Nowości - wersja teoretyczna vol2. - pomysły/dyskusja

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

• ksucie= się ban :rofl: -----> po tygodniu nikt by od ciebie nawet odłamka nie kupił za 1 k bo nie było by graczy...
      czego ci potrzeba na 40+ do 61??? nie ma potrzeby zmiany eq bo te na 30/34 wymixowane zmiankami ze skrzyń ucznia w 100% wystarcza a nawet to za dużo...starczy do 75 lvl ...
      uważam że brak map dla graczy aktywnych...coś na miarę zodjaka ale dla poziomów do 50/60/75 a nie tylko wysoko lvl postacie które w większości wszystko solują bądź nie maja dropu...a niskie lvl nic innego jak kopanie rud albo odłamki to faktycznie zachęca ...ale napewno do szukania innej gry a nie kontynuowania tej...
    • może z lekka przesadziłem
      , ale... tu musiało by być coś na zasadzie że itemki wiadomo te nowe potrzebują np 3 składnik ulepszania te itemy do minimum 60lv co dropią sens dla niższych lvl by był
      nikt nie widzi , ale dlaczego.... kamienie duchowe z+ się na 1 slot nie układają lecz pojedyńczo
      zwiększony drop... peleryn męstwa:!
      każdy pyta o to a to stanowczo ułatwia grę
      Zaklęty Las
      - od teraz obrączka ślubna może zostać użyta do przeniesienia się do partnera
      szansa na drop Mirthl , oraz ciężkie pasy plan zbroi uległy mocnej poprawie
      zwiększono szanse na ulepszenie talizmanu na +1
      w Wieża Demonów szansa wynosiła by 90%
      zmieniono wartości krytyczne dla Następującej Klasy Postci
      Pomoc Smoka
      wartośc 50%

Grota Wygańców
      od teraz na spocie maxi-maxi resp został zmieniony ilość grupek... do... 10 dodatkowo resp normalny
      usunięcie... szkat... razador itd bo dropią same syfy
      Moderator Bayek:
      Połączyłem posty
      :55: Diumar :chunjo:

Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez Bayek ().

• Vronbrn napisał(a):

japa543 napisał(a):

Vronbrn napisał(a):

Japa543, zatrzymałeś się na latach 2009. Nikt już na koniu nie jeździ. Nie zdziwiłbym się jakby jakaś postać 105+ nawet bojowca nie miała ;)
      Zgadza się właśnie dlatego wzmocnienie koni byłoby przydatne przynajmniej moim zdaniem skille konne w końcu zyskały by na znaczeniu
      Po co skille konne mają być wzmocnione ? Do pvp ? Do expa ?
      Do PvP raczej odpada (no chyba że omdlenie ze Stąpnięcia Konia - okazuje się przydatne bo nie każda klasa ma omdlenie w podstawowych skillach a więc jakby ta umiejętność zadawała większe obrażenia to tak nadaje się do nieplanowanego PvP gdzieś w terenie - nie mylić z pojedynkami tam tylko but)

Cięcie z siodła - Używam często np. podczas bicia metinów jak już nie da rady ogarnąć to uciekam tym skillem - przy okazji dobrze by było gdyby skill konny zadawał jakieś większe obrażenia, bo obecne są żenujące. Przydaje się także w dt i na expach przy lurowaniu.

Fala Mocy - Wygląda zacnie tylko co z tego na M1 zadaje marne obrażenia podejrzewam że gdyby można było wbić skill na P to stałby się przydatny na expie z konia bijesz bijesz czekasz aż okrążą i bum - moim zdaniem przydatne gdyby zadawało więcej obrażeń.

Burza Strzał - Umiejętność tylko dla Ninji (w zasadzie to dla Archera ale Dagger też ją ma) powoduje omdlenie myślę że przydatny skill dla Archera gdyby dało się zrobić P.

No i właśnie to są fajne skille tylko co z tego skoro da sie zrobić tylko na M1 i co za tym idzie mało obrażeń zabierają. Stąd ta propozycja.

Proszę o wybaczenie że piszę pod własnym postem ale wpadłem na ciekawy pomysł - W razie czego gdyby okazało się to niestosowne proszę o ewentualne połączenie obu postów.

Wiem że już było o podatkach i królestwach ale mam nowy pomysł, który w mojej opinii wprowadziłby coś ciekawego do rozgrywki.

Propozycja 6.

Podatki w Królestwach zależne od siły gospodarki danego Państwa.

To jest mamy podatki w każdym z Królestw polegające na ściąganiu kasy przy zakupie i sprzedaży w tobołkach coś jak VAT.
      Sprzedający w tobołku wpisując cenę widziałby ile wyszłoby w przeliczeniu dla kupującego np: wystawiamy miedź za 1kk i widzielibyśmy, że sprzedaż będzie obciążona podatkiem 10% i kupujący zapłaci nie 1kk ale 1,1kk.

a teraz najlepsze - powstanie czarnego rynku (ponieważ bezpośredni handel gracz - gracz nie byłby obciążony podatkiem)

Teraz druga rzecz - kasa z podatków nie znikałaby po prostu ale zbierałaby się w "Królewskim Skarbcu" :D którego stan każdy obywatel danego Królestwa mógłby sprawdzić ale nie korzystać z niego. Co jakiś czas np: co miesiąc kasa ze skarbców byłaby resetowana do 0 a Królestwo, które uzbierało najwięcej kasy miałoby losowy bonus dla wszystkich poddanych z danego Królestwa.

Np.

7 dni - 10% bonus doświadczenia
      7 dni - brak podatków
      7 dni - 10% lepszy exp

bądź inne te są tylko przykładowe

Natomiast Królestwo, które w danym miesiącu zebrało kasy najmniej dostaje karę.

Np.

7 dni - podwyżka podatków do 20%
      7 dni - -10% exp
      7 dni - 10% GORSZY drop

Królestwo które było 2 w wyścigu pozostaje bez zmian i ma status quo

Jeżeli przyjeżdża handlarz np. z Chunjo i handluje w Jinno to kasa z podatków z jego sklepu idzie i tak do Chunjo przez co Jinno będzie tracić kasę i teraz kolejny myk - czy jesteś lojalny dla swojego Królestwa, czy może żądza być może tańszych, bądź rzadkich przedmiotów skłoni Cię do tej małej zdrady? Pamiętaj jeżeli Twoje Królestwo będzie biedne to Ty także ucierpisz :D

Taki pomysł nie wiem czy się spodoba czy nie moim zdaniem spoko jakaś rywalizacja i wojny handlowe może by się pojawiły ;p

Zamieszczam także cytat z mojej wcześniejszej wypowiedzi na temat pomysłów dotyczących zmian w królestwach dla przypomnienia (ponieważ obecna propozycja fajnie współgra z tamtymi pomysłami i razem tworzy trzon potencjalnej aktualizacji dot. Królestw i ich roli w grze)

Pokaż spoiler

japa543 napisał(a):

Wprowadzenie nowości dotyczących Królestw - W mojej opinii trochę za mało różnic jest no bo co tylko wygląd miast i trochę inne spoty po za tym nic się nie zmienia nie ważne w jakim Królestwie gramy.

Propozycja 1.

Wrodzone bonusy od przynależności do Królestwa w zależności w jakim jesteśmy

Jinno

+10% zwiększone średnie obrażenia
      +5% zwiększone obrażenia umiejętności
      +5% na zadanie ciosu krytycznego

Dlaczego? Ponieważ jest to Królestwo Wojowników.

Shinsoo

+10% większa szansa na podwójną ilość Yang z potworów
      +5% zwiększony drop przedmiotów
      -50% koszt usług teleportera

Dlaczego? Ponieważ jest to Królestwo Kupców więc muszą mieć czym handlować oraz taniej podróżować.

Chunjo

+10% większa szansa na pomyślne przeczytanie KU (każdej niezależnie kim gramy oraz dotyczy także przewodników do górnictwa, polimorfii itd...)
      +5% szansa na pomyślne "przeczytanie" kamienia duchowego
      +5% szansa na pomyślne zaliczenie przedmiotu u biologa

Dlaczego? Chunjo to Królestwo religii więc gracze z tego Królestwa są otoczeni szczególną opieką Boga Smoków xD (nie miałem lepszego pomysłu)

Propozycja 2.

Uważam i z resztą zawsze uważałem że gracze z różnych Królestw powinni wyglądać nieco inaczej. Flaga nad głową i inny kolor nicku to nie oszukujmy się - pójście na łatwiznę. Proponowałbym różne warianty kolorystyczne pancerzy w zależności w jakim Królestwie gramy (kolory szarf także wchodzą w grę). Oczywiście Jinno - Niebieskie akcenty, Chunjo - Żółte no i Shinsoo - Czerwone.

Spójrzmy np na takiego Wojownika z szarfą mistrza i lwią zbroją płytową - wygląda jakby był z Chujno :D (swoją drogą ta zbroja w połączeniu z szarfą mistrza, ribem i blond włosami wszystko na +9 wygląda mega kozacko :D)

No a wracając do tematu to z tymi zbrojkami i szarfami myślę że byłoby dobre rozwiązanie z daleka widzielibyśmy kto jest kim zanim zobaczylibyśmy nick i flagę nad głową.

Propozycja 3.

Więcej eventów (najlepiej cyklicznych) polegających na rywalizacji między Królestwami - praktycznie totalnie to olano a szkoda :(

Propozycja 4.

Zachęcić w jakiś sposób graczy do "likwidowania" oponentów z wrogich Królestw no kurcze jak ktoś leje kogoś z wrogiego Królestwa a ten mu grozi banem za "utrudnianie gry" to mnie krew zalewa - na tym polega ta gra jest wojna i gracze mają rywalizować i naparzać się między sobą. Niech lepszy zyskuje a słabszy traci - proste każdy musiałby się pilnować a ile wojen by było - jak kiedyś! ;D

Propozycja 5.

Wywalenie możliwości korzystania z NPC we wrogim Królestwie. No bez sensu ide sobie robić misje do Kapitania w innym Królestwie - totalny bezsens. Wszyscy NPC z wrogiego Królestwa po za staruszkiem (wrócić jakoś trzeba), gildyjnymi kowalami i alchemikami (bo to prywaciarze :D) powinni być "wyłączeni" i działać jak Niepokaźny Pieszy czyli niemożliwa interakcja z nimi i tyle. :P

Moderator Bayek:
      Połączyłem posty oraz dodałem spoiler

Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez Bayek ().

• Prawda jest taka, że od początku różnice między królestwami były minimalne, rozbudowanie tego nikomu by nie zaszkodziło.
      Ale prawda jest taka, że na koniec i tak zgasi cię gość, któremu przeszkadzają nawet pomysły na "ożywienie" starej, mechaniki zabitej nowościami :V
      Dobra, ja mam lepszą propozycję.
      Całkowicie usuńmy królestwa, wiecie "zjednoczenie imperium w walce z kamieniami metin", oraz "wymarcie" koni i zostawienie samych wierzchowców. Aby ludki dalej się biły możemy wprowadzić cotygodniową noc oczyszczenia, gdzie gracze nie będą tracić rangi za zabijanie na wolnym :P

Wiesz, nie chcę rzucać nazwami, oraz chcę skończyć temat, ale- inny kolor nazw sklepików, które obejrzałeś, jeden kolor ku dla woja, inny dla szamana to fajne ułatwienia, gdy na rynku jest ścisk. A do samego klimatu metina imo bardziej pasuje 3 profesja zamiast psa, oraz opcja ognistego miecza zamiast struj boksera/pokojówki (serio? kto wymyślił to ostatnie? xD). Nie chce mi się po prostu wszystkiego wymieniać.
      Moderator Bayek:
      Połączyłem posty

Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Bayek ().

• Paradoksalnie masz rację Hellrider w kwestii połączenia Królestw, choć wiem że to była z Twojej strony ironia.
      3 Królestwa które różnią się jedynie wyglądem kilku map i paroma spotami - to faktycznie jak tak ma być to już lepiej wywalić Królestwa zostawić 1 Królestwo które przechwyciłoby wszystkie tereny po pozostałych i dodać możliwość podróżowania do M1/M2/M3/M4 dawnych przeciwników u teleportera.
    • japa543 napisał(a):

