Zmiany w grze - dyskusja

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

• To po prostu, komu się nie podoba, opuszczamy tonący okręt. Jak ktoś będzie im płacił, to prawdopodobnie sprawi że tylko przedłuży to konanievtej gry. Uratujmy tego klasyka i godnie dajmy mu umrzeć. I ten temat też niech trochę przycichnie, mam nadzieję że dziura w budżecie z metina w najbliższym miesiącu/miesiącach sprawi, że ktoś z góry zabierze głos. No u na głos pionka Arta, który za swój plac zabaw chyba nie odpowiada jak widzę.
      NIE HANDLUJĘ Z GRACZAMI(sztuczne podbijanie aukcji bez pokrycia, nie traktować ich postów poważnie):
      -introwertyk
      -Thue
    • zawsze piszecie ze to koniec metina...
      ...a potem dalej w to gracie xd

wiec nie placzcie bo to nic nie zmienia :)
      totalnie nic a nic nie zmieni w zyciu graczy
      procz tego ze inaczej beda zarabiac :)

Pozdrawiam

Życie się byku zmieniło. Już nie jestem z tą dziewczyną której ślubowałem miłość.
    • Można też pójść uczciwie do pracy
      I zarobiony hajs załadować w grę

Bo przecież lepiej pójść do roboty i zarobić 300zl
      Niż grać 10h w grę i zarobić 100kk

Pozdrawiam

Życie się byku zmieniło. Już nie jestem z tą dziewczyną której ślubowałem miłość.
    • CardinaleLeJiin napisał(a):

Ja to sobie tak czytam i w sumie widzę więcej przeciwników tej aktualizacji. Sam osobiście jestem przeciw.
      Ale mam zasadnicze pytanie Gdzie jest Coma @Art i czemu nie wypowie się w żadnej kwestii >?
      Nie przyjdzie tutaj, ponieważ ludzie by go zlinczowali. Też pewnie o to, że nic nie robi (pionek gf nic nie zrobi).
      Przypominając jego słynne zdanie "każda krytykę w jego stronę kierowaną uznaje jako hejt na jego osobe".
      Dogadaj się z takim człowiekiem, mimo tego, że krytyka jest uzasadniona to i tak będzie hejtem.
      TO NIE JEST SPAM/OFFTOP
      Wyższy tekst ma dać do myślenia. Modki dajcie mi spokój.
      Ps. Czcionka jest dwunastka.
    • Art jest nieodpowiednim człowiekiem na to stanowisko.Jeżeli community manager przez tyle lat nie potrafi przeforsować jakiejkolwiek zmiany czy zawalczyć z takiej pozycji o jakąś zmiane na + no to plis.
      O ile dla mnie w topowych głupotach wprowadzonych są :
      Wprowadzenie itemów +7 do dropu
      Exp na meley
      Hajs na meley
      Autołowy
      Hajs na katakumbach
      ŻYWIOŁY ( polecam sobie zobaczyć jak ten syf zadziałał u nas na jawie 4 miesiace serwer zdycha od wyczerpania rynku )
      Kretyński drop ze skrzynek eventowych ( pozdro dzbanie co ulepki z jotuna tam wstawił)

