widzę problemu, aby te kilka najlepszych prac udostępnić po ogłoszeniu wyników.

W Team nieprzerwanie od 08. maja 2010! :rolleyes:
    • Matthevv21 wrote:

Coś mi się wydaje że dzisiaj jeszcze wyników nie będzie, ale jednak chciałbym być pozytywnie zaskoczony :D

Brakuje mi jeszcze dwóch ocen od jednej osoby z komisji. Jeśli je jeszcze dzisiaj dostanę, to i wyniki będą dzisiaj. Trzymaj kciuki :mkay:

• Nomad wrote:

SQRCZYBYKU.Wetar wrote:

Lukas16 wrote:

Czyzby nasz wielmozny team utworzył nowe słowo podczs 3 etapu SPG wictie??

Na to wychodzi :D
      Wychodzi na to, że to wy wymyśliliście nowe słowo :] to normalne, że do krzyżówek pasują inne słowa ale wtedy hasło jest niepoprawne, źle dopasowaliście jakieś słowa i wyszło wam nieistniejące hasło, to nie błąd teamu tylko wasz :D

Bądźmy szczerzy hasło musi mieć swoje znaczenie i musi jakoś brzmieć. Według mnie jak i wielu graczy, z różnych gildii, z którymi zdążyłem się już skontaktować są dwa hasła tej krzyżówki, które nie trzymają się kupy. Jedna odpowiedź, a mianowicie w pytaniu o żyłę: ebonitu bądź szafiru może zadecydować o dalszej przyszłości gildii w całym SPG. Wydaję mi się, że każdy zastanawiał się dłużej przy tym pytaniu, bo jeśli wziąć by to na logikę to hasło jest bez sensu w przypadku użycia liter ze słowa "ebonitu" lub "szafiru" nooo tak czy siak brzmi ono źle i jest pokaleczone, nawet nie można uznać tego jako archaizm, bo tak wątpię żeby mówiono te kilkaset lat temu. (chodzi mi tutaj o całe hasło) Aż tak bardzo nie jestem oczytany, ale mam przeczucie, że hasło nie jest nawet cytatem, jest po prostu wymysłem organizatorów... i ten wymysł może kosztować wiele gildii dalszą zabawę. Skoro dwa etapy były oceniane bardzo drobiazgowo to chyba i ten etap powinien być tak samo oceniony, bo odebranie gildii 13 punktów jest trochę chore. Nie znamy jeszcze wyników, ale wiele gildii już może się spodziewać co ich czeka. Powtórzę jeszcze raz, że jeśli hasło nie jest cytatem to jest bez sensu, bo na dobrą sprawę słowa: "kot pies lubi kaczka" też mogłyby być hasłem, a nie o to w krzyżówkach chodzi...
      Tak swoją droga łacina jest dość ciężkim językiem (uczyłem się jej 1,5 roku ;d), więc tym bardziej dziwi hasło - taka mieszanka, która nic nie znaczy. W historii tego języka mamy np. łacinę klasyczną, średniowieczną, późną i chociażby nowożytną, czyli tą której dzisiaj uczą na uczelniach. Kiedyś słowo victie oznaczało "mu (jemu)", a zwrot "gloria victie" znaczył tyle co "chwała jemu", jednak tak jak to w każdym języku z czasem powstają nowe etapy rozwojowe, stare słowa zanikają bądź zmieniają znaczenie, dzisiaj używamy słowa "victe", które znaczy to samo co napisałem wcześniej. Tak jakbyśmy w polskim języku użyli archaizmu "zawżdy" (zawsze), "brudnyś" (brudny), brzmi podobnie, ma to samo znaczenie, ale z upływem czasu zmieniła się jego pisownia. Język łaciński też ma swoje archaizmy, a słowo "victie" jest zapewne jeszcze do dzisiaj używane w jakiejś gwarze tak jak u nas, na wsiach, w mniejszych miejscowościach słowa, które dawno zostały zapomniane sa używane przez taka mniejszość.
      Jasna sprawa... hasła nie oszukasz, ale... prawdy też nie ;d dalej uważam, że krzyżówka ta ma dwie odpowiedzi
      "gdzieś tam słychać cichy płacz, nie dla Ciebie jest ta gra..."

The post was edited 1 time, last by IdeNaZywiol ().

• Nomad wrote:

Wychodzi na to, że to wy wymyśliliście nowe słowo to normalne, że do krzyżówek pasują inne słowa ale wtedy hasło jest niepoprawne, źle dopasowaliście jakieś słowa i wyszło wam nieistniejące hasło, to nie błąd teamu tylko wasz

Proponuję najpierw rozwiązać krzyżówkę i dopiero potem brać udział w dyskusji bo widzę nie jesteś w temacie :)
    • Kilka słów wyjaśnień względem etapu trzeciego.

