uniwersalny dropek 55lv?

• Gra

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

• uniwersalny dropek 55lv?

Hej. Jako, że wracam po ok roku, to chciałbym się dowiedzieć jakiego dropka najlepiej zrobić po balansie. Patrzyłem czy nie był już identyczny temat, ale wydaje mi sie, że większość sprawdziłem i nic takiego nie znalazłem (podobne były, ale nie było tam niczego konkretnego).

Chodzi mi głównie o to która postać sobie lepiej radzi z dropieniem (eventy, metiny, alchemia), tj. Body, WP czy likan na 55lv? Obv likana najtaniej ubrać, wp najdłużej ustoi a body jest najdroższy i "chyba" najwięcej bije...
    Oraz porównanie co i ile bije przy podobnych statystykach i eq, przy wymaksowaniu skilli i statystyk czysto pod obrażenia?
    Z eq i skillami:
    - broń na 30lv +9, sred ~35-40
    - przeciętny eq +9 z hp i bez specjalnych bonusów
    - bez odpałów typu lizak / talizman / boczek
    - z aurą / czarowanym / purpurą na różnych poziomach - M1, G1 i P
    - wszystkie mapy do których ma dostęp 55

Miło by było zobaczyć jakieś porównanie ss'ami, albo przynajmniej orientacyjnymi/zaokrąglonymi wartościami, a nie typu "eee body lepszy, bo tak". Po prostu konkrety ;)
    Dzięki za każdą odpowiedź!
    pzdr
  • Co do ubrania, to zdaję sobie sprawę, że WP tego aż tak bardzo nie potrzebuje. Body bije troszkę więcej a przeżywalność WP przechyla mocno szalę w jego stronę. Załóżmy jednak, że stać mnie na ubranie dowolnej postaci.
    Głównie chodzi mi o to jak wypada Likan w porównaniu do obydwu pozostałych.

I serio miło by było zobaczyć jakieś konkretne porównania, bo teoretycznie to sam potrafię to zrobić
  • Mogę się wypowiedzieć jedynie na temat wp 55 vs body 55 jako że tymi dwoma postaciami grałem.
    Body 55 po ubraniu go w broń 51sr aura P boczek i inne (oczywiscie mowimy o PvM) bił naprawdę bardzo dużo, żaden boss czy metin większego problemu nie stanowił i spadał bardzo szybko. Bodziak miał około 520-540 defa. Problem zaczynał się w V2, bardzo ciezko było ustać na spocie bez dodatkowego defa z rosy, buff zawsze musiał być przy mnie. Gdy chciałem zrobić DT, pieczątki bez dopałek były nie do przejścia. WP natomiast nie ma zadnego problemu z V2,V3,DT, po ubraniu go dosyc porządnie na DT i wbiciu skilli nie dostaje nawet DMG, a moje obrazenia są wystarczające. Oczywiscie - DMG bodego był większy ale co mi z tego jak np. na metkach mordu sie wywalałem i zajmowało to jeszcze więcej czasu. Także uogólniając - o ile przy bossach i metkach będzie wygrywał body (może poza red lasem i mordu) bo bije sporo więcej, o tyle na głównych źródłach zarobku, czyli odłamkl i inne eventy - WP gniecie go jak tylko chce.

edit. Surka nie ma duzo więcej defa niż stary bodziak, bron 47sr ale to wlasnie skille czynią go czołgiem
  • Również posiadam likana 55 i miałem sure wp 55 lvl i moge powiedzieć że przy obecnych talizmanach i alchemii problemu z ustaniem nie ma a likan walnie jednak znacząco więcej. Trzeba mieć na uwadze kilka faktów jak dostępność i ceny ku/ekwipunku. Na tasmani aura nawet 9kk chodziła (teraz chyba 6kk) a purpurę codziennie wyrwiesz za 200k-400k... Rib +9 45% sr na tasmani 15-20w przynajmniej. Ja kupiłem dzidy feniksa +9 47sr za 7w... Purpura na P przy odpale na incie i alchemi daje ci jakieś 730 jak dobrze pamiętam. Aura jakies 450 -500 max a czarowane jakieś 350-400 (realnie nie w oknie) więc nawet używając riba na woju likan walnie więcej. Indygo na P daje 25% speeda ataku ale w przeciwieństwie do berka nie zwiększa obrażeń które dostajesz od mobów co w v3 jest mega ważne. Przy obecnych cenach na tasmani ubiezesz w tej samej cenie likana który ustoi tyle samo co wp a walnie znacząco więcej i szybciej z racji indygo. Ludzie zniesmaczają się w likanie bo na poczatku tak samo jak wp ssie w porównaniu do bodego. Ale jak zrobisz militara purpure P i eq/alchemie to gra się nim naprawdę przyjemnie. Dodam że na matowej można zbijać szpony w v3 na 1 kryta likanem co wp jest nieosiągalne. Matrxtam prawdopodobnie nie mógł ustać jeszcze zanim weszły talizmany albo bił w v3 z berkiem xD Jesli chodzi o pvp to jeśli zastąpisz u likana indygo 2 skillem atakującym będzie zdecydowanie najlepszy w pvp. Jeśli chodzi o dmg to mając fms +9 40 sr kd+4 rubin perf szarfa 17 z fenkiem +4 i czarowanym na P na dziku biłem po 1,7k -1,8k bez kryta w szpony(bez boczka i talizmanu). Likanem przy tym samym odpale tyle ze bron 47 a nie 40 bije bez kryta 2,4-2,5k. Miej też na uwadze że z każdym odpałem typu talik boczek czy medal ta różnica się zwiększa na korzyść likana.
  • likan kozak na metki i v3. Pytanie po co bic teraz metki 55 lvl. Skoro tam nie ma nic wartościowego. Niestety 7 pietro dt to nie miejsce dla likana. Ma beznadziejne combo. Wp a body. Nie wiem czemu ale przy odpale wp bil mi o 100 mniej w metki niż bodziak. W mrok po 2,4 A body po 2,5. Czym to jest spowodowane ?? Nie wiem. Ale robiąc postac pod 7 pietro dt wybrałem bodziaka ktory szybciej wybija mi te moby, a w v3 z wierzchem na 150 defa stoje bez problemu
  • Likan, a WP. Mam zarówno jedną i drugą postać. Obie z identycznymi broniami 47sr.

Test, po balansie:
    Likan żeby zadawać więcej obrażeń w psa od sury (90int, sił/zrecz 1, testowałem przy okazji cofania wit na siłę), musiał mieć 114int, Ostrze/Purpura P (obie postacie 90int, bez eq i dodatków).

Więc nie mam pojęcia skąd się to bierze że likan bije więcej od sury (ma lepsze przeliczniki od zrecz/siły do WA?).
  • WP - sprawnie ustoi przy lichym eq, na przykład skille G/P, eq średniawe i dasz radę z buffem bez problemu na 7 piętrze DT.
    Ale sam mam bodego 61 z wierzchowcem 150 deffa, buff 30 pare % i z aurą P, berkiem G, 80 DT, talizman mroku - całe 7 piętro daję radę, czasami muszę odjechać jak łuki się zbiorą. Dlatego dokupię rubin, żeby mieć deff oraz większe obrażenia dla przyjemniejszego zbijania. Wolę bodego :) Ciekawiej się gra, szybciej bije.. Ma walnięcie :)