tak brak nacisku na wybijanie botów jest dla mnie totalnie nie zrozumiały.
      Nie wierze w to że global jeszcze pociągnie długo.
    • CoMa innych narodowości nie zdołała zrobić nic aby zatrzymać cyrk z zakazem handlu odłamkami.
      Na pewno oni zgłaszali, że gracze są oburzeni ale webzen ich olał czy tam gf (jedno i to samo).
      Tak jak widać, gracz się już nie liczy tylko jego portfel lub kartą kredytowa.
      TO NIE JEST SPAM/OFFTOP
      Wyższy tekst ma dać do myślenia. Modki dajcie mi spokój.
      Ps. Czcionka jest dwunastka.
    • Coś mi sie wydaje, że z tej chciwości więcej stracą niz zyskają. Kazdy zdrowo myślący czlowiek wyciągnie z tej sytuacji wnioski i przestanie dofinansowywac ten wrak, który na własne zyczenie idzie na dno. A ci co ładują dalej obudza sie w przestarzalym single playerze za x tysięcy ze swiadomoscia ze rozsadniejsza inwestycja bylby kredyt w frankach.
    • No ta.. jak komuś nie idzie w grze to zawsze może władować xxx PLN w IS --> kupić xxx kuponów SM / szkat szczeniaków -> sela i ma xxx wonów -> kupuje alche i reszte syfu pvp w miesiąc -> przechodzi z jinno do shinsoo/chunjo -> wbija do jinno i kasuje każdego do 100lv dopisując "wyj" "mix" "pilnuj koła". [ciach] Tylko taki niech potem nie zapomni na forum wejść i w dyskusji takiej jak ta napisać: I dobrze, że taka aktualizacja wchodzi. Bo przeca on OCZYWIŚCIE WIE gdzie się dropi odłameczki, (a o czasie na to przeznaczonym już nie wspomnę) bo ma taką i taką alchemie i jak co to cho pvp to cie na skila wezme mixieee xdddddddddddddddddddd

Idę pograć w Super Mario World, o ile moje zakurzone nintendo nie było wyprodukowane przez GF i mogę to zrobić za free. z/w

Moderator Ascoran:
      Wyciąłem niedozwolone treści.

Los wyśmiał mnie jak ja was, EMA.
    • W całej tej fali wylewu kwasu na Arta nie rozumiem jednego. Co on ma do tej aktualizacji i czym tu zawinił (w tej sytuacji akurat)?
      Robi to, co może, i na tyle ile dostał możliwości (o ile nie fabrykuje przekazu od graczy w raportach, w co wątpię).

Mam wrażenie że większość, która pisze takie rzeczy są ludźmi z pokroju tych, którzy drą się przez telefon na BOK'u do bogu ducha winnej konsultantki telefonicznej bo dział techniczny zawiódł. I to jest analogiczna sytuacja.
      To GameForge (Product Director etc.) jak i w niektórych przypadkach Ymir (Jako producent narzucający pewne rzeczy) odpowiadają za takie a nie inne decyzje, a CoMa tu pełni formę tylko pośrednika oraz jak sama nazwa wskazuje Community Managera, który w tym przypadku ma zebrać informacje do kupy i zrobić z nich feedback.

Jeśli mimo takiego odzewu społeczności który art przekaże/przekazuje np. Product Director postanowi że liczy się zysk firmy, a nie "zachcianki graczy"/"dobry graczy", to przecież szanujmy się, nic Art z tym nie może więcej zrobić, a niektórzy piszą tutaj tak jakby wymagali od niego przyjazd do Niemiec i walkę w oktagonie z decyzyjnym.
      Zamar here, cause my main acc is banned

Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Swiezu ().

• [ciach]
      Co do samego Arta, to niestety smutne jest to,że nie bierze on żadnego udziału w dyskusji nt. odłamków, który tak bardzo poruszył naszą metinową społeczność. Gdybym znał niemiecki, to bym poszedł sobie czytać niemieckie forum, tam przynajmniej CoMa pisze posty nt zmian w grze. - Co do samych zmian, nie obwiniałbym go, bo w sumie nic nie ma do gadania. Jest najważniejszą osobą w Polskiej społeczności od lat,a w sumie dla forumowiczów jest obcym człowiekiem. Poza przetłumaczonymi wiadomościami od GF, niczego praktycznie nie otrzymujemy.

Przykład z pierwszej ręki:

Art napisał(a):

Lexio napisał(a):

Wiem, jestem nudny, ale @Art wiadomo cos o biletach? A jak nie, to wez ich ponaciskaj zeby dali na 1 dzien przynajmniej...
      Przekażę prośbę. Może uda mi się wytargować dzień lub dwa ;p

Minęło 19 dni, nawet jeśli GF było nieugięte odnośnie biletów to i tak osoby nie dostały na ten temat odpowiedzi. No bo po co?

