Zmiany w grze - dyskusja

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Upadające prywatne serwery jako argument to historia. Jest wiele ciekawych privów, które stoją od dłuższego czasu i oferują o wiele więcej jak global. Upadającymi serwerami równie dobrze mógłbym nazwać te serwery, które wchodziły w skład fuzji na PLu. Na walkę jest już za późno i winny jest tylko i wyłącznie GF, który mając kurę znoszącą złote jaja po prostu to olał i obudził się w momencie gdy nie ma czego już ratować. GF miał w czterech literach prośby i apele graczy i dostał to na co zasłużył. Szkoda tylko zwykłych graczy, którzy do końca jeszcze mają nadzieję, że będzie lepiej. Tylko i wyłącznie po to by napełnić kabzę wprowadzono hejtowaną mityczną alchemię. Oferty w itemshopie to jakiś absolutny cyrk. Skrzynia kostiumu strażaka, zaraz doczekam się skrzyni pierścienia doświadczenia, skrzyni rękawicy złodzieja, na które będzie 10% szans. To co mogłem mieć dawniej na 30 dni mam teraz o połowę krócej i na dodatek drożej, więc proszę skończcie mi wypisywać, że jest cudownie. Prawa autorskie? Czy to nie od GF zależy by wstępować na drogę sądową w przypadku ich łamania? Czy to wina przeciętnego gracza, że takie serwery stoją? Art gracze nie zapomną jak u youtubera grającego na privach promowałeś Pl'a podczas startu Tasmanii. Póki co to by było na tyle.
    • BeeT wrote:

Art - czy GameForge jako niemiecka firma może wyłączyć polskie prywatne serwery tak jak zrobiła to z Rubinum u siebie?
      Dlaczego by nie mógł? GF ma prawa całkowite prawa do plików gry jak i do udostępniania gry na terenie Europy bez problemu mógł by zamknąć polskie prywatne serwery ja to niemiecki bądź turecki CoMa napisał że bedzie wiecej zgloszonych serwerow do prokuratury... te wszystkie serwery prywatne powinny byc zamkniete a ludzie stawiajacy te serwery powinni poniesc tego konsekwencje prawne

:55: :chunjo: - SheeeN 80lvl OFF :ninjadag:
      :50: :chunjo: -DarkWolfie 100lvl OFF
    • Shaytan wrote:

Powiem tak,global napluł z charchą w twarz włascicielowi p-serwera-RUBINUM :D.
      Tak 3mać
      Tak się śmiałem usuneli priva bo mieli ich nazwę :d
      AlBundy-WP-76LVL Ban przez "kolege" zero sprawiedliwosci GF
      BudBundy-BM-68LVL to samo co AlBundy
      Lombard-WP-75LVL Próba odnowienia OFF
      DildoIsAmU-heler-35lvl OFF
      Madrazo-Dagger-35lvl OFF
      Braveran-BM-35lvl OFF
      Cabba - New wp 55lvl Negros power
      Kyabira- Smok 80lvl (Miala byc glowna ale przez buffy w pt zostaje tak xD)
    • Art wrote:

1.Do tego właśnie się sprowadza. Usprawiedliwianie istnienia p-serverów, bo "oficjalny jest be i fuj".Nikt nawet nie skłania się do głębszej refleksji, tylko traktuje sprawę powierzchownie na zasadzie: "P-server jest lepszy, bo usuwa bugi, które są na oficjalu od lat".

2.P-servery mają wzięcie, bo są bardziej dynamiczne i 'reagują' na potrzeby graczy. Low-Med-Hardcore itd. każdy znajduje coś dla siebie, pal licho, że swoim wyborem nie zastanawia się, kogo tak na prawdę finansuje, nie ma pewności jak długo taki serwer będzie dostępny. Obecna krótkowzroczność konsumentów jest porażająca, liczy się wygoda na wyciągnięcie ręki, nawet gdyby, oferowali ją terroryści ;)
      Można to porównać do wcinania fast foodów, gdzie żarcie jest szybkie i znika w ciągu kilku godzin, a płacisz za nie krocie.

Oczywiście, że oficjalny jest zły bo kosztuje, ale to nie jest produkt oferowany pro bono, firma oferuje go, bo chce na tym cokolwiek zarobić. Serwerów nie utrzyma się lajkami na Youtube czy Fejsiku, ani pompowaniem kasy w pseudo jutubersów.
      Już pominę totalny brak zrozumienia prawa, własności intelektualnej.

