Zmiany/eventy na Forum - komentarze i opinie

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Znowu kręcenie filmików o gildiach? To już było, cztery razy ^^ Turniej wiedzy na IRC? To by było coś :P
      Obstawiam coś w stylu "szukanie znaczków" na forum, przy pomocy opcji "zgłoś". Nagrody faktycznie są średnie, ale powiedzmy sobie szczerze- o pierwsze miejsce będą walczyły gildie z czołówki serwerów. Żeby nagrody były "atrakcyjne" dla tak licznych i silnych gildii, wartość musiałaby być szacowana w dziesiątkach miliardów yang.
      Chyba, że formuła eventu nie będzie dawała przewagi ani licznym, ani silnym, ale w takim razie mielibyśmy chyba same prace do oceny :P
      Uczniak007, WP 56, Wetar

Szukam expiciela postaci od 75 do 90, w Jinno
    • SPG, to nie identyczny stary WEG. Należy pamiętać, że konkurs organizowany jest przez Zespół Forum, więc to nie będzie taki czysty event związany z samą bezpośrednio grą.
      Nagrody mówicie średnie. Staramy się zaoferować to, co na dany moment możemy wydusić od GF. Poza tym w takiej zabawie chyba nie same nagrody się liczą. Przynajmniej mam nadzieję, że nie tylko czyści materialiści istnieją :mkay:

W Team nieprzerwanie od 08. maja 2010! :rolleyes:
    • Czego to nasz kochany team nie wymyśli, żeby nas rozczulić nad swoją hemm, jakby to ująć... "słitkowatością" :swir:
      Konkurs z tą kocią aukcją jak najbardziej na plus - można będzie się pośmiać - np. "skarpetki, które ubóstwia mój kot", czy jakoś tak - na 1 stronie konkursu). A poza tym dzięki takim akcjom pokazujecie, że naprawdę jesteście w porządku i z dystansem. :mkay:
    • Starcie Potęg Gildii
      Pierwszy etap za nami :) pozostaje teraz tylko czekać na wyniki. Jakby nie patrzeć etap dość trudny dla gildii, które wcześniej nie miały zrobionej prezentacji, ani na forum ani w postaci filmiku. Mało czasu, eventy w grze i chyba nie każda gildia zdążyła z prezentacją (ponad 40 ekip zgłoszonych na konkurs, a nie wiem czy z 25 prezentacji było po tym co śledziłem na innych serwerach ;/ ). Nasza gildia również walczyła z czasem i problemami do samego końca. Zaistniałej sytuacji w związku z naszą prezentacją kilka chwil przed końcem upływu czasu komentował nie będę, bo jednak jakby spojrzeć na to od strony regulaminu gry/forum, a nawet od strony prawnej to Zespół miał racje. Jeżeli ktoś naprawdę dokładnie nie sprawdził podkładów zamieszczonych w filmikach w prezentacjach to może mieć lipe, podobno każdy utwór ma być dobrze wysłuchany (tak słyszałem) xD - sami musieliśmy zrezygnować z dwóch filmów ;/ Tutaj po raz kolejny potwierdza się moja teoria, że moderator ma swój regulamin, bo z tego co wiem filmiki te, w których rzekomo były słowa pejoratywne jeszcze przed łączeniem serwerów widniały na forum i były nie do ruszenia, więc albo ktoś niezbyt dokładnie weryfikował filmy wstawiane na forum, albo dla tej osoby słowa te nie łamały regulaminu. Dziwne. Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz: czy w swoich prezentacjach gildii można reklamować gry, których wydawcą nie jest GameForge? Zastanawiam się też jakie będą kryteria oceniania? ;p jeżeli ktoś zastosował się do tego co napisał Ascoran w poście informującym o etapie, plus przeczytał regulamin prezentacji gildii oraz ta prezentacja wygląda "jako tako" :D to chyba nie powinien się o nic martwić. Nooo zobaczymy :D
      Niezależnie od wyników pierwszy etap fajny, ale w kolejnych osobiście liczę na więcej. :)

p.s. I etap SPG bardzo podobny do I etapu z WEG, tam wtedy też była prezentacja gildii, ale tylko i wyłącznie w postaci filmiku :)
      "gdzieś tam słychać cichy płacz, nie dla Ciebie jest ta gra..."
    • Dziwi mnie logika ludzi w konkursie,bo to nie miały być opowiadania czy też wierszyki o Kotach,tylko aukcja/licytacja,a ludzie sobie zrobili z tego wierszyki. Czy wy licytując się na portalach czy u kogoś w sklepie odgrywacie mu wiersze? Rozumiem że temat robiony z przymrużeniem oka no,ale chyba trochę nie tego dotyczyła cała logika konkursu.
      Metin$

