Zmiany w grze - dyskusja

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

• hater napisał(a):

onlyszymon napisał(a):

A w dalej z tymi kradzieżami kont i przedmiotów nie można po prostu staraniej dbać o zabezpieczenie konta? czy to takie trudne?
      Ci gracze twierdza, ze to nie było powodem.
      Według mnie powinniśmy się zająć sprawami ważnymi a nie błędami które popełnili gracze podając login i hasło do swoich kont bo raz dostaną w morde to chyba drugi raz nie pozwolą żeby ktoś ich w morde uderzył co nie? możemy się zająć sprawami jak boty plaga z którą GF do tej pory nie potrafi sobie skutecznie poradzić a wręcz przeciwnie jest ich tylko więcej i są coraz bardziej nie znośne za niedługo bot będzie obowiązkowy do tego GF doprowadzi a GM którzy mimo ze są często w grze i na forum tak samo nic nie robią z tymi botami można się też zająć nielegalnym handlem yang'amiczy innymi rzeczami ale niestety co niektórzy z GM'ów są tylko dla szpanu w team'ie bo nic nie robią a nawet jak już to nie za często lub nie dokładnie. kolejna sprawa to eventy które przez lenistwo GF są po prostu do dupy bo boty nie dają nic po korzystać z eventy np. Blasków gdzie już to na głównych spotach i na głównych kanałach stoją boty i nie widzę żeby ktoś je banował tak samo jak na początku jawy gdzie boty nawet się nie ukrywały do teraz gdzie dalej nie muszą się specjalnie chować bo i tak wiedzą że zanim GF zareaguje to zdążą zarobić nie małe kokosy :P
    • hater napisał(a):

Okradzionym to najpierw bym radzil upewnić się ze na pewno nie lezy wina po waszej stronie, bo naprawdę jest minimalna szansa ze tak nie jest.
      Nie oceniam, nie mam pewności jak było. Rozne rzeczy się dzieja.
      Ok, rozumiem, że miałeś na myśli, że gracze poszkodowani mogli zaniedbać bezpieczeństwo swoich kont, ale stwierdzenie, że „wina leży po waszej (okradzionych) stronie” jest conajmniej nie na miejscu. Nawet jeśli zostawisz kluczyki do samochodu, domu, telefon i wypłatę na ławce w parku, bo uznasz, że nic im tam nie grozi, a ktoś Ci to zawinie, to dalej winny jest tylko i wyłącznie złodziej. Nieważne czy coś jest chronione, czy nie, póki jest to Twoją własnością, nikt nie ma prawa sobie tego przywłaszczyć. Wiadomo, że w praktyce wygląda to inaczej i w niektórych przypadkach jeśli nie zadbamy o swoją własność, to w przypadku kradzieży nie mamy szans na jej odzyskanie, ale to dalej nie my ponosimy winę za kradzież.

Co do samej sytuacji, to osobom, które współdzieliły konta, polecam szybkie śledztwo wewnątrz osób zainteresowanych, ale zgaduję, że nikt nie jest tak głupi, żeby okraść znajomych, z którymi, bądź co bądź, trzyma się całkiem blisko. Nie podejrzewam wersji, w której ktoś ze współgraczy okradł innych, bo sprawa dotyczy kilku kont, kilku grup graczy, niepowiązanych ze sobą. W takim razie, źródeł może być wiele - ofiary kradzieży działają aktywnie na youtube czy fb, a pewnie i na Allegro.

Myślę, że skoro sprawa dotyczy topki serwera, i mówimy tutaj o eq o łącznej wartości prawdopodobnie kilkudziesięciu tys. zł (skoro same Postrachy miały stracić ~15000), no to oprócz policji, sugerowałbym kontakt z mediami. Cały rynek gier komputerowych, jak i ogólnie internet, rośnie w siłę, więc temat tak dużej kradzieży na pewno byłby gorący i zmusiłby policję jak i GF do działania, obydwie instytucje miałyby czym się wykazać.

Ludzie twierdzący, że „postacie i przedmioty są własnością GF” chyba naczytali się za dużo aukcji na Allegro. Na miejscu okradzionych, jeśli okaże się, że zawiodły zabezpieczenia GF, w ostateczności zwracałbym się do GF o zwrot pieniędzy wydanych w IS. Nie wiem, czy takie coś jest możliwe, ale pamiętam sytuację, gdzie Nitro na starcie Tortugi dostał bana z własnej winy, a mimo to odzyskał wszystkie pieniądze wydane na SM. Nie bez powodu istnieją te wszystkie „procedury”, którymi team cały czas się zasłania.
      25.10.2018r. - Koniec gry
    • Ritchie napisał(a):

hater napisał(a):

Okradzionym to najpierw bym radzil upewnić się ze na pewno nie lezy wina po waszej stronie, bo naprawdę jest minimalna szansa ze tak nie jest.
      Nie oceniam, nie mam pewności jak było. Rozne rzeczy się dzieja.
      Ok, rozumiem, że miałeś na myśli, że gracze poszkodowani mogli zaniedbać bezpieczeństwo swoich kont, ale stwierdzenie, że „wina leży po waszej (okradzionych) stronie” jest conajmniej nie na miejscu. Nawet jeśli zostawisz kluczyki do samochodu, domu, telefon i wypłatę na ławce w parku, bo uznasz, że nic im tam nie grozi, a ktoś Ci to zawinie, to dalej winny jest tylko i wyłącznie złodziej. Nieważne czy coś jest chronione, czy nie, póki jest to Twoją własnością, nikt nie ma prawa sobie tego przywłaszczyć. Wiadomo, że w praktyce wygląda to inaczej i w niektórych przypadkach jeśli nie zadbamy o swoją własność, to w przypadku kradzieży nie mamy szans na jej odzyskanie, ale to dalej nie my ponosimy winę za kradzież.
      Co do samej sytuacji, to osobom, które współdzieliły konta, polecam szybkie śledztwo wewnątrz osób zainteresowanych, ale zgaduję, że nikt nie jest tak głupi, żeby okraść znajomych, z którymi, bądź co bądź, trzyma się całkiem blisko. Nie podejrzewam wersji, w której ktoś ze współgraczy okradł innych, bo sprawa dotyczy kilku kont, kilku grup graczy, niepowiązanych ze sobą. W takim razie, źródeł może być wiele - ofiary kradzieży działają aktywnie na youtube czy fb, a pewnie i na Allegro.

Myślę, że skoro sprawa dotyczy topki serwera, i mówimy tutaj o eq o łącznej wartości prawdopodobnie kilkudziesięciu tys. zł (skoro same Postrachy miały stracić ~15000), no to oprócz policji, sugerowałbym kontakt z mediami. Cały rynek gier komputerowych, jak i ogólnie internet, rośnie w siłę, więc temat tak dużej kradzieży na pewno byłby gorący i zmusiłby policję jak i GF do działania, obydwie instytucje miałyby czym się wykazać.

Ludzie twierdzący, że „postacie i przedmioty są własnością GF” chyba naczytali się za dużo aukcji na Allegro. Na miejscu okradzionych, jeśli okaże się, że zawiodły zabezpieczenia GF, w ostateczności zwracałbym się do GF o zwrot pieniędzy wydanych w IS. Nie wiem, czy takie coś jest możliwe, ale pamiętam sytuację, gdzie Nitro na starcie Tortugi dostał bana z własnej winy, a mimo to odzyskał wszystkie pieniądze wydane na SM. Nie bez powodu istnieją te wszystkie „procedury”, którymi team cały czas się zasłania.
      Jestem tego samego zdania co "hater", w pierwszej kolejności należy szukać problemu u współuczestników postaci. W jaki sposób określić że coś jest Twoją własnością, skoro korzystało z kont wielu użytkowników ? Czyżby któryś uznał (jak to piszesz- przywłaszczył) że to jest moja własność i nie podzielił się z tą informacją z innymi ?

