Zmiany w grze - dyskusja

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• New

Marta wrote:

Miki124 wrote:

przepustke zawsze zabieralo w momencie dotkniecia kolumny wiec wczesniej mozna bylo lognac postke to tez zablokowali?
      Tak, zablokowali. Ja osobiście próbowałam już wszystkiego i jednogłośnie stwierdzam, że ta gra spadła już poniżej poziomu dna.
      Ajj Marta grzechu warta :D Właśnie widzialem te szkaty razadora po 10kk, ale to juz lekka przesada.... byly po 5kk, doszla tylko jedna przepustka, wiec 8kk koszt drugiej przepustki to teoretycznie cena szkat powinna wzrosnąć max do 6kk, to ludzie juz przesadzaja i robia z rynku co chca... Moim zdaniem to był pewnie kolejny krok do tego,żeby zminimalizować gre solo i uruchomić gre zaspolowa,ale niestety coś nie pykło.. Cena alchemii jest straszna.. w ogóle nie wiem co się dzieje już z tym metinem ,ale jak ostatnio myślałem nad powrotem i odbudową postaci, tak chyba jeszcze się głęboko nad tym zastanowie czy jest sens
    • New

MaSensi wrote:

Django wrote:

MaSensi wrote:

Radzia nie da się solować zapewnie podobnie że smokiem
      To już nie bd gdzie odłamków robić :/
      czemu się nie da? Ja wysolowałem, trochę się wnerwiłem nie powiem bo na zębatkach siedziałem 20 min., ale zrobiłem.
      Do wejścia na bossa wymaga jest grupa (wchodzi lider). Z tego co wiem wcześniej wystarczyło założyć grupę tepnać pod Razadora i można śmiało wchodzić. Obecnie wyskakuje komunikat pozostali członkowie grupy są za daleko. Co za tym idzie do wbicia wymagane są dwie osoby (automatycznie wklucza to solowanie) koszt 2 przepustek (praktycznie na razadorze się nie zwrócą koszty).

Koszty się zwracały cały czas. Sama cały czas chodzę na dwie postacie - 2 przepustki to średnio 20kk, a minimum ze skrzynek to 40kk (8 skrzyń po 5kk). Szalu nie ma, ale już na niczym innym zarobić nie idzie :D

• New

IamLegend wrote:

Marta wrote:

Miki124 wrote:

przepustke zawsze zabieralo w momencie dotkniecia kolumny wiec wczesniej mozna bylo lognac postke to tez zablokowali?
      Tak, zablokowali. Ja osobiście próbowałam już wszystkiego i jednogłośnie stwierdzam, że ta gra spadła już poniżej poziomu dna.
      Ajj Marta grzechu warta :D Właśnie widzialem te szkaty razadora po 10kk, ale to juz lekka przesada.... byly po 5kk, doszla tylko jedna przepustka, wiec 8kk koszt drugiej przepustki to teoretycznie cena szkat powinna wzrosnąć max do 6kk, to ludzie juz przesadzaja i robia z rynku co chca... Moim zdaniem to był pewnie kolejny krok do tego,żeby zminimalizować gre solo i uruchomić gre zaspolowa,ale niestety coś nie pykło.. Cena alchemii jest straszna.. w ogóle nie wiem co się dzieje już z tym metinem ,ale jak ostatnio myślałem nad powrotem i odbudową postaci, tak chyba jeszcze się głęboko nad tym zastanowie czy jest sens
      Sens wracać zawsze jest, jeżeli ma się z kim grać, mnie po prostu tylko dziwi fakt, że wcześniej przez bardzo długi czas można było wchodzić do twierdzy mając jedną postać wylogowaną, a teraz nagle bez żadnego uzasadnienia uznali to po prostu za błąd. Dla mnie to jest chore, bo jeżeli ktoś kupuje przepustki z rynku, których ceny oczywiście też pójdą do góry gdy się rozejdzie, że na razadora jedną postacią się już wejść nie da to raz że ludzie będą zmuszeni inwestować dalej jakieś kwoty w is a dwa osoby chcące expić w v2 czy v3 też będą miały utrudnioną grę. Nie wszystko toczy się wokół razadora, ale to od niego problem się zacznie jak ludzie zaczną jojczeć, że przepustki są droższe od szkat bossa.
    • New

