Zmiany w grze - dyskusja

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Art wrote:

Lucjusz wrote:

"Prawdziwi" gracze PLa w większości kończą grę, a nie idą na inne serwery gdzie im nie odpowiada właśnie tani IS czy mała przewaga wynikająca z jego zakupu i gdzie większość graczy może mieć prawie takie samo eq. Zagrywka z nazwą Rubinum to nie jest kradzież, ale po prostu śmieszne i żałosne działanie, które pokazało bezradność.
      Sęk w tym, że zagrywka z nazwą to nie jest akt desperacji, tylko przemyślane działanie. Nie oczekujemy, że gracze 'nagle przejdą na oficjalny serwer z powodu nazwy. Tego typu argumenty powodują u mnie śmiech. Sam zamysł jest szalenie interesujący, który jak widać spowodował zamierzony efekt. "Because we can!" - zgadzam się, że nasze działania powinny rozpocząć się dawno, dawno temu, najlepiej było zgasić to w zarodku. Ale przepraszam, nie mogę wszystkiego robić :P Mogę jedynie powiedzieć, że w firmie nagle sytuacja z privami zyskała uwagę zarządu i widać tego pierwsze efekty. Co będzie dalej? Zobaczymy.
      Nie wypieram się wszystkich problemów z jakimi spotykacie się na oficjalnych serwerach - nie neguję tych punktów, które niejako negatywnie 'określają' grę Metin2. Popełniamy błędy, ostatnio odnoszę wrażenie, że nawet częściej niż zwykle. Mogę jedynie trzymać kciuki, że w końcu się ogarniemy i ruszymy dalej.
      Wciąż jednak będę bronił stanowiska, że jeśli ktoś nie szanuje prawa, to nie powinien mieć miejsca na rynku gier. Bez znaczenia, że zrobił nowy-lepszy klon od mojej pracy.
      Jeżeli dyskusja na forum wśród już grających na PLu ludzi to był zamierzony efekt to tak, udało wam się. U Ciebie śmiech powodują takie argumenty jak moje, a u mnie śmiech powodują takie zagrywki jak ta. "Because we can". Trochę powinniście zważać na to jak zwracacie się do graczy. Ascoran toczy wojnę na rozmowach Etolina i nazywa nowe konto na forum "jakimś randomem" Ty niemalże piszesz, że siedzisz na forum, trzymasz miskę popcornu i się śmiejesz z tego co piszemy. Staram się wywiązać z Tobą treściwą dyskusję, a ty mi piszesz, że śmieszą Cię takie argumenty? Ja wiem, że mogłeś przyzwyczaić się do odpowiadania młodym ludziom często niemającym pojęcia co piszą i co chcą, ale trochę szacunku się należy czy mam rację, czy racji nie mam wg Ciebie.
      Streamy wrócą razem z powrotem zmiany CH (czyli możliwe, że nigdy)
      :w00t: A może stream z Tasmanii Jemioły Diumara? :w00t:
      youtube.com/user/LuckeR174

Zazwyczaj odpalam w dni robocze okolice 12-14 godziny

Zapraszam!

:mkay:
    • Gameforge zaczyna walczyć o prawa autorskie, super. Teraz pozostaje tylko poczekać, aż któryś z właścicieli zamkniętych privów wyłoży odpowiednie pieniądze na stół i przejmie projekt :)

Śmieszy mnie to, że firma, której zablokowanie jednego cheatera, przez własne procedury, zajmuje kilka tygodni, próbuje walczyć o prawa autorskie :D Próbują dowieść, że ktoś kradnie kod ich gry. Problem jest taki, że jak pół topki Tasmanii zostaje okradzione, to nie potrafią użyć tego kodu do ukarania winnych i naprawienia strat. Jeszcze bardziej będzie mnie śmieszyć, jeśli twórcy privów zaczną walczyć o swoje na drodze sądowej i wygrywać. Gameforge nie stać nawet na posiadanie pracowników, więc nie spodziewałbym się, że szarpną się na prawnika. No chyba, że @Art ubierze garniak i będzie bronił interesów tego gamingowego giganta - jeśli będzie ich bronił tak, jak polskiej społeczności, to obawiam się, że może się okazać, że to globale zaraz pozamykają :D

A teraz trochę poważniej. Jak zwykle GF idzie nie tą drogą co trzeba.

Cały fenomen Metina, polegał na tym, że był darmowy, a przy tym był dużo bardziej zaawansowany technicznie niż konkurencja.

Darmowa gra MMORPG w 3D w 2007 i to online? Nic dziwnego, że wszyscy w to grali.

Jak to wygląda obecnie? Metin jest droższy niż najlepsze obecnie gry na świecie, a technologicznie jest daleko w tyle. Jedyne, co trzyma graczy przy projekcie, to regularne przepuszczanie wonów przez Allegro co daje częściowy zwrot włożonych pieniędzy sentyment.

