Kim polecacie grać na jawie?

• Gra

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

• Wszystko zależy od twojego upodobania i to jak chcesz "prowadzić" grę, jeżeli chcesz być tzw. "koksem" w PvP oraz łatwo wbijać poziomy bez potrzeby posiadania akurat buffa, to moim zdaniem proponowałabym:

Wojownika body - silne ciało wystarczy na spokojnie by zając się większym spotem, no i cena KU u tej klasy też nie należy do najdroższych, i jak dla mnie jest to klasa dość mobilna, dla mnie wojownik body kojarzy się z - walcem - po prostu idziesz swoim tempem i w większość po prostu sprasujesz horyzontalnie na płasko to co by Ci stanęło na drodze.

Tak samo mogę tutaj opisać Surę WP, który także należy do tych bardziej mocniejszej klasy jeżeli chodzi o PvP, jak zarówno w samodzielnym exp'ieniu się, co do ceny KU na pewno czarowane ostrze będzie jednym z najdroższych ksiąg umiejętności, a co do buffka jak (moim zdaniem) obie powyżej klasy nie muszę mieć szamanki u swego boku by expić np w v2 - no chyba że nie możesz pozwolić sobie na jakieś "wdechowe" eq, no chyba że chcesz jednak mieć tego buffka u swojego boku - to proszę bardzo, ja nie potrzebowałam z tego co pamiętam buffa na wojowniczce body czy surce WP z eq +6/7 + bony, sobie radziłam spokojnie na v2.

Likan - jak tak patrze na osoby co nimi grają, to widzę takie "mechaniczne golemy" stąpają w stronę przeciwnika, i rozszarpują na kawałki, osobiście nie grałam tą klasą, ale nie widziałam jeszcze nikogo kto by kwantowo tą klasę oceniał negatywnie, bo nieraz widziałam w dolinie Likana z 10 razy mniejszym lvl'em ode mnie, co na spokojnie brał po 3 grupki, jak chodzi o PvP nie widziałam jeszcze żadnej akcji tej klasy podczas walki z innymi klasami. Jednak nie będę się tutaj zbytnio rozpisywać, bo de facto sama nie grałam tą klasą.

Smok - grając osobiście szamanką smok, kończąc grę na ok ~70 poziomie, mogę śmiało powiedzieć że jest to super klasa (jak dla mnie), na pewno samowystarczalna ( mając jeszcze dobre eq < +6 ), do 36 poziomu na pewno troszkę będziesz musiał się pomęczysz, ale raczej tragizmu z tym żądnego nie będzie, ja po osiągnięciu 36 poziomu, zainwestowałam jedynie w dobrego antyka (z przynajmniej 20%um, ja miałam 35%) i szatę na 34lv +9 z int +12, no i mając na tym poziomie skowyt na m6, następnie pomoc na M, to na spokojnie expiłam na dolinie ezoty/BO do 50 poziomu, a dalej w v2/v3 bez żadnych problemów do tego 30% z pomocy smoka + um z antyka (mając tym bardziej wtedy zrobiony błogo na M, na 53lv to jeszcze lepiej wychodził exp). co do KU nie jest drogie, a szamanką już powyżej 70lv można ładnie dawać sobie radę w PvP. Ja zaczęlam grę od maxowania skowytu, pomocy, błogo, strzelający, talizman, odbicie, oczywiście wiadomo, skowyt na starcie dawał mi lepsze zbijanie grupek podczas exp'ienia, a idąc dalej już na mocniejsze grupki zaczęłam robić pomoc i błogo, a na 70 poziomie o exp nie trzeba było się zbytnio martwić, tylko już robiło się pod PvP z innymi, suma sumarum początek będzie dość pod górkę, ale dalej już lajtowo można sobie poradzić.

Nijna Dagger - w sumie ładnie mobilna ale równie dość wymagająca postać, czy do PvP czy exp'ienia, księgi umiejętności również nie są drogie, ale na pewno jest to postać przy której chce już się być "koxem" trzeba będzie być osobą "zdyscyplinowaną", jeżeli chodzi o kształcenie tej klasy : biolog - im szybciej tym lepiej i to na musie, bez dobrego eq przy sobie będziesz miał co nieco problemy, musząc pozwalać innym na baletowanie się twoją postacią, tak jak cygan zabawia się Tobą. Natomiast chcąc być zajadaczem w PvP, dobre eq jest potrzebne, a jak już je posiadasz, no to dmuchnięcie komuś chmurki w twarz mając już większy poziom postaci, a dalej rzucając każdy skill co popadnie, potrafisz zasztyletować Twojego ofiarę na śmierć.

co do profesji Archera (ninja) - postać jedna (chyba) z najbardziej wymagających i mało granych, ku należące owszem do tańszych, biolog na musie, jeżeli chce komuś zależy na czasie no to trzeba będzie chwycić za IS, nie chcąc wydawać to lepiej bedzie zaopatrzyć się w "dropka" i zarabiać np. na odłamkach, zdobyczy z metków, eventach itd. by wykombinować sobie dobre eq, mając już dobre eq, trzeba będzie zaopatrzyć się w dobrego fms-a, mając konia bojowca/militara by expić się w v2/3, większość także robi buffkę dla tej postaci, a są też tacy uparci co też sami się expią, pozyskując też pomoc z poli, a mając już lvl i eq, to w PvP nic dodać nic ując, dobry "ogarniety" Archer w PvP potrafi na prawdę zatańczyć z przeciwnikiem, mając speeda z biolo + bezszelestny chód, dodając jeszcze do tego speed z butów/eliksirów, to nie myśl zbytnio że go złapiesz, a jak już zdobędziesz go pod dłonią, to może Ci rzucić iskrzące pod nosem, no i dalej zasuwać i dawać ze skilli, klasy które z nim sobie poradzą w PvP : to zaliczyć można Healera oraz też Surę, jednak różnie to też bywa patrząc na eq.

Reasumując : każda postać jest dobra, i graj tą klasą która do Ciebie przemawia, ja osobiście nie wierzę w komentarze innych typu

"uehehe... szaman/ka to gówno weź woja, rozwalisz na miazgę"

No cóż szamanka (patrząc na wymagania i czas tej konkretnej klasy) wymaga więcej by zadbać o jej wizerunek, jeżeli chodzi o umiejętności, owszem mając jeszcze 35 poziom, większość klas ją zleje na ziemie, ale poczekajmy gdy wbije 75lvl buffy na P no to wtedy dopiero zrobi wejście smoka, a my jedynie staniemy i pomyślimy "oho, coś czuję że mikstury od Baek-Go nie ugaszą tego żaru". Nie zatrzymując się, każda jednak klasa będzie potrzebować od nas swojego czasu, jedne więcej inne natomiast mniej, wszystko zależy od tego jakie lubimy tępo gry oraz na czym będziemy się w większości skupiać w grze, każdy ma swój styl i nie możemy go oceniać, tak jak wojownik z 20 poziomem co spanuje się tym że zabił szamankę/ninje z 35lv, takich to nie mam zamiaru oceniać, bo szkoda czas marnować na austriackie gadanie... :rip:

To tyle z mojej strony, mam nadzieję że w jakimś stopniu pomogłam.