Metin2 na laptopie, dedykowana karta graficzna, dobra dusza poszukiwana.

• Gra

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Metin2 na laptopie, dedykowana karta graficzna, dobra dusza poszukiwana.

Witam. Problem wygląda następująco, Metina nie mogę uruchomić na laptopie na GPU. Powoduje to, że działa na karcie zintegrowanej, a to z kolei daje efekty w postaci lagów i przegrzewania. Ja i nie tylko ja szukałem sposobu, aby to zmienić, jednak bezskutecznie. Support też rozkłada ręce, bo dział techniczny nie daje żadnej odpowiedzi i jedyne co wiadomo to, że problem jest znany. Znalazłem na youtube świeży filmik z tego roku, jak gracz z Turcji sobie z tym poradził i pokazuje na filmiku, że Metin jest włączony na GPU. Staram się odtworzyć to co na filmiku, jednak bez żadnego efektu, stąd moja prośba do was, potrafiłby ktoś wypunktować po obejrzeniu co mam zrobić? Mam również taką konfigurację jak na filmiku, karta graficzna Nvidia i Intel, jednak inny model - 1050Ti, sterowniki są różne i nie wiem czy to wina, że sterownik "nie widzi" metina czy ja źle odtwarzam to co jest pokazane na filmiku. Z góry dziękuję za pomoc. Link do filmiku:
  • panel sterowania NVIDIA -> wyreguluj ustawienia obrazu korzystając z podglądu

Zaznaczacie użyj ustawień zaawansowanych potem obok przejdz do ustawien

w nastepnym oknie klikacie zakładke ustawienia programu z listy wybieracie metina, jesli nie ma to go dodajecie

PS: nie uzywajcie ustawien globalnych tylko wlasne skonfigurowane, ustawienia globalne powoduja ze clienst gry bedzie odpalal sie na integrze zamiast na karcie dedykowanej.
    Testowalem na lenovo y50 (intel + 860m) lenovo y700 (intel + 960m). Obecnie mam laptopa tylko z dedykiem i nie mam jak sprawdzic ;p

A propo lagow: obecnie posiadam MSI GT62VR z GTX1060 na pokladzie z wbudowanym G-SYNC i lagi i tak sa w M1 na handlowym CH, lub w miejscach gdzie sporo sie dzieje na ekranie (meley, zebrany spot na nemerze). Podwyzszenie predkosci inernetu dalo rezultat pozytywny i lagi sa ciupinkie mneijsze.... aczkolwiek nadal sa (da sie to zauwazyc jak ma sie odpalone 2 clienty obok siebie w oknie np buffa i maina). Mala rada,jesli gracie na WiFi przelaczcie sie pasmo 5GHz (w moim przypadku dalo to ok 12 krotny wzrost szybkosci internetu (przynajmniej wg kilku SpeedTestow)) albo grajcie na kablu.
  • Motoki wrote:

panel sterowania NVIDIA -> wyreguluj ustawienia obrazu korzystając z podglądu

w nastepnym oknie klikacie zakładke ustawienia programu z listy wybieracie metina, jesli nie ma to go dodajecie

PS: nie uzywajcie ustawien globalnych tylko wlasne skonfigurowane, ustawienia globalne powoduja ze clienst gry bedzie odpalal sie na integrze zamiast na karcie dedykowanej.
    Testowalem na lenovo y50 (intel + 860m) lenovo y700 (intel + 960m). Obecnie mam laptopa tylko z dedykiem i nie mam jak sprawdzic ;p

