Wiki Metin2.pl

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• massey wrote:

można by było lepiej opisać alchemie smoczych kamieni np. o dostaniu bonusu za koło
      Od mojej propozycji poprawek w tematach poświęconych alchemii minął blisko rok, a aktualizacji doczekała się tylko główna strona, zatem nie spodziewałbym się jakichkolwiek zmian w tych działach wiki zbyt prędko...

Raijuu wrote:

Poszperałem trochę po wiki i nasuwa mi się na myśl kilka poprawek do paru artykułów.

1. Alchemia Smoczych Kamieni
      W sekcji "Statystyki i bonusy" znajdują się linki do 6 kolejnych podstron opisujących alchemię.
      Są zdecydowanie słabo widoczne, przez co osoby mniej zapoznane z wiki mogą nie docierać do istotnych informacji.
      Proponuję zastosowanie jakiegoś koloru, lub stosowną adnotację w tabeli informującą o tym, że można dotrzeć do szczegółowych opisów.

2. Podstrony prezentujące bonusy poszczególnych kamieni alchemii.
      [Smoczy Diament][Smoczy Rubin][Smoczy Jadeit][Smoczy Szafir][Smoczy Granat][Smoczy Onyks]
      Podstrony te z powodu swojego layoutu przytłaczają użytkownika ogromem informacji.
      Trudno się na nich nawiguje z powodu ich obszerności.
      Z wczytywaniem jest analogiczna sytuacja do tej, którą opisałem tutaj.
      Wydaje mi się, że na tych podstronach można by zastosować rozwijanie tabel w podobny sposób, jaki jest widoczny w przypadku strony Zając Wielkanocny.
      Dodam tylko, że mnogość obrazków dodanych w ostatnim czasie do tematu powoduje jeszcze dłuższe wczytywanie tej strony... - wracamy do problemu z przed roku?
      Wytłumaczy mi ktoś kompetentny w jakim celu zostało wstawionych 6 tabelek po 30 obrazków każda, zamiast 6 obrazków przedstawiających 30 kamieni z przezroczystym tłem???
      Próbujecie zabijać przeglądarki, czy wkurzyć użytkowników wiki tempem wczytywania strony z powodu potrzeby pobrania sumarycznie blisko 250 obrazów (w tym 180 z samych tabelek)?

The post was edited 1 time, last by Raijuu ().

• Raijuu wrote:

massey wrote:

można by było lepiej opisać alchemie smoczych kamieni np. o dostaniu bonusu za koło
      Od mojej propozycji poprawek w tematach poświęconych alchemii minął blisko rok, a aktualizacji doczekała się tylko główna strona, zatem nie spodziewałbym się jakichkolwiek zmian w tych działach wiki zbyt prędko...

Raijuu wrote:

Poszperałem trochę po wiki i nasuwa mi się na myśl kilka poprawek do paru artykułów.

W sekcji "Statystyki i bonusy" znajdują się linki do 6 kolejnych podstron opisujących alchemię.
      Są zdecydowanie słabo widoczne, przez co osoby mniej zapoznane z wiki mogą nie docierać do istotnych informacji.
      Proponuję zastosowanie jakiegoś koloru, lub stosowną adnotację w tabeli informującą o tym, że można dotrzeć do szczegółowych opisów.

2. Podstrony prezentujące bonusy poszczególnych kamieni alchemii.
      [Smoczy Diament][Smoczy Rubin][Smoczy Jadeit][Smoczy Szafir][Smoczy Granat][Smoczy Onyks]
      Podstrony te z powodu swojego layoutu przytłaczają użytkownika ogromem informacji.
      Trudno się na nich nawiguje z powodu ich obszerności.
      Z wczytywaniem jest analogiczna sytuacja do tej, którą opisałem tutaj.
      Wydaje mi się, że na tych podstronach można by zastosować rozwijanie tabel w podobny sposób, jaki jest widoczny w przypadku strony Zając Wielkanocny.
      Dodam tylko, że mnogość obrazków dodanych w ostatnim czasie do tematu powoduje jeszcze dłuższe wczytywanie tej strony... - wracamy do problemu z przed roku?Wytłumaczy mi ktoś kompetentny w jakim celu zostało wstawionych 6 tabelek po 30 obrazków każda, zamiast 6 obrazków przedstawiających 30 kamieni z przezroczystym tłem???
      Próbujecie zabijać przeglądarki, czy wkurzyć użytkowników wiki tempem wczytywania strony z powodu potrzeby pobrania sumarycznie blisko 250 obrazów (w tym 180 z samych tabelek)?
      Drogi Raijuu.

