„Podziel się czytaniem” – przedstawiamy ulubione książki

• Hobby

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

• „Podziel się czytaniem” – przedstawiamy ulubione książki

Dlaczego warto czytać książki?

O tym, że czytanie książek niesie ze sobą szereg korzyści, nie trzeba nikogo przekonywać. Dlaczego zatem, temu przyjemnemu i rozwijającemu zajęciu poświęca się tak mało ludzi? Jedynie 10% z nas czyta więcej niż 7 książek rocznie. Aby zachęcić wszystkich leniuchów do czytania przedstawiamy 10 powodów, dla których warto czytać książki każdego dnia.

1. Czytelnictwo kształtuje charakter
      2. Czytanie poszerza zasób słownictwa
      3. Czytanie poprawia pamięć.
      4. Czytelnicy są bardziej skłonni do wypowiadania się i uczestnictwa w życiu społecznym.
      5. Czytanie książki redukuje stres i wprawia Cię w lepszy nastrój.
      6. Czytanie pomaga Ci myśleć w sposób analityczny.
      7. Fikcja literacka zwiększa Twoją zdolność empatii.
      8. Czytanie poprawia Twoją atrakcyjność seksualną
      9. Mole książkowe szybciej zapamiętują i uczą się nowych rzeczy.
      10. Czytanie może uchronić Cię przed Alzheimerem.

A czy ty czytasz? Napisz swoje ulubione :)
    • Kiedyś to byłam molem książkowym, dopóki nie dostałam stałego łącza. :D Obecnie książki wciąż czytam, jednak tylko podczas dłuższych podroży, które niestety nie często mi się zdarzają. Jak już wkręcę się w jakąś książkę, to czytam ją co najmniej kilka razy (oczywiście nie pod rząd, żeby się nie znudziła). Z gatunków to przeważnie są romanse, sci-fi, fantasy, thrillery, podróżnicze. Z poniższej listy na pewno będziecie się śmiać, ale nic nie poradzę na to, że je w całości pochłaniam i one mnie też. ;)

Moje ulubione książki: Saga Zmierzch, trylogia 50 odcieni, Intruz, My dzieci z dworca ZOO, Dziennik Narkomanki, seria Pamiętnik Księżniczki, Wyznania Gejszy, Kwiat Pustyni. ^^

@Ehlana zobacz, Twój żywioł. :D
    • Za dużo tego jest! Za dużo!

"Czarne Kamienie" Anne Bishop - genialne high fantasy z nowym światem i cudownymi bohaterami. Brak słodzenia, tylko brutalna prawda.
      "Miłość na kołku" Kerrelyn Sparks - romans paranormalny z fajnym poczuciem humoru, który mnie odpręża.
      "Łowca gildii" Nalini Singh - lekkie, szybko się czyta, no i są aniołki <3
      "Heksalogia o Wiedźmie" Aneta Jadowska - jakiś czas temu odkryta przeze mnie polska pisarka, która ma dobry styl, a akurat ta seria zdobyła moje serduszko.
      "Kwiat paproci" Katarzyna Berenika Miszczuk - fajny pomysł na serię z mitologią słowiańską, dużo fantastycznych rzeczy, więc DAAA!
      " W kręgu mocy Partholonu" P.C. Cast - znowu romans paranormalny, ale tam jest bogini celtycka! I centaury! I ludzie ze skrzydłami!
      Moje działy:
      - Dyskusje Tasmania
      - Market Samos
      - Market Andros
      W razie wszelkich edycji aukcji - zapraszam na PW.
    • FANTASTYKA:
      • Pieśń Lodu i Ognia - ukochana seria, intrygi, zdrady, wojna i miłość. G.R.R.Martin w pełnej klasie
      • Trylogia Czarnego Maga - lekka fantastyka, która potrafi pozytywnie zaskoczyć ( pozostałe serie Trudi Canavan również dobre aczkolwiek bardzo podobne)
      • Cykl Inkwizytorski - Jacek Piekara, świetnie zarysowany i rzeczywisty świat w którym stosy z czarownicami nadal płoną, jednak nie każdemu przypadnie do gustu, w końcu "Jezus Chrystus nie umarł i nie zmartwychwstał, lecz zstąpił z krzyża i ukarał śmiercią swych prześladowców"
      • Wiedźmin- Sapkowskiego, świat który całkowicie mnie pochłonął, a w samym środku Geralt walczący z potworami ( również tymi w ludzkiej skórze) o swoje ideały i miłość
      • Kronika Nieciosanego Tronu - barwna kraina w której trójka rozdzielonego rodzeństwa błękitnej krwi stara się ocalić życie, pomścić ojca i zapanować nad chaosem w swojej ojczyźnie, nieprzewidywalna i ukazująca tragizm, młodych ludzi przypartych do muru

