Szaman Buffer.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

• Szaman Buffer.

SZAMAN BUFFER

SMOK

Jakość buffów smoka nie ma nic wspólnego z dmg broni.! Należy więc wybierać broñ pod względem bonusów (jak największy + do inteligencji oraz + do szybkości zaklęć). W broni powinien obowiązkowo znaleźć się kamieñ duszy powtórki a w eq naszyjnik z dużym % do szybkości zaklęć.! szybki buffer to dobry buffer :) Szata powinna mieć kd witalności, minimum +3.
    W przypadku pomocy smoka i błogosławieñstwa, każdy lvl skilla daje 0.4%, a każdy punkt do inteligencji 0.3%. Jeśli chodzi o odbicie to liczy się głównie lvl skilla.
    Rozkładając staty należy na początku wymaksować INT. (3 int: 0 wit) !! Dlatego wyżej napisałam o kd witalności. Hp przydaje się w pt gdzie można spotkać agresywne moby- takie, które biją bez uprzedzenia:)
    1. Pomoc smoka:
    - zwiększa szansę na krytyczne uderzenie.
    2. Błogosławieñstwo (bless):
    - redukuje otrzymywane obrażenia.
    3. Odbicie:
    - odbija część otrzymywanych obrażeñ.

Skille proponuję maksować w kolejności:
    Pomoc smoka -> Błogosławieñstwo -> Odbicie

HEALER

To już bardziej złożona sprawa. Jakość skilli zależy nie tylko od lvla skilla i inteligencji, ale również od magicznego ataku broni. Mianowicie, leczenie zależne jest od lvla skilla, inteligencji i magicznego ataku. Zwinność JEDYNIE od lvla skilla, a podwyższenie ataku od lvla skilla i inteligencji. Dlatego tu już będzie nam trudniej dobrać odpowiednią broñ. Powinna mieć duży atak magiczny, bonusy do szybkości zaklęć (KD powtórki mile widziany) i bunus do inteligencji.. Trudna sprawa. Co do reszty- podobnie jak u smoka. Maksujemy inteligencję, szukamy eq z bonem do szybkości zaklęć, inteligencji i hp.

1. Leczenie:
    - natychmiastowo regeneruje hp, leczy negatywne efekty (spowolnienie, ogłuszenie, otrucie).
    2. Zwinność:
    - zmniejsza czas regeneracji skilli oraz zwiększa szybkość poruszania się.
    3. Zwiększenie ataku:- zwiększa wartość ataku fizycznego.

Skille proponuję maksować w kolejności:
    Leczenie -> Zwinność -> Zwiększenie ataku

_________

Bardzo ważne u szamana są kolczyki. Powinniśmy więc zainwestować w kolczyki z dużym + do inteligencji. Na początku złote, potem z białego złota, na koñcu z niebiañskich łez.

Buffer smok jest bardziej przydatny w pt. Lepiej wspomaga grupę. Buffer Healer ma pewne miejsce w poważnym pt, ale jedynie jako dobry lekarz, który będzie w stanie uratować dzielnych wojowników przed nieuniknionym dedem :). Zwinność jest nieprzydatna w pt, którego członkowie posiadają konie bojowe.

Należy pamiętać, że szamanem bufferem nie da się grać samodzielnie.

Dokładny opis skilli tu: Skille szamanek cala prawda

_________

Temat powstał, ponieważ coraz więcej osób zaśmieca forum pytaniami "Jak zrobić szamana buffera?".

Jeśli wystąpiły jakieś błędy, proszę poprawić, zrobię edit. Bo to bardzo prawdopodobne..

Przyjmujemy, że leczenie jest buffem, choć różne opinie krążą..
  • janek@ napisał(a)
    A właśnie że sie da bufferem expic samemu :P .Tylko że na o wiele słabszych potworkach taka szamanka 26 z 200 obrony i z pomocą smoka spokojnie zabije z 5 grupek tylko waląc nie używając skilli ;p.

Pięć grupek czego? :x Lolz, mówimy o expieniu a nie smyraniu mobków pół godziny w celu uzyskania jednego % expa xD
  • paulina451 napisał(a)
    janek@ napisał(a)
    A właśnie że sie da bufferem expic samemu :P .Tylko że na o wiele słabszych potworkach taka szamanka 26 z 200 obrony i z pomocą smoka spokojnie zabije z 5 grupek tylko waląc nie używając skilli ;p.

Pięć grupek czego? :x Lolz, mówimy o expieniu a nie smyraniu mobków pół godziny w celu uzyskania jednego % expa xD

Haha... no w sumie to racja ;p
    powiedzmy 5 grupek orków a 5 grupek niedźwiedzi to jednak jest różnica;p
  • Luu napisał(a)
    paulina451 napisał(a)
    janek@ napisał(a)

Haha... no w sumie to racja ;p
    powiedzmy 5 grupek orków a 5 grupek niedźwiedzi to jednak jest różnica;p

Ehhe wydaje mi się, że bufferka nie odczuje różnicy. I tu i tu padnie jak długa xd
  • Buferka moze solo expic ale musi mieć "sponsora" albo głowę do interesów. POdstawą jest dobre equ i jak najbardziej konik opancerzony. Krytyk z konika na 40 lvl to ok. 600 dmg przy dzwonku +7( co oczywiście zależy od moba)
    Dla mnie osobieście buferka to pomoc i bles a zamiast odbicia mozna juz brać ofensywny czar ....co z 60 lvl daje potężna szamanke do expa (krytyk, ble s,strzelający :P
  • No fakt z konika można się bawić. Ja miałam pomoc smoka na m, dzwonek +6 na 55 lvl z kd potwora, smierci, penetracji+3 i expiłam, ale schodziłam, by walnąć, raz, drugi skowytem, strzelającym, bo inaczej to troszq lipnie. Odbicie to bardzo fajny skill.! :D:D
    Kiedy miałam tylko strzelającego i pomoc smoka wymaksowane, szamanki mówiły mi, że jestem typową bufferką.. Typowa, umówmy się, taka, która tylko wspomaga innych.