Filmy dające do myslenia ?

• Film

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

• Filmy dające do myslenia ?

Jakie filmy byście polecili, by siedząc przy nich można by się zastanawiać nad samym sobą ?
      Z mojej strony; osobiście przejrzane przeze mnie ;
      Requiem dla Snu,
      Całkiem zabawna historia,
      Sala samobójców,
      Przebudzenie,

Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez PaniScream. ().

• Ode mnie:
      * Powrót (Vozvrashchenie) - film w którym widz rozmyśla o wszelkich jego ukrytych sensach na długo po seansie.
      * Tato - jeden z głębszych polskich filmów, do tego dochodzi świetna gra aktorska, montaż, muzyka (szczególnie piosenka Gintrowskiego z napisów końcowych)
      * Edi - kolejna krajowa produkcja, zmuszająca człowieka do refleksji nad samym sobą, wartością ludzkiego życia et cetera
      * Droga do Guantanamo - realne spojrzenie na jeden z problemów dzisiejszych czasów
      * Amores Perros - pozycja obowiązkowa jeśli chodzi o dawanie do myślenia ; ]

Requim mi osobiście daje tyle do myślenia co opad śniegu zeszłorocznej zimy ; P Nie wiem co wy w tym czymś widzicie : ) Argumenty że jest świetny bo porusza problem uzależnień a gratis do tego jest dobra muzyka mnie nie przekonują. Dla mnie to kolejny, tani owoc amerykańskiej kinematografii : P
    • Oczywiście Requiem dla snu - z moim kochanym Jaredem Leto! - chyba nie muszę mówić, dlaczego..., zresztą - trzeba obejrzeć, aby zrozumieć.
      Sala samobójców - tutaj też ciężko cokolwiek napisać.
      I dość nietypowo... - Galerianki. Film polskiej produkcji (zresztą tak jak Sala samobójców), opowiadający o tytułowych dziewczynach...

Edit:
      Do pana poniżej: temat jest do dyskusji o filmach a nie o gustach, to co napisałam to była tylko drobna dygresja, uważaj sobie ze słowami...

Mejd baj Hedzia :3

Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Katherina ().

• hmmm..

pierwsze co przyszło mi na myśl to "Requiem dla snu". cudowny film, doskonałe podjęcie problemu.. o przedstawieniu tematu nie wspominam - mistrzostwo wg mnie.
      bardzo lubię także "Zieloną Milę", aczkolwiek trawię ją jedynie w wersji anglojęzycznej (nie przepadam za lektorami).

co do dyskusji o "Sali samobójców"... wg mnie ten film ma sens, przesłanie i także daje do myślenia.
      nie jest to puste przedstawienie sytuacji, ale momentami wręcz wsunięcie w widza emocji.
      byłam w kinie ze swoim znajomym - kawał chłopa. po seansie wydawało mi się, że mój towarzysz nie do końca wie co się wokół nas dzieje - tak ogromne wrażenie zrobiła na nim "Sala samobójców".
      oczywiście każdy ma swój gust - znam też takie osoby, które twierdzą, iż "SS" to zwykły film i tak samo go odbierają - jako przyjemne oderwanie się od rzeczywistości i zatopienie w ekranie.
      może jest jeszcze zbyt świeży by móc zostać ujętym tj. inne lepiej znane i uznawane przez szerszą publikę?

pozdrawiam.
      &
    • Yasumi napisał(a):

Zakochany bez pamięci.

Potwierdzam, miejscami można się ewidentnie zagubić w tym co się dzieje na ekranie jeżeli się nie skupimy :D Czasem miałem wrażenia że ten film sam w sobie się zagubił fabularnie, potem miałem wrażenie że on mnie po prostu przerósł czy też źle do niego podszedłem ^^

W każdym bądź razie film daje do myślenia w trakcie i po jego zakończeniu - świetna pozycja pasująca do tego tematu :)
    • Polecam filmy o dziedzinie I - II wojny światowej. Osobiście polecam film "Szeregowiec Ryan" - doskonale stworzony, można zastanowić się nad konsekwencjami niektórych czynów (i takich z życia codziennego), nad sobą, nad życiem.. Niektóre sceny aż budzą w człowieku emocje. Najlepsza ekranizacja wojny, jaką kiedykolwiek widziałem.
    • Napewno Szeregowiec Ryan ale jak masz słabe nerwy lepiej nie oglądaj...
      Tak samo dystrykt..możesz w trakcie rozbeczeć się na cały głos...
      Jeszcze napewno Gdzie jest Nemo tak, nie przesłyszeliście się.
      Czy według was ojciec poświęcający się z powodu głupiego
      syna nie daje do myślenia?Może powinniśmy pomyśleć zanim
      coś zrobimy?Jeszcze jest...hmm..12 małp.
      No to tyle :) .
      @edit Jeszcze oczywiście Zielona mila!
      Ale to tylko dla ludzi o WYYYJĄĄĄTKOOOWYCH nerwach.