A propo lagow: obecnie posiadam MSI GT62VR z GTX1060 na pokladzie z wbudowanym G-SYNC i lagi i tak sa w M1 na handlowym CH, lub w miejscach gdzie sporo sie dzieje na ekranie (meley, zebrany spot na nemerze). Podwyzszenie predkosci inernetu dalo rezultat pozytywny i lagi sa ciupinkie mneijsze.... aczkolwiek nadal sa (da sie to zauwazyc jak ma sie odpalone 2 clienty obok siebie w oknie np buffa i maina). Mala rada,jesli gracie na WiFi przelaczcie sie pasmo 5GHz (w moim przypadku dalo to ok 12 krotny wzrost szybkosci internetu (przynajmniej wg kilku SpeedTestow)) albo grajcie na kablu.
    Spróbowałem tej metody na moim lenovo legion y520 i nie daje to efektu ;x Gra nadal odpala na integrze.
  • MrDzikuPL wrote:

Na swojej konfiguracji tj. Intel + Nvidia po prostu wyłączyłem zintegrowaną kartę graficzną w UEFI i to wszystko, Metin działa prawidłowo.
    Ja niestety mam funkcje Optimus i gdybym tak zrobił zobaczyłbym czarny ekran.

Ligeja wrote:

Sam próbowałem wielokrotnie takich metod i robilem dokładnie jak w filmiku (mam gtx 1050m+ intel ). Ale tak czy siak gra odpala tylko na integrze. Próbowałem nawet przez emulatory typu dgVoodoo ale albo ja źle je konfigurowałem w co wątpie albo po prostu ta gra nie jest stworzona do laptopów ;p
    A na tym laptopie masz już system Optimus?
  • Alimb wrote:

MrDzikuPL wrote:

Na swojej konfiguracji tj. Intel + Nvidia po prostu wyłączyłem zintegrowaną kartę graficzną w UEFI i to wszystko, Metin działa prawidłowo.

Ligeja wrote:

Sam próbowałem wielokrotnie takich metod i robilem dokładnie jak w filmiku (mam gtx 1050m+ intel ). Ale tak czy siak gra odpala tylko na integrze. Próbowałem nawet przez emulatory typu dgVoodoo ale albo ja źle je konfigurowałem w co wątpie albo po prostu ta gra nie jest stworzona do laptopów ;p
    Hm nie. Nie jestem pewien czy on obsługuje moją karte 1050m i jak na win10 to działa, bo w necie mało o tym w sumie pisze, tylko geneze, że na win 7 to jakoś super działa a ja mam win 10 ;x I nie chce sobie jakoś pokićkać sterowników itp
  • Fusia wrote:

u mnie wyglada to tak:
    Laptop z grafika nvidia - dziala pieknie
    Nowszy laptop z grafika intela - blad - po rozmowach z dzialem technicznym, blad ladowania grafiki 3d, rozwiazania zadne nie dzialaja ktore podaja lub sa na necie
    A jaki to laptop? Ma już Optimus technology?

SenNaJawie wrote:

rozwiazanie proste, musisz opylic laptopa i kupic stacjonarny :rofl: tak szczerze to ja osobiscie nie wyobrazam sobie grac na laptopie, no ale co kto lubi.
    Ja mam jeszcze prostsze rozwiązanie - nie gram w Metina aktualnie. Też preferuję stacjonarny, ale z racji koczowniczego trybu życia i posiadania przyjemności z pogrania czasem wieczorkiem zainwestowałem w laptopa do gamingu.

Ligeja wrote:

Alimb wrote:

MrDzikuPL wrote:

Ligeja wrote:

Hm nie. Nie jestem pewien czy on obsługuje moją karte 1050m i jak na win10 to działa, bo w necie mało o tym w sumie pisze, tylko geneze, że na win 7 to jakoś super działa a ja mam win 10 ;x I nie chce sobie jakoś pokićkać sterowników itp.
    Sprawdziłem Twój laptop na necie i ma już technologię Optimus. Myślę, że w niej połowicznie tkwi problem, ale myślę ze to problem do rozwiązania, tylko ktoś ogarnięty musiałby się na poważnie tym zająć, żeby skonfigurować odpowiednio Metinka.

