Zmiany/eventy na Forum - komentarze i opinie

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

• rozwiązanie dobre ale czy to nie jest zachęta do spamowania na forum?
      teraz rzesze troli będą szczęśliwe że "muszą" pisać dużo żeby ich ktoś zauważył ;)
      coś jak "lubię" na FB ;pp
      a akcje będą w dużej mierze zakańczały się pisaniem prywatnej wiadomości do osoby sprzedającej

post napisany tylko w celu pokazania się innym uczestnikom forum :D
    • Według mnie powinni dodac dodawanie opinii o graczu/forumowiczu czy mily kontakt latwa transakcja itd to by dało mozliwosc ocenienia innych ;) bylo by latwiej a teraz zacznie sie spam przy kazdym poscie aby nabic sb range ... jestem za! ale nie w 100% sa + i - .
    • Nierozumiem ludzi ktorzy mysla, ze ta zmiana nagle zmniejszy ilosc zlodzieji, moze zmniejszy troche spam w dziale market ale to tyle na plus. Kazdy wie ze najwiekszym problemem w handlu jest ograniczenie handlu do 1kkk i to naprawde jest okazja zeby krasc. Lecz jak czesto bywa lepiej do problemu podejsc od .... strony.
      Wilk 105+ i BM 110+ 8)
      TBD
      WP 120lvl (odpoczywa)
      Smok 105 (odpoczywa)
    • Posty czas zacząć nabijać.
      Tak jak wielu uważam że to nic nie wprowadza poza utrudnieniem i masą spamu na forum. Może jest to spowodowane zbyt niską aktywnością na forum, więc trzeba sztucznie nabić ilość postów. Może się mylę ale ale oszustów to nie zniechęci.
    • BasketBody napisał(a):

Według mnie powinni dodac dodawanie opinii o graczu/forumowiczu czy mily kontakt latwa transakcja itd to by dało mozliwosc ocenienia innych ;) bylo by latwiej a teraz zacznie sie spam przy kazdym poscie aby nabic sb range ... jestem za! ale nie w 100% sa + i - .
      To już jest lepszy pomysł, prawie jak na allegro.

A konto tu założyłem tylko po to aby przeglądać market, co mi to da że nabije te posty, w ten sposób nie stanę się lepszym "handlarzem".
    • moja opinia

takie rzeczy to tylko w polsce głupota nie zna granic z ustawami i regulaminamy w polskim sejmie i jak widac na metinie :D

poto zalozyliscie WILKI zebym nie musial sie pytac co gdzie i jak wiec po co mam jeszcze gadac z jakimis graczami zeby czegos sie powiedziec o czym ja mam znimi gadac a od handlem kontami i takimi tam jestescie wy chcecie sobie ulatwic robote ale i tak jak ktos bedzie chcial wystawic cos takiego to piszecie ze latwo taka opcje handlu uzyskac to co to za problem takiej osobie uzyskac zal i was

Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez XxtheXxendXx ().

• Widzę, że niektórzy wzięli sobie do serca to nabijanie postów. Jak czytam wasze opinie ograniczające się do "fajne+", "bez sensu" to chyba akcja SPAM na forum już się rozpoczęła. :cursing:
      Jeżeli kupujemy/sprzedajemy coś powyżej 1kkk lub wymieniamy za itemy to oczywistym jest kontaktowanie się z tą drugą osobą na ts/skype itd. Podczas rozmowy dużo łatwiej jest stwierdzić czy potencjalny kupiec/sprzedawca ma dobre intencje, czy będzie chciał oszukać. Ograniczenie dostępu do działu market nic nie zmieni, wg. mnie należałoby zwiększyć limit yang na tobołkach lub ilość "okienek" w handlu. Wtedy liczba oszustw na pewno znacząco by spadła.
      Pozdrawiam
    • Juz chyba setka ludzi pisala ze wystaczy dac sztabki w depo 1kkk,2kkk z mozliwoscia sprzedazy za identaczna wartosc u handlary i problem rozwiazany,ale nie lepiej cos na forum namieszac a propozycje graczy wywalic do kosza. Dlaczego wiec ktos myslacy ma produkowac sie na forum? A no fakt trzeba posty nabijac.
      Wilk 105+ i BM 110+ 8)
      TBD
      WP 120lvl (odpoczywa)
      Smok 105 (odpoczywa)
    • Potrafię zrozumieć, że niektórzy użytkownicy forum są rozdrażnieni faktem, że założyli konto na forum i muszą teraz z tego forum skorzystać, aby móc brać czynny udział w aukcjach. Jednak niektórych trochę ponosi i opinie jakie tu piszą nie do końca są sprawiedliwe.
      Może warto spojrzeć szerzej na problem , który próbujemy rozwiązać i nie wcielać się w rolę męczennika tylko dlatego , że trzeba napisać kilka postów. Jedną z takich opinii chciałabym skomentować :