Istotnie była tam drobna pomyłka, którą zrobiłem. Polegała o na tym, że tam nie powinna się w ogóle znajdować ósma litera z hasła. Sprawdzałem 2 razy to, ale przegapiłem. Nauczka na przyszłość, że trzeba sprawdzić 3 razy, a nawet może i 4 :D

Poprawne hasło (w założeniu) miało brzmieć: Jedność w nas, siła i braterstwo. Gloria victis!

Jak część z Was zauważyła ten jeden mały, ale jak istotny błąd miał znaczenie i wpływał w konsekwencji na to, że powstała więcej niż jedna możliwość utworzenia hasła. Zapewniam Was, że mam tego świadomość, dlatego wszystkie wersje (a są dwie, jak dobrze liczę) będą uznawane za poprawne, dlatego proszę Cię IdeNaZywiol nie siej paniki za wcześnie nim zostaną ogłoszone wyniki.

W konsekwencji mogę zdradzić teraz, że z wszystkich nadesłanych zgłoszeń (tych, które do nas wysłano, bo nie wszystkie gildie wzięły udział) tylko jedno zostało przeze mnie odrzucone, ponieważ było zupełnie niezgodne - posiadało w sobie zupełnie inne słowo.

Przyszło też jedno zgłoszenie z adresu e-mail kompletnie nam nieznanego ;(

Dlatego proszę o spuszczenie na luz, bo żadna gildia nie zostanie tutaj niesprawiedliwie potraktowana :mkay:

PS
      Wyniki za 15 minut 8)

• Ascoran wrote:

Kilka słów wyjaśnień względem etapu trzeciego.

Ascoran wrote:

Istotnie była tam drobna pomyłka, którą zrobiłem. Polegała o na tym, że tam nie powinna się w ogóle znajdować ósma litera z hasła. Sprawdzałem 2 razy to, ale przegapiłem. Nauczka na przyszłość, że trzeba sprawdzić 3 razy, a nawet może i 4 :D

Ascoran wrote:

Poprawne hasło (w założeniu) miało brzmieć: Jedność w nas, siła i braterstwo. Gloria victis!

Ascoran wrote:

Jak część z Was zauważyła ten jeden mały, ale jak istotny błąd miał znaczenie i wpływał w konsekwencji na to, że powstała więcej niż jedna możliwość utworzenia hasła. Zapewniam Was, że mam tego świadomość, dlatego wszystkie wersje (a są dwie, jak dobrze liczę) będą uznawane za poprawne, dlatego proszę Cię IdeNaZywiol nie siej paniki za wcześnie nim zostaną ogłoszone wyniki.

Ascoran wrote:

W konsekwencji mogę zdradzić teraz, że z wszystkich nadesłanych zgłoszeń (tych, które do nas wysłano, bo nie wszystkie gildie wzięły udział) tylko jedno zostało przeze mnie odrzucone, ponieważ było zupełnie niezgodne - posiadało w sobie zupełnie inne słowo.

Ascoran wrote:

Dlatego proszę o spuszczenie na luz, bo żadna gildia nie zostanie tutaj niesprawiedliwie potraktowana :mkay:
      Gildia ANDROMEDAS03 nasze hasło to : Jedność oraz siła i braterstwo Gloria Victis
      z powyższej wypowiedzi wynika że powinno być zaliczone a mimo to mamy 0 pk
      lvl 120
      gildia -ANDROMEDAS03
      nick w grze -hipis1982
      :love: :love: :love: Margerita1 :love: :love: :love:
    • hipis1 wrote:

Gildia ANDROMEDAS03 nasze hasło to : Jedność oraz siła i braterstwo Gloria Victis
      z powyższej wypowiedzi wynika że powinno być zaliczone a mimo to mamy 0 pk

Owszem i nie będzie uznano. Jeden błąd dotyczył tylko jednej litery i mogły powstać takie rozbieżności typu jak "a nas" lub "o nas".
      Ale w żadnym wypadku nie słowo "oraz", które zupełnie różni się od tych podkreślonych. Po prostu popełniliście więcej błędów jako gildia i nie rozwiązaliście dokładnie krzyżówki. Błąd z mojej strony, który honorowałem dotyczy jednej litery, a nie całego słowa.

• Ale to pana błąd wprowadził zamieszanie a poza tym jak pan sam zauważył rozwiązań jest kilka ponieważ odpowiedzi pasujących do pytań tez było kilka .Nasza odpowiedz jest najbardziej logiczną a ocena która dostaliśmy jest jak najbardziej niesprawiedliwa.Bo gdyby pan nie popełnił błędu oraz hasło było by bardziej logiczne nie doszło by do takiej sytuacji

ps.Dziękuje za rzetelną ocenę :rofl:
      "Jedność o nas, siła i braterstwo. Gloria victis" i przepraszam ze pana przeceniliśmy bo nam się to kupy nie trzymało dlatego wstawiliśmy "ORAZ". Nie trzeba być polonistą żeby zauważyć nie poprawność tego hasła
      lvl 120
      gildia -ANDROMEDAS03
      nick w grze -hipis1982
      :love: :love: :love: Margerita1 :love: :love: :love:

The post was edited 3 times, last by hipis1 ().