Zmiany w grze - dyskusja

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Nie ma się co spinać czas pokaże jak to będzie. Po wprowadzeniu mitycznej alchemii miało zostać kilku graczy wszyscy mieli masowo kończyć z Mt2 :rofl: w tym temacie śmierdzi hipokryzją co trzeci post :rofl:
      Mówiłem, że jestem biczem bożym, i gdybyście nie byli wielkimi grzesznikami, Allach nie pozwoliłby, aby mój gniew spadł na wasze głowy.

– Czyngis chan
    • Gram w Metina niemalże od początku jego powstania. Pamiętam piękne czasy gdy item shop tak bardzo nie ingerował w grę, a większość graczy bez większego problemu sobie bez niego radziła. Teraz tylko nieliczni gracze radzą sobie bez ładowania w item shop, i niestety nie mogą rywalizować z ludźmi którzy ładują ogromne pieniądze w item shop. Są po prostu średniakami, ale dawniejszy metin działał podobnie. Wiecie jaki jest problem ówczesnego Metina ? gracze mają bardzo wąski wybór zarabiania, w porównaniu do serwerów prywatnych. Bicie metinów, kopanie rud, łowienie ryb, nawet zwykłe expienie i wiele innych zarobków umarło, w porównaniu ile kiedyś można na tym było zarobić. Świetnie pod względem grania bez item shopu działają privy. Znam wiele prywatnych serwerów na których item shop można porównać do tego z pla, ale tam ludzie sobie radzą, ponieważ jest duży wybór zarobków, a z tym idzie, że gra się nie nudzi. Ja stanowczo jestem za zlikwidowaniem privów, ale patrząc obiektywnie, produkt orginalny powinien być sporo lepszy prawda? guzik prawda. Privy pod względem technicznym i rozrywkowym jak i balansem niszczą orginał, co jest dla mnie nie do przebaczenia. Teraz spójrzmy na inny aspekt, dziwni mnie strasznie to, że globalny metin mający taką ogromną konkurencje ze strony privów nic nie robi by być od nich lepszym, atrakcyjniejszym dla klienta by gracz wybrał ich wersję orginalną. Przecież każdy woli kupić orginalne buty nike bo wie, że są one wykonane z dużo lepszych materiałów i są po prostu atrakcyjniejsze. Niestety każdy woli wybrać privy bo są one lepsze od orginału. Wszystko można naprawić, już firmy nie raz powstawały z popiołów i marki odżywały. Żeby metin odżył musi się nim zająć inna firma która go wyprowadzi na szczyt. Niestety Gameforage temu nie podoła, oni nie wiedzą, że czasami mniej znaczy lepiej. Wierzę, że ta gra jeszcze kiedyś będzie na szczycie, jak za dawnych czasów kiedy na każdym channelu było "FULL".
    • NieznanyAS wrote:

dlaczego ludzie odchodzą z PL na rzecz privów
      Dlatego, że na privie, trzymasz spacje, klikasz pelerynki, zbierasz yangi.. Dobijasz pewny lvl, walisz dungi 1000x dziennie, zrobisz kolejne eq i powtarzasz to samo z 15 razy aż osiągniesz maxymalny, np 200lvl.. Jedyne czego trzeba, to wytrwałość, bo tam sobie poradzi nawet 5letnie dziecko i może być topką. Na privie wydasz 10x 50zł a na plu 1x 500 i już źle :D

NieznanyAS wrote:

Art wrote:

NieznanyAS wrote:

Mowa o kradnięciu praw do kodu gry rozumiem, ale czy przypadkiem teraz nie mamy do czynienia z kradnięciem nazwy RUBINUM ? Inni od nas kraść nie mogą ale my od nich możemy ?
      Przyznaję, że pomysł dość odważny ale z drugiej strony wykorzystujemy sytuację i jak widać mamy ku temu sposobność i prawne możliwości. Kradzież nazwy, która firmuje kradziony i nielicencjonowany kod serwera Metin2, niech chociaż wskazuje na legalny serwer :)

NieznanyAS wrote:

Podsumowując moim zdaniem kradnięcie nazwy serwera nie jest dobrym pomysłem:)
      Nie uważasz chyba, że firma, która działa na rynku od nastu lat zachowała by się jak ten domorosły właściciel tego p-servera i po prostu coś 'ukradła'?Od tego typu zagadnień są kancelarie prawne i stan faktyczny, a nie emocje i przeczucia.
      Jeśli byłbym właścicielem firmy owszem walczyłbym z privami ( i nie wykluczam, że może by mi przyszłą taka myśl do głowy- raczej bym tego nie wykorzystał ) , lecz walka taką jaką chcecie prowadzić jedynie co przyniesie to szybszy upadek gry a niżeli poprawę na PL-u.

