Morderca #33

• Inne

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

• Morderca #33

Morderca #33

Zapraszam wszystkich do gry RPG via Forum.

~~ Fabuła gry ~~

Mieszkańcy Nowego Orleanu od zarania dziejów wiedli spokojne, szczęśliwe i rodzinne życie. Z pokolenia na pokolenie przekazywano tutejsze legendy i mity, które dla dzieci wydawałyby się tylko dobrą bajką do snu. Zdarzały się wypadki, które najczęściej klasyfikowano jako "nieszczęśliwy". Jednak o tym, co tak na prawdę zaszło wiedziały jedynie rodziny, które założyły miasto wiele setek lat temu. Martwe ciała nosiły na sobie ślady kłów na szyi, na rękach, a nawet na stopach. Rada miasta wszystkie informacje zatajała, aby zwykli mieszkańcy tego miasta mogli wieść normalne życie. Ślady ofiar zazwyczaj miały w sobie coś więcej - podczas badań tkanek natknięto się na nową substancję - mieszankę jadu wampirzego i wilkołaczego. Niestety, pokój i harmonia w mieście przestały istnieć - do momentu, gdy powieszono do gzymsu kościoła pięciu radnych. Tuż pod ciałami napisano krwią:

"To dopiero początek oczyszczania plagi, które nawiedziło to miasto."

~~ Cele oraz role w grze ~~

• Mieszkańcy - waszym zadaniem jest odkrycie osoby, która stoi za strasznymi zbrodniami oraz posłać na stryczek mordercę (lub morderców). Nie posiadają żadnych szczególnych funkcji, jednak są najważniejszym ogniwem całej zabawy.
    • Hybryda - jego/ich zadaniem jest eliminacja uczestników gry. Nie może dać się zdemaskować. Jego misja zostanie wykonana, gdy zostanie w grze zbyt mała ilość osób, by mogła go/ich przegłosować. Każdej nocy typuje jedną osobę, którą chce zabić.
    Dodatkowo wyróżniamy:
    • Szeryf - kieruje się przeczuciem. W nocy typuje jedną z osób, którą według niego zginie. Jeśli uda mu się to odgadnąć, wtedy następnej nocy oprócz wskazania domniemanej ofiary, może sprawdzić jednego gracza, aby dowiedzieć się, czy jest on mordercą.
    • Wilkołak - kiedy inni gracze śpią, on nie próżnuje. Może sprawdzić jedną, dowolną wybraną osobę, aby dowiedzieć się jaką pełni funkcję w grze. Korzystając ze swoich informacji, może delikatnie naprowadzać pozostałych na kogo głosować.
    • Wiedźma - jest to osoba, która ginąc w wyniku dziennego głosowania, ma możliwość (nie musi) zabrania ze sobą jednej osoby niezależnie od pełnionej funkcji w grze lub wskrzesić jednego zmarłego.
    • Wampir - jest to osoba, która może spędzić upojną noc z kim chce. Jeśli w wyniku głosowania ta osoba ma zostać powieszona, nie zginie, gdyż posiada alibi.
    • Łowca - każdej nocy może udzielać protekcji jednej osobie. Jeśli ta osoba zostanie wskazana przez mordercę - nie ginie.
    Uwaga!
    Postaci posiadające dodatkowe umiejętności, korzystają z nich za pośrednictwem prywatnych wiadomości, kontaktując się z Opiekunem Zabawy (Reverse).
    Z tego powodu do każdego uczestnika musi się dać wysyłać prywatną wiadomość.

