Zmiany w grze - dyskusja

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

• @JestMoc

Tu zaglądanie do portfela nie ma nic do rzeczy.
      Możesz w IS kupić sobie PD, rękawiczkę, monetkę, 3. rękę - to jest ok, wykup sobie tego do woli, choćbyś do śmierci miał mieć te boosty. Możesz sobie kupić pety, wierzchy, kostiumy, nakładki - ok, to też ujdzie. Możesz sobie wybonować całe eq - spoko. Kupić zwoje i rady do wyzwojowania skilli - ok. To wszystko daje Ci przewagę w grze, ale dalej musisz wbić lvl, wydropić/kupić ulepszacze, wydropić/kupić KU itd. Problem zaczyna się wtedy, kiedy gracz dzięki IS może stać się zupełnie samowystarczalny - wyborna alchemia na kliknięcie, ulepy na itemy 100+ na kliknięcie, pakiety zwojów/rad - od razu z instrukcjami, yangi w IS, kupony SM co 2 tygodnie, podręczniki kowala - na kliknięcie. Sens gry teraz całkowicie się zaciera, bo Item Shop już nie daje korzyści wizualnych, albo tych powiedzmy 50% więcej. Teraz, w zależności od tego ile w niego włożysz, determinuje czy jesteś graczem z topki, czy casualem. Jak inwestujesz odpowiednio dużo, to równie dobrze możesz sobie grać na serwerze samemu, bo i tak wszystko wysolujesz. Smok, Meley - dungeon gildyjny, Jotun - na którego ludzie specjalnie robią postacie 95 żeby wchodzić solo. IS powinien dawać przewagę, ale już od dawna on jest kluczowy w całej grze. To jest chore, że żeby w ogóle grać w grę f2p, musisz regularnie korzystać z ISu. To jest problemem, a nie fakt, że kogoś stać, żeby kupić więcej lub mniej.

A teraz jeszcze jedynym racjonalnym źródłem pozyskiwania alchemii będzie IS :mkay:
      25.10.2018r. - Koniec gry
    • Jaki masz problem z ulepszaczami nie są wcale tak naprawdę potrzebni inni odkąd są autolowy I nietoperzyk ^^ poza tym gra chyba polega na rozwoju i jeśli jesteś w stanie sam zbić to + dla ciebie. Ja bym tego problemem nie nazwał.

Niestety jeśli chcesz być kotem
      Musisz wyłożyć parę złotych

Od bardzo dawna czytam różne spekulacje na temat metina I wszystko obecnie wygląda, że nie jesteśmy graczami tylko klientami z tym haczykiem, że już tego się nie da odkręcić

• JestMoc napisał(a):

Jaki masz problem z ulepszaczami nie są wcale tak naprawdę potrzebni inni odkąd są autolowy I nietoperzyk ^^ poza tym gra chyba polega na rozwoju i jeśli jesteś w stanie sam zbić to + dla ciebie. Ja bym tego problemem nie nazwał.

Nie do końca zrozumiałeś. Ja nie piętnuję tych, którzy korzystają z IS, niezależnie ile na niego wydają, tylko sposób w jaki IS jest zorganizowany. Nie powinno być tak, że dzięki IS możesz stać się w 100% samowystarczalny. A to właśnie z aktualizacji na aktualizację staje się coraz bardziej widoczne. To nie jest wina moja, Twoja, ani żadnego gracza, tylko wina dystrybutora, który tak dostosowywuje ofertę. Coś co powinno być dodatkiem do gry, jest teraz tak naprawdę obowiązkowe.
      25.10.2018r. - Koniec gry
    • JestMoc napisał(a):

Jaki masz problem z ulepszaczami nie są wcale tak naprawdę potrzebni inni odkąd są autolowy I nietoperzyk ^^ poza tym gra chyba polega na rozwoju i jeśli jesteś w stanie sam zbić to + dla ciebie. Ja bym tego problemem nie nazwał.

Od bardzo dawna czytam różne spekulacje na temat metina I wszystko obecnie wygląda, że nie jesteśmy graczami tylko klientami z tym haczykiem, że już tego się nie da odkręcić
      mylisz pojecia i to bardzo nie chodzi o to ze ktos wywala kase na is lecz o cos innego ale to do ciebie nie dociera nie dlugo moze wejdzie cos takiego ze by cos lotlo z metina nawet smieszne poty bedziesz musial kupic item w is to ironia akurat z mojej strony

chodzi o to ze wszystko idzie w kierunku by ladowac non stop w is jesli do ciebie to nie dociera to przykro mi ...
    • Widzę że niektóre osoby nie zrozumiały wypowiedzi @Extaza
      Tak w skrócie : jeżeli wejdzie aktualizacja 18.4 niższe lvl stracą możliwość zarobku jakim było dropienie odłamków, dropek będzie miał teraz mniejsze zastosowanie (odłamki jedne z najlepszych zarobków na niski lvl - ten zarobek zostanie już usunięty.)
      Jedyne co pozostanie takim niskim lvl dropic ulepszacze które nie na każdy przedział lvlowy opłaca się dropic, dropienie książek które też nie są drogie, Kamole tak samo.
      Jedyne zastosowanie dropkow to eventy (okeyki, łupy i inne.)