Problemem Pl-a jest to, że Privy czerpią z Pl i udoskonalają to co tutaj szwankuje, natomiast PL nie czerpie z tego co jest na privach i nie stara się tego nawet osiągnąć w minimalnym stopniu. A patrząc na to ze strony praw do kodu gry dlaczego nie można czerpać pełnymi garściami z udoskonaleń z prywatnych serwerów ? Skoro "prawo stoi" po waszej stronie ?

Grałem ładnych parę lat na PL ostatnio na privach też i widzę to z autopsji - @Art odpowiedzcie sobie na jedno pytanie dlaczego ludzi ciągnie do privów, lecz nie do PL - albo inaczej dlaczego ludzie odchodzą z PL na rzecz privów ?

Powody główne są dwa
      1) Polityka nastawiona na IS - nie chodzi mi tu o zmianki dodania jakies poty itp , lecz chodzi mi o ilość zdobywanego PD, % na drop przedmiotów. Ten kto wie jak wygląda IS na privie ten wie, że nie daje on takiej przewagi jak na PL. Przewaga Isu na privie jest do zniwelowania a na PL jest ona zawsze widoczne.
      2) Brak prowadzenia przemyślanej polityki odnośnie gospodarki na serwerach. Dlaczego obecnie cześć privów utrzymuje się już nawet ponad rok albo i dwa ? A dlatego, że "wydawca" takiego priva dba o nie go czyt. widzi jak sie zmienia gospodarka i nie dopuszcza do przestojów na rynku i reaguje dość szybko - sam widziałem jak administracja jednego Priva zapraszała wszystkich na rozmowę o gospodarce serwera co trzeba poprawić co zmienić - w przeciwieństwie do GF stosowała sie do tego co potrzebuje społeczność. GF przez wiele lat zrobił dwie rzeczy żeby wpłynąć na gospodarkę Ci, którzy pamiętaja YANG boty i inflacje - aura warta 1.2kkk - GF dodało pomocnika zdarzeń drugi raz to było dodanie biżuterii żywiołowej - low lvl może na czymś zarobić ulepki(dodać można pety przerabianie ich). i to tyle z ingerencji w gospodarkę tej pozytywnej bo negatywnej jest sporo więcej :)

To wszystko co wymieniłem sprawiło, że ludzie stwierdzili, że czas sobie darować PL-a. Nie rozpatrywałem tutaj już sprzedawania yangów eq i alchemii za zł bo to osobny wątek do porównania na privie i PL.

Handlarz30 wrote:

art pewnie nie odpiszesz ale co mi tam mam pytanko czemu ta wasza boska firma nie wytoczyla procesow o kradziez kodu gry i udostepnianie jej i czerpanie zyskow olsnij mnie....
      Kod metina został swego czasu za darmo udostępniony(wypłynał) i każdy mógł go pobrać - wysytarczy go mieć reszta plików jest do zdekodowania i takim sposobem jest tyle nowości i możliwości ingerencji w dość łatwy sposób w niego przez twórców privów/botów.
      Ps: Wystarczy troche znać pythona :P
      Nie wiem jak można usprawiedliwiać takie rzeczy.. Na siłe obrona złodzieji, żerujących na czyjejś pracy i mówiących, że to ich produkt :)
      Diumar S55 Przygody na Maxi Maxi :w00t:
    • Fibo wrote:

Nie ma się co spinać czas pokaże jak to będzie. Po wprowadzeniu mitycznej alchemii miało zostać kilku graczy wszyscy mieli masowo kończyć z Mt2 :rofl: w tym temacie śmierdzi hipokryzją co trzeci post :rofl:
      no nwm z diumara znikła spora część "topki" a kolejne tyle osób wegetuje czekając czym nas GF uraczy :mkay:

Mityczna alchemia dla sporej części graczy była gwoździem do trumny patrząc też po innych krajach nigdy nie było tak dużego zniechęcenia do aktualizacji jak przy tej.

