Nowości - wersja teoretyczna vol2. - pomysły/dyskusja

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• banittoo wrote:

1.Większa ilość zrobienia car draconis-ow na dobę np 6 sztuk na postaci zamiast możliwości mixowania jest to o wiele łatwiej zrobić
      Kiedyś była dostępna taka opcja. Na dobę można było zrobić 10x cor draconis tylko że aby podnieść o jeden stopień w góre potrzeba było np masz 12 surowych = 1 szlifowany.
      11 szlifowanych = 1 rzadki
      itp.

Lepszaa jest możliwośc mixowania wybornej alchemi, albo chociaz wykorzystanie w grze jakoś tego przedmiotu. :P

Kupię fasolki do alchemii masz jakieś pytania zapraszam PW lub GG:54784178
    • Nowy system ulepszania Itemków+
      0-4 bodziem 100% tylko te bez wymaganych zwój boga smoków
      5-6 20% bodziem 7-9 10%
      nowe eq natomiast działało by bodzio na zasadzie 10% a zwój boga smoków 20%
      dodanie nowych slotów do Sklepu z Przedmiotami koszt np 50 sm moze sie nie udać
      do broni ub zbroi
      podwyższenie + broni zbroi z +( na + 16
      Serwer 707 Diumar <3
      Kupię od Księgę łowcy potworów :?:
    • Jedynym mym marzeniem jest możliwość mutowania osobników na globalnym czacie, jak i w prywatnej konwersacji. Wołacz jest bardzo użyteczny, szczególnie gdy czegoś szukasz, a niestety 90% wiadomości tam przewijających się jest wysyłane przez kilka osób, które szczycą się większą liczbą chromosomów.
      Co do zmian mechaniki to najbardziej bym chciał zobaczyć miernik czasowy przy biologu, ku i kamolach (czyli po prostu biolog mi mówi za ile minut/godzin przyjmie następnego matowego itd.). Oczywiście powrót normalnego respu bossów ale to nie jest realne.
    • Czytając Wasze pomysły na zmiany w grze chciałabym zachęcić Was do przeczytania najnowszego wydania magazynu MetiNews (tego, które wyjdzie - miejmy nadzieję, że już niedługo). Dlaczego zachęcam? Dlatego, że jeden z artykułów to przetłumaczony wywiad z Szefem Projektu Metin2. W kilku akapitach znajdziecie odpowiedź na to, dlaczego taki pomysł odpada, a jaki ma szansę zaistnieć w grze :). Zapewniam, że jest co czytać!

Natomiast z perspektywy moderatorki działu - temat nie służy do dyskusji o danym pomyśle, który ktoś podał, jeśli są to posty bez żadnych konkretnych argumentów. Każdy ma prawo, aby swój pomysł podać, jeśli dobrze go uargumentuje. Mam też prośbę, aby nie zawierać w swoich pomysłach czegoś co jest non stop powielanie (w obrębie ostatnich stron szczególnie, a także pomysłów, na które zostały już udzielone odpowiedzi) :).

The post was edited 1 time, last by Voilie ().

• Polecam cofnąć się do pierwszej strony, która jest podajrze z 2012 roku, przeczytac propozycje graczy, zobaczyc ile pomysłów znalazło odniesienie w praktyce, a na końcu zamknąć ten dział. Waszych propozycji pewnie nie czyta nikt oprócz moderatora forum, który robi to też tylko z tej racji, że to jego obowiązek ;)
    • Santonia wrote:

Sau gdybyś nie ograniczał się do działu market to pewnie wyłapałbyś sporo propozycji graczy, które zostały zrealizowane. Proszę, nie siej zamętu, ten temat jest bardzo ważny a ja z uwagą analizuję nie tylko zgłoszone propozycje ale również uwagi innych graczy na temat tych propozycji.

