Wiki Metin2.pl

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Wiki Metin2.pl

W tym wątku chcielibyśmy poznać Wasze opinie na temat funkcjonowania Wiki.
      Temat ma służyć DYSKUSJI na temat Wiki, możecie tutaj pisać: co Wam się podoba, jakie zmiany byłyby Waszym zdaniem dobre, co dodać itp.
      Liczymy na ciekawe pomysły i konstruktywną krytykę. Razem możemy ulepszyć Wiki projektu Metin2.pl.

Opiekun Wiki
      Kembix

The post was edited 2 times, last by Kembix ().

• Zdarzyło mi się to pierwszy raz, a otwieranie skrzyń mroku można w moim przypadku zacząć liczyć w tysiącach.

wiki.metin2.pl/index.php/Skrzynia_Mroku

Do poprawy. Dodam jeszcze, że przepustką można handlować :)

Temat otwarto ponownie, może się wam przysłuży - Nautilus
      "gdzieś tam słychać cichy płacz, nie dla Ciebie jest ta gra..."

The post was edited 1 time, last by Nautilus ().

• a poza tym moderatorzy wiki często usuwali poprawne zmiany w opisach dropu co zniechęcało ludzi do wprowadzania poprawek, raz po podwójnym usunięciu jednej mojej prawidłowej zmiany wkurzyłem się i napisałem do moda, żeby nie usuwał, to dostałem w odpowiedzi że na niemieckiej wiki tego nie ma w dropie :rofl:
      na wiki jest po prostu ogrom potrzebnych zmian, niestety wszystko to jest czasochłonne i ludzie wymiękają, tak samo i ja :D
      Metin 2 wojownik 110lv ON Diumar S55(Agronas S9)
      Gildia Seer
      HospesHostis + Seer = DemonyWojny
      Diablo 3 barbarzyńca 60lv+16 OFF (podbija inferno)
    • DarkLuk, bez konkretnych dowodów albo oparciu na innej wiki ciężko nam cokolwiek zaakceptować, bo prawdę mówiąc w ten sposób można trollować i dodawać nieprawdziwe informacje. Gram aktywnie ale nie jestem w stanie sprawdzić wszystkiego, screeny/filmy od was są dowodem, niekoniecznie inna wiki (chociaż niemiecka i czeska są na bardzo dobrym poziomie).
    • tylko że dodawanie SS to dodatkowa robota... jakby mało pracy było przy samym uzupełnianiu info
      jak się dodaje bodzia czy kamień duchowy do dropu z bossa z nowej mapy, gdzie notorycznie to dropiło na początku, teraz to trochę mniej, a notorycznie takie info się usuwa , bo na niemieckiej wiki tego nie ma, to może tylko świadczyć o tym, że modem na wiki jest osoba nie posiadająca nawet 90lv skoro wzoruje się tylko na niemieckiej wiki, na której też był ogrom błędów i nie prawidłowości, bo korzystałem też niej i wiem. Później nie dziwota że klika się na bossa na wiki, a tam zero dropu, albo jeden czy dwa itemy, na 50 możliwych do zdobycia z niego. nie piszę tylko w swoim imieniu, bo jak jeszcze bawiłem się na wiki w poprawki, lubiłem obejrzeć też co inni zmodernizowali, widziałem nieraz prawidłowe poprawki co do dropu które były usuwane przez modów, po czym też inni użytkownicy na forum żalili się że nie będą edytować bo i tak wszystko jest kasowane... a teraz jest to co jest... po wykruszały się osoby które cokolwiek edytowały, bądź się zniechęcili, starzy opiekunowi nie nadążają z poprawkami których jest zbyt wiele do wprowadzenia, a następców czy nowych członków nie widać... wystarczy wejść na wiki, wybrać ostatnie zmiany, a tam nawet po po 5-7 dni bez jakichkolwiek zmian...
      Gildia Seer
    • Osobiście nie cofałam żadnej edycji bossów z map +90. Z tego co piszesz, najprawdopodobniej nie rozumiesz działania wiki. Każda edycja użytkownika nie jest automatycznie akceptowana, redaktor musi zaakceptować bądź nie daną wersję artykułu, to takie zabezpieczenie przed wandalami.
      Nie bez powodu mam taki a nie inny napis w sygnaturze, skoro ktoś ma problemy z edycją na wiki, zawsze może mi na PW podesłać. ;)

edit: sprawdziłam przed chwilą wszystkie artykuły z potworami z map od 90 poziomu, nie ma nic do akceptacji.

The post was edited 1 time, last by Laburra ().

• a ja nie pisałem że to Ty robiłaś, robiła to osoba płci brzydkiej, a działanie wiki znam bardzo dobrze, zobacz kto dodał większość ss wyglądu mobków z wyspy ;) nie rzucam nikami, bo po co... ta osoba dalej zapewne jest w składzie od spraw wiki, chodź już nie aktywna. Mimo kiepskiej wiedzy na temat metina, robiła dużo poprawek , jakby powiedzieć najwięcej i zapewne więcej wniosła dla tej strony niż Ja, Ty i Kembix razem wzięci.
      nie masz co sprawdzać, przeczytaj wyraźnie mój post, pisze właśnie o tym. Dużo poprawek wiki wchodziło po wejściu smoczego przylądka, ja nie edytuje już na wiki od paru miesięcy, po nieskończonej stronie z smoczą alchemią, aczkolwiek brak tam tylko kilku SS kamieni.
      Ja bym na Waszym miejscu wstawił artykuł na stronę główną, żeby był widoczny, a nie szukany przez wyszukiwarkę, nie każdy wpisuje alchemia i szuka mu artykuł... widzę że po długim czasie jest już zakładka z mobkami +100 aczkolwiek sporo ich brakuje i są błędy... kiedyś chciałem to zrobić i pouzupełniać, ale nic nie mogłem bo brakowało uprawnień w zbyt dużą ingerencje w stronę.
      któryś z patchów zmienił nazwy bossów na zboczu gautama na inny, np trupia twarz ma inną nazwę... nie dziwne bo drop z niej nie był taki sam jak z każdej trupiej a wygląda jak brutalna, ale drop też się nie zgadza... dlatego wymyslili jeszcze inną nazwę, podobnie też zrobili z se rangiem i jin hee, to nie są moby z M1 tylko inne, więc mają swoje nowe nazwy
      na setki osób mijających te bossy, nikt nie zmienił na wiki ich nazwy... a czemu ? pisałem wyżej.
      Gildia Seer

The post was edited 1 time, last by DarkLuk ().

• Przy okazji zaglądając w tym temacie dopisze, że drop z Razadora jest do poprawy.
      Oprócz pasa lnianego i skórzanego dropi również:
      - pas mądrości
      - pas przepychu

Co do pasa Dusz potwierdzić w 100% nie mogę, owego pasa z Razadora ani Nemery nie widziałem :)

Co do wiki jest masa błędów, ale niestety brakuje sprawnego systemu poprawiania ich, patrzenie na inne wersje wiki mija się z celem.
      Brakuje w Teamie nowych doświadczonych graczy, mających dużą wiedzę dotyczącą gry, stale ją poszerzając z własnego doświadczenia. Przede wszystkim inicjatywy do wprowadzenia nowych informacji, bądź poprawienia błędów na wiki.

Nie rozumiem natomiast jednego, dlaczego Gameforge podczas wprowadzenia nowego patcha nie prześle do Polskiego Teamu info dot. dropu. Rozumiem gracze mogą mieć niespodziankę i fajnie jak sami odkryją co z nowego bossa leci. Lecz drop z Razadora i Nemere od razu pojawił się na wiki lecz nie kompletny.
      Kończę grę.
      Zainteresowany eq, pw lub GG
      : 9118372

• pikus123 wrote:

Ja również mam coś do poprawy na wiki ulepki potrzebne do ulepszania rubinowego naszyjnika na +8 to niebieska perla i 2 futra yeti + a nie zwykłe bez + :)

Theord wrote:

Przy okazji zaglądając w tym temacie dopisze, że drop z Razadora jest do poprawy.
      - pas mądrości
      - pas przepychu

Poprawione.

Theord, co do reszty Twojej wypowiedzi, nie odniosę się do niej, nie lubię się powtarzać... ;)
    • Laburra wrote:

pikus123 wrote:

Ja również mam coś do poprawy na wiki ulepki potrzebne do ulepszania rubinowego naszyjnika na +8 to niebieska perla i 2 futra yeti + a nie zwykłe bez + :)

Theord wrote:

Przy okazji zaglądając w tym temacie dopisze, że drop z Razadora jest do poprawy.
      - pas mądrości
      - pas przepychu

Poprawione.

Theord, co do reszty Twojej wypowiedzi, nie odniosę się do niej, nie lubię się powtarzać... ;)

Chyba nikt z nas tego nie lubi a większość postulatów kierowanych do teamu jest stale wałkowanych i odbijają się bez echa (nie kieruję tego bezpośrednio do ciebie Laburra tylko do całego teamu więc bez urazy). Co do wiki to pomimo wielu błędów jest nadal bardzo pomocna, a jeśli informacje w niej zawarte miały być wysyłane z "góry" to aktywność ta straciła by sens bo z tego co wiem Wiki to strona która była tworzona dla graczy właśnie przez graczy (tych bardziej doświadczonych). Z resztą chyba to miłe zaskoczenie jeśli dropniecie coś o czym nikt inny nie miał pojęcia. Nie mniej jednak szkoda że współpraca Gracz :arrow: Team w każdym aspekcie (nawet tak błahym jak WikiMetin) pozostaje nadl nieudana i wciąż pozostawia do wiele do życzenia.