Jeżeli wprowadza brak możliwości handlowania odłamkami to alchemia nawet matowa będzie możliwa tylko dla osób które wydają smocze monety.

NIE DLA BRAKU MOŻLIWOŚĆI HANDLOWANIA ODŁAMKAMI !!!

Kupię fasolki do alchemii masz jakieś pytania zapraszam PW lub GG:54784178
    • Art napisał(a):

Wiwek napisał(a):

Art nie oszukujmy się na innych forach metin2 team oraz tamtejsze CoMa wydaje się częściej w dyskusję z graczami.. A jedyne co widzę to ty się wdajesz w dyskusję raz na jakiś czas.. zaraz pewnie znowu będzie cisza z twojej strony...
      Sprawdź historię mojego profilu, jak często się wypowiadam, to samo możesz sprawdzić na innych forach. Generalizować każdy potrafi :P
      Jak tam @Art nadal twierdzisz ze wypowiadasz/wdajesz sie w dyskusje tak czesto jak CoMa zagranicznych serwerow?? jakos cisza z twojej strony znowu.. Co z fuzja? co z ostatnimi falami kradziezy?

:55: :chunjo: - SheeeN 80lvl OFF :ninjadag:
      :50: :chunjo: -DarkWolfie 100lvl OFF
    • Ritchie napisał(a):

JestMoc napisał(a):

Nie do końca zrozumiałeś. Ja nie piętnuję tych, którzy korzystają z IS, niezależnie ile na niego wydają, tylko sposób w jaki IS jest zorganizowany. Nie powinno być tak, że dzięki IS możesz stać się w 100% samowystarczalny. A to właśnie z aktualizacji na aktualizację staje się coraz bardziej widoczne. To nie jest wina moja, Twoja, ani żadnego gracza, tylko wina dystrybutora, który tak dostosowywuje ofertę. Coś co powinno być dodatkiem do gry, jest teraz tak naprawdę obowiązkowe.
      to inaczej w takim razie po co grasz?
      Co chcesz osiągnąć gra?

Co do Is to jak wyżej pisałem ekskluzywny dodatek, który jest obecnie nie rozłaczna częścią gry i niestety albo trzeba się z tym pogodzić albo iść poczytać książkę.
      Nie pójdą do bociana gdy brakuje siana ...

Handlarz30 napisał(a):

JestMoc napisał(a):

mylisz pojecia i to bardzo nie chodzi o to ze ktos wywala kase na is lecz o cos innego ale to do ciebie nie dociera nie dlugo moze wejdzie cos takiego ze by cos lotlo z metina nawet smieszne poty bedziesz musial kupic item w is to ironia akurat z mojej strony
      chodzi o to ze wszystko idzie w kierunku by ladowac non stop w is jesli do ciebie to nie dociera to przykro mi ...
      Jeśli piszesz tylko po to aby pisać to smutno mi z Twojego powodu. Chodzi o coś innego? Ty wiecznie co by nie napisali jesteś na nie może weź zakończ swoją karierę w MT2 i zajmij się czymś co nie będzie psuło humoru.
      Bo marudzenie i narzekanie to wielka domena Polaków. Płaczem czy lamentem niczego nie zmienisz od zawsze gra chciała wyciągnąć jak najwięcej pieniążków.
      Zacznij sprzedawać swój dobrobyt póki coś warty bo widać, że niektórzy zbyt poważnie to traktują skoro to część Twojego życia to mi przykro.

Ale życzę sukcesów i kończę bo szkoda mi czasu.

Moderator Ascoran:
      Połączyłem posty.

• -robienie przetopów
      -nabijanie pkt na arenie
      -robienie odłamków energii
      -eventy (okey blaski jutonari i inne pierdy)
      -łowienie ryb xd
      -kucie w dt

a tak szczerze to do 74 lv jest jakiś sensowny zarobek jak to wejdzie?

75lv
      -dropienie złomu w grocie
      -wiedzma
      -zbijanie smoka (ale to raczej +100lv)
      -bicie gienków dla kluczy
      -baronówna

nie wiem co tam jeszcze mogą robic ludzie do 89 lvla xd

GG:62699228

Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Kakashi007 ().

• Kakashi007 napisał(a):

-robienie przetopów
      -nabijanie pkt na arenie
      -robienie odłamków energii
      -eventy (okey blaski jutonari i inne pierdy)
      -łowienie ryb xd

a tak szczerze to do 74 lv jest jakiś sensowny zarobek jak to wejdzie?

75lv
      -dropienie złomu w grocie
      -wiedzma
      -zbijanie smoka (ale to raczej +100lv)
      -bicie gienków dla kluczy
      -baronówna

nie wiem co tam jeszcze mogą robic ludzie do 89 lvla xd
      Spróbuj na 75 zbić wiedźme bez trucia bez jakiegoś pro eq, baronówna to więcej wydasz niż zyskasz, gienki to tylko lotne, bo pod smokiem obstawione, a z dropem złomu w grocie się zgodzę.
    • Szkoda gadać po prostu.. wczoraj już przelałem trochę żalów tutaj,ale nikt z adminów nie spojrzał na ten temat chyba bo póki co nie mam bana:D
      Proste jest jak drut-niski lvl zarobkiem wraca 3-4 lata wstecz,ceny tego na czym się zarabiało spadły kilkukrotnie przynajmniej,a ceny eq zrobionego wzrosły kilkukrotnie. Eventy zniszczyły zarobek dla niskiego lvla,a teraz odłamkami całkiem go dobijają.
      Konkluzja? Drastyczny spadek nowych ludków w grze,odejście części tych którzy grali, pozostaną ci z alchą którzy na dungach siedzą i dają radę. Pytanie tylko kto będzie kupował owe szkaty skoro niskich i pośrednich lvlków zabraknie.
      Natomiast jak widziałem wyżej,że ktoś pisał że jest jak jest i trzeba się z tym pogodzić,to nóż się w kieszeni otwiera.. będzie szum to cofną zmianę,albo coś innego dodadzą. Jak się stuli uszka to zaraz za wejście jeden z drugim zapłacisz,a potem kupisz w IS buty żeby móc chodzić w ogóle,bo bez nich będziesz tylko stał. I też będziesz gadał że trzeba się pogodzić..?
      Patrzył ktoś na innych forach co społeczności piszą..? Ja niestety z językami trochę na bakier:D
      :shinsoo:
      Negros

"Jestem jaki jestem-i NIKT tego nie zmieni' :monster:
      Warn? Chętnie :grumble: Dziki człowiek nie lubić jak inna pisać brzydko o dzika firma :phatgrin:

Wygrałem? Wygrałeś? PW poproszę.
    • z tego co nam wiadomo to inne narodowości były przeciwne temu i zgłaszały problem do swoich CoMa.
      To co zrobi gf jest ich jedyna samowolą aby zarabiać na IS z corów, mix peta itd zawartych w aktualizacji.
      Aktualizacja jedynie jest zrobiona w 95% pod is a 5% to event halloween, który może okazać się totalnym syfem.

Teraz to jedynie jak poprzednicy pisali: zakupić odżywki i przerwa od gry lub jej koniec.
      GF daje wyraźnie do zrozumienia na każdym kroku "ludzie won z gry".

Moderator Ascoran:
      Połączyłem posty.
      TO NIE JEST SPAM/OFFTOP
      Wyższy tekst ma dać do myślenia. Modki dajcie mi spokój.
      Ps. Czcionka jest dwunastka.
    • Jak dla mnie zmiana z odlamkami na plus.
      1/2 nemery dziennie albo nemere+ razek i mam na odnowienie alchemii.
      Nic nie bylo napisane ze corów nie mozna magazynowac wiec prawdopodobnie nadal bedzie mozna robic na jednej postaci alchemie.
      Nawet jesli zablokuja handel corami to eliksiry czasu mozna wrzucac do depo.
      Osobiscie jak mi bedzie brakowało corow zrobie dropka z 50 lvl na deskI zrobie mu slub z bufem i miedzy bosami dropne potrzebne odlamki.

Ten kto sie utrzymywal z dropienia odlamków przerzuci sie na przerabianie alchemii.
      Jezeli nie znerfia mocno zywiolow taki gracz ma bardzo ulatwione- 4 postacie 50 lvl z 40 na wiatr postac z slubem do tp i dropi sobie na deskach. Przerzucic musi tylko pare itemow- bron szarfe dzika. Wiecej nie potrzeba. Ewentualnie moze robic co 2 tyg nowa postac z bronia bohatera.

Ci co sa bogaci beda odnawiali alchemie z antycznych granatow/onyksow :) (o ile sie nie mule wchodzi wtedy zawsze 100%).