Co z tego, jak te pomysły nie idą wprost do "góry" tylko dany moderator i jego " widzimisię " wybiera dane propozycje i to nie te które może spodobają się ludziom, ob niby jak? Skoro nie ma ankiet itd, żeby zobaczyć komu co się podoba, tylko to co jemu się może spodobać to sobie wybiera i przysyła wyżej, a później to samo, to co się spodoba twórcom gry to dodadzą, bez patrzenia czy graczom się to podoba czy nie ;)
      ZAKOŃCZYŁ GRĘ W 2015 ROKU. :rip:
    • Zaczne od braw dla Santoni za zreczne pokazanie, ze ktos to czyta. Jakze szybka i jak przystalo na administracje nieprzemyslana odpowiedz, ktora nic nie wnosi. Nie przeciagajac i szybko ripostujac to, jesli udzielam sie tutaj to znaczy, ze nie korzystam tylko z marketu, a to ze korzystam rowniez z wczesniej wymienionego marketu swiadczy tylko o tym ze "gram". Jesli sie nie myle propozycje z tego tematu ponoc maja szanse znalezc odniesienie w GRZE, wiec nie trzeba przegladac innych dzialow na forum niz ten zeby wiedziec o czym mowie, wiec nie wiem skad ta ironia odnosnie mojego okrojonego wzgladu w forum. Radze najpierw przemyslec a pozniej przelac na "papier". Pozdrawiam. W skali Sau'a ktora ma 10 pkt. Przydzielam Ci 6. (Bardzo dobry wynik, reszta administracji lokuje pomiedzy dwoma, a trzema pkt.).
    • BersercNW wrote:

wybiera dane propozycje i to nie te które może spodobają się ludziom

Ale rozumiem, że jeśli ktoś tutaj umieścił jakiś pomysł to znaczy, że jednak komuś się on podoba? :crazy:

Zanim zacznie się tutaj dyskusja o tym, jakie GF jest niedobre to wszystkim wyprostuję pogląd na temat tego tematu. W temacie tym nie umieszczamy "zleceń" tylko propozycje, które stanowią bazę pomysłów dla wydawcy gry. Oczywiście, dopuszczalna jest tutaj dyskusja na temat tych pomysłów (należy pamiętać o poziomie tych dyskusji) dlatego, że spojrzenie pomysłodawcy może być nieobiektywne lub może nie przewidywać sytuacji, które umniejszają sens takiego pomysłu.

BersercNW wrote:

Co z tego, jak te pomysły nie idą wprost do "góry" tylko dany moderator i jego " widzimisię " wybiera dane propozycje

Osoba odpowiedzialna za zbieranie takich pomysłów w skali całego Metin2 nie dysponuje znajomością języka każdej ze społeczności, dlatego musi korzystać z pomocy pomocników. "Widzimisie" - jest konieczne choćby dlatego, żeby nie raportować pomysłów już raz zgłoszonych lub pomysłów w rodzaju: "300% więcej dropu dla każdego".

Sau zanim zacznie się komuś coś wytykać, trzeba najpierw dać coś od siebie, BersercNW mimo, że jest nieobiektywny i obdarza zespół niezasłużoną krytyką, sam stara się dać coś od siebie: zgłasza propozycje czy udziela odpowiedzi innym graczom na nurtujące ich pytania, więc mimo Jego negatywnego podejścia, poważnie traktuję jego posty a Ty wykazujesz swoją aktywność tylko po to by kogoś skrytykować a jak nie masz powodu do krytyki, to wolisz nie robić nic.
      Władza jest moim fetyszem.
    • Erathell - nie pamiętam wszystkich ale na pewno: skiny, zwoje do resetu umiejętności powyżej 30 lvl, przedmiot blokujący możliwość zdobywania expa - źródłem tych zmian na pewno są pomysły w tym temacie (innych zwyczajnie nie pamiętam bo jak należy się spodziewać - baza takich pomysłów jest ogromna).
      Władza jest moim fetyszem.
    • Kończąc to "wytykanie" rzuce kilka pomysłów, żeby zostało "poparte". :)

Jak każdy wie (a przynajmniej większość) metin już praktycznie nie przyciąga graczy, a właściwie to ma problem z utrzymaniem nawet obecnych grających. To już nie to samo co kiedyś, a te "standardowe" patche wnoszą niewiele ze strony grającego, bo jak każdy wie "to samo pieczywo odgrzewane po xxx razy w końcu staje się niezjadalne". Popularność metina ciągle jest duża, ale obniża się coraz bardziej ... Więc potrzebne są zmiany które na prawde wniosą coś wartościowego w rozgrywkę. Metin kiedyś, a teraz ... dlaczego trzymacię się ciągle tego szarego i starego szablonu?