@Ritchie, jak wyceniłeś koszt itemów na kilkadziesiąt tysięcy złotych ? Czy nie są one własnością GF ? Coś ci się nie pomieszało ?

PS.
      Proponujesz zwrot pieniędzy włożonych w IS przez graczy, mam nadzieję że jeżeli do takiego czegoś dojdzie, co jest nierealne, to dostaną zwrot w rodzimej walucie w której ochoczo ładowali. Oczywiście odbiór w placówce na terenie Turcji (przydadzą się prawdziwe wakacje dla co poniektórych)
    • Shirt napisał(a):

PocieKomruki napisał(a):

Czy to nie jest już przesada ze sprzedażą kuponów i szczeniaków w is? Ledwo je rzucą do is i zaraz kolejna tura. To nie nadąża z rynku schodzić.
      Jak wystawisz po normalnej cenie to sprzedasz :)
      Mam wrażenie, że dla Ciebie normalna cena to pół darmo :) Kupony i szczeniaki wystawione w różnym przedziale cenowym nie schodzą tak szybko, by odczuć ich niedostatek. Jak piszę, że nie nadążają schodzić z rynku to nie wyolbrzymiam tylko przedstawiam wynik swojej obserwacji.

Niech ktoś zabierze stąd tę kocicę!

Kocie
      66435032
    • Mam pytanie czy w regulaminie gry jest coś na temat manipulacji słownej jaką stosuje ta firma?
      nie żebym chciał oczerniać GF ale to tak mnie ciekawi że chętnie usłyszał bym odpowiedź w tym temacie

mały przykład : idąc do sklepu gdzie kupujemy opakowanie z napisem cukier wiemy że w środku jest cukier i ten produkt chcemy kupić
      a tu kupujemy to co niby tam powinno być (sugerując się nazwą )a dostajemy co innego
      tzn mial być cukier a po otwarciu widzimy że jest sól zamiast cukru

więc stąd moje pytanie czy takie oszustwo jest dozwolone względem regulaminu gry i prawa???

wiem że to nie temat do tego ale z drugiej strony to dobre miejsce o takie pytanie ;)
      Nie Rozmawiaj z Idiotą Bo Sprowadzi Cię Do Swojego Poziomu a Potem Pokona Doświadczeniem ;))
    • twist222 napisał(a):

trochę zatęskniło mi się za metinem, wszedłem na yt i włączyłem jakiś stream.
      Jakiś Pan otwiera szkaty ewentowe, niby normalne, fajna zabawa, tyle że owy Pan ma tych szkat całą stronę.. w stackach po 200.
      Co poszło nie tak? Boty nadal biegają? Ostatnio logowałem się do gry 2/3 lata temu..
      Ten pan z nudów potrafi sobie machnąć przelewik za 2k, a w historii swojej gry zrobił takich przelewików już dziesiątki
      25.10.2018r. - Koniec gry
    • Nie no,serio... Extaza wyżej opisał to dokładnie,ale naprawdę chciałbym poznać powód dlaczego owe itemki nie mogą wrócić na konto pokrzywdzonego.. Itemek petowi do zżarcia mozna dać i wróci,a odebrany złodziejowi już nie..? Gdzie tu sens? Może ktoś z Teamu napisałby dlaczego-oczywiście jeśli to nie tajemnica..
      :shinsoo:
      Negros

"Jestem jaki jestem-i NIKT tego nie zmieni' :monster:
      Warn? Chętnie :grumble: Dziki człowiek nie lubić jak inna pisać brzydko o dzika firma :phatgrin:

Wygrałem? Wygrałeś? PW poproszę.
    • Wiwek napisał(a):

Haha to teraz powinni cofnac itemy ludzia ktorym oddali skradzone itemy np taki King of Negros ChlejeDuzo co zostal okradziony i oddali jemu itemy ktore zlodziej nie zdazyl sprzedac
      No to już nic nie kumam.. była taka sytuacja,właściciel odzyskał itemki,a teraz inny nie odzyska..? Może itemki poszły na inne konto,no ale powiązanie przecież sprawdzają. Zaczynam coraz bardziej się w tym gubić. W końcu powinno być jakieś info jak firma postępuje w takich przypadkach. Jakieś jasno określone zasady, a nie że wszystko-od kradzieży po boty jest zasłaniane jakąś tajemnicą za której ujawnienie grozi nie wiem,urwanie łba??
      :shinsoo:
      Negros

