Zmiany w grze - dyskusja

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Co prawda to prawda z tymi problemami,tez miałem piane jak lv nie dobiłem bo co 5 minut wywalało.A problemy i dziwne rzeczy w cale nie zaczęły się po połączeniu tylko nasiliły się. Metin zaczął wariować jak przyłączyli do naszych serwerów Canade , zaczęły się ataki DOS,wydłużony czas loginu,wywalanie,lagi,cofka postaci,nasilenie botów i jeszcze parę drobniejszych .Po połączeniu to się wszystko bardzo nasiliło.Jak dobrze pamiętam Niemiecki Metin testował fazę 4 ( około 4-5 lat temu ) ten projekt miał na celu za kończyć działania nielegalnych programów używanych przez graczy ,nie wiem czy z powodzeniem ale wiem ze u nas po jakim czasie zupełnie po znikały boty.Sporadycznie się spotykało ( nie wiem czy na PL tez testowali ) i tak było do tego przy łączenia .My wieszamy psy na Administracji PL Metina a oni nie są nic wini za problemy techniczne .Co do Gameforge tez nie można wypowiadać się ze nas olewają. Bo to jest nie prawda,zwrocie uwagę co nowego mamy w grze w ciągu tego roku.Przy takim rozwoju to zawsze coś musi się /ciach i na to nie ma reguły. Po co naskakiwać na Team ze ludzie kończą z MT czy ze nas olewają,a wystarczy od czekać kryzys .

Pozdrawiam

Proszę uważać na słowa.
      Leneres.
      :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: Gildia-Bodi-195967583886658 / :) youtube.com/user/bodi261 : :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

The post was edited 1 time, last by Leneres ().

• Quwertek wrote:

Z tego co widzę to przez te lagi i loganie gracze zaczynają przechodzić na prywatne servery metina.

Powiem tak - nie znam zbyt wielu graczy, którzy mają osiągnięcia na PL'u i zmieniają metin2pl na prywatny serwer. Zazwyczaj robią to Ci , dla których polska wersja gry jest zbyt ciężka. Przeważnie jeśli ludzie kończą z metkiem to zmieniają go na inną grę, gdzie nie muszą borykać się z takimi problemami jak lagi, loganie, niemożność ponownego zalogowania, brak eventów, itp. ;x
      Aczkolwiek co do logania - ja w ostatnim czasie odczułam znaczącą poprawę. Jeszcze na początku stycznia wyrzucało mnie cięgle z DT, a jeśli już udało się dotrzeć na 7 piętro jakimś cudem, logało max po 5 minutach bicia mordów. A dzisiaj byłam sobie w DT, najpierw na 2 konta (od czasu łączenia większej ilości nie odpaliłam), a gdy wszystko przebiegło poprawnie , postanowiłam przykoksić i na kolejną wyprawę odpaliłam 4 metiny - o dziwo okazało się, że i tym razem bez problemu udało mi się dotrzeć do kowala, a potem przez 2 godziny biłam metiny morderstwa bez najmniejszych przeszkód. W ostatnim czasie cofek też nie zauważyłam i nawet lagi jakby się zmniejszyły. Oraz nie wyrzuca niespodziewanie całego serwera, jak to jeszcze do niedawna notorycznie bywało, więc według mnie jakieś zmiany zaszły (mam nadzieję, że nie są one chwilowe).
    • Nom prawda, sprawy techniczne na M2Pl idą w dobrym kierunku :) Gracze może i odchodzą na privy, ale jak zobaczą, że to nie to samo to szybko zawitają na Pl, a nawet jeśli nie to ciągle ktoś nowy dochodzi do gry i z tego trzeba się cieszyć :D Za 1-2 miesiące znów na Pl będzie full, a Metin będzie w dawnej formie :P
    • Cath. wrote:

Przeważnie jeśli ludzie kończą z metkiem to zmieniają go na inną grę, gdzie nie muszą borykać się z takimi problemami jak lagi, loganie, niemożność ponownego zalogowania, brak eventów, itp. ;x