GRAFIK|PROGRAMISTA|WEBMASTER
      Prezentacja.

Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez metiko ().

• szczerze powiem ze trudno jest znaleźć film w którym będziesz musiał myśleć o co chodzi, ja polecę 2 książki

Chemia Śmierci Simona Becketta

' Manham. Małe spokojne miasteczko. „Krajobraz pozbawiony zarówno życia, jak i konkretnych kształtów. Płaskie wrzosowiska i upstrzone kępami drzew mokradła”.
      To tu doktor David Hunter szuka schronienia przed okrutną przeszłością. Sądzi, że przeżył już wszystko to, co najgorszego może przeżyć człowiek, sądzi, że wie o śmierci wszystko.

Ale śmierć, „ów proces alchemii na wspak, w którym złoto życia ulega rozbiciu na cuchnące składniki wyjściowe”, wdziera się do Manham. I to w niewyobrażalnie wynaturzonych formach.

Jeszcze nie wiemy, dlaczego Hunter – wybitny antropolog sądowy – zaszył się tu jako zwykły lekarz. Dlaczego odmawia pomocy policji, skoro potrafi określić czas i sposób dokonania każdej zbrodni.

Wiemy tylko, że się boimy. Razem z mieszkańcami Manham czujemy odór wszechobecnej śmierci. Giną młode kobiety, dzieci znajdują makabrycznie okaleczone zwłoki, ktoś podrzuca pod drzwi martwe zwierzęta, ktoś zastawia sidła na ludzi.

Spokojne miasteczko rozsadza strach i nienawiść. Każdy może być ofiarą... I każdy może być zwyrodniałym mordercą...'

i

Sztejer
      Roberta Forysia

'Mówiono o nim, że nadszedł do miasta od północy, prowadząc siwą klacz, uzbrojony w dwa miecze skrzyżowane na plecach. Sęk w tym, że w ludzkim gadaniu, rzadko jest prawda, częściej zaś pół prawda i gówno prawda. Z tą klaczą to akurat - to trzecie... Z mieczami zresztą też. Obrzyn poręczniejszy.

Nazywam się Vincent Sztejer i zabijam dla srebra.

Roboty nie brakuje. Zagładę przetrwały właściwie tylko trzy gatunki: karaluchy, szczury i sukinsyny. Mutanci w chórkach u Najświętszej Panienki też raczej nie śpiewają.
      Za odpowiednią sumkę pakuję się w ten syf i przerabiam cele na nawóz.

Że śmierdzi? Ty co? Nietutejszy? Tak teraz pachnie cywilizacja...'

Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez enek78 ().

• Siedem dusz - prowokacyjny film o żalu i śmierci
      Chłopiec w pasiastej piżamie film o przyjaźni i nienawiści
      czwarty stopień - kosmici a rzeczywistość . Nie smiejcie sie po tym filmie serio sie w głowie poprzewracało od natłoku mysli.
      Zielona mila skazaniec to tez człowiek
      oskar i pani róza mały chłopiec, zapaśniczka oraz dorastanie 10 lat na dobę.
      czas honoru wiem to serial ale prawda jest taka, ze niewielu z nas wie jak tamte czasy naprawdę wyglądały. Że niemcy byli i dobrzy i żli. Ze byli polacy i "polacy" pracujący dla wroga. Jak żyli, jak kochali.
      Pluton tu slowa sa zbędne.
    • ktoś wcześniej wymienił 'Mój przyjaciel Hachiko' . Jako, że naszła mnie ochota obejrzeć film, akurat padło na niego. Jedno co mogę powiedzieć - Gdzie ja mam jeszcze jakieś chusteczki? Film naprawdę porusza. Nie bardzo czytałam jego opis, jednak, gdy pod koniec filmu powiedzieli, że to na faktach.. mój pokój to było jedno wielkie morze. POLECAM JAK NAJBARDZIEJ..
      drugim filmem to na pewno Sala Samobójców. Niektórzy oceniają ten film jakby mieli 5 lat. A, bo to polskie, to na pewno szajs.. Gdyby zajrzeć do niego głębiej, zobaczylibyście siebie lub swoje dzieci za kilka lat. Może oni też będą miały problem taki, jaki miał ten chłopak.. I co zrobicie? :) Radzę się zastanowić dobrze zanim go obejrzycie..
      No i 3 Hooligans. Świetnie pokazuje życie ludzi, którzy mogą w każdej chwili stracić życie chodząc na ustawki.. Nie zdają sobie sprawy, jakie są tego konsekwencje. To kolejny film, przy którym potrzebowałam chusteczek..
      Polecam każdy z w/w filmów. Miłej nocy :)

@@ koniec gry @@