Satomi wrote:

MaSensi wrote:

Do wejścia na bossa wymaga jest grupa (wchodzi lider). Z tego co wiem wcześniej wystarczyło założyć grupę tepnać pod Razadora i można śmiało wchodzić. Obecnie wyskakuje komunikat pozostali członkowie grupy są za daleko. Co za tym idzie do wbicia wymagane są dwie osoby (automatycznie wklucza to solowanie) koszt 2 przepustek (praktycznie na razadorze się nie zwrócą koszty).
      Koszty się zwracały cały czas. Sama cały czas chodzę na dwie postacie - 2 przepustki to średnio 20kk, a minimum ze skrzynek to 40kk (8 skrzyń po 5kk). Szalu nie ma, ale już na niczym innym zarobić nie idzie :D
      Chyba nie do końca rozumiecie zasad rynku. Kolega poniżej przyzwoicie to wyjaśnił

Marta wrote:

Sens wracać zawsze jest, jeżeli ma się z kim grać, mnie po prostu tylko dziwi fakt, że wcześniej przez bardzo długi czas można było wchodzić do twierdzy mając jedną postać wylogowaną, a teraz nagle bez żadnego uzasadnienia uznali to po prostu za błąd. Dla mnie to jest chore, bo jeżeli ktoś kupuje przepustki z rynku, których ceny oczywiście też pójdą do góry gdy się rozejdzie, że na razadora jedną postacią się już wejść nie da to raz że ludzie będą zmuszeni inwestować dalej jakieś kwoty w is a dwa osoby chcące expić w v2 czy v3 też będą miały utrudnioną grę. Nie wszystko toczy się wokół razadora, ale to od niego problem się zacznie jak ludzie zaczną jojczeć, że przepustki są droższe od szkat bossa.
      Akcja rodzi reakcję, rynek szybko reaguje , przepustki mocno wywindują w górę (wzrośnie popyt), znacznie ciężej będzie je dostać (podaż). Sam razador stanie się znacznie mniej opłacalny (szczególnie jak ktoś otwiera szkaty) sporo osób będzie zmuszonych do expienia postaci, a najbardziej ucierpią osoby postronne (V3). Oczywiście GF nie pozostanie bierny i wielu z nas ulegnie pokusie "obracającej się monety"
      "Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne tam gdzie chcą."
    • New

Celtycki-Dzik wrote:

Tak samo jak na meley czas wyexpić postacie tak samo na razadora czas wyexpić buffa czy cokolwiek innego. Zmiany są, minimalny zarobek z razadora jest, a i tak trzeba go robić na misję szczeliny czasu więc zawsze z kimś można skoczyć na niego. Ludzie marudzą zawsze ale jak rozwiązać nowe przeszkody to już nie chce im się.
      Nie piszemy tu o życiowych sprawach lecz o grze która ma nam graczom sprawiać przyjemność. Osobiście (dzięki czyjejś uprzejmości <3 ) mogłam godzinę swego wolnego czasu poświęcić na ubicie razadora. A teraz mam szukać ludzi do bicia dzielić ten i tak niewielki zarobek na 2 lub wydać w pakiet i expić 100h by bym mogła się bawić sorry , ale mnie to nie bawi ani nie daje przyjemności. Takie zagrywki odpychają ludzi od gry. Graczy jest coraz mniej a obecna tendencja nie jest perspektywiczna.
    • New

Celtycki-Dzik wrote:

Większą przyjemność sprawia zbijanie bosow z kims niż samemu. :)
      Cieszy mnie to :P
      Ja wolę sobie na spokojnie sama ubić bosa chwile towarzyskie nadrabiam w m1 lub na bardziej ambitnych dungeon-ach (poziom razadora jest porównywalny do wyprawy gildyjnej na wodza orków ).
      Sztuczne utrudnia taktujesz jak wyzwania xd. Nie bardzo łapie zmian które sprawiają ze x lat np. szlifuję ciągle postać i przychodzi aktualizacja która zamiast wprowadzać nowości odgrzewa kotleta a ja zaliczam kilku letni regres
      GF o potrafi zmotywować 8)
    • New