Dokładnie większość nie kończy zabawy tylko zmienia ją z metina na inne gry bo one działają poprawnie albo maja o wiele miej błędów. Więc tu pole do popisu ma w wielkiej mierze Team pl powinni swoimi działaniami na forum jak i po za forum zachęcać graczy do pozostania, jak i nowych potencjalnych graczy do zaczęcia przygody z Metin2.pl . Takie moje skromne zdanie i mam nadzieję iż wniosła ta wypowiedź coś do tematu i nie dostane ponownie ostrzeżenia.
      Ps. Czytajcie ze zrozumieniem drodzy Moderatorzy.
    • "@Catch: Powiem tak - nie znam zbyt wielu graczy, którzy mają osiągnięcia na PL'u i zmieniają metin2pl na prywatny serwer. Zazwyczaj robią to Ci , dla których polska wersja gry jest zbyt ciężka"
      A taki pan pro elo yutuber DIIIM2 ? gral tyle czasu na PL i prawie osiagnol cel.. na ta chwile odstawil PL'a i poszedl na prywatny ^^

co do zmian to tez zauwazylem ze juz tak nieloga jak miesiac temu.. widac ze gdy swieta sie skonczyly to graczy ubylo przez co da rade grac.. niestety ninje jak logalo dalej loga...

@Lipo: powiedz ty mi chlopie co moze team zrobic zeby gracze zostawali? eventow niemoga bo GF zabrania.. rozdawac itemkow tez nie.. naprawic gry tez nie... samym zachecanie ic nie zdzialaja...

Licze na to ze niedlugo wejdzie jakas latka ktora usprawni gre... ;)
    • Mordryd-Wetar wrote:

@Lipo: powiedz ty mi chlopie co moze team zrobic zeby gracze zostawali? eventow niemoga bo GF zabrania.. rozdawac itemkow tez nie.. naprawic gry tez nie... samym zachecanie ic nie zdzialaja...

Nie mnie o tym myśleć to działka Teamu oni powinni nad tym myśleć skoro podjęli się tych funkcji Ja nie wiem jakie mają możliwości dokładnie. To że nie mogą zrobić eventów ok ale mogą zapewne pisać prośby o zrobienie danego zuo czy czegoś podobnego bądź czegoś zupełnie nowego a z jakim skutkiem to pewnie jest zależne od umotywowania danej prośby-podania. To Team ma bezpośredni kontakt z GF i zapewne na informacjach przekazanych przez Teamu bazuje Gf tak powinno to wyglądać czy tak jest ? Miejmy nadzieję że tak jest i że zaczną wreszcie znikać błędy które doprowadzają graczy do zakończenie tej zabawy nie chcę się powtarzać ale nie słyszałam żeby ktoś skończył grę poprzez czas trwania rosek a np. przez wyrzucanie z gry ninji podczas wbijania lvl już tak więc chyba to 2 powinno być naprawione jako pierwsze . Moim zdaniem powinno się pisać jak najwięcej do GF jakie błędy przeszkadzają najbardziej graczom w Polsce a to ze zdaniem Teamu GF liczy się myślę najbardziej.
    • Mordryd-Wetar wrote:

A taki pan pro elo yutuber DIIIM2 ? gral tyle czasu na PL i prawie osiagnol cel.. na ta chwile odstawil PL'a i poszedl na prywatny ^^
      Mimo wszystko są to pojedyncze przypadki - jeśli ktoś już coś osiągnął w polskiej wersji metina, trzyma się PL'a i nie odchodzi na privki, aczkolwiek czasami (jak od większości reguł) zdarzają się wyjątki. Nie będę rozważać czemu Dariusz opuścił PL'a , gdyż nie znam tego Pana ani nie oglądam jego twórczości - każdy ma prawo do dokonywania wyborów i tego się trzymajmy.

