Zmiany w grze - dyskusja

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Heh,jako były już gracz mogę powiedzieć jedno-metin pod wodzą gamefail to złoooooo!
      Czytam tutaj kilka wątków,bo ciekaw jestem co się dzieje z grą którą lubiłem-kiedyś. I z jednej strony szlag mnie trafia,a z drugiej nie mogę powstrzymać śmiechu.. obrońcy gamefail i isa zaraz kupią w is jakiś nawilżacz,żeby wejść jeszcze głębiej niż się da,bo liczą nie wiem na co,a firma założy reszcie jakieś dojarki automatyczne,i mimo mniejszej ilości graczy zarobi jeszcze więcej:D
      To jest naprawdę chore co się tutaj dzieje,i tylko zaślepiony fanatyk tego nie widzi.. ja poszedłem po rozum do głowy,rozejrzałem się za grami,i pykam sobie od pół roku w gierkę na którą wydałem 500 zeta(od podstawki do full rozszerzeń). Więcej nie załaduję bo NIE MUSZĘ. I bez problemu znajduję się w grupach z graczami grającymi dłużej. Na wszystkie zakupy-dla funu-zarabiam w grze,nie w pracy. I gra daje mi radochę-nie wk.. jakiego miałem w metku bo np. 10 razy otwierałem sklep,20 razy pod rząd spaliło alchemię albo wywaliło grę w połowie bicia bossa. O aktualizacjach nie wspomnę juz.. na privach nie grałem,więc nie wiem ale to jednak kradzież. Okradanie złodzieja też czyni złodziejem niestety.
      Wracając do meritum-pomóc tej grze może tylko zmiana wydawcy na mniej pazernego,i dostosowanie jej do dzisiejszych czasów. Bo niestety na tle innych i graficznie i fabularnie wymięka. Pod tymi względami jest 10 lat za konkurencją,a pod względem finansowym wyprzedza ich o 5 conajmniej.
      Teraz nawilżacze mogą jechać po mnie, luźnym kalafiorem mi to-tylko gierki szkoda,bo gdyby ktoś inny wziął ją to pewno bym założył konto i popykał czasem dla zabawy.
      :shinsoo:
      Solar-NEGROS-ETOLIN-i.. zajrzę czasem tutaj zobaczyć czy warto wracać:)
      Powodzenia ludki,jeśli dajecie radę to bawcie się dobrze:)

Jednak nie warto-bez powrotu.. szkoda,bo to była fajna gra. Kiedyś..
    • No a kolejna sprawa to YouTuberzy, którzy jako jedyni utrzymywali Botmanię przy życiu przez ponad rok jej istnienia, a polecieli jako pierwsi przy akcji walki z prywatnymi serwerami. Sam dzięki Bubbexowi i Wojtkowi zacząłem grać na Tasmanii - taki YouTuber robi dla globala więcej, niż się tym geniuszom z GF zdaje, bo będąc wyrwanym z kontekstu przez x miesięcy lub nawet lat, po powrocie do gry jesteś zagubiony, a na streamie takiego gracza, nawet jeśli on robi tylko Nemere albo Meleyke, to po prostu chłoniesz warunki jakie aktualnie są w grze i zaczynasz się odnajdywać. Nie wspomnę już o tym, że nieraz na tych streamach w IS były ładowane spore kwoty i przyznam się, że widząc jak łatwo można osiągnąć coś przez IS, dla bezpieczeństwa wolałem odłożyć portfel na drugi koniec pokoju, ale wiem że nie każdy miał taką mocną psychikę i wiele osób zaczęło iść za przykładem. Wystarczy spojrzeć, jaki wpływ wywarł IsAmU w latach 2011-2013 na rozgrywkę na PLu - on i jego ekipa byli jednymi z pierwszych ludzi, którzy publicznie pokazywali, że w IS można załadować kilkaset złotych i jak dużo można dzięki temu osiągnąć.

Zamiast wykorzystać YouTuberów jako pośredników w relacji firma-gracz, Gameforge postanowiło ich wyłączyć, co moim zdaniem było strzałem w stopę. Bo kto teraz będzie promował globala? Amatorzy z 1000 subów, wrzucający jeden filmik na 3 tygodnie i odpalający streama raz w miesiącu jak rodziców nie ma w domu? Zasięg Bubbexa był dla GF nierealny do osiągnięcia w obecnych realiach, a oni go po prostu odcięli. Nie ma szans, żeby ktoś w tym momencie zebrał chociaż 15k subskrypcji nagrywając tylko PLa, w dodatku nie otrzymując wsparcia finansowego.