FILOZOFIA:
      • Życie na pełnej petardzie- pierwsza ze świetnych i chwytających za serce książek Ks.Jana Kaczkowskiego, młodego księdza, idealisty, przepełnionego chęcią pomocy bliźnim, podczas gdy sam walczy ze śmiertelną chorobą. Lektura potrafi skłonić do głębszej refleksji
      • Zbrodnia i kara- dające do myślenia dzieło Dostojewskiego; widzimy prawdziwy obraz Petersburga w którym Raskolnikow morduje, przekonany o słusznym wyborze i wyższości, by zderzyć się z wyrzutami sumienia i wspomnieniami swego czynu. Gdy grunt pali mu się pod nogami a śledztwo jest coraz bliżej od obłędu ratuje go tylko wyrozumiałość, poświęcenie i miłość Soni
      WOJSKOWE/WOJENNE:
      • Zwykły Bohater- przyjemnie napisana opowieść chłopca który zapragnął zostać komandosem SEALS, jego przygotowania, mordercze treningi i walka z własnymi słabościami, by przeistoczyć się w pełnoprawnego komandosa owianej wieloma mitami elitarnej formacji
      • Ostatnia Walka- historia życia i walki Jana Zumbacha, legendarnego dowódcy Dywizjonu 303 broniącego angielskiego nieba przed hitlerowcami, znajdziemy tu entuzjastyczne opisy wygranych bitew jak i rozdzierające serce historie utraty kolegów a zarazem towarzyszy broni. Bohater który przetrwał IIWŚ wraz z pozostałymi polskimi żołnierzami Zdradzony przez byłych sojuszników walczy o byt na swój awanturniczy sposób, jako przemytnik, najemnik czy rebeliant
      HISTORYCZNE:
      • Krzyżacy- klasyka, średniowiecze w Polsce w całej okazałości, w tle narastający konflikt z zakonem Krzyżackim. Świetne tło historyczne dla opowieści o obyczajach, miłości, walce i cierpieniach które naród musi podjąć by wyzwolić się z pętli którą powoli lecz dokładnie tka Zakon
      • Pan Tadeusz- widzimy przekrój skłóconego społeczeństwa w obliczu zaborcy, przemiany w rodach szlacheckich oraz bitność i wielkie serce do walki o wolność Ojczyzny. W tle miłosne rozterki młodego Tadeusza, który staje w samym środku walk z okupantem u boku legendarnego Napoleona
      • Gloria Victis- chwytające za serce opowiadanie o losach powstańców styczniowych. Tragiczne historie młodych ludzi rzuconych w wir nierównej walki z okupantem.

Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Tronk1 ().

• Odkąd pamiętam uwielbiałam czytać książki, najbardziej fantasy i te oparte na faktach.
      Teraz już nie mam na nie aż tyle czasu co kiedyś, ale od czasu do czasu się udaje.

Ukochane:
      1. Saga o Wiedźminie (zdecydowanie numer 1! <3 )
      2. Cykl "Dary Anioła"
      3. "Igrzyska Śmierci"
      4. "My, dzieci z dworca ZOO"
      5. "Schizofrenia. Moja droga przez szaleństwo"

... i wiele wiele innych ^^
    • Romanse:
      - Dziwne Losy Jane Eyre - Charlotte Bronte - ... książka wspaniała, nigdy nie przypuszczałbym, że romansidła tak mnie poruszą. Polecam w 100%
      - Wichrowe wzgórza - moja ulubiona książka z gatunku romansów, dopóki nie przeczytałem Dziwnych Losów, ta również jest świetna, ale mimo wszystko Emily Bronte musi ustąpić miejsca siostrze Charlotte :D
      Rozrywka:
      - książki Harlana Cobena: nie jest to wyszukana literatura, ale całkiem fajna jeśli chodzi o relaks
      - Wilt - Toma Shape'a, bardzo zabawna, świetnie się przy niej bawiłem, mimo, że czytałem ją będąc jeszcze w podstawówce, książka jest trochę zboczona
      - Pod Mocnym Aniołem - Pilch - czytałem ja bardzo dawno i na pamiętam zbyt wiele, ale ogólnie była fajna, może nie było to arcydzieło, ale całkiem ok
      Fantastyka:
      - Wiedźmin - Sapkowski - saga i opowiadania. Kocham, kocham, kocham.
      Wyższa półka:
      - Pani Dalloway - Viginia Woolf - książka niezwykła, pisana techniką strumienia świadomości, ukazuje jeden dzień z życia kobiety z wyższych sfer. Powieść przepełniona niuansami i drobnymi refleksjami, które pozornie nie maja dużego znaczenia, jednak po zsumowaniu ukazują skomplikowany obraz ludzi.
      - Sto lat samotności - Garcia-Marquez - wziąłem sie za nią o wiele za wcześnie, przeczytałem połowę. By zrozumieć sens tej książki trzeba być trochę starszym, albo wyjątkowo spostrzegawczym. Teraz gdy przypominam sobie jej treść, dostrzegam, że tytuł (kiedyś wydawało mi się, że nie pasuje) bardzo dobrze oddaje zawartość. To nieco surrealistyczna powieść o rodzinie, której członkowie borykają się z samotnością. Samotnością i brakiem przynależności, tak jakby ich cechy, osobowość i charakter nie znajdowały się w odpowiednim czasie i miejscu. Jednak nie jest to powiedziane wprost, a ja sporo zapomniałem i nie doczytałem do końca. Pora chyba do tego wrócić.