@MaSensi Ale czego Ty nie rozumiesz metin to nie singleplayer i ludzie narzekają że wszystko idzie robić solo no to teraz nie będzie można a rynek po jakimś czasie i tak się otrząśnie z szoku że razadorek już nie jest aż tak opłacalny jak był i nadal jakiś grosz z tego wyciągniesz prawdopodobnie mniejszy ale grosz do grosza...
    • New

CoZaLudzie wrote:

Wiecie może czy promocja na pudełko premium będzie dostępna też na innych serwerach? Teoretycznie napisane jest, że dla wszystkich zaczynających na nowym serwerze, ale skoro te bonusy są przypisane do konta, a nie do postaci, to kupując je na Rubinum, będziemy mieć również bonus na innych serwerach, mam rację?
      Działa, przed chwilą sprawdziłem.
      Te pudła na 15dni drop xp moneta też działają na innych serwerach.
    • New

Ktoś wie jak mieć ziemię w m1. Moderatorzy umieją tylko kłamać i napisać, że wątek został wyjaśniony, nawet, gdy nie jest wyjaśniony (chodzi o ten wątek: Ziemie Gildii w m1? ). Chciałabym jakiś poradnik czy kupić ziemię w tym panelu gildii czy u NPC w m3 i wtedy czekać na wiadomość o przeniesieniu ziemi do m1? Ktoś coś wie na ten temat?
      Twierdza + Feniks = Etolin <3

:shinsoo: :love:

:52:

Start 24.03.2008 r.
    • New

Marta wrote:

Miki124 wrote:

Nie chcę nic mówić, ale od początku było założenie takie, że na razadora zawsze się wchodzi w PT

Celtycki-Dzik wrote:

Większą przyjemność sprawia zbijanie bosow z kims niż samemu. :)
      Nie.
      Jinno to nie królestwo, Jinno to stan umysłu.
      Jinno- totalna masówka, dla osób, które pierwszy raz grają w komputer ~IsAmUxPompa

@@Santonia wrote:

(...)jestem różowym pingwinem i mieszkam w Tajlandii.
    • New

MaSensi wrote:

Celtycki-Dzik wrote:

Tak samo jak na meley czas wyexpić postacie tak samo na razadora czas wyexpić buffa czy cokolwiek innego. Zmiany są, minimalny zarobek z razadora jest, a i tak trzeba go robić na misję szczeliny czasu więc zawsze z kimś można skoczyć na niego. Ludzie marudzą zawsze ale jak rozwiązać nowe przeszkody to już nie chce im się.
      Nie piszemy tu o życiowych sprawach lecz o grze która ma nam graczom sprawiać przyjemność. Osobiście (dzięki czyjejś uprzejmości <3 ) mogłam godzinę swego wolnego czasu poświęcić na ubicie razadora. A teraz mam szukać ludzi do bicia dzielić ten i tak niewielki zarobek na 2 lub wydać w pakiet i expić 100h by bym mogła się bawić sorry , ale mnie to nie bawi ani nie daje przyjemności. Takie zagrywki odpychają ludzi od gry. Graczy jest coraz mniej a obecna tendencja nie jest perspektywiczna.
      nikt Ci nie karze dzielić zarobków na 2, lecz ludzie narzekali, że nie ma nic GF nic nie robi a jak zrobili to teraz płacze i żale sam uważam, że wprowadzenie bossów które już są to lenistwo z ich strony, bo idąc tym tokiem myślenia w 2020 jak mają wejść mapy 120+ To dodadzą 9 ogonów czy wodza orków z większym lvl albo żółtą zjawe?

Co do odchodzenia graczy hmm... masz trochę racji Ci którzy nie podołają odejdą A Ci którzy grają x lat tak jak ja sam który gra 12 lat w tą grę I zrobienie misji dziennej szczeliny czasu to nie problem gdyż robie ta misję z żonką,

Lecz odpowiednie EQ i ilość postaci i można robić to samemu, np. Jotumy Thryma 5 postaci 95+ czy nemere 2x100 (jesli to szaman i ninja) a jesli ninja tylko na klucze i gra sie inna klasa postsci np. Sura czy wojownik to 3x 100.