Jednego z ww. wymienionych YouTuberów znam osobiście i wiem jakie mniej więcej kwoty wchodzą w grę jeśli chodzi o wsparcie otrzymywane ze strony prywatnych serwerów. Problem jest taki, że to wsparcie jest kluczowe, bo ze strony Gameforge takiego wsparcia nie ma, nie było i nie będzie. I często streamy opłacane wielokrotnymi przelewami idącymi w tysiące SM, były sponsorowane przez serwer na V. Dzięki współpracy z prywatnymi serwerami, taki YouTuber ma w ogóle szanse prowadzić działalność. Wyobaźcie sobie, że uczycie się bądź pracujecie, wracacie do domu wieczorem i musicie grać 3-4 godziny tylko w celu zebrania materiału na 10-minutowy filmik, a później jeszcze go wyciąć i zrenderować, a w dodatku nie dostajecie za to ani grosza. Przy czym do renderowania i grania potrzebny jest sprzęt, oprogramowanie no i oczywiście nakłady finansowe na rozwój postaci, bo kto będzie oglądał filmy z postaci, której wbicie skilli do G zajmuje 6-7 miesięcy?

Ale czego można się spodziewać po firmie, która na kraj ma jednego pracownika... I teraz zastanówmy się, skoro te prywatne serwery, jak wspominało wyżej całe kółko wzajemnej adoracji z kolorwymi nickami, są tworzone przez "Sebastiana na osiedlu", to w jaki sposób taki serwer jest w stanie opłacić YouTubera tak jak porządna korporacja - a mówimy tutaj tylko o nakładzie na reklamę i nie zapominajmy, że m.in. z serwera na V nagrywa(ło) kilku większych i kilku mniejszych YouTuberów, którzy zapewne dostawali odpowiednio mniej, ale dostawali. Do tego dochodzi koszt utrzymania serwera i teamu nad nim pracującego. A serwer mimo to przynosi zyski. Więc dlaczego Gameforge nie jest w stanie zatrudnić profesjonalnych GM - jest to pomysł, który od x lat co jakiś czas w kółko przytaczam -, których jedynym zadaniem byłaby obecność online przez te 8 godzin dziennie (3 GM na serwer = opieka 24/7) i pomoc graczom? Czy to jest tak ogromny wydatek w porównaniu do tego, co my, jako gracze, jesteśmy zmuszeni do wydawania na IS, żeby w ogóle mieć fun z rozgrywki? Czy nie można zatrudnić opiekuna technicznego, który czuwałby nad pojawiającymi się bugami i analizował je od razu od strony technicznej, a wnioski przekazywał wyżej/do Webzenu? Czy nie można zapłacić paru złotych/euro tym YouTuberom? Zapewnić im promocję, szkolenia, rozwój - cokolwiek w zamian za pracę na rzecz firmy i całego projektu? Przypominam - skoro Sebastian na osiedlu jest w stanie wydawać kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie na swój serwer i osiągać zysk, to czemu Hans na szczycie biurowca nie jest w stanie przeznaczyć choćby porównywalnych środków na rzecz projektu, o który walczy pazurami i po trupach? Czy może po prostu wie, że produkt, który posiada jest za słaby i nie chce go reklamować?
    • ArixanBogiem wrote:

JaTylkoDoDt wrote:

Dodanie bonów do jednego itemu na PL kosztuje ponad 100 zł xD.
      ciekawe kto jeszcze wydaje sm na dodania bonow xDD

jest tyle mozliwosci na PL otrzymania dodan ze nie trzeba ich dropic z mobow czy metkow jak na innych serwerach na V xD
      To za ciężkie sposoby przecia zmianka z metka bitwy powinna być :swir:

Moderator Ascoran:
      Usunąłem flood.
      Click here -------> TWITCH
    • ArixanBogiem wrote:

no bana starcie serwerow na V tez musisz zaladowac sm zeby byc w topce :P
      a wiadomo ladujesz bo chcesz xd

Wydawałbym na plu dalej w isa, ale dymy trzeba ugadywac dwa tygodnie wcześniej, wiec to trochę śmieszne xd

Wiec, nawet jak zostanie zamknięty lub upadnie to i tak warto tam przydusić w isa bo jest przynajmniej DOBRA ZABAWA nie to co tu...

