Nowości - wersja teoretyczna vol2. - pomysły/dyskusja

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• A ja mam propozycje z innej strony, moze by tak wprowadzic ranking zwierzakow? Np oddzielnie dla poziomu i wieku. Osobiscie jestem ciekaw ile jest zwierzakow na 105 itp. Albo ile dni ma najstarszy zwierzak w metinie. Mozna by to bylo wprowadzic u jakiegos npc w grze, lub na stronie glownej metina. Jesli juz ktos to proponowal to wybaczcie, ale powiem szczerze ze nie czytalem tego tematu;) tylko tak mi teraz przyszlo do glowy.
    • Poprawka do aktulizacji
      - naprawa błędu związana z ( gdy mamy otwarty handel ten mini to podczas jego aktywności nie zaznaczony przedmiot nie można go ruszyć na inny slot proszę się przypatrzeć bo to jest błąd
      minimalna poprawa dropu śmieci czyli karma do konia 1 roślina bez sensu? cofnąć ? tak pomysł spoko , ale tutaj dodałbym ! cofniecie takiego typu śmieci co dropiom na bardzo niskim poziomie gra jest przestarzała gra musi być lekko odświeżona , ale nie mam tu na myśli , że rebalans > tutaj chodzi aby był przedział lv taka by Na danym Lv dropiły takie rzeczy a nie inne np na 100 Lv juz nie dropił jakiś zal tylko przedmiot o lepszej zawartości
      Serwer 707 Diumar <3
      Kupię od Księgę łowcy potworów :?:
    • Pobawiłem się troszkę Paintem i może doczekamy się w końcu łatki, która nam to ładnie posegreguje kolorami itemy, albo na ziemi, bo jest tutaj taki burdel że szkoda gadać, zanim ja ogarnę co tam leży, to zniknie mój nick z itemów i ich kolejność wyświetlania się zamienia i na nowo trzeba czytać ;x A tak, ulepszacz inny kolor, bronie, zbroje i inne pierdoły też. I w końcu niech wypieprzą z dropu średnie i małe poty. Na jaką cholerę postacią powiedzmy 50lvl + te potki i to po 1 sztuce? Klepiąc metka chciałbym pozbierać inne rzeczy, ale nie dostajesz niebieską małą potę, nie możesz jej użyć po PE max no i ... dupa. Chyba że to taki specjalny "zmniejszacz" dropu itemów mobów... Chociaż to zmieńcie na XXL dla lvl 75+...

Grupa Steam Metin2 Polska:

steamcommunity.com/groups/Metin2Polska
    • Extaza wrote:

Pobawiłem się troszkę Paintem i może doczekamy się w końcu łatki, która nam to ładnie posegreguje kolorami itemy, albo na ziemi, bo jest tutaj taki burdel że szkoda gadać, zanim ja ogarnę co tam leży, to zniknie mój nick z itemów i ich kolejność wyświetlania się zamienia i na nowo trzeba czytać ;x A tak, ulepszacz inny kolor, bronie, zbroje i inne pierdoły też. I w końcu niech wypieprzą z dropu średnie i małe poty. Na jaką cholerę postacią powiedzmy 50lvl + te potki i to po 1 sztuce? Klepiąc metka chciałbym pozbierać inne rzeczy, ale nie dostajesz niebieską małą potę, nie możesz jej użyć po PE max no i ... dupa. Chyba że to taki specjalny "zmniejszacz" dropu itemów mobów... Chociaż to zmieńcie na XXL dla lvl 75+...