Forfa na snapie : jablko36
    • Ta aukcja to chyba jakaś kpina. Jakim prawem moja oferta została usunieta przez moderetora to ja nie wiem. Napisałem zabawna oferte ale nie na temat kota i juz usuneli. Jezeli uwazacie napisanie jakiegos glupiego wierszyka za oferty na aukcji to ja sie poddaje...
    • Tak na temat tego eventu "starcia potęg gildii" to pozdrawiam gildie, która zajęła 3 miejsce i nawet nie pofatygowała się o to aby zrobić chociaż nowe screny tylko "wielce" pozmieniała prezentację a tak naprawdę wrzuciła ponad rok stare. Kurcze, na tym polegała ta część eventu? Żeby pokazać co działo się w "ów" gildii rok (o ile nie więcej) temu? Szczerze, jest to dla mnie trochę żałosne mówiąc krótko. /ciach Do pierwszego nie daleko, do końca eventu będzie 1?) jeśli event będzie miał dalej taki przebieg.
      Żeby nie było, że tylko na nich 'jadę' to przeglądałem również inne prezentacje, (gratuluję pierwszego miejsca, zasłużenie :mkay: ) ale nie znam niestety gildii z innych serwerów. Przejrzałem prezentacje gildii, które w miarę znam/kojarzę i widzę, że pofatygowali się, aby się zebrać itd. bądź to zrobili w miarę niedawno i prezentacje są w miarę 'świeże'.

Czekam, aż znów ktoś zgłosi posta lub ktoś usunie (tak jak właśnie po wyżej wspomnianej sytuacji z DA, w której został usunięty post za zwrócenie uwagi na ss'y).
      Wracając jeszcze raz do eventu to komisja powinna być 'neutralna' i żaden członek komisji nie powinien być członkiem żadnej gildii lub jego głos nie powinien być brany pod uwagę podczas głosowania na gildię, w której jest. Póki co to 0:1 event przegrywa znów mówiąc w przenośni jeśli chodzi o całokształt eventu dotychczas. Zobaczymy co będzie dalej.

Pozdrawiam.

Usunięto infantylną wypowiedź.
      Leneres.

The post was edited 1 time, last by Leneres ().

• Ja też na temat ''starcia potęg gildii'' . Proszę mi napisać ( lub przypomnieć,bo może przeoczyłem )jakimi kryteriami kierowały się osoby przy wyborze miejsc w pierwszej konkurencji oraz kto zasiada w tym zacnym jury? Poruszam ten temat, bo niektóre prezentacje były (co kolega wyżej też zauważył) ''nieświeże''- jak najmniejszym nakładem pracy a efekt jak najbardziej na plus,tzn pkt-y. Dlatego pytam o kryteria... . Dziwne podejście ,bo wystarczyło wstawić parę screenów ,żeby otrzymać podobną ilość pkt-ów co gildie które widać ,że się naprawdę do tego przyłożyły. Nie zachęca takie ocenianie do starań w dalszej fazie konkursu.

Pozdrówki .
    • Czvany
      Gdybyś logiczne pomyślał to byś z rozumiał, iż prezentacja gildii to również pokazanie jej historii.
      Gildia DragonArmy jest jedną z najstarszych gildii na Metin2 (powstała na początku Metin2PL).
      Pokazanie 6 lat to jest trudne zadanie więc jeśli cię razi jakiś ss z okresu starszego po prostu na niego nie patrz.
      Są też ss świeże na nie patrz jak tak lubisz aktualności.