Moderator Ascoran:
      Usunąłem piramidkę cytatów.
      lJAREKl - ON HEALER Lv. 120.
      DeFaCC OFF LvL 118
      Gg: 7753942

KUPIE 200-400 ELIKSIRÓW BOGA!
    • ja pare lat temu gralem troche na privach, do czasu az na pewnym serwerze zrobilem sobie 2/3 miesiace przerwy. Mialem topowe eq, wszystko super fajnie, po czym sie okazalo ze serwer jest juz off. A global byl jest i jeszcze dlugo bedzie. Widzialem tu ludzi ktorzy twierdzili ze PL by dawno upadl gdyby nie privy. Szczerze mowiac, nie wiem czego sie trzeba nacpac zeby tak twierdzic. Privy na pewno w zadnym stopniu przyczynily sie do tego ze metin dalej istnieje...
    • @DeFaCC nie dziw się że na globalu mało chętnych do bicia się. Bossy na zamkniętych dungach zero rywalizacji o wyższe bossy z których mamy fajny drop bo ich nie ma :sleeping: ?( generaly zabrane wróżka nie przyciąga wysokie lvl ... Jak dropek może zarabiać bez posiadania Eq pvp to sory ale po co ma je kupować ?( 70%graczy która została nie ma nawet broni do pvp :thumbdown: bo po co komu broń na 105/115 jak w kole nikt ich nie zabije na meley tak samo ;:p a na blaskach szkoda czasu na bicie się o spot :rofl:
    • [ciach]
      Ritchie trafił w punkt z praktycznie wszystkim, a ty możesz tylko wyć i czekać na fuzję, po której global zostanie z 2 serwerami xD
      No i skoro wychodzisz z tą debilną, fejsbukową tradycją przeglądania profilu przed odniesieniem się, to łap.
      Archer 95 i Body 35
      Co prawda, nie pomogła mu ani 1 osoba, ale jak widać z nudów stwierdził, że sobie na jakiś czas wróci

Moderator Ascoran:
      Usunąłem offtop.
    • IamLegend wrote:

JaTylkoDoDt wrote:

Na rubinum też xD?
      na rubinum też z metinow i bossow w poszczegolnych dniach... a no tak, przeciez Ty tylko z isa brales, bo donejciki lecialy od dzieciakow za streamy :D a teraz popatrz, nie bedzie strimow i nie bedzie darmowych pieniazkow tylko trzeba wydac swoje, ciezko zarobione na IS :)
      powodzenia w mieszaniu Eq pod grotę czy nawet dt o mapach 90/95nie mówiąc zmiankami z B

Moderator Ascoran:
      Usunąłem piramidkę cytatów.
    • Gf obudź się w końcu ...
      Gf sramto ...
      Gf bla bla bla ...
      Gf po 10 latach odwiesił się patcher i zaczyna ładować pliki do głowy. Jedni są dobrej myśli wróżą że za niedługo zostanie odcięty od maszyny podtrzymującej życie i zacznie normalnie funkcjonować ...
      Zaś druga połowa co krzyczała gf obudź się teraz krzyczy po **** się budzisz ... I tak to już nic nie da.

Niektórym to nie dogodzi :thumbsup:
    • WujekDiumar wrote:

@DeFaCC nie dziw się że na globalu mało chętnych do bicia się. Bossy na zamkniętych dungach zero rywalizacji o wyższe bossy z których mamy fajny drop bo ich nie ma :sleeping: ?( generaly zabrane wróżka nie przyciąga wysokie lvl ... Jak dropek może zarabiać bez posiadania Eq pvp to sory ale po co ma je kupować ?( 70%graczy która została nie ma nawet broni do pvp :thumbdown: bo po co komu broń na 105/115 jak w kole nikt ich nie zabije na meley tak samo ;:p a na blaskach szkoda czasu na bicie się o spot :rofl:
      Jakby dungi były otwarte to bym rzucił priva i wrócił na pla. Wtedy byłby sens gry, i zapewne wiele więcej osób by grało... no i oczywiście gdyby gf przemyślał każda aktualizacje, oraz naprawiał błędy i wyciągał rękę do klienta (ale nie tylko po pieniądze). Ale tak jak mówię, nawet jak priv upadnie to mi nie szkoda tych pieniędzy, które tam włożyłem bo można było się fajnie pobawić.
      lJAREKl - ON HEALER Lv. 120.
      DeFaCC OFF LvL 118
      Gg: 7753942

KUPIE 200-400 ELIKSIRÓW BOGA!
    • WujekDiumar wrote:

Co do zmian odnośnie meley myślę że spoko tylko jakieś 2lata za późno ?
      Dla tych co soluja meley to tylko przejściowy problem, taki prezent od GF żeby utrudnić im grę :p,
      Jinno to nie królestwo, Jinno to stan umysłu.
      Jinno- totalna masówka, dla osób, które pierwszy raz grają w komputer ~IsAmUxPompa