Motoki wrote:

panel sterowania NVIDIA -> wyreguluj ustawienia obrazu korzystając z podglądu

Czy laptopy lenovo y50 i y700 miały już technologię Optimus? Ja już próbowałem naprawdę wielu rozwiązań i przysłowiowo wszystko jak "krew w piach".
  • @Alimb ja mam lenovo legion y520 i nigdzie nie potrafię znaleźć czegokolwiek by ta technologia działała na moim lapku. Tak samo sterowniki mam Game Ready najnowsze i nic nie wspominane jest o Optimusie ;p Żadnej wzmianki o tym nie mam w sterownikach czy cuś xd Bo wiem, że do Optimusa są sterowniki ale nie mam ich zainstalowanych więc nwm czy to tu leży mój problem czy może nie ogarniam tego :D
  • Podsumowując: miałeś laptopa z kartą dedykowana i integrą (nvidia + intel), Windowsem 10, systemem Optimus na nich. Każda osoba, którą znam i ma taki zestaw nie może odpalić Metina na dedykowanej, więc naprawdę chciałbym się dowiedzieć jak wyglądała konfiguracja wtedy na Twoich laptopach, bo jeśli mogłeś to problem tkwi w kartach graficznych i ich sterownikach albo w jakiejś konfiguracji Metina.
  • Problem w laptopach z technologią Optimus wyglądał następująco: działa ona tylko na "directx9 games and newer", więc wszystkie starsze gry nie były obsługiwane przez sterowniki! Jednak znaleźli się dobrzy ludzie, którzy stworzyli konwenter który oszukuje nijako że gra jest nowsza niż jest. fdossena.com/?p=wined3d/index.frag - pod tym linkiem znajdziecie program pre-vulkan i vulkan. Ja osobiście ściągnąłem oba, bo w vulkan brakuje pliku libwine.dll, i wziąłem pliki d3d8.dll, d3d8.dll z vulkan i libwine.dll z prevulkan. Należy to przenieść do folderu gdzie jest Metin2. Od tej pory gra jest traktowana jako directx9 game i odpalana na karcie graficznej dedykowanej. Jest to wgrywanie w pliki Metina plików, zastanawiam się czy Cheatbloker nie wyłapie tego jako cheata i dostanę bana. Proszę o odniesienie się kogoś z administracji. Dowód że działa zostawiłem wyżej.
  • Alimb wrote:

Problem w laptopach z technologią Optimus wyglądał następująco: działa ona tylko na "directx9 games and newer", więc wszystkie starsze gry nie były obsługiwane przez sterowniki! Jednak znaleźli się dobrzy ludzie, którzy stworzyli konwenter który oszukuje nijako że gra jest nowsza niż jest. fdossena.com/?p=wined3d/index.frag - pod tym linkiem znajdziecie program pre-vulkan i vulkan. Ja osobiście ściągnąłem oba, bo w vulkan brakuje pliku libwine.dll, i wziąłem pliki d3d8.dll, d3d8.dll z vulkan i libwine.dll z prevulkan. Należy to przenieść do folderu gdzie jest Metin2. Od tej pory gra jest traktowana jako directx9 game i odpalana na karcie graficznej dedykowanej. Jest to wgrywanie w pliki Metina plików, zastanawiam się czy Cheatbloker nie wyłapie tego jako cheata i dostanę bana. Proszę o odniesienie się kogoś z administracji. Dowód że działa zostawiłem wyżej.
    Swietna sprawa i bardzo chetnie bym to sprawdzil bo sam gram na lapku i uzywa mi zintegrowanej zamiast dedyka. A jak odpale poweidzmy 5 sklepow to juz uzycie 100%, badz jakis dung i lagi, a mam gtx 1080 i lepiej bylo by na tym, tym bardziej jak na pc odpalam to na luzie smiga po 10metkow i nic.

#Ingolf albo #art fajnie jak by sie wypowiedzial. Czekam na odpoweidz i chetnie sprawdze bo nie chcem bana dostac