a co to da? Ten sam smietnik tyle ze kolorowy, lepiej by bylo gdyby sie dalo wylaczac widok poszczegolnego dropu, czy nawet samego wyswietlania nazwy. Przykladowo, mielibysmy opcje ukrycia zdropionych zbrojek/broni/ulepow/potow kazde oddzielnie i w sumie wystarczy.
    • No przyjemniejsze i szybsze podnoszenie itemów, po jakimś czasie już po samym kolorze byś segregował. Ta opcja jest tylko dlatego,że znamy możliwości programistów, którzy tam pracują. Także to będzie najłatwiejsze dla nich xD Wiesz, mam multum innych pomysłów jak ogarnąć drop z metkow i bossów. Chociażby okno, które się pojawia po zbiciu metina i pokazuje co dropło dla Ciebie. Ale nie ma co liczyć na żadne z tych rzeczy. Te pomysły mają w 4 literach.
      Na pewno by dała wiele opcja stackowania itemów które leżą obok siebie,takie coś jak itemy w fortnite, amunicja wyrzucona stackuje już na ziemi.Wiele razy wypada po 5 ulep tego samego rodzaju.
      Dodatkowa opcja wyłączenia yang na ziemi.

Grupa Steam Metin2 Polska:

steamcommunity.com/groups/Metin2Polska
    • Extaza wrote:

No przyjemniejsze i szybsze podnoszenie itemów, po jakimś czasie już po samym kolorze byś segregował. Ta opcja jest tylko dlatego,że znamy możliwości programistów, którzy tam pracują. Także to będzie najłatwiejsze dla nich xD Wiesz, mam multum innych pomysłów jak ogarnąć drop z metkow i bossów. Chociażby okno, które się pojawia po zbiciu metina i pokazuje co dropło dla Ciebie. Ale nie ma co liczyć na żadne z tych rzeczy. Te pomysły mają w 4 literach.
      Na pewno by dała wiele opcja stackowania itemów które leżą obok siebie,takie coś jak itemy w fortnite, amunicja wyrzucona stackuje już na ziemi.Wiele razy wypada po 5 ulep tego samego rodzaju.
      Dodatkowa opcja wyłączenia yang na ziemi.
      Po wprowadzeniu rękawicy is 200% też pisałem o tym by dodano coś co ułatwi zbieranie dropu jak okno z podglądem co dropło, coś jak okno z magazynu gdzie prawym przyciskiem myszy zbierało by się itemki. Takie coś byłoby w standardzie z rękawicą złodzieja albo w is za 9 sm na 7d. W obecnych realiach przy 300+dropu zbijając 5 kamieni w 1 na ekranie mamy ponad 100 pozycji do ogarnięcia i ogromnego laga, tak by się dało ukryć nazwy i przeglądać w przejrzystym oknie.
    • Zdecydowanie popieram. Najgorzej jest jak są super-metki i trzeba drop podnosić 2 razy dłużej niż bić metina. Dodatkowo zastanawiam się po co leci z jednego metka tyle tych itemów w myśl Złoty Hak, Szafirowa Ozdoba, Brązowy Zacisk itp. utrudnia to tylko zbieranie itemów. Ponadto jakby to ograniczyć bardzo mocno to może coś to byłoby warte.
      Za każdą wielką fortuną kryje się zbrodnia.
    • Naprawa respow metinow na niektórych mapach ? np. m2 respia się w zagrodzie stajennego.

Albo resp dowódcy huashin, żeby się nie respil w nieaktywnej komnacie smoka.

Dodac jakis drop do azraela bo jest naprawdę marny, a boss calkiem fajny i zapomniany.

Dodac możliwość w zakładce kostiumy, przycisk który pozwoli nam wybrać wygląd postaci np. 1 kostium, 2 ekwipunek. Mialo to by wygladac tak,

jesli mam ubrana full postac i jest kliknięty przycisk 1 to jak do tej pory bez zmian, a jesli 2 przycisk to zmienia się wygląd na
      ekwipunek moja zbroja i miecz oraz proponuje dodatkowy slot na fryzure z is bo jak jest kostium to w ogole nie jest uzywana i zaliczałaby się do wyglądu ekwipunek. Dodatkowych 2 dolnych slotow w kostiumach nie ruszac, tzn żeby nie mialy wpływu na te przyciski, szarfa stale jest pokazywana i wiadomo wierzchowiec nie ma nic do tego.

każdym dungeonie powinno być 5 minut na powrót po lognieciu, wywaleniu całego clienta, ale nie po umyslnym zmień postać, wtedy wywala normalnie.

Jak lognie np. w DT to jest masakra.
    • Wojownik Body:
      BERSERKER:
      PRZED:

1 : 2%/0% (szybkość ataku / szybkość ruchu)
      M1: 25%/10% (szybkość ataku / szybkość ruchu)
      G1: 41%/16% (szybkość ataku / szybkość ruchu)
      P : 62%/25% (szybkość ataku / szybkość ruchu)

PO:

1 : 2%/2% (szybkość ataku / szybkość ruchu)
      M1: 10%/5% (szybkość ataku / szybkość ruchu)
      G1: 25%/10% (szybkość ataku / szybkość ruchu)
      P : 40%/20% (szybkość ataku / szybkość ruchu)

Dodatkowa właściwość: Im mniej aktualnych punktów życia ma wojownik body tym większy dodatkowy bonus szybkości ataku oraz ruchu dostaje dodatkowo do podstawowych pasywnych statystyk umiejętności Berserker. Jeśli jakiś przeciwnik nas zrani to brakujące punkty zdrowia przełożą się na dodatkowy boost do szybkości ataku oraz ruchu.
      Boost działałby przez cały czas od 99% zdrowia, aż do 1% gdzie przy jednym procencie zdrowia szybkość ataku oraz ruchu wojownika powinna przewyższać statystyki Berserkera na P ze starego systemu (przed).

SZARZA:
      W jej zasadzie działania zmieniłbym to, w jaki sposób nakłada się omdlenie na przeciwnika. Aby przeciwnik został pomyślnie omdlony wojownik powinien "biec" na tej szarzy przez X metrów, aby postać "teoretycznie" nabrała rozpędu co dopiero wtedy pozwoli jej na omdlenie przeciwnika. Omdlenie nie powinno zadziałać (lub powinno, ale ze zdecydowaną mniejszą szansą) na przeciwnika, który stoi np. zaledwie 2 metry od nas.

Sura BM:
      OGNISTE UDERZENIE:
      To proste. Powinno mieć szansę na podpalenie przeciwnika. Ułatwi to zdobywanie doświadczenia surą BM, bo jak wiemy nie jest to najłatwiejsza postać do expa, a i w PVP będzie przydatne.

Sura WP:
      CZAROWANA ZBROJA:
      Należy usunąć bezużyteczny bonus, jakim jest szansa na odbicie ciosu i zastąpić go bonusem do PŻ. W aktualnych czasach metina wartości życia potrafią osiągać ogromne wartości dlatego też kilka dodatkowych tysięcy dla i tak biednej sury WP w PVP nikomu nie zaszkodzi, a wręcz bardzo pomoże w PVP na niskim lvl gdzie ta postać w ogóle nie istnieje.

1 : 30 PŻ
      M1: 1500 PŻ
      G1: 3300 PŻ
      P : 4500 PŻ

STRACH:
      Umiejętność całkiem silna, ale tak bardzo nieprzydatna we wczesnych etapach gry i dopiero na poziomie 75+ pokazuje, na co ją stać. Wartości procentowe strachu powinny być nieznacznie obniżone, ale w zamian umiejętność powinna zyskać dodatkowy efekt, jakim jest aura w okół sury, która obniża wszystkim przeciwnikom pancerz. Dlaczego Strach miałby obniżać pancerz? Przeciwnik przestraszony to przeciwnik odsłonięty na ataki.

UDERZENIE PALCEM:
      Szansa na zadanie ciosu przeszywającego powinna zostać znacznie zwiększona. Likan już na 1 punkcie umiejętności Wilczy Pazur ma aż 20% na cios krytyczny gdzie Uderzenie Palcem osiąga wartość 12% na poziomie P.

Ninja Dagger:
      KRYCIE SIĘ:
      Krycie sie powinno mieć dodatkowy efekt aktywny od poziomu M1 wzwyż. Zaraz po wyjściu z krycia i użyciu umiejętności Zasadzka, Szybki Atak oraz Wolno Działająca Trucizna ninja dagger powinien mieć 100% szans na omdlenie przeciwnika.

SZYBKI ATAK:
      Zasięg teleportacji (aktywacji umiejętności na przeciwniku) powinien być delikatnie większy dla lepszego efektu teleportacji postaci.

WOLNO DZIAŁAJĄCA TRUCIZNA:
      Po prostu zmniejszcie jej cooldown, bo 60 sekund to żart.

Ninja Archer:
      TRUJĄCA STRZAŁA:
      Nie powinna omdlewać. Na początku zastanów się, dlaczego akurat to trująca strzała omdlewa, a nie ognista? No właśnie. Nie wiadomo dlaczego. Ktoś tak wymyślił sobie te 14 lat temu i tak zostało. Trująca strzała powinna co najwyżej nakładać efekt spowolnienia co by było wytłumaczone tym, iż trucizna zawarta w strzale krępuje ruchy przeciwnika.

POWTARZALNY STRZAŁ:
      Jedna z najgłupszych umiejętności w całej grze. Jest słabszą wersją ognistej strzały z kilkoma minusami: Atakuje zaledwie jeden cel (ognista kilka), ma dłuższą animację strzału oraz zadaje mniejsze obrażenia. Innymi słowy, bieda wersja ognistej strzały. Moja propozycja jest następująca. Za każdym razem, gdy archer wystrzeliwuje strzałe podczas umiejętności powtarzalny strzał to każda wystrzelona strzała zadaje całkowicie osobny DMG oraz ma szansę na nałożenie rozmaitych negatywnych efektów na przeciwnika. Oczywiście DMG tej umiejętności musiałby być obniżony o jakieś 80%, ale nadal wyszłoby na to samo + dodatkowo każdy wystrzał to szansa na omdlenie, krytyka, spowolnienie + cokolwiek innego co jest bonusem w naszym EQ i buffach.

DESZCZ STRZAŁ:
      To coś ma po prostu zbyt mały DMG. Zabierzcie trochę DMG ognistej strzale i dajcie to deszczowi co by je w miarę wyrównać, dzięki czemu każdy archer 2 razy się zastanowi jaką umiejętność wybrać na początek.

Szaman Błyskawica:

ATAK+:
      Czyli umiejętność dodająca zawrotne +40 ataku na poziomie P. Najbardziej bezużyteczna umiejętność w całej grze. Umiejętność powinna dodawać procentowy buff dla wszystkich umiejętności magicznych oraz fizycznych w grze. Wsparcie sojusznika, bądź samego siebie takim buffem byłoby nieocenioną pomocą podczas różnorakich wojen i innych potyczek. Dla przykładu:

1 : 3%
      M1: 13%
      G1: 24:%
      P : 36%

ZWINNOŚĆ > Impuls Elektryczny
      Z racji, iż mamy do czynienia z ekspertem od błyskawic / prądu to umiejętność zwinność powinna otrzymać dodatkowy efekt. Jak wiemy w systemie nerwowym człowieka przepływa prąd elektryczny (upraszczając) dlatego też taki ekspert od błyskawic mógłby poprawić przepływ tego prądu zwiększając nie tylko naszą szybkość ruchu, ale i zwiększać szybkość ataku. Pomogłoby to samotnym szamaną błyskawicy w niszczeniu metinów oraz po prostu w expie, bo jak wiemy jest to jedna z gorszych klas do samotnego zdobywania doświadczenia. DODATKOWO, aby jeszcze bardziej ułatwić życie szamanowi błyskawicy w expie umiejętność Impuls Elektryczny powinna dodawać procentową szansę na wypuszczenie z naszej postaci podczas zwykłego ataku z ziemi / konia strumienia błyskawicy takiego samego, jaki ma umiejętność Burzowy Szopn, gdy się odbija, ale oczywiście ze znacznie mniejszymi obrażeniami.

The post was edited 2 times, last by PowiewWiosny ().