Zmiany w grze - dyskusja

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Hakaishin - powiem uczciwie, że nie wiem gdzie leży przyczyna lagów - czy to kwestia administracyjna, czy błędy w budowie serwera aplikacyjnego. Mogę tylko zapewnić, że GF jest na bieżąco informowane o tych problemach.

Rozpruwacz... nie nadążasz za rozmową, moja wypowiedź nawiązywała do uwag Hakaishin (zapoznaj się z jego postami, powiąż fakty i wtedy dopiero się wypowiadaj bo piszesz od czapy tylko po to, żeby nabić punkty).
      Władza jest moim fetyszem.
    • Nie wiem dlaczego ale jak przeczytałem dzisiaj o "nowościach" w grze to miałem podobną myśl jak wtedy gdy na forum ogłoszona, że na prośbę wielu graczy zmieniamy system płatności na bardziej przyjazny, a chodziło o podwyżkę cen na SM.
      Body 90+

Nie używam gg do handlu w metin2
    • Hakaishin byłoby dziwne, gdyby GF zdawało raporty Zespołowi Metin2PL. W niektórych jednak sytuacjach dostajemy zaproszenie do dalszej współpracy podczas zbierania informacji na temat błędu czy do testów i to daje mi przekonanie, że nasze zgłoszenia nie są odkładane na półkę (tylko opracowywane i przekazywane producentowi gry).

Jednak naturalne wydaje się, że my również nie możemy składać Wam sprawozdań z tego, jak przebiega współpraca z GF w związku z poszczególnymi zgłoszeniami błędów bo jak by nie było, są to wewnętrzne sprawy GF.
    • Wasze poprawki to nanoszenie do gry nowych bugów a każda naprawa GF to usunięcie tego co dobre dla gracza.GF udaje że coś robi z grą mydląc nam oczy! zmiana nagrody z werbunku 90lv, skrócenie czas rosek i bufów haha, tak trzymać.Co do tego 1, nie wiem czy jedna osoba na tym skorzysta...
    • Santonia wrote:

Hakaishin - powiem uczciwie, że nie wiem gdzie leży przyczyna lagów - czy to kwestia administracyjna, czy błędy w budowie serwera aplikacyjnego. Mogę tylko zapewnić, że GF jest na bieżąco informowane o tych problemach.

Czyli lagi powstały po łączeniu,to pewne. To są 2 opcje,albo GF zrobił coś nie tak z łączeniem przez co serwery padają codziennie od godziny 17 do 22/23 (dziwne że akurat te godziny, może dlatego że gra najwięcej osób?)
      Albo 2 opcja najbardziej rozsądna,serwer po prostu nie wytrzymuje ilości graczy na serwerze przez co gracze są wywalani.Nie ma co myśleć nad problemem trzeba po prostu przenieść serwery na lepszą serwerownie i będzie po problemie. Poza tym nie rozumiem co ma do tego kwestia administracyjna? To administrator celowo wywala graczy? Czy jakiś błąd w Waszym zarządzaniu serwerami?

Zawsze można przenieść serwery na lepszą serwerownie i zobaczyć czy pomoże,jeżeli nie to wina leży po złej konfiguracji serwerów po łączeniu,z resztą nie dziwie się spóźnienie połączenia serwerów z godziny 4 rano na 11 rano to trochę lekka przesada która świadczy o osobach pracujących w firmie Gameforge.