Pamiętam doskonale Twoje propozycje co do alchemii, jak i nowego szablonu.
      Wiki realizuje najpilniejsze artykuły, nowości. Wszystko w odpowiedniej kolejności.
      Twoja propozycja nie była na tyle pilna w tamtym czasie. Tym bardziej wiedząc, iż czeka nas aktualizacja alchemii, a dokładniej jej rodzaju.
      Jak już wspomniałam wcześniej Alchemia doczeka się artykułu, jak i nowego szablonu. Pracujemy nad tym.
      Zostanie też dodana informacja o bonusie ''koła''.

Jeśli macie propozycje co do wyglądu artykułu lub szablonu czy zamieszczonych informacji to proszę zamieścić takie propozycje w tym wątku ewentualnie na PW.
      Także bardzo proszę o wyrozumiałość i cierpliwość tym samym zachęcam do angażowania się w Wiki, bo nie tylko Redaktorzy ją tworzą.
      Kontakt: PW|IRC: Nathiel

Opiekuje się mną: @marcinP|Opiekuję się: Dyskusje Jawa.
    • Nathiel wrote:

Drogi Raijuu.

Pamiętam doskonale Twoje propozycje co do alchemii, jak i nowego szablonu.
      Wiki realizuje najpilniejsze artykuły, nowości. Wszystko w odpowiedniej kolejności.
      Twoja propozycja nie była na tyle pilna w tamtym czasie. Tym bardziej wiedząc, iż czeka nas aktualizacja alchemii, a dokładniej jej rodzaju.
      Jak już wspomniałam wcześniej Alchemia doczeka się artykułu, jak i nowego szablonu. Pracujemy nad tym.
      Zostanie też dodana informacja o bonusie ''koła''.

Jeśli macie propozycje co do wyglądu artykułu lub szablonu czy zamieszczonych informacji to proszę zamieścić takie propozycje w tym wątku ewentualnie na PW.
      Także bardzo proszę o wyrozumiałość i cierpliwość tym samym zachęcam do angażowania się w Wiki, bo nie tylko Redaktorzy ją tworzą.
      Staram się być cierpliwy i wyrozumiały. Nie mniej jednak sama przyznasz, że troszkę dużo już wody w Wiśle upłynęło od tamtego czasu...
      Rozumiem też doskonale problemy wynikające z potrzeby aktualizacji alchemii, nie mniej jednak uważam również że pracę zawsze można zaplanować tak, aby w późniejszym terminie wystarczyło tylko dodać pojedyncze elementy zamiast przebudowywać całą podstronę.

Raijuu wrote:

Dodam tylko, że mnogość obrazków dodanych w ostatnim czasie do tematu powoduje jeszcze dłuższe wczytywanie tej strony... - wracamy do problemu z przed roku?
      Wytłumaczy mi ktoś kompetentny w jakim celu zostało wstawionych 6 tabelek po 30 obrazków każda, zamiast 6 obrazków przedstawiających 30 kamieni z przezroczystym tłem???
      Część moich pytań niestety pozostaje nadal bez odpowiedzi...
    • Raijuu wrote:

Witaj, ostatnio zająłem się przebudową tego artykułu. Dziękuję za uwagę, postaram się dopasować tak, by strony ładowały się szybciej. Co do obszerności artykułów dot. Smoczych Kamieni, planuję zastosować odpowiedni szablon. W kwestii merytorycznej jestem otwarty na propozycje.
    • Aktualizacja stron poświęconym alchemii jest zacna.
      Szczególna pochwała należy się za optymalizacje przyspieszające ładowanie - dobra robota!
      Nie mniej jednak, jak to ja, przyczepię się do paru rzeczy:

Na stronie możemy znaleźć:
      Wyróżniamy od 4 do 7 Poziomów (w zależności od Klasy i Jakości): +0, +1, +2, +3, +4, +5, +6
      Trzeba być konsekwentnym albo w jedną stronę i napisać, że wyróżniamy 7 poziomów, ponieważ w przypadku Legendarnych i Mitycznych kamieni Wybornej jakości jest ich 7, albo w drugą - czyli wyróżniamy od 3 do 7, skoro w specyfikacji Surowych, Matowych kamieni wyróżnione są poziomy +0, +1 i +2.

2. Smoczy Diament (jak również pozostałe 5 kamieni)
      Niedostosowane są opcje językowe, zamiast zwiń/rozwiń mamy okazję oglądać w nowych panelach weniger/mehr.
      Domyślnie wszystkie zakładki powinny być zwinięte (poza spisem treści rzecz jasna) - to użytkownik powinien decydować który z kamieni chce oglądać w pierwszej kolejności. Niestety zmuszany jest do zwijania wszystkich zakładek lub przewijania całej strony (z rozwiniętymi wszystkimi zakładkami) zanim dokopie się przykładowo do Mitycznego Diamentu... Owszem, spis treści pomaga w nawigacji, nie mniej jednak jest on mało intuicyjny.
    • Raijuu wrote:

Aktualizacja stron poświęconym alchemii jest zacna.
      Szczególna pochwała należy się za optymalizacje przyspieszające ładowanie - dobra robota!
      Nie mniej jednak, jak to ja, przyczepię się do paru rzeczy:

