Drop 55lv - dlaczego?

• Gra

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

• Drop 55lv - dlaczego?

Witam,

Zacząłem gierkę od nowa po kilkuletniej przerwie (przerwa od momentu wejścia katakumb). Wtedy standardowe dropki to były WP 75lv i metki w dt. Teraz zauważyłem, że zdecydowana większość graczy robi dropki 55lv. Biorąc pod uwagę alchemie i ilość zbonowanych itemów, mogę zrozumieć, że na 55lv można ubić wszystko, ale nasuwa się kilka pytań:

1. Dlaczego akurat 55 lv a nie np. 52lv (3 skille), 54lv (eq z lez), 61lv (eq na 61)?
      2. Jakie są teraz inne granice lv, do których warto expic dropki? Wcześniej były to 75lv WP (tak jak pisałem) oraz 35lv body do m2.
      3. Jaka klasa jest najbardziej opłacalna na zrobienie dropa (WP, body czy mental) oraz jaką klasę dropa polecalibyście mi teraz zrobić jeśli obecnie posiadam: 75lv WP, 70lv dagger, 70lv archer, 61lv body i 61lv buff.

Z góry dziękuje za pomoc :)
    • Nowy

1. Dlaczego 55lv? Taka moda, moim zdaniem - bo ładnie wygląda xD
      Od 55 lvl'a możesz założyć eq z łez - a to już większy odpał do bonusu szycia/krytyka... No i oczywiście quiliny (blok). Dodatkowo od 55 lvl'a można używać ros (na defa/atak). Osobiście mam dropa 61lv i nie widzę większej różnicy w dropie (w porównaniu do znajomych, którzy mają owe 55lvl'owe dropki) a mogę założyć tarczę na 61lv, która jest zdecydowanie tańsza od okrągłej +9 z nno i co ważniejsze - daje więcej defa. Bijąc metki, zauważyłem, że nie ma różnicy (np. w piekle na metkach mordu) czy masz dropka 55lv, czy 79lv - drop tak czy siak jest losowy. I czasami leci dużo itemków, a czasami mało. Ludzie uważają, że im mniejszy lvl - tym lepiej. Nie zgadzam się z tym. Jeśli łapiesz się w +/- 10lvli względem poziomu metina to masz taki sam drop, jak ktoś z poziomem o 20 mniejszym. To moje zdanie.
      2. Napisz, gdzie chcesz dropić owym dropkiem.
      3. Zdefiniuj opłacalna. Jesli chodzi o nakład yang to mój ranking pod względem inwestowania w eq wygląda tak: wp>mental>body.
      Tak naprawdę mentala nie brałbym pod uwagę - sprawdzał sie w lochu małp, jak przekładanie odłamków było możliwe. Teraz nie wiem, gdzie takiego mentala dropka mozna wykorzystać.
      Oczywiście wszystko zależy od tego, jakie masz skille, czy masz jakąś alchemię, boczusia, czy innego khana, etc. Na WP wystarczy mieć dużo dmg i wysoko zrobione ostrze - i można stać spoty z 8k pż. Na bodziaku oprócz mocnej broni trzeba zainwestować w większą ilość hp, blok...To są naprawdę znikome różnice w dmg, wg mnie, to kwestia preferencji: czy wolisz zaznaczyć metka i iść zrobić herbatę (wp) czy zaznaczyć metka, ubić minimalnie szybciej, ale w miarę potrzeb potować.

Osobiście mam wp 43, 75 i bodziaka 61. Z każdego jestem zadowolony :)
      DragonRouge ~ always in my <3
    • Nowy

1. Dlaczego 55lvl, a nie 52:
      - nowa biżuteria i zbroja,
      - rosy,
      - wszystkie możliwe skille (przynajmniej na 1pkt)

Dlaczego 55lvl, a nie 61:
      - od 60lvl zaczynają dropić śmieci

Szczerze mówiąc po aktualizacji 18.4 taki drop stracił rację bytu. Teraz jego główną rolą jest dropienie Szkatułek Blasku Księżyca, Piłek, Talli Kart i innych eventowych przedmiotów.

2. Najbardziej dochodowe są postacie 100-105lvl. Po drodze najpopularniejszy poziomy na dropa to: 35, 42, 55, 61, 75, 81.

3. Najtańsza klasa jako dropek do zrobienia to WP, potem Likan i na końcu Body. Mentala pozwoliłem sobie zamienić na Likana, bo koszt jest zbliżony, ale nie ma porównania co do skuteczności.
      Masz WP 75lvl? Tylko puszczać na autołowach w DC z eq na yangi i trzecią ręką (4-6kk/h, bez wysiłku).
      I am analogue player in a digital world
    • Nowy

Dzięki za pomoc :)

Odnośnie pytań:
      1. O jakiś śmieciach mowa? Masz tutaj na myśli dodatkowy drop w V2?

2. Dropka chciałbym wykorzystywać do bicia metkow 55+ oraz do dropienia itemkow z eventu tj piłki karty króla itp.

3. Obecnego wp będę chciał rozwinąć do min. 104-105 lv właśnie ze względu na dochód a wtedy w razie czego będę mógł go wykorzystać do innych zabaw (6 skilli będzie wbitych więc w pvp powinien dać rady). Katakumby są fajną opcja ale osobiście wolę "potłuc metki" niż zostawiać postać żeby sama zarabiała. Na chwilę obecną jednak jako główna postać chcę zrobić daggera.

Dodatkowo zdecydowałem się zrobić dropka WP głównie dlatego że jest go najłatwiej zrobić i eq nie kosztuje dużo :). Zastanawiam się tylko nad dwoma rzeczami: Czy warto robić go na tym samym koncie co wp 75 (chodzi mi tu o możliwość przekładania pd rękawic peleryn wierzchowców i alchemii) oraz czy dobijac mu 61 lv czy tylko 55lv. Chodzi mi to głównie o drop kart piłek itp. Tak jak piszecie tarcze na 61 są tansze, dodatkowo można rogowy założyć a drop w V3 nie powinien się różnić ponieważ moby mają powyżej 65lv.

Przy okazji mam prośbę o pomoc w jeszcze jednej kwestii. Mając w eq 60 diabły ~30-45 strzały ~30-50 błyski lepiej jest expic w grocie daggera samodzielnie czy zrobić pt z wp i expic go na poziomie?