Mordryd-Wetar wrote:

co moze team zrobic zeby gracze zostawali? eventow niemoga bo GF zabrania.. rozdawac itemkow tez nie.. naprawic gry tez nie... samym zachecanie ic nie zdzialaja...
      W sumie nie można powiedzieć, że Team nie zachęca graczy do pozostania w polskiej wersji gry. Chociażby GMi dosyć często pojawiają się w grze (w porównaniu do sytuacji przed łączeniem), co przynajmniej mnie zachęca, gdyż widzę aktywność i jakiekolwiek starania z ich strony - chociażby chęć pomocy graczom w różnych problemach czy też banowanie botów na bieżąco. Inna kwestia to działalność na forum - tutaj Team ma swoje pole do popisu i w pełni je wykorzystuje. W przeciwieństwie do gry, na forum często pojawiają się konkursy dla graczy i inne ciekawe inicjatywy.

Lipo gdyby Team miał rzeczywisty wpływ na działanie gry pod względem technicznym, na pewno metin wyglądałby zupełnie inaczej, ale niestety oni na to żadnego wpływu nie mają. Jedyne, co mogą zrobić to słać petycje do GF i sądzę, że to robią, aczkolwiek nikt nie jest w stanie zweryfikować, jak GF je odbiera. Sądzę, że raczej zbytnio nie zawraca sobie nimi głowy, gdyż ma wprowadzonych na rynek wiele innych gier, które są bardziej dochodowe. Wątpię, aby odpowiednia argumentacja cokolwiek tutaj zmieniła. Wszyscy chcielibyśmy naprawy błędów, gdyż to wiąże się ze zwiększoną frekwencją graczy i tym samym z większą rozrywką dla każdego, ale niestety jeżeli GF nie zechce kiwnąć palcem, nic nie wskóramy (ani Team , ani tym bardziej gracze).
    • Mordryd-Wetar wrote:

Sądzę, że raczej zbytnio nie zawraca sobie nimi głowy, gdyż ma wprowadzonych na rynek wiele innych gier, które są bardziej dochodowe. Wątpię, aby odpowiednia argumentacja cokolwiek tutaj zmieniła. Wszyscy chcielibyśmy naprawy błędów, gdyż to wiąże się ze zwiększoną frekwencją graczy i tym samym z większą rozrywką dla każdego, ale niestety jeżeli GF nie zechce kiwnąć palcem, nic nie wskóramy (ani Team , ani tym bardziej gracze).