Łatwo jest krytykować model biznesowy wydawca-producent, w końcu na domowym podwórku mamy Sebastiana, który 'zna się na pytonku' i doda wymarzoną opcję do metka just like that. Nie o to w tym biznesie chodzi.
      1. Po co te wszystkie szopki z betą/ogólnym testowanie i wyrazem opinii tak jak miało miejsce z alchemią? 'oficjalny' pluje nam w twarz i mówi ahhh jak przyjemnie. Był chociaż procent popierających aktualizację z mityczną alchemią? czy raczej w promilach to trzeba przedstawiać?
      2. Mają wzięcie, ponieważ odpowiadają potrzebom rynku. Wy jesteście dekadę w plecy.
      "pal licho, że swoim wyborem nie zastanawia się, kogo tak na prawdę finansuje" skąd my mamy wiedzieć kim są właściciele naszej wspaniałej gry prywatnie? Takie argumenty wysuwane bezpodstawnie. Tak samo z pewnością jak długo serwer będzie dostępny...przecież bez większych problemów mogą zamknąć projekt z zachowanie praw konsumenckich.
      3. Tak samo jak większość prywatnych jest darmowy :) albo grasz i zdobywasz wszystko samodzielnie tracąc czas lub minimalizujesz zużycie czasu i wkładasz mamonę. Oczywiście, że serwer się nie utrzyma lajkami na YT czy FB ale za pośrednictwem takich medium ma szansę dotrzeć do szerszej społeczności. Rozumiem, że większe dochody przynosi biznes bez marketingu. Zastanów się Art ile na swojej renomie 'gry dzieciństwa' pociągnąłby nasz ukochany Metin2, gdyby nie prywatne serwery które trzymały sporą część społeczności, a nawet zwabiły nowy odłam osób, które nigdy nie dotknęły oficjalnego. 2011?2012 i koniec? W ciemno można powiedzieć, że w 2019 nikt by nie rozmawiał o metku, a co mówić grał. Jest prawo, jest własność intelektualna ale też są inne wartości, które są przez was olewane.
      4.O co chodzi w tym biznesie? Bo jak na razie to jest gra do jednej bramki.
      Potężny Wojownik z serwera Monastyr. Serwer zamknięty 21.10.2013 :cursing:
    • Prywatne serwery mają wzięcie bo społeczność jest już mocno zmęczona polityką GF, każdy kto gra na takim serwerze bardzo dobrze wie że za 2 dni mogą go zamknąć a to co tam władował zniknie. Oczywiście uważam za bardzo złe stawianie i prowadzenie prywatnych serwerów jednak idea tych serwerów nie bierze się z niczego. Gdzieś ta ilość zawiedzionych graczy musiała przejść a najprościej to zagrać w tą samą grę tylko na lepszych zasadach. Dodajecie coś czego ludzie kategorycznie odmawiają jak np. alchemie mityczną a na takim serwerze nie to nie gracz ma rację i już. Wyduszanie kasy z gracza jest moim zdaniem złe, jest więcej kasy (chwilowo) ale znacznie mniej graczy. GF zaczynając ten projekt dawał sobie radę bez tych super ofert w isie, a jedynie co gracze chyba kupywali z isa to zmianki/pd/rękawiczka (w większości oczywiście) i GF powolutku siorbało sobie kaskę. Jednak wyczuli biznes i sprawa się rypła, fuzja, fuzja, fuzja i więcej $$ w is, cory, szczeniaki, kupony, yangi, aukcje błyskawiczne i wiele innych. Wszystko to na co zwykły niedzielny gracz sobie nie kupi/albo kupi poświęcając bardzo dużo czasu w grze. Priv jest łatwy, przyjemny, jak gracz mówi nie to administracja mówi ok, zmiany są uzgadnianie z graczami.
      Zmieńcie politykę o 180 stopni, zamknijcie topowe privy a i graczy i kasy przebędzie.
    • Płacz jest Ogromny o IS ,jaki to pl Jest zły bo nacisk na IS jest ,a ktoś wam każe wpłacać żeby grać ? Są gracze którzy bez isa doszli daleko :P

Na privach ,Też jest nacisk Na is ,Bo bez isa nie rozpoczniesz dobrze gry.Żeby dobrze zacząć na Privie trzeba z 200-500 pln na sam start wpłacić.Bo bez tego to nawet nie masz czego szukać.Szczególnie na Hardzie.

Wpłacać na Priva który na 50 % upadnie po tygodniu to głupota, a z pl wiesz że chociaż na bruk pln nie wydasz, Bo nie upadnie po tygodniu ,Miesiącu ;p

A te Janusze którzy płaczą o Privy i Is To są przegrywy którzy nic nie osiągneli tylko na łatwizne by szli .

Oczywiście Mityczna alchemia to był cios poniżej pasa ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło ;p

I nie będe się z nikim tu kłócił to jest moje zdanie i go nie zmienię ;p
    • Szanuje wszystkie akcje jakie GF/Webzen podejmuje w walce z privami, ale tak długo jak IS jest wymagany do normalnej gry to do tego momentu moja stopa nie postanie na PLu w celach normalnej aktywnej gry, a nie logowania się do M1, aby "zobaczyć co słychać". Przykład? Prosze bardzo. Zabiłem ostatnio kilka metinow 85 moją ninją 75lv. i z KAŻDEGO metina poleciał, albo jeden nic nie warty przedmiot (np. zbroja na 61lv xD), albo z metina wyleciały potki. (biłem bez rękawicy). W dawnych czasach metina zawsze miałeś drop z kamieni metin bez względu czy biłeś z rękawicą czy bez. (z rękawicą wiadomo, ze była fontanna itemów)

