Wiki Metin2.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

• Monia1993 napisał(a):

Gr4cZ napisał(a):

Zawsze może być lepiej ;) ale w tym przypadku ktoś musi być bardzo wybredny :) jest git i szacun za cierpliwość i starania włożone za utrzymywanie wiki metin2 :D

Utrzymanie jak gracze tam dane uzupelniaja a nie team.Jak zawsze wszystko gracze ma :gryzie: ja robic!!!parodia uroki polskie teamu

W przypadku takich wypowiedzi, utwierdzam się w przekonaniu, że niektórzy, nie mają chyba zbytniego pojęcia co to jest wiki.
      Strony oparte na systemie wiki web 2.0, z założenia takie właśnie mają być, by każdy użytkownik, mógł uczestniczyć w tworzeniu bazy "danych".
      Najbardziej znanym przykładem jest oczywiście, zwykła wikipedia, gdzie działa dokładnie ten sam system. To nie założyciel wprowadza opisy do poszczególnych haseł, ale sami użytkownicy, dzieląc się swoją wiedzą z innymi.

A tak na marginesie, osobiście, jeśli chodzi o wiki odnoszące się do gier mmo, to uważam je akurat za zbędne, bo "podawanie na tacy" gotowych rozwiązań, zabija podstawy takich gier czyli odkrywanie. Tym samym jest to kolejny aspekt, zabijający kreatywne myślenie ludzi, którzy bazują jedynie na gotowcach - dobrze, że wcześniej takich cudów nie było, bo by nas ewolucja ominęła ;)
    • @Vathavar

Weź pod uwagę, że polski metin (i nie tylko) jest cały czas bardzo niedopracowany ;p Często misje, polecenia itp. są słabo sprecyzowane (mistyki=ezoty?) przez co ludzie nie mogą się połapać o co twórcy gry chodziło. Wiki wiele tych problemów rozjaśnia. Podam kolejny przykład. Światynny szal, tłumaczenie księgi klątw, doktryna - w misji pisze, że należy ubijać potwory w światyni - a te itemy dropią tylko z niektórych ezotów. Wiki takie problemy często rozwiązuje ;]

Zgodze się z Tobą jednak, że ludzie coraz częściej idą na łatwizne i "chcą mieć wszystko podane na tacy". Uważam jednak, że wiki jest potrzebna dopóki projekt metin2 stanie się wersją finalną (hahaha - przewidywana data CUDU: 3099 rok).
    • Vathavar napisał(a):

Monia1993 napisał(a):

Gr4cZ napisał(a):

Zawsze może być lepiej ;) ale w tym przypadku ktoś musi być bardzo wybredny :) jest git i szacun za cierpliwość i starania włożone za utrzymywanie wiki metin2 :D

Utrzymanie jak gracze tam dane uzupelniaja a nie team.Jak zawsze wszystko gracze ma :gryzie: ja robic!!!parodia uroki polskie teamu

W przypadku takich wypowiedzi, utwierdzam się w przekonaniu, że niektórzy, nie mają chyba zbytniego pojęcia co to jest wiki.
      Strony oparte na systemie wiki web 2.0, z założenia takie właśnie mają być, by każdy użytkownik, mógł uczestniczyć w tworzeniu bazy "danych".
      Najbardziej znanym przykładem jest oczywiście, zwykła wikipedia, gdzie działa dokładnie ten sam system. To nie założyciel wprowadza opisy do poszczególnych haseł, ale sami użytkownicy, dzieląc się swoją wiedzą z innymi.

A tak na marginesie, osobiście, jeśli chodzi o wiki odnoszące się do gier mmo, to uważam je akurat za zbędne, bo "podawanie na tacy" gotowych rozwiązań, zabija podstawy takich gier czyli odkrywanie. Tym samym jest to kolejny aspekt, zabijający kreatywne myślenie ludzi, którzy bazują jedynie na gotowcach - dobrze, że wcześniej takich cudów nie było, bo by nas ewolucja ominęła ;)

Wikipedie do takiego czego porownujesz aha i tam jak ktos cos bledneg wpisze to usuwaja a na wiki waszym z rok bledne informacje sa i nadal sie znajduja.zapewne posta usniecie bo prawda kole w oczy.
    • Monia1993 napisał(a):

na wiki waszym z rok bledne informacje sa i nadal sie znajduja.
      No tak... Na Wiki jest nas dwóch, a stron (patrz screen):

I My mamy sami dopilnować wszystkiego?
      Tak samo jest w Grze. GM tez nie widza wszystkich przewinień, więc gracze je zgłaszają na Support i wtedy mogą działać. Na Forum nieregulaminowe posty są zgłaszane funkcją Zgłoś lub na PW, a błędy na Wiki nikt nie raczy zgłosić, bo po co... Wiki to dno i jest zbędna... I najlepiej tylko narzekać na Team, że nic nie robi...

Na Wikipedii działa więcej wolontariuszy i dodatkowo Userzy też pomagają np. edytują błędne info albo zgłaszają je do Redakcji. Ja jakoś nie dostałem ani jednego maila o jakimkolwiek błędzie na Wiki...
    • Proponuję wytłumaczyć niektórym co to jest 'wolontariat', i że opieka nad Wiki / GM / Moderator / Skryba nie wiąże się z zarobkiem :)

Na poprzedniej stronie wypisałem problem z podanym 'dropem' na Wiki. Można to poprawić, bo naprawdę jest to w niektórych momentach irytujące.