1. Tokeny eventowe, jak sama nazwa wskazuje do zdobycia podczas eventów. Z opcją uzbierania i wymienienia na naprawde coś sensownego.
      2. Kalendarz eventowy w grze. Weźmy za przykład ten z Eventu wielkanocnego, wizualnie identyczny, ale po otwarciu standardowy kalendarz z zaznaczonymi eventami.
      3. Specjalne moby i metiny eventowe, które mają lepszy drop + wcześniej wymienione tokeny.
      4. Rasy i Klasy, a nie ograniczenie tylko do klas. Nie musicie tworzyć zaraz czegoś na wzór wowa, ale chociaż 3 poprawiły by różnorodność. Przypuśćmy ludzie, Elfy i Orki, a likan jako połączenie klasy z rasą. Oczywiście każda rasa ze swoimi drobnymi racjalami (umiejętnościami pasywnymi/rasowymi).
      5. Bosy i "rajdy" dla mniejszych lvl'i. Nie każdy ma chęć poświęcać lata na wbijanie max lvl'a. Dlaczego nie zrobicie Dunegonów też dla mniejszych przedziałów lvl'owych. Oczywiście ze skromniejszym dropem, ale takie cos wniosło by dużo ... Weźmy za przykład Kowalskiego, który chce zacząć przygode z metinem. Rejestruje się, ściąga, instaluje, i gra, na początku, ujdzie, z nadzieją, że jeszcze kilka lvli i pojawi się więcej opcji na rozrywke, ale niestety, takie opcję pokazują się dopiero na dużo wyższym lvly, za nim do którego dojdzie to już zakończy przygode z metinem.
      6. Zmiana sposobu poruszania się Likana, to jest wilk, a nie człowiek, więc tak też niech się porusza. Nie musi cały czas biegać na czterech łapach, ale chociaż co jakiś czas powinien to robić, po czym wracać do wyprostowanej postawy (która jest nienaturalna).

Mam jeszcze milion innych pomysłów, ale przyznam, że nie chce mi się już pisać tych wypocin ... Pozdrawiam.

The post was edited 1 time, last by Karlowaty ().

• a ja mam takie pytanie. Byc moze juz przewinelo sie to na kartach tego tematu ale !
      Chcialbym zapytac gdzie tu logika. JAkis juz czas temu usunieto exp z Generalow a raczej z ich obstawy - komendantow. NAstepstwem tego byl tez fakt ze zadnego komendanta w grocie nie leci exp. Nie prosciej bylo wylaczyc obstwe Generala zamiast wylaczyc exp z komendantow ktorych i tak trzeba bic a nic z tego nie ma? :D chyba ze to celowa polityka aby w Grocie nizszym lvlem szlo ciezej i dluzej a co za tym idzie aby kupowali 2x exp z IS ?
      Mikropłatności 2k19
    • incognitoUNBAN wrote:

a ja mam takie pytanie. Byc moze juz przewinelo sie to na kartach tego tematu ale !
      Chcialbym zapytac gdzie tu logika. JAkis juz czas temu usunieto exp z Generalow a raczej z ich obstawy - komendantow. NAstepstwem tego byl tez fakt ze zadnego komendanta w grocie nie leci exp. Nie prosciej bylo wylaczyc obstwe Generala zamiast wylaczyc exp z komendantow ktorych i tak trzeba bic a nic z tego nie ma? :D chyba ze to celowa polityka aby w Grocie nizszym lvlem szlo ciezej i dluzej a co za tym idzie aby kupowali 2x exp z IS ?
      Pewnie za dużo zabawy z tym, bo komendant i obstawa to to samo i zapewne ciężko jest wyłączyć exp od samej obstawy/respu. Lepiej, że jest tak jak jest niż mieli by coś grzebać i zepsuć exp w całej grocie :phatgrin:
      ZAKOŃCZYŁ GRĘ W 2015 ROKU. :rip:
    • BersercNW wrote:

incognitoUNBAN wrote:

mam tu na mysli wylaczenie calej obstawy aby general wystepowal bez niej :P
      było by to bez sensu tym bardziej, bo generał nadal jest używanym bossem czy to do krętych czy teraz do kart :) Więc zbicie go, było by jeszcze prostsze :)