~~ Zasady gry ~~

1. Nikomu nie podajemy informacji na temat roli, jaką odgrywamy w zabawie.
    2. Ważne jest, aby wczuć się w klimat rozgrywki i wykreować swoją własną postać, którą będziemy trwać w zabawie.
    3. Dodatkowym urozmaiceniem jest opisywanie przebiegu dnia, wykonywanych czynności samemu bądź z inną osobą, tworzenie różnych, zabawnych sytuacji lub historyjek, wymyślanie alibi, oskarżanie o morderstwo innych graczy. Należy pamiętać, aby wszystko argumentować (nie musi to być przemyślane - może to być nawet głupota) - ważne jest, aby dać się ponieść wodzy wyobraźni i bawić się jak najlepiej.
    4. Gra podzielona jest na dwie fazy: DZIEŃ i NOC, które występują na przemian. Każda z nich trwa po około 24 godziny.
      DZIEŃ:
      W czasie dnia mieszkańcy mogą porozumiewać się między sobą. Jest to idealna pora na snucie domysłów, rzucanie oskarżeń, jak również szansa na oczyszczenie się z zarzutów oraz wszelkich podejrzeń. Nick osoby typowanej należy napisać pogrubionym nickiem - w przeciwnym wypadku Twój głos nie zostanie policzony. Dyskusja trwa to końca dnia - wtedy Opiekun Zabawy sumuje liczbę oddanych głosów i wtedy osoba, która zostanie wytypowana - ginie.
      NOC:
      W czasie nocy mieszkańcy śpią - wówczas nie toczą się żadne rozmowy. Jest to czas, kiedy osoby z funkcją wykonują swoje akcje poprzez prywatną wiadomość do Opiekuna Zabawy (Reverse). W przypadku, kiedy osoba nie wyśle wiadomości, wtedy w zależności od stanowiska dana czynność nie zostanie wykonana (np. jeśli morderca nie wyśle wiadomości z informacją kogo chce zabić i w jaki sposób, wtedy nikt nie ginie). Noc kończy Opiekun Zabawy, co równoczesne jest z nastaniem dnia. Jest to czas, kiedy wszyscy dowiadują się o zaistniałych zmianach w ich gronie (wszelkie śmierci, zniknięcia, interwencje ochroniarza, podglądania itp.)
    5. Można zagłosować wyłącznie na jedną osobę.
    6. W razie remisu podczas głosowania mieszkańców, decyzję o kolejnej śmierci (ze wskazanych wcześniej osób) podejmuje ostatnia ofiara.
    7. Tożsamość osób zdradzić może jedyne Opiekun Zabawy poprzez jej śmierć (po zakończeniu głosowania bądź po nocnym polowaniu mordercy).
    8. Posty, które nie będą wnosiły nic do rozgrywki będą traktowane jako spam oraz zgłaszane do moderatora działu.
    9. Opiekun Zabawy zastrzega sobie prawo do usuwania osób z zabawy, jeżeli osoba nie będzie wykazywała aktywności lub niszczyła grę poprzez dodatkowe uśmiercenie.
    10. W razie pytań bądź problemów proszę o kontakt.

~~ Nagroda ~~

Dla zwycięzcy zabawy przewidywana jest nagroda w postaci rangi na forum na okres trzech tygodni oraz 2x Nieb. Ebonit. Szkatułka.
    Aby je zdobyć musisz wyeliminować wszystkich mieszkańców (opcja dostępna jedynie dla mordercy).
    W przypadku, gdy zabójcą jest osoba z zespołu Metin2, wtedy nagroda przechodzi na ostatniego żyjącego mieszkańca (o ile brał aktywny udział w zabawie - decyduje o tym Opiekun Konkursu).

Zanim się zapiszesz zapoznaj się dokładnie z regulaminem,
    Najważniejsze informacje są wyróżnone czerwonym kolorem.

~~ Uczestnicy ~~

1. Malenka (wiedźma)
    2. Bobcat (szeryf) | wskrzeszenie (2x vote) |
    3. Canhide (mieszkaniec)
    4. Ligeja (łowca)
    5. visonix (mieszkaniec)
    6. Fyne (łowca) - ZWYCIĘZCA
    7. Manera (hybryda)
    8 Ardiey (hybryda)
    9. Nathiel (wiedźma)
    10. Wiron (wampir)
    11. Aszti (mieszkaniec)
    12. Axya (hybryda)

~~ Opiekun Zabawy ~~
    Reverse

System Support | Regulamin Forum
    Potrzebujesz pomocy?
    Prywatna Wiadomość | IRC: Reverse

Post był edytowany 19 razy, ostatnio przez Reverse ().

• Dzień #1

Zapisy zamknięte!
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    ~~ EDYCJA NAGRÓD ~~

Do nagród w zabawie zostały dodane 2x Nieb. Ebonit. Szkatułka.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    Dzień #1
    (bez głosowania - czas na pierwsze dyskusje)

Przerażeni mieszkańcy Nowego Orleanu przez ostatnie kilka nocy nie potrafili normalnie spać. Ciągle bali się o własne życie i ich rodzin. Wciąż zastanawiali się, co oznaczały słowa napisane na ścianie. Nie wiedzieli, czy ktoś jeszcze padnie ofiarą nieznanych oprawców. Niektóre rodziny postanowiły wyjechać, aby zapewnić bezpieczeństwo swoim najbliższym. Jednak nie wszyscy wzięli sobie do serca pogróżki i zostali w mieście. @Malenka, @Bobcat, @Canhide, @Ligeja, @visonix, @Fyne, @Manera, @Ardiey, @Nathiel, @Wiron, @Aszti oraz @Axya postanowili przeprowadzić się do kościoła w centrum miasta, gdzie każdy każdego mógłby mieć na oku. Zajęli swoje miejsca w poszczególnych sektorach świętego miejsca i przygotowali się do kilka nocy w tym spokojnym miejscu. Gdy już każdy z każdym się zapoznał, dzień powoli się kończył. Ciszę przerwał głośny odgłos organów, który nie ustępował. @Malenka wraz z @Manera się wystraszyły i pobiegły w stronę @Canhide i @Wiron. Niepokój ogarnął wszystkich w budynku. @Ardiey zaproponował, że pójdzie na górę z @Axya oraz z @visonix, aby sprawdzić, kto lub co próbuje z nimi pogrywać. Gdy weszli na drugie piętro, gdzie mieściły się owe organy, szybko pożałowali, że tam poszli. Sterta świeżo zabitych szczurów uciskały klawisze organów. @Fyne słysząc swoich kompanów, pobiegł tam szybko i zrzucił martwe zwierzęta z instrumentu. Ostatnie dźwięki organów to nie był koniec problemów. @Aszti zaczęła krzyczeć z przerażenia, bowiem znalazła głowę szczura w swojej torebce, który w pysku trzymał zakrwawioną wiadomość. @Bobcat szybko uspokoił dziewczynę gestem, po czym czynił honory, wyciągając kartkę, na której było napisane:

"To dopiero początek. Dobrze się bawicie?
    R."

System Support | Regulamin Forum
    Potrzebujesz pomocy?
    Prywatna Wiadomość | IRC: Reverse
  • Dobra... Przede wszystkim nie panikujmy. Ktoś myśli, że może się z nami zabawić, ale zostaliśmy w mieście nie po to, żeby siedzieć tu i się bać!
    Pokażmy mu, że tak łatwo nas nie przestraszy i że nie będziemy grać w jego chorą grę!

Nie wiem jak Wy... Ale ja chce jak najszybciej odzyskać dawne życie w moim ukochanym mieście.
    Jak ktoś wymięka i zamierza tylko siedzieć i płakać to od razu może stąd uciekać... jak większość mieszkańców. Ja zostaję!
    METIN2.PLN OFF pozdrawiam :love:
  • Ja również zostaje i nigdzie się nie wybieram! Zresztą ta świątynia to chyba najbezpieczniejsze miejsce, jakie znam.

Jednak... Jeden szczegół spędza sen z mych powiek... Mimo zmęczenia wałkuje w głowie ciągle ten sam motyw, mianowicie kto był na tyle sprytny i wykorzystał naszą nieuwagę, by dobrać się do torebki @Aszti?
    Może to ktoś z nas? Może jest to zamierzony cel, by podnieść i tak już przerażającą atmosferę? Tylko kto by był na tyle szalony? Najbliżej @Aszti był w tym czasie @Bobcat może to ma jakieś znaczenie? Hmmm ?(
    Miejmy oczy otwarte, w takiej chwili oprawca może być wśród nas...
    Kontakt: PW|IRC: Nathiel

Opiekuje się mną: @marcinP|Opiekuję się: M. Wetar i D. Diumar
  • Zostanę, iż sytuacja jest o tyle ciekawa by pozostać do jej zakończenia,które może przynieść mi natchnienie w pisaniu mojej kolejnej książki! Podważę jednakowoż jedną myśl, atoli nie można wykluczyć, iż to sama @Aszti ku swej perwersyjnej i chorej ucieszę podrzuciła sobię głowę tegoż biednego gryzonia i z finezją gra swą rolę ofiary a w głębi przygląda i delektuję się naszym przerażeniem!
  • A niech to! Od razu jakieś oskarżenia... Powinniśmy trzymać się razem. Bez zaufania niczego nie osiągniemy... Ja także zostaję, w grupie raźniej!

@Nathiel, @Ligeja, a Wy gdzie byliście jak ktoś podrzucił głowę szczura do torebki @Aszti? Nikt Was wtedy nie widział... Może rzucając podejrzenia chcecie odciągnąć uwagę od tego, że to właśnie Wy próbujecie nas zastraszyć?
  • Ludzie... Nie pozwólmy dać się zastraszyć, to tylko pogarsza naszą sytuację. Mamy się wszyscy trzymać razem, a nie się wzajemnie oskarżać. Nie ma innego wyboru niż pozostać i rozwikłać tę całą dziwną sytuację, trzeba dopaść tego psychola który to zrobił by już się to nigdy nie powtórzyło. Po dokładnych oględzinach martwych szczurów na organach, muszę przyznać że to była fachowa robota, kogoś kto zdecydowanie potrafi się posługiwać nożem. Może ktoś zna tutaj osobę która jest biegła w tej sztuce? Każdy z tych szczurów został prawie identycznie pocięty... Musimy tutaj wytrzymać jeszcze kilka dni, i nie dać się przestraszyć sztuczkom typu głowa szczura w torebce. Trzeba zachować zimną krew, to jest klucz do sukcesu. Tylko razem możemy rozwikłać tę zagadkę, w pojedynkę nie mamy co próbować.
  • Wszyscy musimy trzymać się razem. Jesteśmy zdani na siebie! W naszej grupie jest ktoś, kto planuję nas rozbić i zastraszyć. Nie możemy czuć strachu, bo to znacznie nas osłabi...
    @Malenka wydaję się być nad wyraz spokojna. Gdy razem z @Wiron biegliśmy przestraszeni w ich stronę, żaden grymas nie pojawił się na jej twarzy. @Manera przestraszyła się razem z nami, oby nie była to jej słynna sztuczka aktorska...
  • Ocknęłam się oszołomiona w ciemnym kącie.
    - Co się dzieje? - pomyślałam, gorączkowo rozglądając się po otoczeniu. Przypominają się ostatnie wydarzenia. Morderstwa, kościół, intrygi... Zbadałam wszystkich w zasięgu mojego wzroku. Zdają się układać jakiś plan. Niby znam ich z widzenia, w końcu Nowy Orlean to moje miasto od zawsze, ale w świetle tej tragedii trzeba być czujnym i liczyć tylko na siebie. Czas się ogarnąć. Podeszłam do grupki siedzącej najbliżej mnie. @Manera siedzi skulona i nieobecna, a @Canhide i @Wiron analizują całą sytuację. Tylko @Canhide ma przy tym pokerową twarz. Czy coś się za tym kryje?
    - Macie już jakiś plan? - zapytałam.
  • Hm...Pismo na kartce jest napisane w formie ręcznej ! Morderca kimkolwiek jest (prawdopodobnie) popełnił błąd ! Można będzie poszukać go po charakterze pisma.
    Inną sprawą jest jednak możliwość, že po prostu zmusił kogoś do napisania. Czemu tylko ten 'ktoś' się nie przyznał, że został zmuszony ?

@Nathiel Akurat moja obecność w pobližu @Aszti była przypadkowa, bo zmierzałem iść odświeżyć ciało(umyć się) co by nie zmuszač was do wąchania przykrych zapachów. Chwilę wcześniej kończyłem rozmowę z @Wironem na temat nowinek technologicznych i on to potwierdzi.

Zresztą @Nathiel skąd te bezpodstawne oskarżenie zaraz po przeprowadzce ? Czyżbyś miała coś do ukrycia ?
    Jak to się mówi ,,Czasem wroga po prostu nie ma, do czasu gdy go nie szukasz"

Bobcat(Lynx rufus) - ryś rudy
    Wydział Operacyjny Metin2.pl - Mistrz gry serwera Jawa

(sygna&avek by Orestes)