Zmiany/eventy na Forum - komentarze i opinie

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Mordryd-Wetar wrote:

te tematy mozecie sobie o kat tylka rozbic... jak chce sie dowiedziec jaka postacia najlepiej z jakim mniejwiecej eq to co mam we wszytskich dzialach pytac ?

Tutaj również kłania się regulamin, jednak tym razem regulamin szczegółowy działu Klasy Postaci. :)

[Soon] wrote:

W działach zabrania się:
      [...]
      • Zadawania pytań typu: 'czym mam grać' oraz proszenia o podanie zalet i wad grania daną klasą postaci (takich informacji można poszukać w podklejonych poradnikach oraz w archiwum).

Wielu z Was zacięcie uważa, że wie o tej grze wszystko, że wiki zła, że magazyn zły a nie wiecie po tylu latach czym grać? :rolleyes:
    • Laburra wrote:

Mordryd-Wetar wrote:

te tematy mozecie sobie o kat tylka rozbic... jak chce sie dowiedziec jaka postacia najlepiej z jakim mniejwiecej eq to co mam we wszytskich dzialach pytac ?

Tutaj również kłania się regulamin, jednak tym razem regulamin szczegółowy działu Klasy Postaci. :)

[Soon] wrote:

W działach zabrania się:
      [...]
      • Zadawania pytań typu: 'czym mam grać' oraz proszenia o podanie zalet i wad grania daną klasą postaci (takich informacji można poszukać w podklejonych poradnikach oraz w archiwum).

Wielu z Was zacięcie uważa, że wie o tej grze wszystko, że wiki zła, że magazyn zły a nie wiecie po tylu latach czym grać? :rolleyes:

odnośnie do ostatniego punktu twojej wypowiedzi jest nie na miejscu :crazy:
      Jak widzisz Laburra ze bardzo wile ludzi krytykuje wasze poczynania to znaczy ze coś nie tak jest
      Wasze starania nie trafiają większość do graczy :love:
      Wiec co tu wiele pisać HMM Może tak ,widać ile ludzi jest już na forum :rofl:
      „tak wynikło z koła zdarzeń,że mieliśmy swój egzamin w czas kiedy jeszcze słowo słychać było jak dynamit
      Tak bez miejskiej partyzantki z dynamitu prohibicją,wciąż próbując dojść swych racji papierową amunicją”

Metin2 coraz większe dno ;|

Aion :phatgrin:
    • Mollekor, a jaki widzisz sens w pytaniu "czym grać"? Bo ja żaden. Jest multum poradników, informacji o wadach i zaletach wszystkich klas, czyli podstawowe informacje o nich każdy może zdobyć i na ich podstawie podjąć decyzję. Przecież nikt za pytającego tego nie zrobi. Nikt też nie jest w stanie określić, czym się komuś będzie najprzyjemniej grało, bo to każdy musi sprawdzić sam.
    • No ale post krytykujący pracę zespołu w sposób oczywiście grzeczny i kulturalny, bez ordynarnych zachowań, jest usuwany? Dlaczego? Aż tak boicie się krytyki? A tak w ogóle to nie wiem po co jest ten dział? Po co te regulaminy były zmieniane? Czyżbyście sobie nie radzili z krytyką? Nawet w dziale dyskusjach kontrolowanych nie można było napisać cokolwiek złego o Metinie i rozmowy o Metinie były zabronione. Czy oni mają gadać tylko o pogodzie? Skoro to forum Metina to chyba logiczne, że ludzie będą o Metinie dyskutować. I tak jak mollekor napisał ''Jak widzisz Laburra ze bardzo wiele ludzi krytykuje wasze poczynania to znaczy ze coś nie tak jest
      Wasze starania nie trafiają większość do graczy''. No widocznie coś w tym jest. Nie uważasz?
    • CptMacMillan, nie wiem, o jakim poście mówisz, bo ostatnio żaden Twój tego typu nie został usunięty, więc Ci tego nie wyjaśnię. Nie boimy się krytyki, jak widzisz od dłuższego czasu staramy się cierpliwie odpowiadać na pytania i wszystko wyjaśniać.
      Po co jest ten dział? Przeczytaj Regulamin PoM2, ewentualnie przejrzyj tematy, to wywnioskujesz. ;)
      Nie radzimy sobie z krytyką? Jak wyżej, mi się wydaje, że całkiem dobrze sobie radzę. :P
      W Rozmowach KonTROLLowanych dyskusja o Metinie była zabroniona? Pierwsze słyszę, chętnie poznam taki przypadek, nie wydaje mi się jednak, żeby moderator zabronił rozmawiać w Dyskusjach o Metinie i przeszło to niezauważone. I powiem tak - krytykować oczywiście można, jeśli są to sensowne zdania, jeśli ktoś rzeczywiście wie, o czym pisze. Tyle że dla wielu krytyka polega na tym, żeby obrzucić błotem wszystkich, którzy tylko przyjdą mu do głowy. I nawet jeśli się do tego w jakiś sposób odnosimy, zamiast, jak to podkreślasz, usunąć obraźliwy post, to najczęściej niestety to nie dociera. Przykładowo: ile można czytać, że GM są beznadziejni (to łagodniejsze słowo, najczęściej pojawiają się takie, których grzeczne dzieci w życiu nie słyszały), bo nie naprawią bugów? Ba! Ja czasem dostaję PW, że "mam zrobić coś z lagami, a jak nie to coś tam". I co z tego, że w każdym możliwym miejscu trąbimy, że nie mamy na to wpływu, jak większość użytkowników lepiej wie od nas.
      Tak więc niekoniecznie to, że skrytykuje większość, będzie oznaczać, że mają rację. Nawet jak każdy użytkownik by tak napisał, nie zmieni się to, że pewnych rzeczy nie rozwiążemy czy nie możemy zmienić.

A Regulaminy były zmieniane po to, żeby były bardziej dopasowane do obecnej sytuacji na forum, to raz, a dwa, żeby były łatwiejsze w odbiorze dla przeciętnego użytkownika - zostały w wielu miejscach skrócone itp.
    • Poszukaj sobie w dawnym temacie rozmowach kontrolowanych Astrala, jeszcze przed fuzją. Były już dyskusje z moderatorami.
      Co do waszej pracy - wiem że nie macie wpływu na lagi i takie bezsensowne oskarżenia ze strony graczy są bezsensowne. Graczom może chodzi o to by polski team napisał do osób wyżej (Niemcy czy tam Korea Płd.) co z serwerami po fuzji. Dlaczego to tak wywala? Dlaczego nie było przed fuzją ostrzeżenia o możliwych takich przypadkach? Może o to chodzi. Może tu nie wystarczy tylko raz napisać a pisać regularnie bo naprawdę cierpliwość graczy się kończy i odchodzą. Ale pamiętaj, że to wy jesteście tutaj najwyżsi rangą i dlatego musicie przyjmować na siebie te ciosy. Drugą sprawą to ceny w SM. Po co niby ułatwiać kupowanie czy przeglądanie IS? Czy nie lepiej się zająć serwerami? Może obniżyć ceny SM?

Co do regulaminu - musisz przyznać, że zmiana regulaminu aby ''były łatwiejsze w odbiorze'' została bardzo negatywnie odebrana przez graczy. A po co zmiany regulaminu? Czy naprawdę na Metinie nie ma ważniejszych spraw, które zdecydowanie czekają za długo?
    • Co do przekazywania wyżej - regularnie piszemy raporty, m.in. z sytuacji, jaką pokazują posty na forum. Oczywiście i te pozytywne, i negatywne, tak więc nie jest to tak, że zachowujemy opinie graczy dla siebie.
      Ceny SM - na to nie mamy wpływu. Myślę jednak, że narzekanie na sam fakt istnienia IS czy ceny jest trochę bezsensowne. Oczywiście, część graczy uważa to za niesprawiedliwe ułatwienie dla lepiej sytuowanych, jednak tego się po prostu nie da obejść. GF nie jest instytucją charytatywną, firma musi zarabiać i to powinien zrozumieć każdy. Z dalszą dyskusją na temat IS zapraszam do osobnego tematu w tym dziale.

Jeśli chodzi o Regulamin - negatywnie przyjęty czy nie, zmiany były w nim potrzebne, więc zostały wprowadzone. Zresztą wiele dodanych rzeczy funkcjonowało na forum od dawna, teraz zostały po prostu sprecyzowane czy ujęte łatwiejszy w odbiorze sposób (np. wcześniej istniał punkt o zakazie treści "powszechnie uważanych za naganne moralnie" i podpinano pod to publikowanie prywatnej korespondencji, a teraz zostało to wyszczególnione, gdyż często użytkownicy nie rozumieli, że pewnych dla nas dość oczywistych rzeczy nie wolno robić). Z tego powodu właściwie nie rozumiem, dlaczego jest tyle szumu o ten nowy Regulamin, bo przyznam szczerze, że w ogóle się tego nie spodziewałam.
    • Taki cytacik z regulaminu forum:

"§2 NIEDOZWOLONE TREŚCI
      [...]

I. Ogólne
      [...]
      Na forum (tzn. w postach, tytułach, nickach, avatarach, sygnaturach, screenach, polach profilu, itd.) niedozwolone jest umieszczanie treści:
      [...]
      e) ukazujących hasła, symbole lub ludzi związanych z ustrojami opartymi na dyktaturze, terrorze, lub nienawiści (np. faszyzm, nazizm),"

a co z komunizmem? Czy treści "ukazujące hasła, symbole lub ludzi związanych" z komunizmem są zakazane? Po przeczytaniu pkt. "e" odpowiedź jest raczej oczywista, ale pewne wahanie wprowadziła informacja z nawiasu. A więc?
    • Sasinek jednym z elementów komunizmu jest anarchizm, który cechuje się nienawiścią. Nie rozwijaj tej myśli jeżeli nie jest w dalszym ciągu związana bezpośrednio z regulaminem. To nie odpowiedni dział na dysputy polityczne.

Dodatkowo:
      Moderator Leneres:
      Przypominam, iż posty powinny być przejrzyste. Edytowanie czyjegoś cytatu i zamieszczanie w nim swojej opinii nie jest mile widzianą formą wypowiedzi. Być może w innych działach jest to dopuszczalne, ale tutaj starajmy się trzymać pewnych zasad.
    • No fajnie już musieliście post usunąć

Etincelle wrote:

Jeśli chodzi o Regulamin - negatywnie przyjęty czy nie, zmiany były w nim potrzebne, więc zostały wprowadzone. Zresztą wiele dodanych rzeczy funkcjonowało na forum od dawna, teraz zostały po prostu sprecyzowane czy ujęte łatwiejszy w odbiorze sposób (np. wcześniej istniał punkt o zakazie treści "powszechnie uważanych za naganne moralnie" i podpinano pod to publikowanie prywatnej korespondencji, a teraz zostało to wyszczególnione, gdyż często użytkownicy nie rozumieli, że pewnych dla nas dość oczywistych rzeczy nie wolno robić). Z tego powodu właściwie nie rozumiem, dlaczego jest tyle szumu o ten nowy Regulamin, bo przyznam szczerze, że w ogóle się tego nie spodziewałam.

No możesz nie rozumieć ale coś w tym jest. Może to, że zamiast skupiać się na rozwiązywaniu problemów w grze to poprawia się rzeczy, które nie są na pierwszym miejscu i mogą poczekać. Może moderatorzy i GM powinni razem przedyskutować ten problem.
    • No możesz nie rozumieć ale coś w tym jest. Może to, że zamiast skupiać się na rozwiązywaniu problemów w grze to poprawia się rzeczy, które nie są na pierwszym miejscu i mogą poczekać. Może moderatorzy i GM powinni razem przedyskutować ten problem.

A co ma moderator do gry? :dash: Moderatorzy, Super Moderatorzy i Administratorzy Forum nie mają żadnego wpływu na grę. Może pora to zrozumieć? My zajmujemy się forum, więc poprawiamy rzeczy wymagające poprawy na forum, a to, że ktoś widziałby to inaczej - trudno. Aktualizacja Regulaminu czy jej brak nie wpłynęłyby w żaden sposób na cokolwiek w grze.

Przestańcie, proszę, do każdego tematu wciskać zarzuty o braku działania w związku z problemami w grze, bo to już się robi nużące. Wiem, że lagi itp. są dotkliwe, ale litości, nie oskarżajcie o nie każdej osoby z teamu, nie poruszajcie spraw gry w wątkach dotyczących forum. Tym zajmują się zupełnie inne osoby.
    • Leneres wrote:

Leneres wrote:

Sasinek jednym z elementów komunizmu jest anarchizm, który cechuje się nienawiścią.

Pomijam już poprawność merytoryczną Twojej wypowiedzi, ale ja nie oczekuję interpretacji regulaminu, którą należy interpretować. Celowo zadałem pytanie w taki sposób "zerojedynkowy", na które jest tylko odpowiedź tak lub nie. Jeżeli masz zamiar bawić się w falandyzację prawa, to odpuść i pozwól wypowiedzieć się opiekującej się tym działem Administratorce.

Uprzedzając Twoją ewentualną ripostę, wiem, że mogę wysłać ticket z tym pytaniem i wiem, że mogę złożyć skargę na Ciebie, ale zależy mi, żeby JEDNOZNACZNE stanowisko teamu w tej sprawie było znane metinowej społeczności tego forum.

Można propagować komunizm w tym serwisie czy też nie?
    • sasinek39 wrote:

Nie. Chciałeś krótko. :P

CptMacMillan, ale napisałeś, że zamiast skupić się na rozwiązywaniu problemów w grze załatwia się sprawy mniej istotne, więc do tego się odniosłam - że tych spraw nie da się ułożyć w hierarchii ważności, bo zajmują się nimi inne osoby.
      I dalej nie rozumiem, o czym moderatorzy mają dyskutować z GM. O regulaminie? O problemach w grze? O tym, co najpierw? Tego nie muszą ustalać, bo każde z nich ma inne obowiązki. A jeśli znowu nie zrozumiałam, oświeć mnie, proszę. ;)
    • Etincelle wrote:

sasinek39 wrote:

Nie. Chciałeś krótko. :P

CptMacMillan, ale napisałeś, że zamiast skupić się na rozwiązywaniu problemów w grze załatwia się sprawy mniej istotne, więc do tego się odniosłam - że tych spraw nie da się ułożyć w hierarchii ważności, bo zajmują się nimi inne osoby.
      I dalej nie rozumiem, o czym moderatorzy mają dyskutować z GM. O regulaminie? O problemach w grze? O tym, co najpierw? Tego nie muszą ustalać, bo każde z nich ma inne obowiązki. A jeśli znowu nie zrozumiałam, oświeć mnie, proszę. ;)

No chyba cię muszę oświecić :)
      Chodziło mi tylko o te zasady na forum, czyli regulamin. Czy nie zastanawialiście się razem dlaczego gracze tak negatywnie zareagowali na taką zmianę?
    • Zastanawiałam się i niestety, nie wychodzi mi nic poza tym, że zwyczajnie nie chce im się przeczytać nowego regulaminu - nie wprowadzono w nim żadnych wielkich zakazów dla użytkowników, którymi mieliby być oburzeni, a nikt żadnych sensownych argumentów przeciw nie podaje. Poza wypowiedziami nawiązującymi do problemów w grze, co, jak już wspominałam, nie ma żadnego związku.
    • Jednym z moich pierwszych pytań do zielonej drużyny jest, czy propagowanie demokracji, kapitalizmu, czy innego porządku jest tutaj dozwolone? Jeżeli zabrania się propagować komunizmu to raczej i reszty powinno się zabraniać, dla sprawiedliwości.

Usunięto wypowiedź nie na temat.
      Leneres.

The post was edited 2 times, last by Leneres ().

• Ian skoro regulamin zabrania propagowania alkoholu i innych używek to ma również zabraniać propagowania jedzenia owoców i zdrowego trybu życia dla równowagi? Ten podpunkt nie zmienił się od co najmniej kilku lat i jakoś wcześniej ci nie przeszkadzał. Przestań pisać takie bzdury bo nie wiem czy się śmiać czy płakać.
    • Leneres, wcześniej o tym podpunkcie nie miałem pojęcia.

Człowieku, porównujesz alkohol do komunizmu? To są całkiem inne sprawy. Propagowanie czegoś, czego nie ma, co jest złudzeniem, co pod pokrywą wciąż ma totalitaryzm, powinno być karane tak samo jak propagowanie komunizmu.