Zmiany w grze - dyskusja

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

• nie ma żadnych zabezpieczen w metku, gdyby chcieli to by je zrobili, to co jest to male dziecko moze obejsc, gdyby wogole ich obchodzily boty to by sobie z tym poradzili bo trudne to nie jest , w tym temacie sie nic nie zmieni poki nie stwierdzą że przez to tracą kase. Tak naprawde nie tracą, wiec nic sie tu nie zmieni .Ludzie odchodza z tej gry przez inne rzeczy niż boty
      Jazzzy - Etolin - mental 120
    • a może jakiś kod źródłowy zmieniany z każdym dniem po upływie 24 h przez patchera ? Bez takiego kodu gra się nie uruchomi z botem i twórca hackow musiałby np tworzyć kolejne obejścia codziennie . Gdyby GF zależało aby botów nie było to by nie było ....mają milion razy większy budżet niż twórca budowniczego i stać ich na programistów którzy stworzą efektywne oprogramowanie ....nowa kurka.
    • Na pewno stać GF na antycheat, sprawny i działający .
      Dziwi mnie fakt ,że jeszcze nie ma botów . Oczywiście to kwestia czasu i nic na to nie poradzimy ,że wrócą .
      Zamar , wszystko jest wykonalne tylko to kwestia pieniędzy i chęci . Czasem wystarcza tylko chęci no ale ...Bo jeżeli Metin ma być awersywny w kwestii gamingu na co się pozwala to my gracze powinniśmy odpuścić i odejść szanując samych siebie . Z drugiej strony dużo osób przez pryzmat sentymentalnosci nie odejdzie i wydają na tą grę pln dzięki czemu ciągle działa i powstają nowe serwery ...
    • Słuchaj Janusz, minimum wiedzy i zrozumiesz, czemu "checi" nie wystarcza.
      Jeżeli to ma być aluzja ,to szukaj Janusza w rodzinie- tam go znajdziesz . Uwierz , że możesz wiedzieć tylko tyle na ile Ci pozwola . To nie świadczy o tym , iż możesz kogokolwiek pouczać aroganckimi tekstami przez internet . A sposobów na zabezpieczenie gry na pewno jest dużo...:-)
    • pravy napisał(a):

Jeżeli to ma być aluzja ,to szukaj Janusza w rodzinie- tam go znajdziesz . Uwierz , że możesz wiedzieć tylko tyle na ile Ci pozwola . To nie świadczy o tym , iż możesz kogokolwiek pouczać aroganckimi tekstami przez internet . A sposobów na zabezpieczenie gry na pewno jest dużo...:-)
      Misiu, ty właśnie zasugerowałeś zmianę struktury całego source co 24h. Zdajesz sobie sprawę z tego ze to prawie jak pisać grę od zera co dobę? Czy ty zdajesz sobie sprawę, ile to nakładu czasu i pracy wymaga? Jeszcze "wystarczą chęci", jak trzeba być prostym i niedoinformowanym, żeby spłaszczać tak czyjąś (bądź co bądź) kilkuletnią pracę i wkład. Nie wspomnę o nakładach finansowych. Pomijając to jak jeszcze rok temu, gdy byłem w teamie wyglądała komunikacja GF>Ymir i vice versa, szerokości.

Faktycznie, jest ogrom "zabezpieczeń". Od tych na gierki MMO, po DRM'y na singlowe produkcje. Pomijając skutki uboczne i zwykle płacz (np Userów za czasów chociażby wprowadzenia GameGuarda), i to że by to się powtórzyło, to są rozwiązania chwilowe, a kosztowne i owszem.

Ymir popełnił i popełnia kardynalne błędy jeśli chodzi o zabezpieczenia przed botami, ale primo - u nich to wygląda totalnie inaczej, dla nich to nie jest problem z wielu względów, secundo - to byłyby również rozwiązania chwilowe albo pół-środki.
    • Nie sądzisz ,że prócz zabezpieczeń w grze różnych kombinacji jak i może zapoznania się z samą mechanika/struktura działania bota można podjąć kroki prawne ? Przecież jeżeli poda się jednego wielkiego twórcę cheata , następnie wygra sprawę - to nie dość ,że on zniknie to inni "mniejsi" będą się bali tworzyć następne . Przestępstwa wirtualne są srogo karane a w szczególności te na dużą skalę .
      Z tego co wiem prawdziwy programista potrafi stworzyć cuda , mój znajomy zna większość języków programowania i sam nawet tworzy obejścia zabezpieczeń dla aplikacji (w ramach szkolenia dla siebie ,bez upubliczniania ) , sam też twierdzi ,że obejsc zabezpieczenia jest łatwiej ,niż stworzyć program/plik ANTY uniemożliwiający osobom trzecim ingerowanie w pliki . Co do kodu podałem tylko przykład bo wszystko w świecie ma swój mechanizm - wiadomo .
      Istotną sprawą jest też banowanie i sam system ,który nie jest pomocny o czym dobrze wiemy . Przydałoby się umożliwić identyfikację osoby grającej na danym ip i wszystkich zalogowanych jednocześnie kont na danym urządzeniu i tu nie wiem jak widnieje user w systemie czy prócz IP da się dodatkowo rozpoznać dokładnie komputer , którego korzysta . I jeszcze jedna sprawa . Skoro banuje się kogoś za chacki , warto sprawdzić z danego IP - po czym wyśledzić postacie w grze jeżeli ma zalogowane inne i banować już tylko za powiązania . Warto sprawdzać graczy ,ktorzy maja zalogowane 4+ konta co niesie wysokie prawdopodobieństwo bocenia . Wystarcza niewielkie zmiany w regulaminie aby osoby tyrajace za free miały łatwiej .
    • Szczerze, to powinno sie zorganizowac jakies cykliczne spotkania internetowe miedzy szefostwem metina a przedstawicielami graczy danej spolecznosci, ktorzy by mogli jakos szczerze porozmawiac i powymieniac sie uwagami na temat gry. Bo taki posredni sposob komunikacji przez CoMa jest o ciach rozbic, nie pomaga w zrozumieniu jak dziala gra, kto co moze, przez co czesto wychodza takie kwiatki typu, ze ten zly GM robi za malo eventow. Jakby gracze uslyszeli od szefostwa metina jak sie maja sprawy, jakby szefostwo uslyszalo bezposrednio od graczy, co ich najbardziej boli, to by moglo to wyjsc na dobre dla dwoch stron. I to nie chodzi o to zeby sie spotykac codziennie, tylko raz na kilka miesiecy na jakims irc, skype, ts
      Moderator Bayek:
      Ciachłem nieodpowiedni wyraz
      Ius est ars boni et aequi

mogęteżnapisaćbezspacjiijeślitociędenerwujelubmaszztymproblemytopolecampowrótdoszkolycelemdokształceniasięajeślinadalmaszproblemyto....czytaj ze zrozumieniem.
      ~VIKING

Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Bayek ().

• Ogólnie byłem za fuzją serwerów. Ale drop blasków sprawił,że moja decyzja się zmieniła.I nie chodzi oto,że było full ludzi na spotach. Tylko lagi, te serwery stoją na jakimś g#wnianej maszynie albo zwykłym VPS bo inaczej tego nie można wytłumaczyć... A jak ma przyjść 2x więcej ludzi na serwery,to już szkoda gadać.

Grupa Steam Metin2 Polska:

steamcommunity.com/groups/Metin2Polska
    • extaza nie ce fuzji bo z jawa zaden serwer laczony nie bedzie a tylko po prostu tylko z jawy ludzie uciekna

Lexio napisał(a):

Kompromis- fuzja + dobrych kilka wiecej ch. I najlepiej zrobic fuzje przed eventem Bozonarodzeniowym
      a o ktorym roku mowa?
      Moderator Bayek:
      Połączyłem posty
      Nieregulaminowa sygnatura wycięta

Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Bayek ().

• Miki124 napisał(a):

Nawet nie chce mi sie logowac bo nie mam na co kasy wydac takie smieci stoja
      Z takim podejściem nic dziwnego że "takie śmieci stoją". Zrób coś, wymixuj i sprzedaj. Takich osób będzie więcej to będzie co kupować, bo póki co to wasz płacz na forum wygląda tak:
      - Szukać i banować boty bo zabierają rynek i nie można nawet ulepów dropić.
      - Nie można nic ulepszać bo nie ma ulepów.
      - Nie ma żadnych itemów na +9 więc nie ma co zmiankować.
      - Nie chce mi się logować bo nie ma itemów.

Każdy chce tylko kupować a samemu coś zrobić to nie ma komu. Nie macie ulepów? Wydropcie. Cięzko wam lęcą? Idzcie DT. Macie item na +9? Bijcie smoki, bierzcie udział w eventach to będą zmianki i dodania. Wymieszaliście "syf"? Wystaw na sklepie, to co dla Ciebie jest syfem, dla kogoś innego może być dobrym itemem.

Detonator napisał(a):

Jedni wolą głodować i kupić smy a jedni wolą zamontować sobie półkę obok łóżka, żeby nie musieć nawet wstawać ლ(ಠ_ಠლ