firtek napisał(a):

Jak chcecie coś usprawniać w tej grze, to nie róbcie tego KOSZTEM GRACZY, tylko dlatego, że tak wam łatwiej, leniwcy.. Tak, jak napisał ktoś wyżej, usprawnijcie handel w grze.
      Zacznę może od tego iż nie jesteśmy odpowiedzialni za zmiany w grze, a jedynie wprowadzamy z myślą o waszej wygodzie i bezpieczeństwie - niewielkie modyfikacje na forum . Nie widzę tu żadnych kosztów jakie z tego powodu ponosi jakikolwiek gracz.

firtek napisał(a):

Złodziejstwo w tej grze jest wynikiem upośledzonego systemu handlu, który nie jest w stanie sprostać dzisiejszym oczekiwaniom. OKAZJA CZYNI ZŁODZIEJA, więc jesteście w równym stopniu odpowiedzialni za kradzieże w metin2 jak ludzie którzy ich dokonują.
      Złodziejstwo i cwaniactwo oraz np kultura słowa (tak, tak- również pisanego) to cechy które wynosi się z domu . Gra jest tylko grą i ma zapewnić rozrywkę - a to w jaki sposób co niektórzy z tego korzystają czując się anonimowo i bezkarnie w wirtualnym świecie - nie świadczy o grze tylko o nich samych.
      Teraz taki mały przykład : osoba która na forum posiada jedno konto -do tej pory nie była zbyt aktywna , korzystała tylko z marketu - trudno przejrzy w ciągu 2 - 3 dni forum ,napisze kilkanaście postów i już bez problemu może korzystać nadal z marketu .
      Osoba która kombinuje jak tu kogoś przekręcić zakładająca nawet kilkadziesiąt kont na forum - co do tej pory zajmowało jej ok1 h - już nie wystawi z 20 kont lipnych aukcji i nie będzie bezkarnie podbijać swoich aukcji.

Praca moderatorów jest to mozolne przeglądanie po kilka godzin postów , więc nazywanie ich leniwcami jest co najmniej nie na miejscu , zwłaszcza gdy robi to ktoś kto praktycznie z tego forum nie korzysta i ma w tym temacie niezbyt szeroką wiedzę.

by Natara
    • kolejny durny pomysł Ascorana(albo napisze, ze całego teamu żeby nie było), ale jak do niego nic nie dociera co się pisze to sie nie dziwie. "Masz racje" Ascoran brak możliwości handlu an forum wyeliminuje handel kontami, i złodziejstwo. Jeśli tak myślisz to jesteś nie poważny. Forum to nie allegro, jest 100 tysięcy innych sposobów by handlować kontami czy tez przedmiotami, których sie nie da sprzedać w grze, na forum tylko ogłasza sie cheć tej sprzedaży nic więcej, jak nie będe mógł tu napisać, to napisze na czacie, jak nie na czacie to w opisie gg i powysyłam do znajomych, albo na fejsie. Co to brednie, ze łatwiej handluje sie z osobą, którą się kojarzy, Ascoran gdybyś nie wiedział handel następuje w grze nie na forum , to że nie znam kogoś nicka na forum nie znaczy, że nie znam tej osoby z gry. Powiem wam, że teraz jak jest tak mało os. na serwerach naprawdę znam większość osób, nie z imienia i nazwiska, ale jak to pięknie Ascoran napisał kojarzę ich, a na forum ich wgl. nie kojarze, bo ludzie mają inne nicki tu. Nie znam tylko tych, co są nowi... Team jak zwykle umywa ręce twierdząc, ze te zmiany poprawią bezpieczeństwo, nic te zmiany nie zmienią, ludzie jak kradli tak będą kraść tylko, ze będą musieli napisać pare postów.
      Jeden głupi punkt w regulaminie by wystarczył, że za udowodnioną kradzież(np. filmik grozi stały ban i do widzenia) a może nie wiecie, ale team może bez problemu zobaczyć co macie w eq.