Najgorsze jest to, że nawet jeśli uda się zamknąć wszystkie prywatne serwery, to GF nie wykorzysta przypływu graczy (o ile takowy będzie), do podniesienia jakości gry, tylko jeszcze bardziej zacznie czerpać z monopolu na produkt.

A co do spodziewanego przypływu graczy - GF jest jak taka ex 3/10 (powiedzmy, że jak z nią byłeś to była 7/10 ale po rozstaniu różnie bywa), która próbuje zniszczyć twój obecny związek, a potem liczy, że do niej wrócisz. Oczywiście nigdy tak się nie dzieje i pewnie tak będzie i tym razem. Bo jeśli ktoś (GF) musi coś (graczy) odbierać siłą, to sam udowadnia, że na to nie zasługuje.

Zamiast zaprosić do rozmowy ludzi, którzy lepiej radzą sobie z Metinem i mają być może lepszą wizję, GF idzie z nimi na wojnę (swoją drogą to dosyć głupia decyzja walczyć z kimś lepszym, mającym większe poparcie). A w IS dostajemy jakiś brzydki kostium strażaka, który jest obrzydliwy i do niczego się nie nadaje i szczerze, to specjalnie unikam przebywania w m1 i generalnie innych graczy, bo nie mogę na to patrzeć, i pety, które są po prostu zmniejszonymi mobami. Wolałbym dać 100zł menelowi na dworcu, żeby wydał wszystko na denaturat, a później to zerował, a następnie oglądać jak wymiotuje i sika pod siebie, niż wydać te pieniądze na kostium w IS i 2 miesiące oglądać moją postać wyglądającą jak gorsza wersja ludzika Michelin (bynajmniej nie dlatego, że jest czarna, wolałem to zaznaczyć), bo w Gameforge nikt przez 5 lat nie wpadł na pomysł, żeby pozwolić graczom ukryć efekt wizualny kostiumu.

I nie jestem fanem privów, bo nie gram na nich regularnie, ale nie rozumiem dlaczego na globalu czynnik szczęście x pieniądze ma tak ogromne znaczenie i myślę, że to przez to w największym stopniu gracze uciekli z oficjalnych serwerów i siedzą na privach. Bo jak perspektywa, że możesz mieć Khana, który dla początkującego gracza jest defacto kluczowy, za 20zł jeśli masz szczęście, lub za 800zł, jeśli masz pecha, ma być zachęcająca dla ludzi wracających do gry? Dlaczego rękawica z IS jest wymogiem, a nie opcjonalnym dodatkiem? Na prywatnych serwerach koszt Item Shopu na określony czas jest stały, czyli wiesz, że jeśli chcesz grać ze średnim ISem, to wydasz np. 20 zł miesięcznie, a jeśli chcesz grać z pełnym to 50 i jesteś w stanie obliczyć ten wydatek. Na PLu nic nie wiesz, bo dzisiaj w IS dostajesz kostiumy na 15 dni, jutro Szczeniaki, a celowo dzień po Szczeniakach Happy Hours, żeby zmusić cię do załadowania jeszcze więcej, a dzień później Kupony SM, żebyś żałował, jeśli nie załadowałeś podczas HH.

Poza tym, wśród moich znajomych, z którymi kiedyś grałem na globalu, jeszcze nigdy nie spotkałem się z planami poważnej gry na privie. Zawsze zaczynaliśmy tam grać, żeby się pobawić i nie musieć płacić 50zł, żeby cokolwiek leciało mi z metka na mój lvl, a wszystkie transakcje, których tam dokonywaliśmy, miały na celu tylko urozmaicenie rozgrywki. Czyli dokładnie tak, jak kiedyś na PLu.

Gameforge ma się za poważną firmę, a na każdym kroku udowadnia, że nią nie jest. Nawet gimnazjalni przedsiębiorcy pożyczający od rodziców 9 stówek na resell Yeezy wiedzą, że najpierw trzeba dać coś od siebie, żeby oczekiwać zysków.
    • Ten wiecznie żywy argument że privy padają zawsze wygląda jak karta pułapka w waszych głowach.Wam padło już ~30 serwerow ale przynajmniej przyznałeś się ze widzisz wasze błędy ( małe zwycięstwo) co nie zmienia faktu że takie [ciach] zagrywki jak z wyciszeniem mitycznej alchemii żeby potem mimo wszystko ją dodać zawsze będą na mojej liście pranków akademii pana kleksa

Moderator Ascoran:
      Usunąłem pseudocenzurę.
    • Ręce opadają jak się czyta ten wątek...

Szacunek dla Arta za cierpliwość...