Jeśli nie zmniejszy się nacisk na IS to kaktus w pupe GFowi i do tego czasu będę grał na privach.
    • Twixmax wrote:

Płacz jest Ogromny o IS ,jaki to pl Jest zły bo nacisk na IS jest ,a ktoś wam każe wpłacać żeby grać ? Są gracze którzy bez isa doszli daleko :P

Na privach ,Też jest nacisk Na is ,Bo bez isa nie rozpoczniesz dobrze gry.Żeby dobrze zacząć na Privie trzeba z 200-500 pln na sam start wpłacić.Bo bez tego to nawet nie masz czego szukać.Szczególnie na Hardzie.

Wpłacać na Priva który na 50 % upadnie po tygodniu to głupota, a z pl wiesz że chociaż na bruk pln nie wydasz, Bo nie upadnie po tygodniu ,Miesiącu ;p

A te Janusze którzy płaczą o Privy i Is To są przegrywy którzy nic nie osiągneli tylko na łatwizne by szli .

Oczywiście Mityczna alchemia to był cios poniżej pasa ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło ;p

I nie będe się z nikim tu kłócił to jest moje zdanie i go nie zmienię ;p
      To tak jakby porównywać jechać na wycieczkę autobusem 16h a przelecieć samolotem w biznes klasie 1,5h, w obu przypadkach dotrzesz do celu. W dzisiejszych czasach jak dobrze pomyślisz i załadujesz te głupie 300 pln to nadgonisz pół/ albo i rok grania. Grałem na wielu privach i mogę stwierdzić że nacisk jest podobny do tego z pla, faktycznie musisz wpłacić 200pln by mieć zestaw kostiumów, peta itp. Tylko że to samo kupisz od staczy w m1 a sam poświęcisz 2 dni ostrego grania robiąc dungi, bijąc metki itp.
      Ludzie oczywiście wybierają stabilne privy które uciągną pół roku+, no właśnie lepiej dla ludzi załadowac 500pln i mieć fun przez pół roku jak załadować 3k i męczyć się przez kilka lat.
      Wiesz ja jako gracz który od początku jawy załadował max 50 pln i osiągnął coś (bardzo niskim nakładem) twierdzę że IS to potęga. Dopiero kilka tygodni temu zasmakowałem w IS i troszkę zaszalałem, a i przybyło mi troszkę wonów z tego (oczywiście to jest i tak ułamek zarobków). Oczywiście Janusz to ktoś kto stoi w m1 z 98 lv, cały czas płacze że IS jest op ale i zarobków też ma 0.
    • BeeT wrote:

Art - czy GameForge jako niemiecka firma może wyłączyć polskie prywatne serwery tak jak zrobiła to z Rubinum u siebie?
      Rubimium to nie był międzynarodowy serwer który powstał w Niemczech?(mogę się mylić) Myślę że do Polskich prywatnych serwerów stoi pewna przeszkoda- różnice w prawie.
      Click here -------> TWITCH
    • MooMoo wrote:

Ja się wypowiem jako były gracz privów, na pl'a głównie zniechęcało mnie gadanie youtuberów o jak to bez pakowania w is tam nic nie osiągniesz o jak to tam drogo itp, w końcu wbiłem na pl'a i do ISA i wiecie czułem się po prostu oszukany przez youtuberów bo wcale tak drogo tam nie jest (nie jeden priv ma więcej i drożej) + na pl'u mam pewność że jak wbije za tydzień nie zobaczę "serwer został zamknięty" Od pewnego czasu gram tylko na pl'u wszystkie itemki z privów sprzedałem lub wymieniłem na pl'a i wszystkim polecam tą opcję :) A youtuberzy i tak będą bronić privów bo wiadomo kto by nie bronił swojego źródła zarobku.
      Dokładnie

MooMoo wrote:

A youtuberzy i tak będą bronić privów bo wiadomo kto by nie bronił swojego źródła zarobku.
      Tutaj w punkt :D
      Btw. Ktoś pisał, że ma 10% szans na kostium z is. Przecież jakoś na dniach były przez 2 dni kostiumy po 30dni w isie.. Czepianie się, bo taka moda XD
      Diumar S55 Przygody na Maxi Maxi :w00t:
    • New

Dobra... Kradzież intelektualna? A sytuacja nie wyglądała czasem tak że ~2010 roku poprzedni wydawca i właściciel tych plików nie udostępnił ich dobrowolnie do sieci?
      Sold Chal - Archer 71lvl
      Sold AgaKc - Likan 100lvl
      Sold Adbaster - WP 111 lvl
      Sold NachtExe - Dagger 110lvl
      Sold yosien - mental 105 lvl
      Sold Schlana - Body 104 lvl
      Andros/Solar/Negros/Etolin
      GG: 59731325