Niestety, ale narzekanie pisanie i wylewanie słów na arkusz nic A nic nie da bo każda propozycja do GF jest jednym wielkim Echem odbierana lub dociera po latach.
    • New

Akwarelsky wrote:

@MaSensi Ale czego Ty nie rozumiesz metin to nie singleplayer i ludzie narzekają że wszystko idzie robić solo no to teraz nie będzie można a rynek po jakimś czasie i tak się otrząśnie z szoku że razadorek już nie jest aż tak opłacalny jak był i nadal jakiś grosz z tego wyciągniesz prawdopodobnie mniejszy ale grosz do grosza...

SamarytaninEtolina wrote:

nikt Ci nie karze dzielić zarobków na 2, lecz ludzie narzekali, że nie ma nic GF nic nie robi a jak zrobili to teraz płacze i żale sam uważam, że wprowadzenie bossów które już są to lenistwo z ich strony, bo idąc tym tokiem myślenia w 2020 jak mają wejść mapy 120+ To dodadzą 9 ogonów czy wodza orków z większym lvl albo żółtą zjawe?

Lecz odpowiednie EQ i ilość postaci i można robić to samemu, np. Jotumy Thryma 5 postaci 95+ czy nemere 2x100 (jesli to szaman i ninja) a jesli ninja tylko na klucze i gra sie inna klasa postsci np. Sura czy wojownik to 3x 100.

Niestety, ale narzekanie pisanie i wylewanie słów na arkusz nic A nic nie da bo każda propozycja do GF jest jednym wielkim Echem odbierana lub dociera po latach.
      Absurd polega na tym że i tak nikt nie będzie biegał w towarzystwie na bossy typu razador, poziom ich jest na tyle niski że z średnim eq bez problemów można je ubić. Powyższe działa nie uatrakcyjniają rozgrywki ani jej nie utrudniają, raczej podchodzi to pod typową biurokrację. Każdy kto grał głównie 1 postacią zmuszony jest teraz expić kolejną tylko po to by stała gdzieś na początku razadora.
      Tak jak kilka osób powyżej jestem zdania że poziom trudności danej instancji/bossa wymusza konieczność bicia bosów w grupie, a niezłożenia towarzyskie.
      M4VericK fizycznie postacią na której grywam jestem w stanie zbić praktycznie każdego bossa z wyjątkiem (Hydry/Meley/Szczeliny) a z tego co wczytałam w regulaminie każdy użytkownik powinien mieć 1 konto. Siłą rzeczy trochę to wszystko trafi sens.
    • New

MaSensi wrote:

SamarytaninEtolina wrote:

Absurd polega na tym że i tak nikt nie będzie biegał w towarzystwie na bossy typu razador, poziom ich jest na tyle niski że z średnim eq bez problemów można je ubić. Powyższe działa nie uatrakcyjniają rozgrywki ani jej nie utrudniają, raczej podchodzi to pod typową biurokrację. Każdy kto grał głównie 1 postacią zmuszony jest teraz expić kolejną tylko po to by stała gdzieś na początku razadora.Tak jak kilka osób powyżej jestem zdania że poziom trudności danej instancji/bossa wymusza konieczność bicia bosów w grupie, a niezłożenia towarzyskie.
      M4VericK fizycznie postacią na której grywam jestem w stanie zbić praktycznie każdego bossa z wyjątkiem (Hydry/Meley/Szczeliny) a z tego co wczytałam w regulaminie każdy użytkownik powinien mieć 1 konto. Siłą rzeczy trochę to wszystko trafi sens.
      grając więcej niż 1 dzień ma się więcej kont niż jedno osobiście mam ich multum z różnych powodów i postaci 95+ to nie problem.

A to, że ktoś tak jak ty widzi problem w logowaniu 2 kont np. Na razadora to nie jest powód do tego aby mieć pretensje do GF bo każdy moze założyć lub kupić za wony konto 100+.

Więc taki problem o którym mówisz to nie problem.

Sam gram klasa fizyczną i też 80% bossów nie jest mi straszne.
    • New

Przeczytaj regulamin i zawarte w nim podpunkty.
      Zasady GF można by porównać do ustawy która zakłada że od jutra nie można już biegać solo, należy łączyć się w pary lub grupki ponadto grupy muszą być różnorodne pod względem rasowym i etnicznym. Ustawa również zabrania singlom posiadania domów jedno rodzinnym że względu braku współmałżonka. XD