Dla mnie zmiana na plus.
      Ludzie nie selaja odlamków to wiecej robia dla siebie- wiecej antykow/legend.
      Kazdy zorganizowany gracz ogarnie odlamki na przedluzenie alchemii.
      Ci co nie sa zorganizowani biegaja na dymach bez alchemii xD!
    • waldi580 napisał(a):

Teraz to jedynie jak poprzednicy pisali: zakupić odżywki i przerwa od gry lub jej koniec.
      GF daje wyraźnie do zrozumienia na każdym kroku "ludzie won z gry".
      Ten dzisiejszy Event z dropem Odżywek to chyba jakiś znak "z góry", żeby tylko wchodzić i karmić pety.

WiecznieZywy napisał(a):

Jak dla mnie zmiana z odlamkami na plus.
      Nic nie bylo napisane ze corów nie mozna magazynowac wiec prawdopodobnie nadal bedzie mozna robic na jednej postaci alchemie.
      Osobiscie jak mi bedzie brakowało corow zrobie dropka z 50 lvl na deskI zrobie mu slub z bufem i miedzy bosami dropne potrzebne odlamki.

Ten kto sie utrzymywal z dropienia odlamków przerzuci sie na przerabianie alchemii.
      Jezeli nie znerfia mocno zywiolow taki gracz ma bardzo ulatwione- 4 postacie 50 lvl z 40 na wiatr postac z slubem do tp i dropi sobie na deskach. Przerzucic musi tylko pare itemow- bron szarfe dzika. Wiecej nie potrzeba. Ewentualnie moze robic co 2 tyg nowa postac z bronia bohatera.

Ci co sa bogaci beda odnawiali alchemie z antycznych granatow/onyksow :) (o ile sie nie mule wchodzi wtedy zawsze 100%).

Dla mnie zmiana na plus.
      Boże, wybacz mu, bo nie wie co pisze :)
    • BYBOL napisał(a):

WiecznieZywy
      Co ty pierdzielisz ? jakie ułatwienie ? Przerzucanie èq? A jak dopisz w v3? Bo umówmy się stopienie odłamków na deskach z przerzucaniem eq będzie schodziło cały wolny czas który można na grę poświecić , + dropienie na główne postacie do przedłużenia . Coś ci nie pykla analiza sytuacji
      mówisz ze wynoszenie po 85 odlamków z v3 i dojechanie na spot duzo czasu nie zajmuje?
      Ja bylem zdania, aby nie przerzucac eq, ale napisalem alternatywe dla tych poczatkujacych co jeszcze nie maja eq.

Prawda taka ze v3 jest tak latwe, ze po wyexpieniu 61lvla postac bez alchemii w samym eq I bufem wezmie CI wszystkie spoty prócz big spota. (Na v3)
      Dla mnie kolejny plus - mozesz zrobic na glownym koncie 4 takie postacie i dropic po 50 odlamków na postac a nie po 30.
    • WiecznieZywy napisał(a):

Jak dla mnie zmiana z odlamkami na plus.

Dla mnie zmiana na plus.
      Przeczytałeś to co napisałeś?
      Jeśli ktoś nie ma alchemii,to poświęci 2 lata gry żeby po pracy/szkole przekładać eq i latać na spoty? Już to widzę. Taki gracz [ciach] grą i tyle. Tak samo jak i ten który dropił odłamki -teraz będzie musiał je przerobić i antyka sellnąć,co nie będzie takie proste,bo dropił po 200-300 dziennie a teraz klepnie 5. Oczywiście bez przekładania eq. Też 90% to oleje.
      Ty latając sobie na Nemerkę będziesz mógł albo magazynować sobie te pudła,albo próbować się nimi podcierać,bo chyba nie sądzisz że przy zmniejszonej ilości graczy niskich i średnich lvl będą schodzić jak ciepłe bułeczki. Będziesz Ty i Tobie podobni grał aby grać-z kilkunastoma osobami na serwie bo do tego dojdzie.

KosmoKaczor napisał(a):

Przede wszystkim oszukano nas, graczy, że niezdatne do handlu odłamki to błąd bety.
      Przez to nie było zbyt wielkiego "feedbacku" w tej kwestii, bo liczono, że to naprawią.
      Ciekawe gdzie są nasi "niebiescy" . Przecież oni są tacy arcy aktywni...
      Właśnie też mnie to zastanawia. Nie grałem na becie,ale z tego co pisaliście twierdzono że był to błąd,więc ludzie to olali,licząc na skasowanie owego błędu. A tu zonk,i mamy niespodziankę.

Moderator Ascoran:
      Połączyłem posty i wyciąłem pseudocenzurę.
      :shinsoo:
      Negros

"Jestem jaki jestem-i NIKT tego nie zmieni' :monster:
      Warn? Chętnie :grumble: Dziki człowiek nie lubić jak inna pisać brzydko o dzika firma :phatgrin:

Wygrałem? Wygrałeś? PW poproszę.