Zmiany w grze - dyskusja

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Mam za sobą kilkanaście pvp z fizykami 105 moją helerka 90 level z tymi "wynalazkami" w zbroi i w broni. Jeszcze się nie znalazł taki, który zabrałby mi co najmniej pół PŻ, mało który zdążył do mnie dobiec, a raptem dwóch czy trzech doczekało drugiego przywołania. A dodam, że w demonie mam tymczasowo kd ninji, powtórki i ten nowy (wyciągnąłem woja bo akurat był ostatni).
      W zbroi włożenie anty-magii odbywa się kosztem wielce pomocnego 300 PŻ. Jeśli chodzi o broń, to podstawowa na zadymy pozostaje bez zmian, a jeśli chodzi o pvp z fizykami to sprawę załatwia czysta zbawka z tym nowym KD, klasą i powtórką. Mam się z tego cieszyć? Na krótką metę czemu nie, ale na dłuższą może się okazać, że chwilę magicy pobiją się między sobą, a za kolejną chwilę nie będzie komu finansować projektu.

Żeby było jasne - nie podobało mi się, że przez jakiś (wcale nie tak długi) czas helerka była bezużyteczna w pvp z odpalonym koksem. Zdarzyło mi się chyba całe dwa razy bić 0 lub blisko zero, ale mimo tych wszystkich kostiumów i czap ludzie woleli tam zmiksować 2000PŻ + 10 do pż (lub 50 ataku) czy jakieś 20 diabły do czapki.

Jaki procent IS-owców miksował w obu TYMCZASOWYCH itemach 2 x 15 magia na masakrycznie liczne pvp z magikami? 1 a może całe 2%? To był taki ból części siedzącej ciała?
      95-99% pvp przebiegało tak jak zwykle, ze wskazaniem na magików, a te kilka procent pvp gdy na liczniku obrażeń pojawiało się okrągłe kółko kosztowało IS-owca konkretną kasę. Jeszcze raz podkreślam, nie popieram możliwości uzyskania jakiegokolwiek abs 100+. Wystarczyło ograniczyć maks abs do 75-80% i finito.
      A teraz? 50% w bazowym abs-ie to przepaść, której nie zniweluje przewaga fizyków w zadawanych obrażeniach.

Ktoś tu spekulował na temat bonów w petach. O tym można pogadać jak poznamy działanie WSZYSTKICH możliwych bonów w petach. Bo zaraz okaże się, że nawet jeśli jest jakiś bon/skill na magię, to w drugim można rozwijać anty-magię.

Jedno jest pewne - "tffurcy" gry postanowili uderzyć w najliczniejszą grupę graczy, na dodatek konkretnie przeginając pałę i zaprawdę powiadam Wam, nie powinno to cieszyć również magików. Ale tym krótkowzrocznym nie wytłumaczysz nigdy niczego ... :pillepalle:

"Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"
    • Po to jest WP w tych czasach. Jedna szamanka 75 jako buff i drugi sura wp do expienia głównej postaci. Ewentualnie ubrać magika by bił 2 bossy, bo to już dość dobry exp. Jak ktoś mówi, że BM to śmieć w expie, bo nie wbije 105 w miesiąc to proszę was..

Ale by nie robić offtopu.. Te nowe księgi na peta dropiątylko z bossów? Bo ktoś ostatnio mówił mi, że z metina dropnął. ?( Nie te UM tylko tę potrzebną na 40 levelu.

The post was edited 1 time, last by VIII ().

• Jak początkowo zapowiadało się, że KD antymagii będzie strzałem w 10, tak teraz podchodzę do tego z mniejszym entuzjazmem (mimo posiadania 3 postaci magicznych). Wydawało mi się, że działanie kamienia będzie inne, na zasadzie % z %, jeśli wiecie co mam na myśli. Teraz uważam, że szala przechyliła się zbyt mocno w stronę postaci magicznych i ponownie równowagi nie ma... A szkoda. Jestem za pozostawieniem kamienia wyłącznie w zbroi, jeśli ma nadal działać w ten sposób.
    • gogoslawek1000 wrote:

Hej, skoro szamani i BMy to śmiecie w expie i biciu metków, to niech chociaż będą dobrzy w pvp...
      Jak was tak to boli to sami zróbcie sobie postać magiczną i też będziecie koazcy w pvp

Jakoś nie mogę znaleźć Twojej analogicznej rady zrobienia sobie "kozackiego bodego" gdy magicy narzekali na 100% abs u 1% populacji metina.
      I "boleć" to będzie również Ciebie, bo za chwilę ten Twój "kozak w pvp" nie będzie miał się z kim bić i wszyscy poszukamy innej zabawy. A może to i lepiej? 8o

P.S. Zakończę tymczasem dyskusję w tym temacie do czasu jak pani moderator ochłonie. Człowiek pisze, analizuje, nikogo nie obraża, a posty znikają i team jak zwykle zarzyna dyskusję. :zalpl:

"Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

The post was edited 2 times, last by Maibuu ().

• Udało mi się wyszperać kompletną listę umiejętności petów:

Resistance to Warrior attacks (passive) - Abs Wojownik
      Resistance to Sura attacks (passive) - Abs sura
      Resistance to Ninja attacks (passive) - abs ninja
      Resistance to Shaman attacks (passive) - abs szaman
      Resistance to Lycan attacks (passive) - abs likan
      Attack value increased (passive) - + do wartości ataku
      Reduce enemy magic resistance (passive) - redukcja absu na magię
      Skill cooldown reduced (passive) - redukcja czasu ładowania skilla
      Increased chance of piercing hits (passive) - szansa na szycie
      HP will be restored as soon as it drops below 20% - hp będzię odnowione gdy spadnie poniżej 20%
      Leech HP from the enemy (passive) - kradzież PŻ (pewnie a'la ostrze lub %doPŻ)
      Leech SP from the enemy (passive) - kradzież PE
      Physical damage is blocked (passive) - blok ciosów fizycznych
      Damage taken is reflected back at the enemy (passive) - odbicie obrażeń
      Yang drop rate is increased (passive) - szansa na drop yang
      Range of your bow is increased (passive) - większy zasięg łuku u Archera
      Chance of temporary invincibility - szansa na chwilową niewrażliwość
      Chance to remove bleeding, slow and poison effects - szansa na usunięcie krwienia, otrucia, spowolnienia
      Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść
      Tak było :surabm:
    • Na pewno jeszcze większe zmniejszenie absu na magię? Nie odwrotnie? :(

To ta um. na niemieckiej wiki chyba, ale ja nie rozumiem:
      Nach Erlernen dieser Fähigkeit ermöglicht dir das Pet, die Magie deines Gegners zu brechen.

Ciekawi mnie to z regeneracją PŻ. Ktoś walnie mi ze skilla, że spadnie poniżej 20% i będzie automatycznie wracało?

The post was edited 2 times, last by VIII ().

• Zawsze można zrobić 3 pety i zbindować by szybko zmieniać um. Tylko co z tą magią? Temat już jest praktycznie wyczerpany odnośnie tych kd, ale ten pet ma zwiększyć antyabs jeszcze bardziej? Od razu mówię, że jeśli redukcja absu na magię zmieni się z 50 na jakieś 70, porzucam wszystkie postacie i grę bez wahania.
    • Inny news:
      Pet skils are unlock on the last stage, the number of skills unlocked is
      set upon hatching of the egg and can be 1, 2 or 3 skills.

Umiejętności peta są odblokowywane na ostatnim etapie, ilość umiejętności do odblokowania jest ustalana podczas wykluwania się z jaja i może wynosić 1, 2 lub 3.

Może to są te ikonki z krzyżykami? Jeżeli są 3 to znaczy że są 3 do odblokowania? Taki domysł póki co...

//Info czerpane z wiki metin uk
      Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść
      Tak było :surabm:
    • Od 1 do 3 podczas wykluwania.. Dużo mi to nie mówi wrr:

Raczej przykro byłoby wbić 41 czy tam 81 level tymi wszystkimi księgami wartymi góry złota by mimo wszystko mieć popsutego peta. :( Nawet jak wejdzie 1 to można wsadzić coś exp lub coś podobnego, ale i tak..

The post was edited 1 time, last by VIII ().

• Jak na razie dropią książki dla wyzszego poziomu rozwoju zwierzaka a zeby rozpocząć 41b lvl zapomnieli chyba wpisac w kordy , ze te ku też powinny wypadać .Nie musi to być tanie czy lecieć za kazdym ubitym bosem ale niech to dropi.Jedyny jak na razie pożytek z tego peta to zwieszone hp , pe i def
      TA GRA TO STUDNIA BEZ DNA -TY DAJESZ A NIC ZA TO NIE DOSTAJESZ

<Avake>LIKAN
    • TO WY CHYBA NIE WIECIE JESZCZE TEGO ALBO NIE CZYTACIE::
      wiki.metin2.pl/index.php/System_Zwierz%C4%85t_Domowych

"W zależności od zwierzaka, można go nauczyć więcej niż jednej umiejętności."

małpa - 1skill
      pająk - 2skille
      razador, nemere - 3skille (gdyż są to praktycznie te same bossy)

zakładam że tak jest i wydaje się to być logiczne o ile jest to prawda co pisza na wiki.
      dodatkowo GM napisał w tym wątku pare stron wczesniej ze system zwierząt w przyszłosci zostanie urozmaicony o kolejne pety moze dodadzą jakieś małe ripery, ogniste krole, 9 ogonów. kto wie... ale na ten moment jeśli dostaliśmy 4 zwierzaki to ten scenariusz wydaje się najbardziej prawdopodobny.
      Wycięto sygnaturę-Atrea.
    • VIII wrote:

Nie mówię, że nie. Mam też 3 szamanki smok, jedną healer i jedną surę BM, ale o ile kostiumy były zależne od ISa i na miesiąc, tak KD są na stałe dla każdego. I to też psuje balans.
      Moze to juz troche za pozno ale wydaje mi sie (po dlugich przemysleniach) ze lepsza opcja zamiast kd byla by rosa z takimi bonami co w kd.... wtedy robil by ja kazdy kto chce kiedy chce i dzieki latce niedawnej niwelowala by tylko rose magii (chyba ze ktos by jej nie uzywal) tak na chlopski rozum ^^ale to jest jedynie moje skromne zdanie
      Wetar s54
      Voimakas BM 105 (no i sie udalo) :miffy:
      Tan4tos wp 61 :w00t:

GAME OWER
      :rip:
      Sprzedam:
      Klinga +9 25L kryt+szycie
      pozostałości eq sura pvp
      GG: 44 600 326