"Jestem jaki jestem-i NIKT tego nie zmieni' :monster:
      Warn? Chętnie :grumble: Dziki człowiek nie lubić jak inna pisać brzydko o dzika firma :phatgrin:

Wygrałem? Wygrałeś? PW poproszę.
    • Maximoo napisał(a):

Wiwek napisał(a):

Haha to teraz powinni cofnac itemy ludzia ktorym oddali skradzone itemy np taki King of Negros ChlejeDuzo co zostal okradziony i oddali jemu itemy ktore zlodziej nie zdazyl sprzedac
      No to już nic nie kumam.. była taka sytuacja,właściciel odzyskał itemki,a teraz inny nie odzyska..? Może itemki poszły na inne konto,no ale powiązanie przecież sprawdzają. Zaczynam coraz bardziej się w tym gubić. W końcu powinno być jakieś info jak firma postępuje w takich przypadkach. Jakieś jasno określone zasady, a nie że wszystko-od kradzieży po boty jest zasłaniane jakąś tajemnicą za której ujawnienie grozi nie wiem,urwanie łba??
      Tego to chyba nikt nie kuma.. bo jeden odzyska itemy a 2gi nie odzyska magia poprostu hahah a moge sie zalozyc ze na 100% owemu zlodziejowi zostaly jakies itemki postracha.. dziwne ze nie moze ich odzyskac

:55: :chunjo: - SheeeN 80lvl OFF :ninjadag:
      :50: :chunjo: -DarkWolfie 100lvl OFF
    • Kuba-Postrach napisał(a):

jest i odpowiedz z supportu, zlodziej zostal ukarany ale przykro nam przedmiotow nie zwrocimy z przyczyn technicznych. czyli reasumując ponad 15tys zł na is i ban dla 1lvla ze sklepikiem.
      czego innego mozna bylo sie po was spodziewac ;) nie pozdrawiam
      Złodziej niestety okazał się sprytniejszy od tych całych procedur. Czas załatwienia po kradzieży powinien być natychmiastowy ze support. Jedynie co możesz zrobić to pogodzić się z tą stratà i dalej ładować w is, wiedząc, że nie masz bezpieczeństwa lub opuścić całkowicie tą grę.
      Przykro mi, że na czas nie udzielono pomocy i okradzeni ludzie zostali sami z tym problemem i tak nic więcej nie zrobią. Przedmioty przepadły a jedynie co zostało to miłe wspomnienia z gry.
      Pieniądze ładowaleś/liście wiedząc, że i tak żadnej pomocy w przypadku kradzieży nieuzyskacie.
      TO NIE JEST SPAM/OFFTOP
      Wyższy tekst ma dać do myślenia. Modki dajcie mi spokój.
      Ps. Czcionka jest dwunastka.
    • pozdrawiam typkow co śmiali się ze mnie na forum i na grze co smiali sie ze nie mam facebooka, że "a na co ci ten antywirus", "ty widziałeś co znaleźli w kasperskim?" itp itd hehe wy smiecie sie ze mnie ze nie mam fejsboka i mam antywirusa a ja smieje sie z was ze niemace eq ha hahahaghaha
      nieregulaminowa sygnatura została wycięta
    • Wszystko będą robić byle temat fuzji zamieść pod dywan jak zawsze. Przypomnę, że czekamy dwa lata i dalej nic nie jest robione. Przy terminie „koniec trzeciego kwartału” pod koniec czasu wymyślono „awarię”. Na fuzje nie ma co się spodziewać bynajmniej w tym roku.
      TO NIE JEST SPAM/OFFTOP
      Wyższy tekst ma dać do myślenia. Modki dajcie mi spokój.
      Ps. Czcionka jest dwunastka.