Wiki Metin2.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

UWAGA!
    Przestrzegamy przed ujawnianiem adresów e-mail innym graczom, które są powiązane z Waszymi kontami w grze!
    W ten sposób potencjalny włamywacz będzie próbował przysłać Wam wiadomość z portalu Gameforge.com o utworzeniu globalnego konta i tym samym przejmie dostęp do WSZYSTKICH WASZYCH KONT zarejestrowanych na tym samym adresie pocztowym.

Support w takich wypadkach nie będzie udzielał wsparcia.

• Wiki Metin2.pl

W tym wątku chcielibyśmy poznać Wasze opinie na temat funkcjonowania Wiki.
      Temat ma służyć DYSKUSJI na temat Wiki, możecie tutaj pisać: co Wam się podoba, jakie zmiany byłyby Waszym zdaniem dobre, co dodać itp.
      Liczymy na ciekawe pomysły i konstruktywną krytykę. Razem możemy ulepszyć Wiki projektu Metin2.pl.

Opiekun Wiki
      Kembix

Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez Kembix ().

• Odkąd tam Mahrid wszedł na redaktora to wszystko ładnie. Proponowałbym jeszcze do poszczególnych map dodać tam linki lub odnośniki do poradników na forum na temat nich. Np. gdy jest cały opis Czerwonego Lasu, to wrzucić tam link z poradnikiem nt. czerwonego lasu, który jest na forum.
      Do tego jeszcze posprawdzać parę informacje bo są napisane błędy, aczkolwiek jest ich mało.
      Teraz z wiki można sporo się dowiedzieć i dobrze :)
    • Wiki jest bardzo przydatna, każdy znajdzie tu coś czego nie wie o grze. Jest przejrzyście. Troszkę małych błędów się znajdzie no ale ktoś je tam zawsze w końcu wyeliminuje. + dla nowych graczy.
      Dla mnie tak naprawdę można by ją usunąć. Nie, że coś z nią jest nie tak tylko to już nie to samo co kiedyś. Każdy dochodził do wszystkiego sam lub pytał się kolegów co z nimi grał. A teraz każdy wszystko ma na tacy, każdy wie co gdzie i jak. Nie ma żadnych tajemnic, trudności związanych z grą. Popatrzcie na samego smoka, nowy patch.
      w 3 dni wszyscy wiedzieli co tam zrobić, co dropi, jak ubić itp.
      Trochę daleko zeszliśmy od tego fajnego metinka co był jeszcze 2 lata temu..
    • Undertaker18 napisał(a):

Strona jest świetna ale można by dorobić tam ile zadają obrażenia np. smoczego wiru na G1 i wszystkich skilli i ile dodaje np. silne ciało na m1 ;)

Słaby oczywiście pomysł.Dlaczego? Z inną bronią, z różnymi punktami statusu DMG będą się różniły, więc nie ma sensu czegoś takiego robić.
      Co do tego silnego ciała jest podobnie czym większy lvl tym więcej daje defa.

Co do tematu. bardzo pomocna strona, zwłaszcza początkowi gracze mogą się dużo dowiedzieć, ale nie tylko, bardziej zaawansowani gracze także mogą z niej zaczerpnąć ciekawych i pomocnych informacji. Trzeba jeszcze wyeliminować trochę błędnych informacji, ale wszystko po kolei i wtedy wiki będzie na pewno jeszcze bardziej przydatna niż jest teraz.

Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Xako ().

• Undertaker18 napisał(a):

i ile dodaje np. silne ciało na m1

Jest to napisane.
      wiki.metin2.pl/index.php/Silne_Cia%C5%82o

Wiki.metin2.pl napisał(a):

Przy początkowym rozwoju umiejętności nie ma zbyt dużych efektów, lecz gdy osiągnie ona poziom Mistrza dodaje nam około 117 obrony.
      Dopatrzyłem się jeszcze jednego błędu. Np. na stronie z mobem (np. przekl. nieb. wilk) jest napisane, że dropi z niego FMS, a na stronie o FMS nie ma napisanego, że dropie z przekl. nieb. wilka (chyba nadal tak jest)
    • Strona pomocna jeżeli chodzi o ulepszacze i wartości itemów. Jednak wszystkie wpisy związane z 'dropem' są bardzo niedopracowane. W większości jest tak, że jak wejdziemy np w item o nazwie (wymyśle) Szary Worek to w opisie tego itemu dropi np z 2 moobów, a można doszukać się jeszcze kilku innych którzy nie są podani. Mogę poszukać przykładów, zaraz wkleje coś. Wiele razy tak miałem. Ale oprócz tego 'dropu' strona bardzo pomocna :)

____
      edit: wrzucam przykłady

Dziki Pies ma wypisany drop Srebrnej branzolety. Po czym wchodząc w Srebrną branzoletę nie mamy wypisanego Dzikiego Psa.

Trujący Pająk ma wypisany drop Oceanicznego wachlarza. Po czym wchodząc w Oceaniczny wachlarz nie mamy wypisanego Trującego Pająka.

Czasami zawiodłem się na tym dropie bo wiele razy szukałem co z czego dropi :)

Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez Abramowicz ().

• Bardzo ładnie zrobione i przejrzyście zrobione te wiki...z paroma zastrzeżeniami... Badanie biologa z księgami klątw...tam jest napisane by dropnąć kamyczek na zakończenie tych ksiąg udać się do Mrocznej Świątyni i zabić Elit.Ezot.Fanatyków ; Elit.Ezot.Wojowników i Eli.Ezot.Dowódców ... I to jest błąd który nie został uaktualniony ponieważ dropi z Ezot.Dręczycieli i Wysokich Dręczycieli ;)) właśnie dzięki tej wiki siedziałem 2 dni w tej świątyni póki ktoś mi nie powiedział że trzeba bić te Dręczyciele ;P ... niektóre artykuły nadal nie są uaktualnione więc proszę o zrobienie tego by ludzie nie popełniali takich błędów ;)) Proponuję też odzielny dział z misjami pt " Misje Biologa" by było też przejrzyście z screenami rzeczy do dropienia ;)) druga sprawa od strony wizualnej dotyczącej umiejętności...wojownicy mają zrobione screeny skilli od początkowego do P co ładnie prezentuje i daje motywacje do robienia tej postaci...szkoda że większość postaci też nie porobionych takich screenów co by zachęcało ludzi do grania róznymi postaciami ;)) Na razie tyle z mojej strony jak znajde coś to napisze ;))
      Imirian - 75 lvl archer
    • MrZwierz napisał(a):

Wiki jest bardzo przydatna, każdy znajdzie tu coś czego nie wie o grze. Jest przejrzyście. Troszkę małych błędów się znajdzie no ale ktoś je tam zawsze w końcu wyeliminuje. + dla nowych graczy.
      Dla mnie tak naprawdę można by ją usunąć. Nie, że coś z nią jest nie tak tylko to już nie to samo co kiedyś. Każdy dochodził do wszystkiego sam lub pytał się kolegów co z nimi grał. A teraz każdy wszystko ma na tacy, każdy wie co gdzie i jak. Nie ma żadnych tajemnic, trudności związanych z grą. Popatrzcie na samego smoka, nowy patch.
      w 3 dni wszyscy wiedzieli co tam zrobić, co dropi, jak ubić itp.
      Trochę daleko zeszliśmy od tego fajnego metinka co był jeszcze 2 lata temu..

Masz rację to już nie jest to samo co 2 lata temu i niestety nie ma szans na wrócenia do tamtego stanu. Poza tym, popieram Cię w 100%, Zwierzu. ;)
      OFF od 2012 roku

• arek1589 napisał(a):

Mi też się większość podobna, ale mam pewne zastrzeżenia. Niektóre wpisy są jakby niedokończone np: wiki.metin2.pl/index.php/Rozproszenie_Magii , lub też sprawa, że niektóre przedmioty/NPC mają na wiki inną nazwę niż w grze, np: wiki.metin2.pl/index.php/%C5%9Amiert._Zbroja_P%C5%82ytowa (na wiki nazwa "Śmiert. Zbroja Płytowa", a w grze "Śmiert. Zbr. Płyt. jeśli się nie mylę).

golabekp napisał(a):

Ja bym zmienił opisy skilli poszczególnych klas. Moim zdaniem są jakoś tak nie przejrzyście zrobione. Cała reszta mi się podoba.

Opisy skilli zostaną wkrótce zmienione, lecz będą zawierały tylko opis danego skilla, bez wartości.

Tanque93 napisał(a):

Jedyne zastrzeżenia do tego, co czasem piszą ludzie, zdarzało się, że czytało się istne głupoty.
      Sądzę jednak, że jest teraz to sprawdzane.

Genialny napisał(a):

Tylko nie wiem kto pisze niekiedy bzdury.Jak już jest taka strona to trzeba się postarac aby Ci co są nowi w świecie metina wiedzieli co i jak a nie naczytają sie głupot.

Niestety ale te głupoty, to piszą gracze, na wiki każdy może edytować poszczególne artykuły.
      Jeśli zauważycie jakiś błąd wystarczy wysłać email do mnie(kembix@metin2.pl) albo do Mahrid'a(Mahrid@metin2.pl) z podanym błędem i opisać, czemu uważacie, że to jest błąd.

Bencyl napisał(a):

Odkąd tam Mahrid wszedł na redaktora to wszystko ładnie. Proponowałbym jeszcze do poszczególnych map dodać tam linki lub odnośniki do poradników na forum na temat nich. Np. gdy jest cały opis Czerwonego Lasu, to wrzucić tam link z poradnikiem nt. czerwonego lasu, który jest na forum.
      Do tego jeszcze posprawdzać parę informacje bo są napisane błędy, aczkolwiek jest ich mało.
      Teraz z wiki można sporo się dowiedzieć i dobrze :)

Pomyślimy nad tym ;)

Undertaker18 napisał(a):

Strona jest świetna ale można by dorobić tam ile zadają obrażenia np. smoczego wiru na G1 i wszystkich skilli i ile dodaje np. silne ciało na m1 ;)

Niestety ale wartości skilli są zależne od inteligencji, siły, eq itp. więc mogą się różnić.
    • Sytri napisał(a):

Wiki może edytować każdy, nawet gracz i stąd ta cena...

Dlatego po każdej edycji nowe informacje powinny być sprawdzone przez jakiegoś głównego moderatora przed zaakceptowaniem, bez względu na to kto dokonał edycji czy wpisu.

Do wiki opinie mam taką że dobrze jest to, co jest przetłumaczone z jej niemieckiej wersji. To co piszą tam polscy userzy uważający się za mega speców od metina najczęściej jest kompletną bzdurą.

Wiki jest przydatna jak chce się sprawdzić ile defa ma jakaś zbroja na dany +, z czego dropnąć dany przedmiot itp, to jest wszystko spoko, bardzo ładnie przetłumaczone z niemieckiej wersji : P A przez takie dziecinne edycje nie ma zbyt dobrej opinii na forum... codziennie się widzi jakieś dyskusje na jakiś temat i gdy ktoś argumentuje swoją wypowiedź linkiem z wiki to dostaje najczęściej odpowiedź typu "nie ufaj temu co jest napisane na wiki bo połowa to absurdy" i mają rację. Nie wiem czy to że każdy może założyć konto i dokonać edycje jest do końca dobrym pomysłem.
    • MariuszFelek napisał(a):

bardzo fajna str, jezeli ktos czegos nie wie zawsze moze z niej skorzystac;p tylko powinna byc aktualizowana;x Przypominam, że każdy zarejestrowany Użytkownik na Wiki ma możliwość edycji danego artykułu. Jednakże może być tak, iż dany artykuł jest zablokowany i może go edytować tylko ktoś z Teamu Wiki. W takim wypadku należy napisać do mnie lub Kembixa na maila, które zostały podane wyżej, albo zgłosić na IRC.

Underdog napisał(a):

A przez takie dziecinne edycje nie ma zbyt dobrej opinii na forum... codziennie się widzi jakieś dyskusje na jakiś temat i gdy ktoś argumentuje swoją wypowiedź linkiem z wiki to dostaje najczęściej odpowiedź typu "nie ufaj temu co jest napisane na wiki bo połowa to absurdy" i mają rację. Nie wiem czy to że każdy może założyć konto i dokonać edycje jest do końca dobrym pomysłem. Cóż, Wiki opiera się na tej samej zasadzie co Wikipedia - każdy może edytować. Niektóre artykuły są zablokowane.
      My staramy się sprawdzać każdą edycję, lecz też jesteśmy ludźmi i możemy coś przeoczyć. ;) Dlatego tak ważna jest też Wasza pomoc, a nie tylko narzekanie i marudzenie, że to źle, a to nie dobrze. ;)
      Zapraszam do dalszej dyskusji :)
    • Sam kiedyś trochę tam popisałem ale ło ho ho, kiedy to było... ale ponad 430 edycji, głównie tłumaczenia z niemieckiej wersji ^^

Nie wiem dlaczego, teraz po kliknięciu na "historia i autorzy" w artykule wyświetla mi się biała plansza a zawsze wygodnie było porównać wszystkie wersje. Ograniczono dostęp tylko dla redaktorów?

Cóż, Wiki opiera się na tej samej zasadzie co Wikipedia - każdy może edytować. Niektóre artykuły są zablokowane.

W Galileo w celach eksperymentalnym robili test o tym że każdy może edytować, wzięli jakiś artykuł, zmienili w nim jakieś zdanie na jakieś kompletnie absurdalne, zmienili i... poprawione z powrotem było po niecałych pięciu minutach : P Zasada działania tu może jest ta sama ale w tym przypadku kosztem wartości merytorycznej : > chociaż trzeba przyznać że takich błędów jest już coraz mniej, taka wiki o metinie ma ograniczony zasób informacyjny więc po jakimś czasie jednak wszystko się normuje.