Przyszłość metin2(prywatne serwery) w związku z ACTA2

• Wydarzenia

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Przyszłość metin2(prywatne serwery) w związku z ACTA2

Dzisiaj zostało przegłosowane ACTA2 przez europarlament, teraz tylko należy czekać aż polska to zaimplementuje, pomijając ten powszechny w internecie ból [ciach] o to chciałbym zacząć dyskusje.
    Czy sądzicie, że po wprowadzeniu tej ustawy wszystkie pirackie serwery metina zaczną znikać?
    Gameforge wcześniej musiałoby składać pisma, pozwy, "ciągać" się po sądach, teraz wystarczy przysłowiowy jeden papierek i po prywatnych serwerach ani śladu...
    Jestem ciekaw waszego zdania na ten temat, czy gameforge nareszcie coś zrobi z tymi pirackimi serwerami Na pewno część społeczności tych prywatnych serwerów by przyszła grać na globalny serwer, na niektórych potrafi być zalogowane 5k osób w jednym momencie [ciach], przyjmując nawet że z tych privów wróciłby na pl'a co 5 gracz to już dużo by podniosło aktywność na serwerach globalnych.

Moderator Ascoran:
    Wyciąłem niestosowne treści.
  • Tutaj akurat pomimo tego że lubię grę na PL'u i jestem za tym aby nakłaniać innych do powrotu, muszę przyznać że czymś co zmniejsza jego szanse w starciu z prywatnymi serwerami to to że privy dają jednak graczowi większą możliwość rozwoju tj. w momencie gdy taki przeciętny Pioter zacznie grać na privie, to ma świadomość że gdy wtopi czas to stworzy satysfakcjonującą go postać, a tymczasem na oficjalnym serwerze jakie taka nowa osoba ma perspektywy? Przyjmując że koszt takiego początkowego eq na poziomie to około 150kk - a jedyne na czym można zarobić na levelu -30 to KU/KD + eventy i "fartowne dropy" czyli np. itemy z bonami, wychodzi na to że w praktyce na jakichś 6 rodzajach KU i dwóch rodzajach KD. Dlatego zamknięcie privów raczej nie sprawi że gracze wrócą na PL'a - a że będą kombinować dalej i znajdą sposób żeby ominąć prawo i nadal tworzyć takie serwery, jedyną nadzieją na powrót ludzi jest zmiana polityki Gameforge, która być może nastąpi kiedy coraz więcej ludzi odejdzie i spadną zyski z gry.