Takie eventy zawsze rodzą emocje.
      Event jest czymś pozytywny. Wprowadza eskalację wspólnych działań w gildii .
      Oceniam go (jak na razie) pozytywnie.

Gildie do boju :).
    • To ja się wtrącę do dyskusji ;)
      Skład komisji pozostaje utajniony, ponieważ nie widzę najmniejszego sensu ujawniać go, aby nikt nie próbował wywierać nacisku na nich. Zapewniam Was, że osoby głosujące nie są związane w jakikolwiek z owymi gildiami w konkursie, a jeżeli już taka zależność zachodzi, to ów członek komisji po prostu nie bierze udziału w głosowaniu nad pracą danej gildii. Inaczej nie potrafię Wam tego udowodnić, więc możecie mi wierzyć lub nie.

Poruszę wspomnianą kwestię kryteriów. Członkowie gildii kierowali się wyglądem wizualnym, zawartością informacyjną, screenami oraz innymi istotnymi dodatkami. Każdy członek komisji oceniał prezentację indywidualnie, a potem ja z wszystkich ocen członków oceniających daną gildię wyciągałem średnią. Pamiętajcie, że to miały być prezentacje, ale bez zbytniej przesady, np. w niektórych prezentacjach pojawiało się po prawie 10 filmików z YT w okolicach 10 minut każdy, gdzie wystarczyło by spokojnie 2-3.

Nie zgodzę się do końca z zarzutem o starych screenach. Ciężko mi wymagać, aby każdy członek komisji wiedział jak dana prezentacja gildii wyglądała rok temu. Skoro chcieli zawrzeć takie ss, to mieli do tego prawo.

Takie konkursy budzą zawsze emocje, ale mam nadzieję, że te emocje będą w większości pozytywne. To był do pierwszy etap konkursu. Tutaj jeszcze wiele się może zmienić i każdy ma szanse :mkay:

• Ascoran wrote:

Skład komisji pozostaje utajniony, ponieważ nie widzę najmniejszego sensu ujawniać go, aby nikt nie próbował wywierać nacisku na nich. Zapewniam Was, że osoby głosujące nie są związane w jakikolwiek z owymi gildiami w konkursie, a jeżeli już taka zależność zachodzi, to ów członek komisji po prostu nie bierze udziału w głosowaniu nad pracą danej gildii. Inaczej nie potrafię Wam tego udowodnić, więc możecie mi wierzyć lub nie.

Mimo wszystko jednak chciałbym się dowiedzieć czy przypadkiem w komisji oceniającej prace nadsyłane przez gildie nie ma grafików? To chyba nie jest tajemnicą tak samo jak liczebność komisji :)
      "gdzieś tam słychać cichy płacz, nie dla Ciebie jest ta gra..."
    • Nie ma w niej grafików, są za to osoby nie związane z żadnymi gildiami a związane z licznymi eventami od czasów wielkiego turnieju PvP na monastyrze poprzez WEG az do obecnego SPG.
      Możecie być absolutnie spokojni o rzetelność ocen, choć jak zawsze różnice w poglądach na dzieła będą ponieważ rożne mamy gusta :)

Wiem jak bardzo MisQ obrywał od uczestników WEG i wszyscy wiemy jaki był finał, oszczędźmy tego Ascoranowi.
    • Mnie tak tylko ciekawi jak to jest z tym II etapem konkursu Starcie Potęg Gildii. W zadaniu zaznaczono, że opowiadanie nie może być dłuższe niż 10 000 znaków. Jak to jest liczone? Znaki jako same litery, czy z uwzględnieniem spacji? Bo niestety, ale nawet funkcja w Wordzie liczy znaki dwojako.
      Czy szanowny team i organizatorzy konkursu mogą się do tego pytania ustosunkować?
    • Ilość znaków obejmuje akurat maksymalną pojemność Prywatnej Wiadomości jaką można wysłać. Czy są tam liczone spacje czy nie tego nie potrafię powiedzieć. Musiałbym się zwrócić z takim zapytaniem zapewne do GF jak to działa, ale jest to działanie bezsensowne. Przypuszczam, że odpowiedź na długo po zakończeniu drugiego etapu bym uzyskał.