Monia, napewno 1993? A nie czasami 2003? ^^
      Wybacz... :dead:
    • Abramowicz napisał(a):

Proponuję wytłumaczyć niektórym co to jest 'wolontariat', i że opieka nad Wiki / GM / Moderator / Skryba nie wiąże się z zarobkiem :)

Na poprzedniej stronie wypisałem problem z podanym 'dropem' na Wiki. Można to poprawić, bo naprawdę jest to w niektórych momentach irytujące.

Monia, napewno 1993? A nie czasami 2003? ^^
      Wybacz... :dead:

Ja nie pisze ze kasa.Tobie polecam znaczenie slowo wolontariat i jesli czasu sie nie ma na wolontariat to sie rezygnuje proste.Nasza wina ze 2 osoby sa co wiki nadzorowac maja i pilnowac nie!!!
    • Bencyl napisał(a):

Damel4 jest to tam z tej racji, że każdy gracz może edytować wiki. Było to już wielokrotnie przypominane. Jeśli ktoś ma konto na wiki to można edytować i poprawić. Po za tym jak jest tam artykuł, który jest już poprawnie napisany i nic tam dopisywać nie trzeba, redaktor lub opiekun wiki może zablokować edycję. Tak powinno się robić na każdym wyczerpanym artykule.

Ja wiem że każdy może edytować wiki i wiem, że to jakaś osoba pierwsza lepsza zrobiła ale ja tylko pokazałem błąd ;)
    • Mahrid napisał(a):

Zobacz Monia1993, zamiast wyżalać się w tym temacie, że na Wiki są błędy i nic nie robimy, mogłabyś już wiele poprawić ;) Ale przecież po co :)

Tylko ze ja wolonotariatu nie sprawuje tylko wy na to sie pisaliscie.Jesli czasu nie macie lub rady nie dajecie to wypiszcie sie proste.Poza bledami wkurza brak uprawnien.
    • KAMIENNA MAŁPA

Zioło Z Normalnych Małp, Medal Konny, Krwawy Miecz, Smocza Zbroja Płytowa, Magiczny Dzwon, Wachlarz Feniksa, Żebrowy Nóż, Szata Zachodniego Nieba, Ubranie Zabójcy, Stalowy Robaczy Dzwon, Mistyczna Zbroja Płytowa, Łuk Kolczastego Liścia, Lodowa Iglica, Kamień Duchowy, Kamień Liderów.

Kamień liderów
      Pochodzenie:

Umarły Rozpruwacz, Zjawa Żółtego Tygrysa , Dziewięć Ogonów .
    • Monia1993 napisał(a):

Mahrid napisał(a):

Zobacz Monia1993, zamiast wyżalać się w tym temacie, że na Wiki są błędy i nic nie robimy, mogłabyś już wiele poprawić ;) Ale przecież po co :)

Tylko ze ja wolonotariatu nie sprawuje tylko wy na to sie pisaliscie.Jesli czasu nie macie lub rady nie dajecie to wypiszcie sie proste.Poza bledami wkurza brak uprawnien.

O droga pani się chyba za bardzo zapędziła w swoich wywodach, nieprawdaż?
      Wolontariat jest poświęceniem ilości swojego wolnego czasu dobrowolnie na pewien cel. Tak się składa, iż też jesteśmy ludźmi pracującymi /uczącymi się/posiadającymi rodziny i nie będziemy spędzać całego życia przed monitorem, bo pani Monia1993 się coś nie podoba. Wybacz droga koleżanko, ale gdyby nie te osoby nie miałabyś nic. Więc jeśli masz zamiar dalej tak krytykować, to proszę przestań, bo widać jeszcze mało o życiu wiesz.
      Jeśli natomiast chcesz zwrócić uwagę na jakiekolwiek błędy, zamiast robić niepotrzebny szum wokół własnej osoby - od tego jest ten wątek.

Wniosek: Łatwiej skrytykować wszystko i zmieszać z błotem niż samemu ruszyć palcem. Ot mentalność niektórych.
    • Underdog czemu mam nie porównywać?
      Wiki to wiki - ten sam system użyty zarówno tu, jak i przy robieniu kilkuset innych serwisów, gdzie podstawowym, założeniem jest, iż to użytkownicy zamieszczają informację, a nie założyciele - gdyby to zespół metina miał, taki serwis tworzyć i wypisywać tam wszelkie informacje, wtedy by nie było to już wiki, tylko zwykła "encyklopedia".
      A co do samej poprawności informacji, to cóż, niestety Cię zmartwię, ale na samej słynnej wikipedii jest tyle głupot wypisanych, że to głowa mała. Dużo ludzi posiłkuje się wiedzą wyłącznie stamtąd, wbijając sobie do głowy często informacje całkowicie nieprawdziwe, ale to już jest wkalkulowane ryzyko serwisów wiki (słynnym przypadkiem była np postać Henryka Batuty - był dokładny jego życiorys, zasługi dla Polski itp... tyle, że taka osoba nigdy nie istniała, informacja wisiała bardzo długo, została usunięta, dopiero jak jedna z gazet o tym napisała).
      Z czasem każde hasło jest poprawiane, tak samo jak i na na metinowym wiki. Wszystkiego na raz, zrobić się nie da i kontrolować każdego wpisanego tam wyrazu inaczej musiało by być tam tylu moderatorów ile osób, które zechcą coś wpisać, by nadążać każde błędne zdanie poprawiać w kilka sekund.