Teraz taki mały przykład : osoba która na forum posiada jedno konto -do tej pory nie była zbyt aktywna , korzystała tylko z marketu - trudno przejrzy w ciągu 2 - 3 dni forum ,napisze kilkanaście postów i już bez problemu może korzystać nadal z marketu .
      Osoba która kombinuje jak tu kogoś przekręcić zakładająca nawet kilkadziesiąt kont na forum - co do tej pory zajmowało jej ok1 h - już nie wystawi z 20 kont lipnych aukcji i nie będzie bezkarnie podbijać swoich aukcji.

Nie rozumiem, jaki związek ma podbijanie postów z poprawą bezpieczeństwa, niech sobie podbija może więcej zarobi co Ciebie to interesuje?? Przykład dobry, ale nie w tej kwestii.
      Praca moderatorów jest to mozolne przeglądanie po kilka godzin postów , więc nazywanie ich leniwcami jest co najmniej nie na miejscu , zwłaszcza gdy robi to ktoś kto praktycznie z tego forum nie korzysta i ma w tym temacie niezbyt szeroką wiedzę.
      No rzeczywiście kilka godzi.... Urithra co rozwala cały system, albo Vathavar, co 20 minut dziennie siedzi na forum, a podobno ma największy dział
      Jinno to nie królestwo, Jinno to stan umysłu.
      Jinno- totalna masówka, dla osób, które pierwszy raz grają w komputer ~IsAmUxPompa

@@Santonia napisał(a):

(...)jestem różowym pingwinem i mieszkam w Tajlandii.

Post był edytowany 3 razy, ostatnio przez Django ().

• Czy wspominałam już o kulturze słowa pisanego ? Bardzo proszę bez komentarzy w stylu "durne pomysły Ascorana" swoją dezaprobatę można okazać w bardziej kulturalny sposób.

Django napisał(a):

Nie rozumiem, jaki związek ma podbijanie postów z poprawą bezpieczeństwa, niech sobie podbija może więcej zarobi co Ciebie to interesuje?? Przykład dobry, ale nie w tej kwestii.
      Owszem moja sprawa jako FA, gdyż multikontowość jest na forum zabroniona, a nikt nie chce być w ten sposób "naciągany", więc Pana argument jest nie do końca trafiony.
      Chciałam jeszcze dodać -że być może Pan zna tu wszystkich, jest Pan osobą bardzo towarzyską , niestety nie wszyscy są takimi "celebrytami metinowymi " i nie mają takiej wiedzy jaką Pan posiada.
      Natomiast co do czasu i sposobu pracy moderatorów, zna Pan ten aspekt tylko z jednej strony i raczej nie ma Pan dostatecznych informacji by ocenić całokształt ich pracy. Osobista niechęć i zatargi nie są podstawą do oceny całości pracy moderatora.

by Natara
    • Następny krok aby "umilić" życie. Właśnie przez takie i tym podobne zmiany gracze tutaj nie zaglądają...a jak zaglądają to włśnie jedynie do Marketu lub info dotyczące eventu etc. Po jakiego grzyba mi opinia na forum aby handlować tym bardziej uczciwie. Liczy się opinia na serwerze i wśród Ludzi w grze. Gram z przerwami ponad 3 lata i nie mam tu 100 postów. O czym to świadczy? Ano, że nie mam ochoty prowadzić zbędnych dyskusji na poziomie troglodyty, czy patrzeć na niektórych członków Teamu, którzy minęli się z powołaniem. Miło się dowiedzieć, że mimo kasy jaką zarobiliście teraz ograniczycie dostęp do forum w kluczowym wątku tej gry. Pozdrawiam zimno, gratulując groteskowego pomysłu. Tak trzymać !!! Będziemy Was za to uwielbiać !
    • Defondros napisał(a):

Naprawdę dobre rozwiązanie, teraz chociaż będzie wiadomo, z kim sie handluje :-)

według Ciebie, jeśli gość ma 5 postów to nie wiesz z kim handlujesz a jeśli ma 50 to wiesz??? Gdzie tu logika?
      Mam 80 postów pohandlujemy??
      Jinno to nie królestwo, Jinno to stan umysłu.
      Jinno- totalna masówka, dla osób, które pierwszy raz grają w komputer ~IsAmUxPompa

@@Santonia napisał(a):

(...)jestem różowym pingwinem i mieszkam w Tajlandii.
    • Czy zastanawiacie się co wgl. piszecie?
      więcej yang, okien w handlu. To zależy od GF nie od Teamu.
      Połowa graczy krytykujących team obwinia ich za winy GF,
      a raczej to czego nie robi GF bo te propozycje to wszystkie powinny być wprowadzone już dawno..
      i podług tego ocenia pracę Teamu...

Naczytałem się już masę postów a dlaczego team nie naprawi tego bugu
      czy innego odpowiedź jest prosta : bo niema takich możliwości.

Ja popieram pomysł, ale mam więcej powodów niż tylko złodziejstwo...

Nie mówię że się mylicie, to jest dyskusja i każdy ma prawo ukazać swoją opinię o to w tym chodzi.
      Kto wie zły czy dobry pomysł to wyjdzie z czasem. Na razie możemy tylko czekać.

Przy okazji istnieje ankieta w dziale porozmawiajmy o metin2 Ciekawe ilu z was tam zajrzało?
      Ankieta dotycząca Waszych propozycji w grze.
      Co wygra to nie wiadomo ale jak byś zauważył jest opcja związana z handlem.
    • Mam duze watpliwosci do sensu wypowiadania sie w podobnych tematach,ktore maja zachecic do dyskusji a jednoczesnie sa otwierane po podjeciu juz decyzji o wprowadzeniu zmian.
      Bardziej chyba ciesza 10 wypowiedzi ludzi majacych duza wiedze o metinie niz 150 jalowych postow i tlumie ktorych juz naprawde trudno bedzie znalesc cos konkretnego. Wiekszosc graczy zaczynajac gre czytalo forum aby sie dowiedziec,poradzic w sprawach gry. Chyba to jest logika forum, pisza ci ktorzy wiedza i chca sie wiedza podzielic a czytaja wszyscy,teraz wszyscy beda pisac a tylko kilka osob przeczytalo np cala ta dyskusje.
      Dodatkowo w wielu przypadkach krytyke pomyslu administracja traktuje jako wypowiedzenie wojny,wiec kiedy brakuje argumentow zamykamy dyskusje.
      Wilk 105+ i BM 110+ 8)
      TBD
      WP 120lvl (odpoczywa)
      Smok 105 (odpoczywa)
    • Posty fakt łatwo nabić, ale majac konto od kilku lat, wystawiajac niejedną rzecz pod moim nickiem widnieje postów ZERO , bo się resetują.
      I co? Nic nie kupię. Zły kierunek. Jak mówią dobrymi chęciami jest piekło wybrukowane.
      A wątek moim zdaniem stworzony z braku pomysłów na to jak ograniczyć wyłudzanie i oszustwa. To faktycznie plaga.
      Może powiązać lepiej nick na forum z nickiem w grze i wiemy kto oszukuje. Jak dorzucimy do tego IP z potencjalnie powiązanej z kontem głównym postaci to mamy wszystko na talerzyku podane. Ban ostrzegawczy a kolejny na stałe. Tylko wtedy oszustów wyeliminujemy.