Paradoksalnie masz rację Hellrider w kwestii połączenia Królestw, choć wiem że to była z Twojej strony ironia.
      3 Królestwa które różnią się jedynie wyglądem kilku map i paroma spotami - to faktycznie jak tak ma być to już lepiej wywalić Królestwa zostawić 1 Królestwo które przechwyciłoby wszystkie tereny po pozostałych i dodać możliwość podróżowania do M1/M2/M3/M4 dawnych przeciwników u teleportera.
      Są ludzie z którymi lepiej nie być w 1 królestwie ;)
      Wojny przybierają różne formy i postacie, ale zawsze przychodzą stopniowo. Krok za krokiem, a kiedy pierwszy zostanie zrobiony, chyba już nie można powstrzymać następnych.
    • te wszystkie wierzchowce typu samsar wielblad czy inne takie duzo ich bylo sa slabe i nie sa wogole uzywane i pozadane to moze zrobicie tak ze samsar najszybciej biega po skalistej ziemi np m3 wielblad najszybciej na pustyni na plaskich terenach najlepszy bedzie manu lodowa jaszczurka na sohan itd. i jeszcze dac dostepnosc tych wszystkich wierzchow w kole losu to mysle ze byloby super spoko :)
      musialem usunoc podpis bo nielegalny jakis byl
    • Nowy

Nowość!
      Nowy Zwój ulepszał by te lepsze itemy o 30% lepiej
      dostępny w kochanym Item shopie dropił by również ze szkatułki Zbawicieli królów była by to nowa szkatułka wypadająca ze wszystkich potworów zawierała by lepszy drop niż aktualne znane nam Blaski szkatułki ze względu na drop dropiły by troche mniej od blasków
      Nowość Cena Giełdowa
      Item Giełda Dostępny W Item Shop po aktywowaniu na 7 15 30 Dni pokazywał by natychmiast po wpisaniu w okno cenę prównawczą do innych i też umożliwiał by na danym królestwie M1 kupowanie tego teraz takie rozwiązanie było by dużo łatwiejsze i zaoszczędziło by czas
      Szkło Handlu też robi swoją robotę ale ma ograniczony czas i ciężko je dorwać
      DROP TALIZMANÓW z SZKAT JOTUN NEMERE RAZADOR
      DODANIE raz na jakiś czas eventu XXL ZUO XXL GÓRNICZY
      12x DT wspinaj się z GM
      Nowy Biolog
      Dostępne od 105
      50 konar Drzewny
      Dostępne z Druid En-Tai Silny Druid En-Tai
      za ukończenie misji
      bonus na stałe do wyboru !
      150 wartości ataku
      100 obrona
      2000 max. pż
      5% większe obr. magiczne
      5% większe obr. fizyczne
      Alchemia
      Zaczarowanie Smocze +
      2 wyborne ulepszanie Sukces ( lecz może być bez bonusu 2 kamyk znika!
    • Nowy

Zmiana dropu z bossów na losowych lokalizacjach typu 9 ogonów/ognisty król/olbrzymi żółw itp. Z nich nie ma pożytku szkatułka nawet za 300k nie zejdzie a zmiana dropu na jakiś ciekawszy bądź nawet po 3kk z bossa byłoby ciekawe i zwiększyłoby konkurencje pomiędzy graczami na troche niższym lvlu.
      Moderator Bayek:
      Przeniosłem do odpowiedniego dzialu
      Constantine - 48lv likan

Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Bayek ().

• Nowy

Zreobienie coś ze szkatami bossów. Dodać zielone dodania i zmianki, bronie, zbroje i bizuteria powinna być +5-7, może jakies cory? surowe tylko. i nwm w sumie co jeszcze ale te powyzsze zachecily by mnie do farmienia tych bossów
      AlBundy-WP-76LVL Ban przez "kolege" zero sprawiedliwosci GF
      BudBundy-BM-68LVL to samo co AlBundy
      Lombard-WP-75LVL Próba odnowienia OFF
      DildoIsAmU-heler-35lvl OFF
      Madrazo-Dagger-35lvl OFF
      Braveran-BM-35lvl OFF
      Cabba - New wp 55lvl Negros power
      Kyabira- Smok 80lvl (Miala byc glowna ale przez buffy w pt zostaje tak xD)
    • Nowy