@@Santonia wrote:

(...)jestem różowym pingwinem i mieszkam w Tajlandii.
    • Django wrote:

WujekDiumar wrote:

Co do zmian odnośnie meley myślę że spoko tylko jakieś 2lata za późno ?
      Dla tych co soluja meley to tylko przejściowy problem, taki prezent od GF żeby utrudnić im grę :p,
      wiadomo :thumbdown: ale jednak zawsze coś 8o

DeFaCC wrote:

WujekDiumar wrote:

@DeFaCC nie dziw się że na globalu mało chętnych do bicia się. Bossy na zamkniętych dungach zero rywalizacji o wyższe bossy z których mamy fajny drop bo ich nie ma :sleeping: ?( generaly zabrane wróżka nie przyciąga wysokie lvl ... Jak dropek może zarabiać bez posiadania Eq pvp to sory ale po co ma je kupować ?( 70%graczy która została nie ma nawet broni do pvp :thumbdown: bo po co komu broń na 105/115 jak w kole nikt ich nie zabije na meley tak samo ;:p a na blaskach szkoda czasu na bicie się o spot :rofl:
      Jakby dungi były otwarte to bym rzucił priva i wrócił na pla. Wtedy byłby sens gry, i zapewne wiele więcej osób by grało... no i oczywiście gdyby gf przemyślał każda aktualizacje, oraz naprawiał błędy i wyciągał rękę do klienta (ale nie tylko po pieniądze). Ale tak jak mówię, nawet jak priv upadnie to mi nie szkoda tych pieniędzy, które tam włożyłem bo można było się fajnie pobawić.
      jak nie jedna osoba która gra obecnie na privie ale póki nie ma nic ciekawego takie osoby wrócić nie mają zamiaru :D
    • To dział dyskusji " prywatne servery vs gf"? xd Jaki jest sens o tym dyskutować to nie wiem. Racja prawna jest po stronie gf czy komuś sie to podoba czy nie.

Dlatego też z innej beczki,na nowym servie bedzie 100% wiecej expa jak i dropu. Orientuje sie ktoś czy ten bonus łączy sie z rekawica zlodzieja ? Chyba takich eventów nie bylo wczeanie, dlatego zastanawiam sie jak ta zmiana bedzie dzialac.
    • against wrote:

To dział dyskusji " prywatne servery vs gf"? xd Jaki jest sens o tym dyskutować to nie wiem. Racja prawna jest po stronie gf czy komuś sie to podoba czy nie.
      taki że moze do @Art dojdzie i przekaże wyżej czego brakuje na globalu :mkay:

against wrote:

Dlatego też z innej beczki,na nowym servie bedzie 100% wiecej expa jak i dropu. Orientuje sie ktoś czy ten bonus łączy sie z rekawica zlodzieja ? Chyba takich eventów nie bylo wczeanie, dlatego zastanawiam sie jak ta zmiana bedzie dzialac.
      Biorąc pod uwagę fakt ile błędów wychodzi z rękawicami i pd po każdej aktualizacji to raczej nie da się na to pytanie odpowiedziec :thumbsup:
    • co do tych youtuberow, to zagranie jest bardzo dobre, jesli chodzi o banowanie tych co mieli filmy z privow, niech zostana tylko ci co maja samego PL'a. A co do tych wielkich reklamodawcow co to by chcieli hajs dostawac, to przypominacie mi Ferdusia Kiepskiego, w odcinku "browar z kominem" jak dobrze pamietam. Wy tu gadacie ile sie zarabia na reklamach, ale jak to Pazdzioch ladnie stwierdzil "owszem reklama to ogromne pieniadze, ale zeby ja sprzedac, to musi byc najpierw ktos zainteresowany kupnem". Mysle ze gracze ktorzy chodza za yotuberami i tak sa nic nie warci, podejrzewam ze 99.9% z nich to zwykle owce slepo idace za stadem, po drugie to noobki ktore wbija max 75lvl i poleca na inny serwer, bo nie beda umieli dalej grac, jak to barany. Wiec koniec koncow raczej nic z tego nie wynika. Osobiscie mam nadzieje ze nadejdzie dzien w ktorym beda zamkniete wszystkie privy, szczerze mowiac to nawet nie chce powrotu wiekszosci z tych ludzi na PLa, niech ten PLEBS z privow idzie grac w cos innego. Mialem kilku kolegow co grali na privach i kazdy z nich gral na privach, bo na globalu nie umieli wbic wiekszego lvla niz 50 i sie dorobic, nie oszukujmy sie 90% ludzi z privow, na globalu byloby totalnym dnem/zerem/nikim.