GG: 15706043
    • wiki.metin2.pl/index.php/Lista_misji
      Odszyfruj List do Bandy Czerwonych
      Jeżeli chodzi o nagrodę w postaci doświadczenia to jest mały błąd. Dokładna liczba otrzymanych punktów doświadczenia to: 52.310.000

Chciałbym jeszcze pozwolić sobie na skomentowanie dropu tych 10 Łusek Oin. Tragedia... Ubijałem tylko Generała Kappa. Przedstawię Wam liczbę bossów, ilu musiałem ubić żeby zdobyć jedną łuskę Oin. Mianowicie przedstawia to się tak: 91, 14, 12, 62, 128, 156, 61, 1, 129, 166. Każda następna cyfra jest to liczba bossów ubitych żeby dropnąc kolejną łuskę. Łącznie: 820 bossów!!! Poziom trudności w ubijaniu bossa nie był zbyt duży, dlatego aż chciało się bić, mimo tak lipnego dropu przedmiotów do misji. Dodatkowo pełno kamieni duchowych, nowej biżuterii ze skrzyń mroku, zwojów błogosławieństwa i innych :) Tylko teraz pytanie, czy warto? xD Osobiście robię to tylko z nudów, bo i tak % expa nie otrzymuję.
      Wzmocnij siły I
      Nie wiem czy takie informacje są umieszczane na wiki.metin2.pl, ale w razie czego podsyłam ss. Misję można dopiero zacząć na 93 poziomie postaci.

Nie jest to może temat do dyskusji odnośnie misji, ale coś czuję, że następna misję to wykonam za kilka ładnych miesięcy - Polifem, ciężki boss do ubicia w pojedynkę...
      "gdzieś tam słychać cichy płacz, nie dla Ciebie jest ta gra..."
    • Theord wrote:

- pas mądrości
      - pas przepychu

Co do pasa Dusz potwierdzić w 100% nie mogę, owego pasa z Razadora ani Nemery nie widziałem :)

Co do wiki jest masa błędów, ale niestety brakuje sprawnego systemu poprawiania ich, patrzenie na inne wersje wiki mija się z celem.
      Brakuje w Teamie nowych doświadczonych graczy, mających dużą wiedzę dotyczącą gry, stale ją poszerzając z własnego doświadczenia. Przede wszystkim inicjatywy do wprowadzenia nowych informacji, bądź poprawienia błędów na wiki.

Nie rozumiem natomiast jednego, dlaczego Gameforge podczas wprowadzenia nowego patcha nie prześle do Polskiego Teamu info dot. dropu. Rozumiem gracze mogą mieć niespodziankę i fajnie jak sami odkryją co z nowego bossa leci. Lecz drop z Razadora i Nemere od razu pojawił się na wiki lecz nie kompletny.

nam dropnal takowy pas z razadora i komus na innym serwie tez lecz wstrzymalbym sie z edycja poniewaz bylo to jak nie dropily ulepszacze na pasy klasowe ....
      obecnie nie dropnal (zarowno wtedy jak i teraz byla to ogromna ilosc ubitych bossow)
      sell zmianki dodania 5 b itp
    • Fajnie jakbyście wrócili do starego image wiki, te notoryczne rozwijanie artykułów jest upierdliwe... bizu wciśnięte w dział inne który trzeba rozwijać, sam miałem ostatnio problem żeby bizu znaleźć... Moim zdaniem przedobrzyliście ;)
      Gildia Seer
    • DarkLuk wrote:

Fajnie jakbyście wrócili do starego image wiki, te notoryczne rozwijanie artykułów jest upierdliwe... bizu wciśnięte w dział inne który trzeba rozwijać, sam miałem ostatnio problem żeby bizu znaleźć... Moim zdaniem przedobrzyliście ;)

Pracuję nad nową wersją strony głównej - sam mogłeś zobaczyć :>

BTW dzięki za zgłoszenie tamtego linka, dziwne ktoś ma poczucie humoru co do rejestrowania domen.
    • Jarcys był opis bez skazy czy obrona w rubinie, nie ochrona jak to teraz jest, to wynik modernizacji strony przez moderatorów Wiki którzy poprawiają artykuły graczy, akceptują je, bądź nie, w tym alchemie którą robiłem, a drugi raz tego nie będę poprawiał:D kiedyś poprawiałem czas trwania jednego z petów którego trafiłem w szkacie, poprawiałem go x 3 a oni 3 x usuwali moją poprawkę, z pretensjami że opis peta jest inny. za dużo Polska Wiki wzoruję się na Niemieckiej Wiki. jak czegoś nie ma na niemieckiej Wiki a wstawisz na Polską, musisz z tym się liczyć że tego nie zaakceptują.
      Felicita strona główna jest cały czas moderowana przez kembixa i szykowana pewnie pod nowy dodatek do gry, wiele działów nie ma na pierwszy rzut oka bo są pozwijane, musisz porozwijać poszczególne działy i tam są rozszerzenia.
      Gildia Seer