Twierdza Czerwonego Smoka!
      - od teraz przy wyrzuceniu postaci z Lochu po błędnym zalogowaniu na inny Chanel ... np ch4 a wyprawa trwa z ch1 nie mogliśmy wejść była zmiana kanału np na ch1 z którego się szło i ( upłynął czas wejścia) od teraz będzie 5 minut na wejście po wyrzuceniu.. z danego kanału.. np jak z ch4 sie zalogujemy i relog ch1
      Zaczarowanie Przedmiotu poprawiono losowanie ... bonusów
      usunięto zbędne zbyt małe wartości % bonu
      Usunięto drop mieczy kolczyków potów czerwonych blu ze szkat razador nemre
      dodano ulepszacze ze szkat razador nemre Jotun itd ulepki po 50 szt 1 otwarcie
      dodano Pierścienie Teleportacji w Item Shop za XXX SM
      dodano możliwość zmiany chanelu w loch Labirynt Ochao
      OD teraz na Planszy Zaklęty Las ... można używać obrączki do partnera
      Zmieniono AutoŁowy (AUTOBOT)
      od teraz yangi nie wypadają przy aktywnym autołowie
      Poprawiona grafika
      Dodanie Petów
      Grubiutki_MINI , KAT
      ( MałyKat
      MałyAzraeluś
    • Nowy

co do bosów mówiłem mówię i będę mówić lepszy drop typu 1 szt delikatne sukno , 1 szt cor draconis ,1kk/2kk i tak by było z 10 itemków i szansa na drop nie była aż tak super łatwa np jakieś ulepszacze tak jak na jotunie dostosowane do map czyli ogon to matowe lody z + i bez kawalki lodu z + i bez plotna itd

i to samo z innymi szkatami za takie bossy
      Nie Rozmawiaj z Idiotą Bo Sprowadzi Cię Do Swojego Poziomu a Potem Pokona Doświadczeniem ;))
    • Nowy

Nie wiem czy było ale...

Aktualizacja pór roku oraz zmiany pogodowe.

Aktualnie mamy 2 pory roku lato i zimę - zima jest paskudna należałoby poprawić ją poprzez zdjęcie liści z drzew bo wygląda to żałośnie przez co w ogóle nie korzystam z tej opcji. Można zamiast liści dodać na niektórych drzewach np: wiszące sople lodu na gałęziach.

Dodanie nowej pory roku - jesień

- zmiana koloru trawy na ten z m2 (bardzo pasuje jest pomarańczowo rdzawy) zmiana koloru liści na drzewach na pomarańczowy (niektóre drzewa już takie są można zmienić kolor na żółty i pomarańczowy na wszystkich drzewach) oraz dodanie animacji opadających liści z drzew (nie w całej krainie jak w przypadku opadów śniegu) tylko jakby spod nich.

Wiosna i lato nie różnią się zbytnio więc dla tych pór roku można zostawić obecny domyślny wygląd.

- Na wiosnę i lato wywalić inne kolory liści na drzewach i pozostawić jedynie zielony (oraz zmienić kolor trawy w m2 na zielony)

Zmiany pogodowe

Dodanie nowej pogody a raczej kilku wariantów

Obecny - słoneczny (proponowałbym podczas takiej pogody ustawić go we wszystkich krainach także w m2)
      Pochmurnie - Wiadomo szarówa ale bez deszczu
      Deszczowo - to chyba oczywiste dodanie animacji deszczu (może także dźwięk) tak jak w przypadku opadów śniegu
      Burza - Animacja i dźwięk deszczu + animacja błysków na niebie oraz co jakiś czas dźwięki grzmotów
      Mgła - Mleko wokół nas nieco konkretniejsze niż dotychczas (niebo białe no chyba że noc wówczas czerń)
      Burza piaskowa - Animacja pędzącego piasku w powietrzu (tylko pustynia Yongbi)

Jeżeli chodzi o noc to pogoda także wchodzi w grę (burza, deszcz, burza piaskowa na Yongbi oraz oczywiście mgła jeżeli chodzi o pogodę słoneczną i pochmurną to w słoneczną dodać gwiazdy na niebie)

Zmiany pór roku odbywałyby się cyklicznie tak jak w życiu (coś jak na zasadzie dnia i nocy obecnie)
      Zmiany pogodowe byłyby losowe (coś jak na zasadzie pojawiania się rud) z tym że ich częstotliwość byłaby dużo mniejsza a czas trwania znacznie dłuższy.

Gracze nie mieliby wpływu na zmiany pór roku i zmiany pogodowe natomiast mogliby je wyłączyć w opcjach przed odpaleniem klienta (tak jak w przypadku nocy)