Dokładnie. Widać to chociażby po grze Aion, że to na tą grę postawili i się na niej skupiają. Ale olewając Metina szkodzą sobie a nie graczom. Gracz, który skończy grać w Metina może szerokim łukiem omijać oferty GF i przechodzić do innych ofert a konkurencji, niestety, nie brakuje.
    • Ja to widzę troszkę inaczej GF to firma i jak każda jest nastawiona na zysk i jak każda zakłada roczne przychody czyli prosto pisząc zakładają ile zarobią jaki zysk przyniesie firma jeżeli nie osiągną tego co założyli w rocznym planie zastanawiają się dlaczego itp. i tu jest ważne w jaki sposób maja przedstawiana sytuacje z poszczególnych krajów , analitycy bazują na informacjach od Team + ogólne dane w przypadku cen sm czyli ile statystycznie zarabiają w danym kraju. Niestety my jako gracze nie mamy możliwości bezpośredniej weryfikacji tego jakie informacje Team Pl przekazuje do GF a z tego co się wyprawia na Metin2.pl można wnioskować iż coś jest nie tak ( wnioski mogą być mylne jednak mogą być też trafne i prawdziwe) . Nie słyszałam żeby inne kraje miały takie problemy w metinie jak są w Polsce. Żadna firma nie oleje potencjalnego dochodu więc ja tłumaczę sobie że problem polega na złej komunikacji pomiędzy Team - Gf . Nie wiem jak to wygląda więc muszę ufać zapewnieniom iż wszystko jest ok ( jestem mało ufna ^^), jednak rzeczywistość pokazuje że coś nie funkcjonuje tak jak powinno niestety a każdy wytłumaczy sobie to po swojemu.
    • Niestety pewne bugi, jak chociażby bug na niewidoczność występuje również w innych wersjach metina, więc nie tylko u nas na PL ta kwestia została olana (no chyba że to już jest norma, a nie bug według GF oO). Co do lagów - również nie jesteśmy jedyni. Wystarczy pooglądać trochę filmów na yt nagrywanych przez graczy metina z innych wersji gry (np. RO) podczas zadym, oni też mają z tym problemy. Tak jak już wcześniej napisałam, moim zdaniem Game Forge po prostu stawia na inne , bardziej dochodowe gry, a tymczasowe zyski płynące z metina najwidoczniej im wystarczają. Gdyby tak nie było, istniałyby dla nich dwa wyjścia (jak dotąd żadne nie zostało w pełni wprowadzone):
      1) GF ulepsza projekt, wprowadza ciągłe nowości oraz udogodnienia i stara się, aby nie tylko starzy gracze pozostali , ale także dołączali nowi (inwestycja w reklamę itp.)
      2) GF zamyka metina :oops:
      Póki co Game Forge stawia na taktykę czerpania zysków, póki się da i ile się da, a co będzie za jakiś czas ... Tego nikt nie jest w stanie przewidzieć. Może akurat nastąpi poprawa, bądźmy optymistami :D
      PS. Niestety Lipo to GF jako twórca gry za wszystko odpowiada i jeżeli oni nie będą chcieli poprawić nam warunków gry, nikt inny tego nie zrobi.
    • Ktoś pisał że chyba coś zrobili z lagami itp. Ja odpowiadam, że to tylko fart. Mnie z kolei się wydawało że jest ok kilka dni temu. Żadnych lagów, nie wywala,nie cofa itp. Od 2 dni znowu lagi, wywalanie itp. Raz dla jednej osoby wszystko działa raz nie. Komuś się poszczęści i go nie wywali a inna osoba będzie musiała zwolnić "slot" na serwie żeby ta 1 mogła grać dalej :P
    • T4underbolt wrote:

Ktoś pisał że chyba coś zrobili z lagami itp. Ja odpowiadam, że to tylko fart. Mnie z kolei się wydawało że jest ok kilka dni temu. Żadnych lagów, nie wywala,nie cofa itp. Od 2 dni znowu lagi, wywalanie itp. Raz dla jednej osoby wszystko działa raz nie. Komuś się poszczęści i go nie wywali a inna osoba będzie musiała zwolnić "slot" na serwie żeby ta 1 mogła grać dalej

No to ja cie zaskocze , dzisiaj od godziny 12 na Somosie co 40 min wywala caly kanal handlowy :) Takze przerwa z lagami byla tylko chwilowa i chyba wszystko wraca po malutku do normy czyli tego co mozna bylo zauwazyc w grudniu :P
    • Trzeci tydzień z rzędu sytuacja się powtarza, a mianowicie : po restarcie w czwartek do niedzieli w południe da się w miarę grać. Natomiast od popołudnia w niedzielę do środy godzin późno wieczornych mamy ponownie totalne lagi, cofania oraz kanał handlowy co jakiś czas pustoszeje.
      Dlaczego do niedzieli jest lepiej a potem znów nie da się grać ?
    • Też to zauważyłem, ale rano jeszcze nie jest źle. Kto może to niech nie expi wieczorem bo można szału dostać... Ale od kilku tygodni jeszcze nie zaobserwowałem żeby na Negrosie wywaliło CH1 jak to się wcześniej działo.
    • szalonyszymn wrote:

GRATULACJEEEEEEEEEE

W KOŃCU PORZĄDNY UPTADE :P Gratki Gratki. Tylko czemu tak późno ;p

Późno? To chyba rekord :mkay:

W końcu droga daleka (według naszego infa: Team PL-> Gf -> Ymir -> GF -> Team PL :whistling: )

Mante wrote:

A co z biciem np. Sur na spocie w grocie z buta? Mnie wywala co 3-5 min co z tym zrobią? Pewnie nic :mkay:

To inny błąd, pojawił się później, po zakończeniu fuzji i mają go wszyscy.
      Musisz poczekać min. kolejny miesiąc ;>