Osobom, które tłumaczą cwaniaków czerpiących zyski z cudzej własności raczej trudno będzie wytłumaczyć bezsens ich wypowiedzi- po prostu do pewnych spraw trzeba dojrzeć. Nadmienię tylko, że bronicie prawdopodobnie głównych hamulcowych dla rozwoju projektu Metin2.
      s3 Jakeq

s14 Jakeq

s25 Tango

• noPRO8L3M wrote:

BeeT wrote:

noPRO8L3M wrote:

zwykła pomyłka pewnie..Człowiek ma prawo do pomyłek, nie jest maszyną.
      pomyłki zdarzają sie PRZY KAŻDEJ NOWEJ INFORMACJI PRZY KAŻDEJ
      No i co w tym złego? Poczekaj 10minut, zaraz to skorygują.
      Żeby Ci kiedyś tak chirurg po operacji rutynowej powiedział: Dajcie mi 10 min tak zawsze mam, że muszę poprawiać. Co z tego, że robię to X lat ważne, że poprawiam XD
    • Santonia wrote:

Użyjemy wszelkich możliwych zasobów, sposobów i metod jakimi dysponujemy, aby walczyć z nieuczciwością. Ta odpowiedź musi Ci wystarczyć.
      Santomia firma od poczatku gry sobie nie poradzila z botami wiec nie pisz bzdur bo piszesz i gadasz jak polityk
      pisalibyscie bez sciemy ze nie macie systemu i koniec tematu a nie mydlenie oczu itp itd

do Art dlaczego odpisujesz na wybrane posty na moje nie odpisujesz bo nie masz argumentow czy po prostu glupio prawdee tobie napisac czy nie mozesz :rofl: niemcy nie pozwalaja tobie pisac prawdy czy co?
    • KliczeK wrote:

Art wrote:

Popełniamy błędy, ostatnio odnoszę wrażenie, że nawet częściej niż zwykle.
      Fakt, już na samym starcie owego Rubinum który ma miejsce 18 lipca, robicie eventy w grze i w isie od 16 lipca.
      Gratulacje. :rolleyes:
      Art dostał taką rozpiskę od GF na w niemczech ten serwer startuje/wystartował dzisiaj. Pewnie zapomniał usunąć tych 2 dni
      :54: :chunjo: Patryk14789 wojownik body 61lvl OFF
      :54: :chunjo: Shirt sura wp 75lvl OFF
    • Ligeja wrote:

noPRO8L3M wrote:

No i co w tym złego? Poczekaj 10minut, zaraz to skorygują.
      Żeby Ci kiedyś tak chirurg po operacji rutynowej powiedział: Dajcie mi 10 min tak zawsze mam, że muszę poprawiać. Co z tego, że robię to X lat ważne, że poprawiam XD
      Nie porównuj gry komputerowej do pracy chirurga.. Głowa Ci odpadnie jak poczekasz 10 minut na poprawę postu?

Moderator Ascoran:
      Usunąłem piramidkę cytatów.
    • Ósmy raz pod rząd wywaliło mnie do logowania przy próbie wystawienia sklepu na szpuli.
      Błąd zgłaszałem ponad rok temu.
      Obawiam się, że gracze z Rubinium są przyzwyczajeni do wyższych standardów, znikną szybciej niż się pojawią.

W całym tym poruszeniu na forum nie chodzi o to, że ktoś źle życzy oficjalnym serwerom. Chodzi o to, że gdyby były gotowe na to, żeby na nich grać, to ta cała szopka z kasowaniem privów nie byłaby nawet potrzebna.
    • Pytanie z innej beczki, ktoś naprawdę obeznany potrafiłby mi przedstawić sposób rozwijania surki wp :)) ?

W sensie jakie skile po kolei rozwijać oraz jak lecieć z punktami statystyk ?

Mam zamiar powrócić do gry, więc ciekaw jestem czy coś się w tej sprawie zmieniło czy dalej istnieje standard rozwoju kolejno: czarowane ostrze, zbrojka, strach, rozpro, wir, uderzenie palcem oraz w statystykach: 2 wit 1 int, następnie full int + zreka

W obecnym Metinie powyższy rozwój Surki WP jest prawidłowy czy powinienem w inny sposób rozwijać postać :) ?
    • Melixon wrote:

Pytanie z innej beczki, ktoś naprawdę obeznany potrafiłby mi przedstawić sposób rozwijania surki wp :)) ?

W sensie jakie skile po kolei rozwijać oraz jak lecieć z punktami statystyk ?

Mam zamiar powrócić do gry, więc ciekaw jestem czy coś się w tej sprawie zmieniło czy dalej istnieje standard rozwoju kolejno: czarowane ostrze, zbrojka, strach, rozpro, wir, uderzenie palcem oraz w statystykach: 2 wit 1 int, następnie full int + zreka

W obecnym Metinie powyższy rozwój Surki WP jest prawidłowy czy powinienem w inny sposób rozwijać postać :) ?
      Z taki zapytaniem udaj się do działu Klasy Postaci.

W Team nieprzerwanie od 08. maja 2010! :rolleyes: