Ninja Dagger z mieczem

• Gra

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Ninja Dagger z mieczem

Witam!

Takie pytanie gram Ninja Dagger od daaawna :) Zawsze używałem mieczy praktycznie nigdy sztyletów w przeciwieństwie do większości no i słyszałem że użytkowanie mieczy ma negatywny wpływ na obrażenia umiejętności. Chciałbym wiedzieć czy to prawda i jeżeli tak to jak bardzo ujemny wpływ ma to na nasze obrażenia umiejętności ofensywnych. Pytam bo chciałbym po prostu wiedzieć na czym stoję (generalnie nie wyobrażam sobie zmiany miecza na sztylety)

Zapraszam do dyskusji i liczę na to że przedstawicie w tym temacie swoje własne przemyślenia i przede wszystkim doświadczenia związane z tą kwestią.
  • VroeKilwaoz wrote:

No expic se możesz truta z konia Ale z buta czy w pvm to totalnie bez sensu. Mniejszy dps
    Gość pyta o obrażenia umiejętności a te przy dagerze z mieczem nie istnieją
    :thumbsup: HANDEL ZE MNĄ POLECA :thumbsup:
    1. Naksen <3
    2. Shast <3
    3. Sherrie <3
    4. DRINKERSLIVE <3
    5. Antymagik <3
    6. p0grom/Smarki <3
    7. xFajnieJest <3
  • japa543 wrote:

a co z szybkim atakiem i trującą chmurą? generalnie gra mówi mi że nosząc miecz mam większe obrażenia więc wchodzę na forum aby uzyskać dodatkową wiedzę GENIUSZU
    ALE W SKILLACH NINJI MASZ BONUSY OD SZTYLKÓW !
    :thumbsup: HANDEL ZE MNĄ POLECA :thumbsup:
    1. Naksen <3
    2. Shast <3
    3. Sherrie <3
    4. DRINKERSLIVE <3
    5. Antymagik <3
    6. p0grom/Smarki <3
    7. xFajnieJest <3
  • ok nie bd robił offtopa we własnym temacie zdaję sobie sprawę że poszczególne skille (zasadzka, wir. sztylet) mają bonus od sztyletów tylko moje pytanie dotyczy wysokości danej różnicy. Słyszałem że szybki atak i trująca chmura nie podlegają owej zasadzie i mogą zabierać więcej obrażeń podczas noszenia miecza, co za tym idzie (szybki atak ma bon od niewidzialności więc może zastąpić zasadzkę w PvP) prosty test: mamy FMS+9 15% um czysty bez kamyków i mamy Koziki +9 15% um to samo jaka będzie mniej więcej różnica od poszczególnych skilli? To cała kwintesencja tego tematu i nie musicie się wymądrzać forumowi wyjadacze bo miecz jest bardziej uniwersalny i możemy nim działać zarówno na koniu jak i z buta. Chodzi o różnice - prosta kalkulacja a nie mędrkowanie i nabijanie durnych postów typu "xD" albo "czy widziałeś kiedyś ninje z mieczem? xDDDDDD" weźcie się ogarnijcie bo widzę że nie macie do powiedzenia w temacie nic po za tym że "sztylety rox miecz ssie ty inteligentny inaczej człowieczku" RÓŻNICA w % tego chcę i tyle
  • @Durm dział Pytania i Wskazówki jest działem gdzie każdy może zadać pytanie bardziej lub mniej oczywiste.
    Jest tu dużo nowych jak i starych graczy i każdy ma prawo spytać, ponoć nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi :)
    Proszę abyście wszyscy zachowali kulturę jeśli macie zamiar się obrażać to błagam.. nie piszcie nic ponieważ nie będę tolerowała wyszydzania innych z powodu nie wiedzy na temat gry. Pozdrawiam!