Ciekawe czy po zmianie czasu trwania rosek potków i eliksirów czy czego tam,narobicie kolejnych błędów bo to bardzo możliwe ;)
      Kolejną zmiana w grze jest nowy kostium woF, tym razem czarny w 99 sm za 15 dni z bonusem 2 % na wiatr, wymyślał to czternastolatek chytry na kasę by kupić sobie nowe adidasy czy może pracownik GF który nie powinien być na tym stanowisku?
      Co jeszcze dodacie do tego IS by wykosić z graczy ostatnie grosze? Na co komuś taki kostium? By zaszpanować w m1? To jest sens gry dzisiejszego Metina? Czy sensem są wbijane LV i wspólna gra z przed lat,a nie stanie w m1 z wykokszonym kostiumem i jakimś feniksem jedeitu który nie działa :rolleyes:
      Czy wy jako team nie umiecie napisać raz,a porządnie skargi na to co się dzieje? Jeżeli ja bym był firmą która promuje i prowadzi serwery to czytał bym komentarze oraz opinie innych czyli graczy,a Wy jako team powinniście przekazywać informacje owej firmie o tym co dodać (propozycje w nowości wersja teoretyczna) oraz to co zmienić (zmiany w grze dyskusja),ale to co tu piszemy nigdy nie ujrzało światła dziennego.
      Dopiero ZBIOROWY BUNT który odbył się na wszystkich serwerach Europy w stosunku do Wielkanocnych Metinów coś zadziałał i GF dał nam te metiny. Hojność tej firmy nie zna granic. To co mamy prosić całą społeczność Metina z całej Europy by spamował do GF w naszej sprawie? Bo inaczej nic do gry z naszych propozycji nie jest dodawane czy poprawiane. To po jaką cholerę są te tematy? Ile jeszcze powstanie tematów w celu poprawy serwerów? Czy pracownik GF widział co się dzieje na serwerach? Czy tylko czyta te wasza raporty i je zlewa ? 3 miesiące czekania na naprawdę jednego błędu który występuje dzień w dzień przerasta firme?
      A Ty Santoniu piszesz nam teraz że nawet nie wiecie gdzie leży problem? To co zrobiliście przez te 3 miesiące poza dodatkami na IS?
      Metin$

Zapraszam na REYMONTA 20 poczuj MAGIĘ!
    • i przez to dużo ludzi kończy grę w metina co doprowadziły takie drastyczne zmiany jak fuzja serwerów gdyby metin zastosował stosowne zmiany można byłoby tego uniknąć ja nie pamiętam kiedy ostatnio był OX a taki event mogli by stosować powiedzmy nawet raz w miesiącu jako event cykliczny :P
      Szaman Leczenie
      Nyras - off :52:
    • Forfa wrote:

A Ty Santoniu piszesz nam teraz że nawet nie wiecie gdzie leży problem? To co zrobiliście przez te 3 miesiące poza dodatkami na IS?

Forfa jesteś tak doświadczonym użytkownikiem, że doskonale powinieneś wiedzieć, że Zespół Metin2PL nie zajmuje się administracją serwerami :] Jeśli przeczytasz moje wypowiedzi ZE ZROZUMIENIEM to doczytasz, dlaczego nie wiemy gdzie leży problem (podpowiem: GF nie zdaje sprawozdań ze swojej pracy Zespołowi Metin2PL tak jak Zespół Metin2PL nigdy nie będzie graczom zdawał sprawozdań ze swojej pracy).
    • Santonia wrote:

Forfa wrote:

Forfa jesteś tak doświadczonym użytkownikiem, że doskonale powinieneś wiedzieć, że Zespół Metin2PL nie zajmuje się administracją serwerami :] Jeśli przeczytasz moje wypowiedzi ZE ZROZUMIENIEM to doczytasz, dlaczego nie wiemy gdzie leży problem (podpowiem: GF nie zdaje sprawozdań ze swojej pracy Zespołowi Metin2PL tak jak Zespół Metin2PL nigdy nie będzie graczom zdawał sprawozdań ze swojej pracy).

Nie będę się kłócił,bo wiem że masz rację ;p , ale nie uważasz że GF w takiej sprawie powinno coś powiedzieć ? w końcu chodzi o ich graczy,my tu cierpimy przez lagi,a oni nie powiedzą Wam nawet w jakim stopniu rozwiązują problem? To chyba podstawa do działania firmy w takich grach czyli komunikacja. Zwłaszcza że czekamy 3 miesiące,to powinniśmy wiedzieć w jakim kierunku idą prace.
      Tak z czystej ciekawości zapytam.

To samo się tyczy tego co wcześniej napisałem,co Ty na to?

Czy wy jako team nie umiecie napisać raz,a porządnie skargi na to co się dzieje? Jeżeli ja bym był firmą która promuje i prowadzi serwery to czytał bym komentarze oraz opinie innych czyli graczy,a Wy jako team powinniście przekazywać informacje owej firmie o tym co dodać (propozycje w nowości wersja teoretyczna) oraz to co zmienić (zmiany w grze dyskusja),ale to co tu piszemy nigdy nie ujrzało światła dziennego.
      Metin$

• Problem leży w polityce GF dla której priorytetem jest nabijanie kasy na graczach najmniejszym kosztem .
      Z tego co widać tak samo jak nas graczy tak i Team MT2PL olewa GF .

Zajmują się tylko i wyłącznie drobnymi poprawkami , która praktycznie nic nie zmianą .

Santonia ! Kiedy zostanie naprawiony bug z niewidzialnością ? Czy już tak zostanie ?? Przecież tego bugu niebyła kiedyś !!
      Wiadomo że złego słowa nie napiszesz na temat GF .
      Nie wspomnie o lagach :)
      Najprościej jest napisać że problemami zajmują się producent z Korei . Czy mam rozumieć , że oni wprowadzają wszelakie nowości pt . nowości IS , zbugowane nie przetestowane zbroje , które swego czasu mieliśmy możliwość podziwiać . Na czym polega umowa między firmą Ymir a GF . Raczej to wygląda tak że zleca się programista naprawę wybranych bugów lub wprowadzanie nowości , które akceptuje GF ( pewnie oszczędności ) Najmniejszym kosztem zebrać najwięcej .
      GF już zapomniał o metku !!
    • Też przyłożę się do tego że powinniśmy być informowani na bieżąco w jakim kierunku idą pracę nad dodatkami czy naprawą gry... może GF lubi robić niespodzianki ? dlatego Nas nie informują... tylko żebyśmy pewnego dnia nie otrzymali niespodzianki w postaci zamknięcia projektu... bo tylko z tym mi się kojarzy polityka tajemnic przed ciemną ludnością:(
      Na chwilę obecną wygląda to tak, że GF asekuracyjnie nam nic nie obiecuję, by w każdej chwili mogli szybko się wycofać, ale straszyć też nie chcą by złotówki ciągle wpływały z przelanych SM.
      Wy jako Team też powinniście Nas gracy zrozumieć, że wymagamy takowych info, spędzamy sporo czasu na grze, nieraz wydajemy pieniądze, chcemy wiedzieć, czy ktoś planuję jeszcze naprawiać tą grę i w nią dalej inwestować... Nie chcemy migających się odpowiedzi, wolimy konkrety :/ Nie winię Was jako Team, winię GF, od Was wymagam zrozumienia.
      Metin 2 wojownik 110lv ON Diumar S55(Agronas S9)
      Gildia Seer
      HospesHostis + Seer = DemonyWojny
      Diablo 3 barbarzyńca 60lv+16 OFF (podbija inferno)
    • w takim razie mam pytanie czy te działy to tylko bezsensowne wypowiedzi graczy czy administracja metina wysyła propozycje zmiany czy też pisze jakie są błędy na serwerach ? bo jeżeli to tylko pisanie propozycji to nie ma sensu GF musi zabrać się za naprawianie gry bo znowu ludzie uciekną i znowu dojdzie do łączenia serwerów i wyjdzie na to że będzie 1 serwer bo ludzie przestaną grać. każdy mówi że ninje daggera wywala w grocie ja bijąc szamanem w lochu pająków v1 z "buta" jestem wyrzucany mniej więcej co 3 minuty :)
      Szaman Leczenie
      Nyras - off :52:
    • Piszemy o propozycjach zmian o tym co nie działa prawidłowo i co się dzieje większość tego co napiszemy ląduje w śmieciach po prostu jest usuwane takim usuwaniem tego co wam nie pasuje zniechęcacie tylko ludzi do gry dajecie do zrozumienia że nie bardzo obchodzi was co się będzie działo czy będzie lepiej, błędów jest coraz więcej miej jest naprawianych, zmiany są jak najbardziej ale w większości niepozytywne niestety :( 1 rzecz naprawiona 2-3 lub więcej w tej samej chwili zepsute taka jest teraz rzeczywistość Metin2.pl A wy na piszecie że nie jesteście wstanie nic zrobić eh To poco zakładane są te tematy po co jest to forum skoro wszyscy piszą że jest do ciach a wy piszecie ze jest ok albo posty znikają .

The post was edited 1 time, last by Lipo ().

• Nyru wrote:

w takim razie mam pytanie czy te działy to tylko bezsensowne wypowiedzi graczy czy administracja metina wysyła propozycje zmiany czy też pisze jakie są błędy na serwerach ?

Wysyła propozycje i informuje o błędach.

Lipo wrote:

większość tego co napiszemy ląduje w śmieciach po prostu jest usuwane

Większość nie, ale sporo ląduje w śmieciach - dotyczy to postów nie wnoszących nic do tematu dyskusji lub łamiących regulamin forum.
    • SummaImperii wrote:

Problem leży w polityce GF dla której priorytetem jest nabijanie kasy na graczach najmniejszym kosztem .
      Z tego co widać tak samo jak nas graczy tak i Team MT2PL olewa GF .

Zajmują się tylko i wyłącznie drobnymi poprawkami , która praktycznie nic nie zmianą .

Santonia ! Kiedy zostanie naprawiony bug z niewidzialnością ? Czy już tak zostanie ?? Przecież tego bugu niebyła kiedyś !!
      Wiadomo że złego słowa nie napiszesz na temat GF .
      Nie wspomnie o lagach :)
      Najprościej jest napisać że problemami zajmują się producent z Korei . Czy mam rozumieć , że oni wprowadzają wszelakie nowości pt . nowości IS , zbugowane nie przetestowane zbroje , które swego czasu mieliśmy możliwość podziwiać . Na czym polega umowa między firmą Ymir a GF . Raczej to wygląda tak że zleca się programista naprawę wybranych bugów lub wprowadzanie nowości , które akceptuje GF ( pewnie oszczędności ) Najmniejszym kosztem zebrać najwięcej .
      GF już zapomniał o metku !!

Dokładnie tak Kolego tak to działa :mkay:
      GF zakupiło produkt pod nazwą METIN2, a każda aktualizacja musi zostać ZAKUPIONA !!!
      Jak zapłacą chłopakom z Korei to mają jak nie to nie. To samo dotyczy poprawek błędów krytycznych, GF nie może sobie samodzielnie grzebać bo ZAKUPIONY PRODUKT TRACI GWARANCJE .
      Nie rozumiem tylko dlaczego Team w końcu tego nie opisze dzięki czemu Ludzie przestaną im klocki na głowach rąbać...
    • Mała dygresja na temat lagów. Około dwóch tygodni temu, w czwartek w nocy bodajże, zostały na kilka minut wyłączone serwery. Najprawdopodobniej przeprowadzono wówczas jakieś działania które na kilka dni całkowicie zlikwidowały lagi na serwerach! Naturalnie nie zostaliśmy poinformowani o rodzaju działań przeprowadzonych przez GF, ponieważ ewidentnie kłuci się to z polityką firmy i obaliłoby promowaną teorie ze wszystkiemu winni gracze i ich łacza;) Niemniej przeprowadzenie takiego działania jak tamtej nocy (trwało to ok 5 minut) przy każdej konserwacji rozwiązało by problem lagów do następnej cotygodniowej konserwacji;) To tyle z mojej strony.
    • W 5 min nie da się przenieść wszystkich serwerów na nową serwerownie,a tylko to pomoże zmniejszyć lagi,więc twoja teoria co do czwartkowej nocnej pięcominutej przerwy jest zbędna..
      Jedyną normalną formą wytłumaczenia jest zakończenie eventu świątecznego,ni jak by się to miało w godzinach 16-22:30 gra jest praktycznie nie możliwa na dłuższą metę czyli np robienie DT czy chodzenie na smoka.

Co do zmian,czwartek godzina 11,lagi dalej są,błąd z potkami poprawiony,szukamy kolejnych :)
      Metin$

The post was edited 2 times, last by Forfa ().

• Forfa, to nie teoria tylko stwierdzenie faktu. Poza tym nie widze bym wspomniał tam o przenoszeniu serwerów, a 5 minut w zupełności wystarczy na wgranie prostego patha poprawiającego stabilność gry. Faktem również jest że event zakończył się wcześniej i nic w kwestii lagów to nie zmieniło. Natomiast te 5 minut zlikwidowało je całkowicie na 4-5 dni, i to też jest fakt który odczuli wszyscy. Cofnij się pare stron do tyłu i sobie poczytaj komentarze ludzi.
    • Santonia wrote:

Większość nie, ale sporo ląduje w śmieciach - dotyczy to postów nie wnoszących nic do tematu dyskusji lub łamiących regulamin forum.

Wypowiedziałam się na temat błędów w grze powstałych na skutek wprowadzonych zmian w grze i post poszedł do lamusa wiec wybacz że nie bardzo wierzę w to co piszesz. Po łączeni więcej jest błędów uciążliwych dla graczy typu postaci biegające a niewidoczne bo wystarczy paść wstać machnąć orężem trzymanym w dłoni i można biegać widać będzie tylko kropkę na mini mapie problemy z wyrzucaniem z gry, problemy z zalogowaniem , lagi i wiele wiele innych o których wiecie a tu co jest poprawiane czas trwania rosek wybacz moje pytanie czy to jakaś kpina ? Ja tak to odbieram tyle ważniejszych problemów jest a tu coś na pokaz, zrobili ? zrobili !. Po co naprawiać coś na co nikt nie narzeka co nikomu nie przeszkadza przez co nikt raczej nie zakończy przygody z Metin2.pl. ?
    • Lipo specjalnie dla ciebie pogrzebałem troszkę w koszu i wyjaśniam, iż twój post został usunięty ponieważ wytłumaczyłeś w nim jak powstają lagi na serwerach Metin2 choć pewnie nie masz o tym bladego pojęcia i poradziłeś by zamknąć wszystkie serwery do czasu usunięcia problemów z logowaniem. Proszę cie.. i powtarzam, że lagi to problem techniczny i wszystkie swoje rady i uwagi proszę zamieszczać w dziale: Problemy Techniczne.
    • jedyną osobą która ma pojęcie o lagach jest Leneres:P popieram Lipo zamknąć serwery to dobry pomysł /ciach i zrozumieją że trzeba naprawić lagi które trwają tylko kilka miesięcy co w gruncie rzeczy nie wystąpiło w żadnej innej grze z tego co wiem. No chyba że Leneres masz inną grę która jest lepszym syfem niż aktualny Metin2 no to chętnie posłucham.

dobrze że w OWU macie taki zapis
      "W ramach swoich możliwości technicznych i operacyjnych firma Gameforge odda do dyspozycji użytkowników gry online oraz wszelkie inne usługi, zapewniając ich dostępność przez średnio 98% dni w roku. Nie uwzględnia się w tym okresów, w których korzystanie z gier online oraz innych usług zostanie przerwane z przyczyn technicznych lub z konieczności przeprowadzania prac konserwacyjnych, za które zgodnie z ustaleniami niniejszej umowy Gameforge nie będzie ponosiła odpowiedzialności."

bo te przerwy z przyczyn technicznych to jak bym liczył z tego roku to na pewno w 98% się nie mieści metin. co chwile wywala, w godzinach szczytu logowanie polega na tym że wpisuje hasła idę robić obiad wracam wybieram postać idę zjeść spokojnie wracam i gram polecam to każdemu graczowi by nie czekać 15 minut, już nie wspomnę o robieniu eventów tylko po to by były, ale to szczegół że z 4h np blasków księżyca 2 godziny się logowałem:P GM oczywiście udzielił mi odpowiedzi że to wina sprzętu, sprzętu który jest dość dobry i pewnie 3x lepszy od tego GMa który pojęcia nie ma o tym co robi.

Reasumując Metin to popsuta gra w której liczy się tylko zysk z isu, by jak najwięcej z ludzi wyciągnąć. Dlatego już od dłuższego czasu mam ochotę rozstać się z tą denną grą, jedyne co mnie tu trzyma to poznane w grze osoby z którymi się fajnie piszę, bo dla samej gry nie poświęcił bym minuty. Pozdrawiam i liczę że Ban za prawdę będzie krótki

Opinie na temat pracowników GF proszę zachować dla siebie.
      Leneres.

The post was edited 1 time, last by Leneres ().