dla kogo ta obstawa przy tym generale jest problemem ? chyba nie dla tych ktorzy zbijaja go dla kretych lub do misji bo skoro to robia to komendanci nie sa wyzwaniem dla nich tak ? W sumie teraz w grocie jak dlugo holujesz Genka to on wraca wiec nie ma opcji zeby masowo zbierac generaly i na nich expic wiec mogliby wrocic exp z komendantow bo Ci ktorzy nie wbili jeszcze 95 ( nie mam na mysli siebie ) maja przekichane :D
      Mikropłatności 2k19
    • 1. Dodanie dungeonów dla mniejszych lvli kończący się bossem lub metinem, np. dungeon dla 5-10lvli - mobki z m1 które same Cię atakują i aby pojawił się metin lub boss trzeba je wszystkie wybić i za ukończenie dungeonu szansa na drop przedmiotów takich jak atak boga smoków/dłoń przebicia itp, dungeony 15-20lv itd. a nie tylko dla gildii i wysokich lvli, uważam, że coś takiego przyciągnęłoby wielu nowych graczy, każdy gracz mógłby wejść na dungeon w swoim przedziale lvlowym raz na dzień, chyba, że wykupiłby specjalną przepustkę w is'ie, która pozwalałaby na każde kolejne wejście.
      2. Dodanie do dropu/ item shopu specjalnego ' megafonu ' dzięki któremu można by napisać wiadomość na czacie na każde królestwo.
      3. Dodanie wieży demonów dla mniejszych lvli np od lvla 20, gdzie respiły by się moby z m2, a jako boss np. Best Kapitan z którego dropiło by dodanie/zmiana bonów lub jakikolwiek przedmiot z is, i ulepszanie itemów do max x lvla ( 30-35 ) oraz dla większych lvli gdzie respiły by się moby z groty ( myślę, że ten pomysł przyciągnąłby masę nowych graczy ).
      4. Ułatwienie alchemii, ponieważ wbicie legendarnego wybornego kamyka +6 graniczy z cudem, lub możliwość zwiększenia lub nieograniczonej ilości zbierania cor draconis.
      5. Możliwość zmiany channela bez wylogowywania i wpisywania passów na nowo.
      6. Możliwość dodatkowej ochrony konta poprzez dodanie weryfikacji dostępu na stronie poprzez kod sms.
      7. Dodanie domu aukcyjnego co znacznie ułatwiłoby handel i jest to naprawdę mega opcja.
      8. Wprowadznie drobnych zmian graficznych/polepszenie grafiki.
      9. Dodanie zegara pod mini mapką.
      10. Dodanie do item-shopu przedmiotów za punkty honoru/chwały, o których napiszę niżej.
      11. Dodanie osiągnięć za które zdobywałoby się punkty honoru/chwały np. zabicie 100/100 mobów/ złowienie 100/100 ryb/ zabicie 100/100 osób z przeciwnego królestwa, zabicie 100/100 bossów itp, itd, tego rodzaju osiągnięć może być bardzo dużo, tylko wyobraźnia nas może ograniczać, oczywiście po zabiciu tych przykładowych 100 mobów, liczba do zabicia zwiększałaby się do 500/1000 i za każde osiągnięcie zdobywałoby się coraz więcej punktów.
      12. Dodanie m4 gdzie mogliby się teleportować gracze z każdego królestwa i walczyć o punkty honoru/chwały, w środku mapy znajdowało by się neutralne pole, na którym nie można nikogo zabić coś jak w m1 służące do odpalenia rosek/ zbuffowania postaci na które przenosiłoby po każdym zaliczonym dedzie.

Jeśli jeszcze coś mi przyjdzie do głowy - dam znać, a moderatora prosiłbym o dołączenie tego postu do mojego poprzedniego, ponieważ nie mogę go edytować, pozdrawiam

Moderator Voilie:
      Połączyłam posty.

The post was edited 2 times, last by Voilie ().

• Dodanie nagród za WYGRANE wojny gildii/ ustawione zadymy/eventy bitewne itp exp/yang gdyż bijąc się oprócz zabawy traci się odpały (nie muszę mówić ile tego idzie na porządnej zadymie) dwa zachęciło by to graczy do pobicia się co za tym idzie rozruszało by to nawet wymarły server

:)

edit

PS. ta gra w efekcie końcowym ma na celu naparzanie się (oprócz zysków), ale nic do tego nie kieruje, sami gracze muszą takową rozrywkę sobie dostarczyć

The post was edited 1 time, last by cannabis1987 ().