Co z planem na 2018 rok? Pojawi się przed sylwestrem? Bo miał się pojawić w tym roku.Mamy 10 miesiąc roku,zaraz 11, a plan który powinien pokazać się w styczniu nadal nigdzie nie widnieje.

Art napisał(a):

Okej, tak krótko podsumowując obecny feedback z blisko 440 postów :x

• Nowa alchemia to zły pomysł w obecnym kształcie
      • Tworzenie nowych kamieni od zera jest zbyt drogie i szkoda na to czasu by osiągać poziom mityczny
      • Brak możliwości łatwego wyciągania obecnych kamieni z koła (zbyt duże ryzyko)
      • Jest problem z odłamkami, których nie można upuszczać ani handlować (tylko magazyn wchodzi w grę, a zatem dropienie na 5 postaciach)
      • Istnieją obawy, że obecna alchemia, nad którą ludzie pracowali miesiącami okaże się bezużyteczna w obliczu mitycznej alchemii
      Coś pomiąłem?

Czy coś pominąłeś? Ależ oczywiście drogi Arcie, pominąłeś poinformowanie nas, że "problem z odłamkami, których nie można opuszczać, ani handlować" to nie błąd,a zamierzony efekt.
      Zapewne opinie nt. tych pkt. zgłosiłeś bo to jedno z Twoich zadań, super. Tylko że zapewne otrzymałeś również odpowiedź od osób,które to od Ciebie dostały i sobie dam głowę uciąć,że Ci napisały,że to nie jest błąd, a celowy zabieg. Gdzie Pan był?

Ingolf napisał(a):

Rozumiem, że jesteście rozgoryczeni i zawiedzeni wersją 18.4 - super, że testowaliście nowości na becie i przekazywaliście nam swoją opinie na tym forum i na forum bety. Każda opinia była cenna. Pracownicy GF (odpowiedzialni za beta testy) czytali wszystkie feedbacki i wiedzieli, jak to się wszystkim "podoba". Nowa alchemia została obecnie wstrzymana i z tego cieszą się prawie wszyscy.
      Nie powinniście mieć do nas pretensji, bo my na to wpływu nie mamy. Wielu teamlerów gra prywatnie, oni też dropią odłamki ... też nie wszystkim się to podoba.

Ok, rozumiem fajnie było dropić odłamki na no0bkach i je przekładać, ale nie zgodzę się ze stwierdzeniem, że to pro elo (jedyny!) sposób na zarobek małych lvli. Kiedyś inaczej sobie radzili i obecnie też sobie jakoś radzą. To właśnie większość graczy z dużym poziomem dropilo odłamki i przekładali je w masowych ilościach - no cóż, każdy kombinuje jak może.
      Wszyscy wiemy, że zarobek na dropieniu KU, czy małżach nie jest wielki, ale jakieś yangi zawsze wpadną.
      Gdybyśmy zostali poinformowani przez Arta,że to nie jest błąd, to byśmy opinie na temat tej głupiej zmiany już dawno pisali. A tak byliśmy zapewniani,że to zapewne błąd bety...

Moderator Ascoran:

Grupa Steam Metin2 Polska:

steamcommunity.com/groups/Metin2Polska
    • Nie wiemy jaki feedback oni przekazują do zarządu czy gdziekolwiek ale wystarczy spojrzeć na przestrzeni lat jak ta gra upada co nową aktualizacje.
      Bo gdyby się tak zastanowić to jaki przepraszam major update nie był kolejnym wbijanym gwoździem ?
      Inna sprawa dlaczego jako gracz mam nie wylewać na nich brudu.Tbh to jest pierwszy raz gdzie udzielam się na forum jedynie atakując administracje bo nigdy mnie tak nikt nie trigerował jak administratorzy tego globala teraz.
      Wyobraźcie sobie teraz że to nie jest serwer GLOBALNY ...a ten drugi ;)
      Co ma do zaoferowania?
      cholernie drogą rozgrywke na niszowym poziomie gdzie dosłowny bunt community nic nie wnosi jeśli chodzi o jakiekolwiek zmiany + ubity przez boty rynek.
      Dla przykładu jeśli o zarobku w jakich cenach kiedyś chodziły kamienie duchowe a co znaczą na dzień dzisiejszy.
      Nawet na tej jawie gdzie jesteśmy najnowszym serwerem mam tych kamoli z 1k i był bym pierwszy w kolejce do pomysłu żeby wyzerowac kamienie duchowe z eq każdego i niech dropią 95% rzadziej co by można było na czymkolwiek te gospodarke kręcić.Bo na chwile obecną nowy gracz nawet skuszony tym serwerkiem powie ok nowy coś pogram bo na takim np samosie no to już mają goście eq po X lat.
      I powiem tak jego gra skończy się w m2.NA ŻADNYM SERWERZE NIE WIDZIAŁEM TAKIEJ CHMARY BOTÓW
      Doszło do tego że na evencie z mani typ w full isie na 85 lvlu biegał przez każdą ściane na moich oczach, boty to sa nawet w grocie juz.
      Teraz wchodzi ta aktualizacja to już ciul daruje sobie ponowne wypisywanie o odłamkach.Wprowadzają item do mieszania petów,Dla mnie to jest ostateczny cios.Jeszcze na początku można było zarobić na skrzynkach razadora no ale teraz jak rzucają na miesiąc tu skrzynki gdzie lecą ulepy z jotuna,razadory i nemere + teraz w skrzynkach z hallowen jest praktycznie 1:1 do drop.Za jakiś czas pewno zrzucą okejki.I dziś sobie uświadomiłem że dla mnie to już chcąc nie chcąc jest koniec gierki.
      Razador - koniec zarobku
      Nemere - koniec x2
      Jotun - koniec x10 bo może za rok ulepy będą coś warte ( a przy takiej skali botów jaka jest na jawie to krzyż na droge alleluja )
      I jeżeli weźmiecie w zasadzie każdy dungeon poza zodiakiem i meley pod lupę tam nie ma zarobku.Czyli krótka piłka albo wydasz 20 koła albo nie pograsz.
      Ingolf Ci napisze że kiedyś inaczej zarabiali. to FAKT ...ALE jak sto lat temu grałem na feniksie to nie kupowałem mordeczko w stacku za 10kk 200x nieznanych lekarstw z +.
      Nawet szukając plusów zmian no ja ich nie widze.Jedynie czuje że GF chce jak najgłębiej wsadzić swoją plugawą łape do mojego grubego jelita i zabrać cały hajs.Mityczna alchemia i mieszanie peta tylko utwierdzają mnie w tym że mam racje.
      Gdyby w firmie szef zauważył że przez 2 lata stracili 80% klientów jak i zarobków to poleciałby kierownik.No tu niestety ten ,,szef" dalej usiłuje grabić już dostatecznie przorane pole zamiast coś na nim wyhodować.
    • Pan Kolega wyżej ma racje, gra na Jawie zamienia się w śmiech wbicie lvla 98 to jest pomyłka której wielu żałuje bo jedyny zarobek to meley ewentualnie zodiak ale może ze 3 ekipy są w stanie go zrobić i muszą być wszyscy gdzie drop broni na własnym przykładzie nie wiem na 30-50 szkat wypadła 1 coś warta a każdy wie ile schodzi z tym czasu więc ciężko się dorobić bo pudełek nikt nie kupi jak broni nikt nie będzie kuć. Osobiście sam siedzę pół życia w jednym miejscu bo wyżej musiałym pisać w m1 by ktoś rzucił na poty. Kamień księżycowy 100kk kosztował po raju dla botów po 7kk jajao razadora było z 80-90 nagle pach po 10kk były i każdy z perfem lata kat [ciach] :P. Właśnie dziś wchodzi kolejny event i kolejna zabawa dla botów jak rynek ma się ustabilizować jak znów Mateusz Matijas postawi 1000 botów i będą skrzynki 200szt za 3-4w :v gdzie sam wony sprzeda za 10zł sztuka jaki to ma sens? Ludzie kończą grę jeden za drugim i zaraz Jawę będzie trzeba połaczyć z innym serwerem bo tu nikt nie będzie grać ;)

Moderator Ascoran: