Zmiany w grze - dyskusja

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• RevWolt wrote:

/Zuriel/ wrote:

Puść Gienka na m1, zostań za to złodziejem :D: :mkay:
      I prawidłowo, zbijanie sklepików czy to blaskami czy bossami to rozrywka na poziomie 4 latka który coś robi a głębszego sensu jego zabawy nie widać. Głupie odpowiedzi typu "shop do koła i po płaczu", gościu to co robisz to najgorszy rodzaj chamstwa jaki da się zrobić w tej grze. Ktoś stawia sklepik i liczy na zarobek w niedzielne popołudnie a ty mu go niszczysz, stawianie poza kołem to wyróżnienie i bardziej przejrzyste przeglądanie sklepików. Idąc twoją logiką jak jedziesz samochodem i widzisz że kot przechodzi przez ulicę przejedziesz go bo przecież mógł chodzić po chodniku...
      po to dali taką możliwość aby z niej korzystać. A co kogo obchodzi to czy ktoś ma tylko jeden dzień w tygodniu na grę czy, ze musi zarabiać. :mkay:

• RevWolt wrote:

Celowo dali słabe zabezpieczenia w grze to jest możliwość bocenia na wielką skalę, jeśli dali taką opcję to trzeba korzystać.... Niech zbija sobie te sklepy ale to pokazuje też jakim graczem jest, a dla mnie taki gracz to =bociarz.
      to super masz podejście, skoro ktoś kto aktywuje zwój przywołania generała to jest bociarz.

Gratuluje i życzę dalszych sukcesów :mkay:

• Zabierając potwory z blasków zniszczyli piękną tradycje która trwała od s13 po Diumar .Jedni plakali o sklepy a inni kibicowali bo była zabwa i się działo :D
      Teraz ostatnia nadzieja w przywołanych gienkach a płaczki płaczą bo zle,a jak przyjdzie ktoś i wam słupa pod dozo zabije to też problem macie?
      I tak 3/4 tych ubitych sklepów za 5 minut jest spowrotem wystawiona bo pilnujecie czy wam 1 szkate razadora kupili..
      Sury To Zło :cursing:
    • GabrielGab wrote:

Zabierając potwory z blasków zniszczyli piękną tradycje która trwała od s13 po Diumar .Jedni plakali o sklepy a inni kibicowali bo była zabwa i się działo :D
      Teraz ostatnia nadzieja w przywołanych gienkach a płaczki płaczą bo zle,a jak przyjdzie ktoś i wam słupa pod dozo zabije to też problem macie?
      I tak 3/4 tych ubitych sklepów za 5 minut jest spowrotem wystawiona bo pilnujecie czy wam 1 szkate razadora kupili..
      Dziwię się, że ubijanie shopków ktoś może uważać za piękna tradycję. No ale nie wnikam. Tu aktualnie mamy trochę inny problem. Po pierwsze, tych shopów jest od groma, gracze z 3 królestw stawiają tu swoje "towary". Tłok na kółku jest ogromny, łatwiej jest, jak część shopków stoi poza kołem,wygodniej to przeglądać. Natomiast gdyby ktoś faktycznie raz na jakiś czas puścił generała, nie było by pretensji zapewne. Jednak w całej sprawie jest głębsze dno. Tu chłopcy z Irre zwyczajnie terroryzują, ze tak to ujmę serwer. Uroili sobie w swoich łebkach nowe prawo, że ma być tak jak chcą. Można zareagować na dwa sposoby: albo jak baran idziesz posłusznie do koła, albo zwyczajnie po "akcji" idziesz sobie dropkiem za delikwentem, który prowadzi generała (bo odprowadzają go po każdej akcji gdzieś na ubocze), bierzesz konkretną postać swoją czy prosisz kolegę/koleżankę i po zawodach. Wątpię, żeby Irre posiadało nieograniczony zasób przywołań. Wczoraj Killer ubił im dwóch generałów, potem zwyczajnie nam się znudziło... Pozdrawiam wkurzonych graczy i nie dajcie sobie na "głowę wchodzić".
    • Koło jest po to, by ludzie z innego królestwa stawiali w nim swoje sklepiki mając pewność, że nikt tego sklepiku nie ubije. Natomiast poza kołem powinno się stawiać sklepy z królestwa do 15lv. Po to jest zrobiona ochrona, by mozna bylo stawiać bezpiecznie sklepiki. Oczywiscie zdarzają się ludzie co ubijają sklepiki za pomocą moobow, jednak to male grono ludzi. Kolejna sprawa, to te mooby jak w dzień latają i biją sklepiki to lagują cały serwer i doprowadzają często do jego przeładowania i wywalenia. Myślę, że w nocy jak te sklepiki ubiją to jest okej, gdyz mimo wszystko jest mniej tych ludzi i tracą tylko zwoje, powodują też luźniejsza atmosfere przy depo.
      turboo ~100lv~ ~OFF~
      reinless ~100lv~ ~OFF~
      Przerwa od gry do zakończenia sezonu motocyklowego
    • W sprawie bicia sklepików to myślę, że są dwie strony medalu.

• Jeśli nie chcesz drżeć o swój sklep, postaw go w kole.
      • Jeśli nie jesteś podczłowiekiem, nie zabijaj sklepów stojących poza kołem.
      Zwłaszcza, że włączenie ochrony przed mobami na całej powierzchni m1 mogłoby być ciężkie do zrobienia technicznie, zaraz by coś popsuli i okazałoby się, że mieszkańcy m1 żyją w harmonii ze wszystkimi zwierzakami, bo na całej mapie nie da się ich bić.

Tłok w kole to inna sprawa, myślę że można ją wrzucić do jednego worka razem z problemem sklepów w Shinsoo i Chunjo, których stawianie jest praktycznie bezcelowe. Przydałaby się wspólna mapa handlowa dla wszystkich królestw, wystarczająco duża, żeby pomieścić wszystkie sklepy w godzinach szczytu.

Pominę już kwestię sklepów offline, bo nie mamy co na nie liczyć, ale to absurd, że w 2019r. musisz mieć włączony komputer 24/7, żeby mieć szansę coś sprzedać.

Tylko, że dodanie mapy handlowej z kolei wyludniłoby m1 Jinno, które dla mnie jak i dla sporej części społeczności zawsze było symbolem głównego rynku tętniącego życiem, więc naprawienie jednego problemu narodziłoby kolejny. Bo optycznie wyglądałoby to bardzo słabo.

Jedyne sensowne rozwiązanie jakie przychodzi mi do głowy, to przestrzeganie wyżej wymienionych dwóch zasad, a celowe respienie mobów w m1 podpiąłbym pod wykroczenie karane 1-3 dniowym banem. Można to podpiąć do tej samej kategorii, co wystawianie całego sklepu bodzi po 5kk, z trzema „perełkami” po 50kk w środku. Niby nie jest to zabronione, ale świadczy o złych intencjach.

A inny pomysł, jaki mi przyszedł do głowy, to oznakowanie postaci medalami w stylu tych za strefę walki, za pozytywne lub negatywne zachowania. Np. jeśli pomożesz początkującemu graczowi, a on zgłosi to GMowi, to możesz dostać „pozytywny” medal nad nickiem, a jeśli zamykasz sklepy w m1 i ktoś to zgłosi, to możesz dostać „negatywny” medal nad nickiem i wtedy każdy wie, że jesteś burakiem.

Problem w tym, że znając życie znalazłoby się kilku chętnych na negatywny medal...
    • Supreme wrote:

O co chodzi ze smokiem, cycem i rubinum? Tak z detalami.
      • Rubinium - nowy serwer Metin2.pln, który wystartował w czwartek
      • Cycu - twórca cheatów do Metin2.pln, który wystartował na serwerze Rubinium w czwartek i jest aktualnie top1 dzięki swoim cheatom
      • Smok - został zbity przez Cyca w 2 minuty w trzecim dniu istnienia serwera
      No i patrząc po rankingu i po szumie dookoła sprawy, to każdy wie, że Cycu cheatuje, a Cycu ma się dobrze i dalej widnieje jako top1 na Rubinium z 85 lvlem.

Oprócz tego na nowym serwerze wyszło na samym starcie kilka niesmacznych sytuacji w stylu: start serwera 16:00, 15:50 gość ma 40 lvl itp.

Tak z detalami ale i zwięźle to ująłem.
    • Ritchie wrote:

Supreme wrote:

• Cycu - twórca cheatów do Metin2.pln, który wystartował na serwerze Rubinium w czwartek i jest aktualnie top1 dzięki swoim cheatom
      No i patrząc po rankingu i po szumie dookoła sprawy, to każdy wie, że Cycu cheatuje, a Cycu ma się dobrze i dalej widnieje jako top1 na Rubinium z 85 lvlem.
      Oprócz tego na nowym serwerze wyszło na samym starcie kilka niesmacznych sytuacji w stylu: start serwera 16:00, 15:50 gość ma 40 lvl itp.

Noooo to nieźle się porobiło :rofl:
    • Supreme wrote:

Ritchie wrote:

Supreme wrote:

No i patrząc po rankingu i po szumie dookoła sprawy, to każdy wie, że Cycu cheatuje, a Cycu ma się dobrze i dalej widnieje jako top1 na Rubinium z 85 lvlem.Oprócz tego na nowym serwerze wyszło na samym starcie kilka niesmacznych sytuacji w stylu: start serwera 16:00, 15:50 gość ma 40 lvl itp.

Noooo to nieźle się porobiło :rofl:

Najgorsze w tym że team milczy :) zaraz koleś sprzeda cenne yang na tym serwerze w serwisie aukcyjnym. Bo ze smoka dropi sporo yang, a tam 1kk to bardzo dużo. Sprzedając te yangi zepsuje rynek już w pierwsze dni serwera.
      Metin$

Zapraszam na REYMONTA 22 poczuj MAGIĘ!
    • Santonia wrote:

Forfa wrote:

Najgorsze w tym że team milczy
      Team milczy bo pracuje, a rankingi na stronie aktualizują się co kilka godzin i nie oddają aktualnego stanu "topki". Czasem na niektórych potrzebujemy więcej czasu.
      Santomia odpisz mi prosze czemu team od poczatku gry pracuje niby by sie pozbyc botow a od poczatku gry sobie rady nie dali i juz tak pozostanie!!!Czemu mydlicie oczy?Ktos kto ma troche honoru by napisal prawde ze nic nie jest robione lub ze zadnych efektow nie daje!!!To tak samo jak bys mial kupic w sklepie produkt ktory nie dokonca jest sprawny.Produkt pod tytulem gry metin2 mozna nazwac tak poniewaz jesli boty sa to cos nie gra i produkt nie jest w 100% dobry .W innych grach dali rade bociarza lecz trzeba chciec i inwestowac a nie tylko z is kasa brac.Post pewnie zniknie lub warn poleci ....

Firma by pomyslala to by tez zarobila wiecej jak botow by nie bylo poniewaz by wiecej gracza zachcialo sie grac!Bo taki gracz wbija widzi boty i mowi co tam odpale sobie nie musze wtedy wydawac w is na 3reke czasu tracic na expienie same levele leca a ja robie co chce i sie smieje...