Opiekuje się Grafikami i redaktorami magazynu metinews
    Masz jakieś pytania? Zapraszam na PW
  • Nigdy tego nie testowalem, ale jasnym jest wybor sztyletow. Jesli grasz sobie jak to mowia "4fun" i nie masz zadnych wiekszych ambicji (105lvl+, albo chociaz 90+) to biegaj z tym mieczem, to i tak niewiele zmieni. Glownym atutem daggera sa szybkie autoataki oraz szycie, gdy ktos ma full abs to niewazne czy uderzysz mieczem, czy sztylami- Twoj dmg bedzie krecil sie w granicach zera i mozesz liczyc tylko i wylacznie na autoatak, ktory mieczem jest na bardzo niskim poziomie ;) Reasumujac jesli dagger to tylko sztylety, dmg bedzie wiekszy, chociaz przypuszczam, ze jak porownasz fmsa i koziki to beda to groszowe sprawy.
  • Dzięki :) chyba faktycznie będę musiał to sprawdzić samemu na podobnych broniach gram częściowo 4fun częściowo nie w każdym razie sam ustalam sobie cele :) pozostaje jeszcze kwestia poszczególnych umiejętności też to sprawdzę przy okazji ale może tutaj uzyskam szybciej odpowiedź tak jak już pytałem wcześniej ale wątek się urwał: jak to jest z trującą chmurą i szybkim atakiem bo
    kiedyś słyszałem że te umiejętności nie podlegają regule i można wykręcić większe DMG mieczem niż (podobnymi) sztyletami czy to prawda? No i ponoć krycie się ma wpływ zarówno na zasadzkę jak i także na szybki atak mimo że w grze nie uzyskamy informacji czy to prawda i czy bonus od krycia jest taki sam jak w przypadku zasadzki czy może mniejszy? jak myślicie?

Przepraszam za to że piszę pod własnym postem, jednak nie widzę tutaj nigdzie opcji: edytuj posta (w razie czego proszę o połączenie tego posta z poprzednim) Piszę ponieważ mam nowe istotne informacje odnośnie do tego tematu.

Zrobiłem test umiejętności (zdejmując oczywiście całe eq aby wykluczyć ewentualne obrażenia krytyczne i przeszywki)

Używałem broni na 5 poziom +0 obie to jest Amija+0 oraz Długi Miecz +0 testy robiłem na mobach: dziki pies oraz głodny zabłąkany pies.

Wyniki moich obserwacji są zaskakujące oto one:

Zasadzka (Uderzając w plecy) - Miecz - 3062 / Sztylety - 3844
    Zasadzka + Krycie się (Uderzając w plecy) - Miecz - 3392 / Sztylety - 4262
    Wirujący Sztylet - Miecz - 2312 / Sztylety - 2300
    Szybki Atak - Miecz - 2343 / Sztylety - 3208
    Szybki Atak + Krycie się - Miecz - 2383 / Sztylety - 3215
    Trująca Chmura - Miecz - 2154 / Sztylety - 2147

Wychodzi na to że różnica w przypadku zasadzki oraz szybkiego ataku jest dosyć znaczna na korzyść sztyletów jednak nie kolosalna, jeżeli chodzi o wirujący sztylet to różnicy praktycznie nie ma (oczywiście z wyjątkiem tego że sztyletami łatwiej wykręcić podwójne zaskoczenie skilla) w przypadku trującej chmury różnicy nie ma. Wygląda na to że teoria jakoby Krycie się miało jakikolwiek wpływ na szybki atak została obalona. Sztylety dają nam dodatkowe obrażenia od skilli zasadzka oraz szybki atak i jest to coś pomiędzy 20% do 33% no i wirujący jak już wspomniałem łatwiej wykręcić podwójnie.

Moim zdaniem strata nie jest na tyle duża aby rezygnować z miecza jeżeli go lubimy bądź mamy mało gotówki i chcemy broń uniwersalną (zarówno na konia jak i z buta)

Ciekawe jakby wyglądały różnice w % podczas robienia testów na innych broniach np: czysty bojowy +9 vs czysty smoczy nóż +9

jak ktoś ma taką możliwość to może sprawdzić i wrzucić tutaj wyniki różnica w liczbach zmieni się z pewnością ciekawe tylko czy zmieści się w granicy moich testów to jest: między 20% do 33%

Moderator Manera:
    Połączyłam posty

The post was edited 1 time, last by Manera ().

• Pamiętaj jednak że animacje ataku mieczem w przypadku ninji nie są szybkie i efektywne w stosunku do woja czy sur . Spróbuj porównać w pvp kombosy skilli mieczem oraz sztyletami - podlicz łączne dmg oraz czas . Możesz tez porównać ilość hitów mieczem i sztyletami w ciągu 15 sekund . Wtedy powinieneś mieć odpowiedzi , który wybór by Ci odpowiadał. Pozdrawiam
  • Nie rozimiem do końca twojego rozumowania. Skoro bronią +0 na 5 lvl bez eq masz różnice 800 dmg a procentowo to wychodzi Ci około 25% dmg więcej łatwo mozesz sobie obliczyć że bijąc zasadzką z miecza po 10k to sztyle dają Ci 12,5 k tutaj chyba nawet nie ma o czym mówić. Dodatkowo z doświadczenia wiem że bijąc sztylami w pvp łatwiej jest wykręcić wirka 3x