@Art ponawiam pytanie czy my jako gracze możemy otrzymać dane ile kont jest online w weekendy na globalnym serwerze? Jest to dość ciekawa statystyka

Co do zmian odnośnie meley myślę że spoko tylko jakieś 2lata za późno ?
    • DonnellyMIX wrote:

Dlatego, że na privie, trzymasz spacje, klikasz pelerynki, zbierasz yangi.. Dobijasz pewny lvl, walisz dungi 1000x dziennie, zrobisz kolejne eq i powtarzasz to samo z 15 razy aż osiągniesz maxymalny, np 200lvl.. Jedyne czego trzeba, to wytrwałość, bo tam sobie poradzi nawet 5letnie dziecko i może być topką. Na privie wydasz 10x 50zł a na plu 1x 500 i już źle
      A racja bo tutaj nie chodzisz co godzinkę na smoka lub razadora nie klikasz spacji, pelerynek(bo się kończą hiih), nie zbierasz yang i nie powtarzasz tego z 15 razy aż osiągniesz maxymanlny np 120 lvl xDD
      Kodzottsu jest tylko jeden :).
    • Ja się wypowiem jako były gracz privów, na pl'a głównie zniechęcało mnie gadanie youtuberów o jak to bez pakowania w is tam nic nie osiągniesz o jak to tam drogo itp, w końcu wbiłem na pl'a i do ISA i wiecie czułem się po prostu oszukany przez youtuberów bo wcale tak drogo tam nie jest (nie jeden priv ma więcej i drożej) + na pl'u mam pewność że jak wbije za tydzień nie zobaczę "serwer został zamknięty" Od pewnego czasu gram tylko na pl'u wszystkie itemki z privów sprzedałem lub wymieniłem na pl'a i wszystkim polecam tą opcję :) A youtuberzy i tak będą bronić privów bo wiadomo kto by nie bronił swojego źródła zarobku.
    • AndrewBalboa wrote:

privy miały tysiące graczy, np. pseudo pandora 10k osób na starcie i przez to właśnie ceny są jakie są... kilka lat temu kupon 1000sm kosztował 8w, teraz kosztuje 35w, dlaczego? bo jest mało osób i nie ma komu ładować w is
      @AndrewBalboa a może dlatego że yangii na serwerach są generowane w kolosalnych ilościach ?
      [ciach]

Moderator Ascoran:
      Usunąłem offtop.
    • Art wrote:

kAArter wrote:

Art wrote:

bez komentarza po prostu Nie ma to jak pochwalać kogoś, kto się "wyrobił" na czyjejś pracy, miał gdzieś własność intelektualną i prawo
      Jak Ty egzystujesz w życiu publicznym
      Odnośnie waszej pracy to może lepiej nie wypowiadaj się jako osobą reprezentująca community i nie potrafiąca przepchnąć jednej pozytywnej zmiany przez 10 lat grzania stołka przy korycie.Jak chcesz się punktować kto z nas ma racje w dyskusji to zapraszam suchej nitki nie zostawię.
      Tylko pokazujesz, że nie warto prowadzić dywagacji z Tobą, bo sam odniosłem się do łamania prawa, ty do wycieczek ad personam :)
      Masz rację, nie warto, on wyśmiał, że global zmienia nazwę na taką samą jak zamkniety priv, a ty sugerujesz mu, że ma problemy z egzystencją, co w sumie też było ad personam.

I tak, zamykanie serwerów wam nie pomoże. bo nie zamkniecie wszystkich, wy musicie sprawić, by ludzie nie chcieli grać na privach, tylko na globalu, jeśli ktoś mając wybór wybiera priva, to bez priva wybierze inną grę, a nie globala, który nie pasuje mu z powodu nacisku na isa/lagów/niestabilnego clienta/balansu (niepotrzebne skreślić).

Ale o czym ja mówię, webzen nawet zmiany kanałów nie potrafi przywrócić, a ja piszę o tym, aby oni razem z kuźnią faili sprawili, by global był atrakcyjny xD

A gadanie typu "aaaa-alee my musimy się utrzymać" skomentuję tak:
      Kiedyś nawet głupi drop był efektywny bez rękawicy, dzisiaj trzeba połączyć je minimum 3 :)

Uprzedzając: nie gram na privach z 1 powodu: braku stabilności, ale po prostu nie jestem ślepym fanboyem i widzę, że niektóre privy wyprzedzają globala.*

*Znaczy, dla niektórych pewnie nie gram, bo jak stwierdzę, że nie chce mi się grać, to nie wejdę i przez tydzień choćby po to, by ku przeczytać xD

The post was edited 5 times, last by Hellrider ().

• Ritchie wrote:

Ósmy raz pod rząd wywaliło mnie do logowania przy próbie wystawienia sklepu na szpuli.
      Błąd zgłaszałem ponad rok temu.
      Obawiam się, że gracze z Rubinium są przyzwyczajeni do wyższych standardów, znikną szybciej niż się pojawią.

W całym tym poruszeniu na forum nie chodzi o to, że ktoś źle życzy oficjalnym serwerom. Chodzi o to, że gdyby były gotowe na to, żeby na nich grać, to ta cała szopka z kasowaniem privów nie byłaby nawet potrzebna.
      I myślę, że tym można skończyć dyskusję :D