Na stronie możemy znaleźć:
      Wyróżniamy od 4 do 7 Poziomów (w zależności od Klasy i Jakości): +0, +1, +2, +3, +4, +5, +6
      Trzeba być konsekwentnym albo w jedną stronę i napisać, że wyróżniamy 7 poziomów, ponieważ w przypadku Legendarnych i Mitycznych kamieni Wybornej jakości jest ich 7, albo w drugą - czyli wyróżniamy od 3 do 7, skoro w specyfikacji Surowych, Matowych kamieni wyróżnione są poziomy +0, +1 i +2.
      2. Smoczy Diament (jak również pozostałe 5 kamieni)
      Niedostosowane są opcje językowe, zamiast zwiń/rozwiń mamy okazję oglądać w nowych panelach weniger/mehr.
      Domyślnie wszystkie zakładki powinny być zwinięte (poza spisem treści rzecz jasna) - to użytkownik powinien decydować który z kamieni chce oglądać w pierwszej kolejności. Niestety zmuszany jest do zwijania wszystkich zakładek lub przewijania całej strony (z rozwiniętymi wszystkimi zakładkami) zanim dokopie się przykładowo do Mitycznego Diamentu... Owszem, spis treści pomaga w nawigacji, nie mniej jednak jest on mało intuicyjny.

1. Tutaj przyznaję rację, poprawiłem to i obecny opis powinien być już w porządku.
      2. Tutaj panele oczywiście zostały przetłumaczone, a także zastosowałem domyślne zwijanie zakładek. Niemniej zastanawiałem się czy nie zostawić jedną zakładkę domyślnie otworzoną. Myślałem też o funkcji zwijaniu i rozwijaniu jednym przyciskiem wszystkich tabel, ale do tego trzeba by opracować funkcję w Javascript. Zapraszam do dyskusji.
    • Tiernan wrote:

1. Tutaj przyznaję rację, poprawiłem to i obecny opis powinien być już w porządku.
      2. Tutaj panele oczywiście zostały przetłumaczone, a także zastosowałem domyślne zwijanie zakładek. Niemniej zastanawiałem się czy nie zostawić jedną zakładkę domyślnie otworzoną. Myślałem też o funkcji zwijaniu i rozwijaniu jednym przyciskiem wszystkich tabel, ale do tego trzeba by opracować funkcję w Javascript. Zapraszam do dyskusji.
      1. Opis jest już zrozumiały i zgodny ze stanem faktycznym - to mi się podoba :)

2. Super! Moim zdaniem wszystko jest już klarowne.
      Pomysł z rozwinięciem pojedynczej zakładki pozostawia podstawowe pytanie - którą zostawić rozwiniętą. Każdy użytkownik wiki będzie chciał sprawdzić statystyki różnych kamieni, nie mniej jednak na chwilę obecną największą popularnością będzie cieszyła się Mityczna, Matowa alchemia (można też przeprowadzić ankietę na forum która by zobrazowała jakiej jakości kamienie są w zasięgu finansowym większości graczy i tym sposobem wyłonić zwycięską kategorię). Osobiście bym pozostawił wszystkie zakładki pozwijane i dodał tylko przycisk rozwiń/zwiń wszystkie, nie mniej jednak ktoś decyzyjny w kwestiach UI wiki może stwierdzić inaczej.
      Kwestia JavaScript jest całkiem prosta, z tego co widzę są już użyte funkcje "collapseTable", więc wystarczy dopisać funkcję "collapseAll" wywołującą "colapseTable" dla wszystkich tabel po kolei i spiąć z przyciskiem/tekstem.
      Ewentualnie można też pokusić się o bardziej finezyjne rozwiązanie polegające na rozwijaniu i zwijaniu sekcji, np. alchemii Legendarnej. Wówczas można by umieścić tekst "zwiń sekcję"/"rozwiń sekcję" obok nagłówka i spiąć przykładowo "collapseLegendary" z funkcją przewijającą stronę do odpowiedniej sekcji (w tym wypadku do alchemii Legendarnej).
      Nie mniej jednak to jest tylko moja subiektywna ocena, może ktoś inny będzie miał jakieś ciekawsze sugestie.

The post was edited 1 time, last by Raijuu ().

• Django wrote:

Kiedy w końcu zostanie dodana na wiki szczelina czasu i przebudzenia razem z całą resztą?
      Wydaje się, że niezbyt szybko...

Gdyby ktoś był zainteresowany dodaniem parametrów broni, zbroi i hełmów na lvl 96 na naszej wiki,
      to wszystkie informacje już są dostępne na jednej z równoległych wiki - tym razem włoskiej:
      it-wiki.metin2.gameforge.com/index.php/Pagina_principale
      Wyglądają na rzetelnie przygotowane